Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Promocja mikołajkowa Electronic Arts w sklepie gram.pl

40 postów w tym temacie

No czyli jak zawsze. Promocja = dostosowanie cen do poziomu jaki panuje na Allegro. Zaraz pewnie mnie ktos dojedzie, ze sie znam, ze nie wiem jak trudno wywalczyc rabaty u producentow itd, itp. Z tym ze po prostu umiem myslec i nie napalam sie na niby promocje. I patrze szerzej niz tylko na gram.pl. No ale tutaj to faktycznie promocja. Elo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 10:38, kaczamanov napisał:

No czyli jak zawsze.


Ale przecież EA jest z tego znane. Ich gry dłuuuuuugo po premierze utrzymują cenę premierową. Obniżki są praktycznie nieznane. Inna gra, wydana przez inną firmę (wydawcę) w tym samym czasie, już dawno będzie po kilku przecenach, ale tu nie, tu twardo się trzymają... Pod tym względem tylko LEM jest gorszy.

Ale rzeczywiście, promocja taka średniawa. A ja nadal mam kupon zniżkowy na 49 zł do sklepu EA (pod warunkiem zakupu za co najmniej 100) i z jednej strony szkoda nie wykorzystać, ale z drugiej - za Chiny Ludowe nie ma co zamówić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA nie obniża cen? Jeśli tak to który dystrybutor obniża szybciej? EA lubię właśnie za to że co chwila ma jakieś fajne promocje zarówno na PC jak i konsole. Ta promocja mikołajkowa nie jest jakąś super okazją ale zawsze trochę taniej, jeśli ktoś rozważał zakup to jak znalazł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 10:38, kaczamanov napisał:

No czyli jak zawsze. Promocja = dostosowanie cen do poziomu jaki panuje na Allegro.

Co w tym złego? Dzięki temu za taką samą cenę możesz kupić na gram.pl i np odebrać osobiście, co wyjdzie taniej niż przesyłka z Allegro. Poza tym ceny z Allegro trudno przebić, poza tym takie BC2 na PC jest tutaj teraz o 10-15 zł tańsze niż nówki (pudełkowe) na Allegro.

Dnia 03.12.2010 o 10:38, kaczamanov napisał:

Zaraz pewnie mnie ktos dojedzie,

Jeśli zasłużysz/zasłużyłeś to zapewne tak będzie.

Dnia 03.12.2010 o 10:38, kaczamanov napisał:

Z tym ze po prostu umiem myslec i nie napalam sie na niby promocje.

Ale po co takie słowa? Niby cała reszta poza tobą się napala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 11:02, Dobos napisał:

EA nie obniża cen? Jeśli tak to który dystrybutor obniża szybciej?


A chociażby CDP czy Cenega. U nich gry dość szybko mają obniżoną cenę, a potem trafiają do jakiejś "ekonomicznej" kolekcji. Tymczasem BC2, jak widać, nadal chodzi "oficjalnie" po 99,90 (ba, na stronie EA Store można znaleźć wersję za 149,90! -> http://eastore.ea.com/store/eaemea/pl_PL/DisplayProductDetailsPage/productID.156691300 ) a od premiery minęło ile, 9 miesięcy? To chyba mówi samo za siebie.

Poza tym nieśmiało zauważę, iż promocja ta wcale nie jest ograniczona do sklepu gramowego, a po drugie - u innych z jakiegoś powodu trwa o dzień dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 10:55, Ring5 napisał:

> No czyli jak zawsze.

Ale przecież EA jest z tego znane. Ich gry dłuuuuuugo po premierze utrzymują cenę premierową.
Obniżki są praktycznie nieznane.

Oj spierałbym się. Mass Effect 2, czy Dragon Age, wraz z dodatkiem błyskawicznie potaniały do 49 zł, a sam wydawca zorganizował promocję z serii EA classic 2 gry w cenie jednej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Kadaj & Darkstar181

Jak napisałem wcześniej - rzućcie okiem na cenę Bad Company 2. 9 miesięcy od premiery EA sprzedaje ten tytuł (i to, zauważcie, jedynie wersję cyfrową, czyli nawet pudełeczka na półkę nie dostaniesz) za 149 zł! To drożej, niż w dniu premiery, bo ja swoją kopię kupiłem w marcu za 129! To chyba skutecznie odpowiada na wszystkie pytania i rozwiewa wątpliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 11:58, Kadaj napisał:

Uczepiłeś się jednego przykładu i uważasz, że to rozwiewa wszelkie wątpliwości?


Owszem. Ponieważ przedstawia praktykę EA. Chcesz innych? Proszę bardzo. Battlefield 2, gra mająca już ponad 5 lat (zbliża się nieubłaganie do 6) - ok. 45-49 zł. Tymczasem taki BioShock (gra o 2 lata młodsza) zdążył się już ukazać w Pomarańczowej Kolekcji Klasyki za 25 zł. EA nie schodzi ze swoimi grami poniżej pułapu 44,90, wolą grę wycofać ze sprzedaży, niż wydać po niższej cenie, jak normalni dystrybutorzy. Seria EA Classics, mająca niby być odpowiedzią na KKK i inne serie, jest od nich tak naprawdę dwukrotnie droższa. To, Twoim zdaniem, praktyka wskazująca na zamiłowanie do promocji i dbanie o klienta, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O! I juz sie jeden zajaral. Pisze ze promo krotkie. Tylko ze taka promocja jest w innych sklepach non-stop. I jest to standard. No ale to w sumie nie moj problem. Wazne zeby byc zadowolonym z zakupu :) Nieswiadomi chyba maja latwiej/lepiej w zyciu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 12:44, kaczamanov napisał:

O! I juz sie jeden zajaral. Pisze ze promo krotkie. Tylko ze taka promocja jest w innych
sklepach non-stop. I jest to standard. No ale to w sumie nie moj problem. Wazne zeby
byc zadowolonym z zakupu :) Nieswiadomi chyba maja latwiej/lepiej w zyciu ;)

Za bardzo się ekscytujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Ja sie wogogle nie ekscytuje. Wlasnie staram sie powiedziec innym zeby sie nie ekscytowali ta niby-promocja. No ale rozumiem, ze "Przewodniczący" i "Sekretarze" beda bronic promocji. Ale trzeba byc obiektywnym. Ja jestem obiektywny bo nie mam w tym zadnego interesu, a Wy? Jedyne co moge przyznac to ze faktycznie BC2 na PC taniej sie nie znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 13:50, kaczamanov napisał:

rozumiem, ze "Przewodniczący" i "Sekretarze" beda bronic promocji.


Możesz to rozwinąć? Bo chyba nie za bardzo załapałem... Co ma status na forum do tego, czy ktoś "broni" promocji czy nie? Zresztą przeczytaj sobie moje posty. Jeśli tak Twoim zdaniem wygląda bronienie, to ja dziękuję za uwagę...

Dnia 03.12.2010 o 13:50, kaczamanov napisał:

Ja jestem obiektywny bo nie mam w tym zadnego interesu, a Wy?


No to słucham, konkretnie proszę: jaki interes mają w tym Sekretarze czy Przewodniczący. Śmiało, powiedziałeś A, powiedz B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować