Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Promocja mikołajkowa Electronic Arts w sklepie gram.pl

40 postów w tym temacie

Super promocja, 2 gry i do tego tak kiepskie że nawet szkoda to instalowac na PC. Tego MoHa to mogli by EA sobie darować, ja rozumiem że wydali crapa tysiąc lecia ,ale niech nie wciskąją ludziom na siłe tej gry. Tak się napalili i teraz są nadwyżki w magazynach, niech rozdają za darmo bo raczej nikt tego nie kupi. Wolałbym zamiast tej promocji wróciła akcja 2 za 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, jeśli o mnie chodzi to spodziewałem się czegoś lepszego, szczególnie biorąc pod uwagę, że o samej promocji wiedziałem już od dość dawna - PSX Extreme też postanowiło wspólnie z EA zorganizować mikołajkową promocję, z tym, że same tytuły konsolowe są u nich dostępne (w końcu magazyn & sklep typowo konsolowy).

A jeśli chodzi o wcześniejszą dyskusję, to śmieszne jest dla mnie zarzucanie EA, że ich ceny długo się trzymają - IMO ostatnio naprawdę ciekawe rzeczy organizują, ich gierki tanieją szybciutko (oczywiście nie wszystkie i nie mówię o tytułach wyłącznie z wyższej półki), a dodatkowo akcje jak 2za1 dotyczące też konsol uatrakcyjniają ich ofertę. Tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 15:41, Gryczka napisał:

A jeśli chodzi o wcześniejszą dyskusję, to śmieszne jest dla mnie zarzucanie EA, że ich
ceny długo się trzymają


To wyjaśnij mi, jakim cudem gra kosztuje prawie 50 zł ponad 5 lat po premierze, skoro tytuły innych wydawców kosztują połowę tego rok-dwa od premiery. To nie jest długie trzymanie wysokich cen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 17:51, Ring5 napisał:

> A jeśli chodzi o wcześniejszą dyskusję, to śmieszne jest dla mnie zarzucanie EA,
że ich
> ceny długo się trzymają

To wyjaśnij mi, jakim cudem gra kosztuje prawie 50 zł ponad 5 lat po premierze, skoro
tytuły innych wydawców kosztują połowę tego rok-dwa od premiery. To nie jest długie trzymanie
wysokich cen?

Tak naprawdę to wszystko zależy od konkretnej gry. Np. gry blizza wydawane przez CDP nadal kosztują sporo kasy np. Diablo 2, zresztą ichni Wiesiek także się dobrze trzyma. Ogólnie zgadzam się jednak, że EA jest jednym z dystrybutorów wolniej obniżających ceny. Choć ostatnio daje się zauważyć przyspieszenie w tym temacie np. Dragon Age z dodatkami i ME2 czy promocje 2 za cenę 1 przy klasykach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 17:51, Ring5 napisał:

To wyjaśnij mi, jakim cudem gra kosztuje prawie 50 zł ponad 5 lat po premierze, skoro
tytuły innych wydawców kosztują połowę tego rok-dwa od premiery. To nie jest długie trzymanie
wysokich cen?

Ale to mnie już nie obchodzi - pomijasz kwestię częstych promocji 2za1, dzięki którym Twego Battlefielda wraz z inną gierką kupimy za 50 zł lub czasami pojedynczy tytuł: 25 zł, konkurencja tego nie ma (ew. chyba rzadkie 3za2?).
Do tego zauważ, że jeśli już są organizowane wyprze, to tylko z EA, od innych ciężko coś wysępić, przykładem są chociażby ostatnie urodziny gramu. Oprócz tego chociażby news dotyczący kolejnej promocji, którą komentujemy i np. okazja od Empiku, z tego co pamiętam to przy zakupie najnowszego NFSa na x-a/ps3 dostawaliśmy wybraną z listy grę od EA za grosz.
A, Twój Battlefield 2 jest only pc, bardziej skłaniam się tu ku konsolom. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 20:03, Gryczka napisał:

Ale to mnie już nie obchodzi


No właśnie - jeśli fakty nie pasują do teorii, to tym gorzej dla faktów, prawda?

Dnia 03.12.2010 o 20:03, Gryczka napisał:

pomijasz kwestię częstych promocji 2za1


Nie przesadzajmy z tym "częstych"...

Dnia 03.12.2010 o 20:03, Gryczka napisał:

konkurencja tego nie ma (ew. chyba rzadkie 3za2?).


Konkurencja tego nie musi mieć. Czemu? Bo u nich to nie działa na zasadzie "od czasu do czasu opróżnimy magazyny", tylko na zasadzie "od premiery minęło X czasu, wypadałoby obniżyć cenę". I obniżają. Zdecydowanie częściej (i bardziej) niż EA, które będzie walczyło o każdego grosza. Przypomina to politykę ActiBlizza - lepiej nie sprzedać, niż obniżyć cenę.

Dnia 03.12.2010 o 20:03, Gryczka napisał:

Do tego zauważ, że jeśli już są organizowane wyprze, to tylko z EA, od innych ciężko
coś wysępić, przykładem są chociażby ostatnie urodziny gramu.


To poczytaj sobie komentarze z okazji tych urodzin. Owe "obniżki" cen gier od EA były lipne, bo w normalnych sklepach gry oferowane tu przez EA jako "po promocyjnych cenach" były o kilka-kilkanaście zł tańsze.

Dnia 03.12.2010 o 20:03, Gryczka napisał:

Oprócz tego chociażby news dotyczący kolejnej promocji, którą komentujemy


... promocji z cenami wziętymi z księżyca, tak na marginesie...

Dnia 03.12.2010 o 20:03, Gryczka napisał:

okazja od Empiku


Jak sam zauważyłeś - od Empiku, nie od EA.

Dnia 03.12.2010 o 20:03, Gryczka napisał:

A, Twój Battlefield 2 jest only pc, bardziej skłaniam się tu ku konsolom. :)


A ja mówię o pecetach. Nie będę komentował rynku, którego nie znam (czyli konsol). Nie interesuję się tym, nie wnikam w ceny gier i w to, jak tam wyglądają promocje. Widzę natomiast ogromne różnice w polityce cenowej EA i innych dystrybutorów. Żeby nie być gołosłownym - Kolekcjonerka Fallout 3 w tej chwili kosztuje tyle, ile kilkuletnia gra EA w wersji podstawowej. Nie mam więcej pytań, Wysoki Sądzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 12:44, Ring5 napisał:

Proszę bardzo. Battlefield 2, gra mająca już ponad 5 lat (zbliża się nieubłaganie do 6) - ok. 45-49 zł.


Ten Battlefield 2 jest z dodatkiem więc nie jest tak że to jedna gra. Poza tym wole dać nawet te 50zł (i na pewno nie jestem sam) i mieć grę w edycji premierowej niż te 20-30zł i coś taniej serii. Nie zapominaj też o tym, że EA zwykle 2 razy w roku robi promocję 2 za 1, a wtedy wychodzi Cie 25zł za tytuł i jak komuś na czymś zależy, a chce kupić taniej to poczeka na taką okazję. To chyba mało jak za premierówkę. A jakie promocje robi taki CDP? A tak... giermasze w aż 4 największych miastach Polski.

>Tymczasem taki BioShock (gra o 2 lata młodsza) zdążył się już ukazać w Pomarańczowej Kolekcji Klasyki

Dnia 03.12.2010 o 12:44, Ring5 napisał:

za 25 zł.


Szkoda tylko że nie wspomniałeś o tym że ten Bioshock z PKK jest w wersji ocenzurowanej. Edycja premierowa oczywiście taka nie była. I co, podoba Ci się taka ingerencja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 20:22, Ring5 napisał:

To poczytaj sobie komentarze z okazji tych urodzin.

Oczywiście, że czytałem. A jeśli dla Ciebie obniżenie ceny Shifta na 54.90 (x360/ps3) jest słabą obniżką, kiedy na Allegro jest nawet drożej, to również nie mam pytań.

Dnia 03.12.2010 o 20:22, Ring5 napisał:

... promocji z cenami wziętymi z księżyca, tak na marginesie...

-25% to marna promocja dla Ciebie?

Dnia 03.12.2010 o 20:22, Ring5 napisał:

Jak sam zauważyłeś - od Empiku, nie od EA.

No jasne - sądzisz, że Empik, sieć znana z najdroższych cen jeśli chodzi o gry video (i nie tylko), sam z własnej, nieprzymuszonej woli dorzucał to każdego zamówionego NFSa grę gratis?

Dnia 03.12.2010 o 20:22, Ring5 napisał:

Żeby nie być gołosłownym - Kolekcjonerka Fallout 3 w tej chwili kosztuje tyle, ile kilkuletnia gra
EA w wersji podstawowej. Nie mam więcej pytań, Wysoki Sądzie...

I znowu jeden jedyny przykład, przepraszam, w sumie dwa (!), których cały czas się trzymasz. Fallout 3 jak gracze zgodnie przyznali to szajs, dlatego tak szybko potaniał. Pisano już tu zresztą, że obniżka zależy od konkretnego tytułu - może battlefield nadal im się świetnie sprzedaje?
e: i przepraszam, że tak późno - zapomniałem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 21:50, Gryczka napisał:

Oczywiście, że czytałem. A jeśli dla Ciebie obniżenie ceny Shifta na 54.90 (x360/ps3)
jest słabą obniżką, kiedy na Allegro jest nawet drożej, to również nie mam pytań.


Wiesz, na allegro można znaleźć wiele gier tańszych (i droższych) niż w sklepach. Nie wiem, czy jest to akurat odpowiedni przykład. Ponadto, jak wyraźnie napisałem na końcu mojego poprzedniego posta, NIE RUSZAM TEMATU KONSOL ponieważ tym rynkiem się nie interesuję.

Dnia 05.12.2010 o 21:50, Gryczka napisał:

-25% to marna promocja dla Ciebie?


Za grę, której niedługo stuknie roczek (BC2) i średniaka, jakim jest MoH? Owszem. Ponieważ EA doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że to jedyny sposób, by jeszcze trochę MoHów sprzedać. Po cenie promocyjnej nikt go raczej (po miażdżących recenzjach) nie kupi. Gdyby sprzedawał się tak, jak Modern Warfare 2, jeszcze dłuuuugo byśmy nie zobaczyli obniżki. Brutalna rzeczywistość, niestety.

Dnia 05.12.2010 o 21:50, Gryczka napisał:

No jasne - sądzisz, że Empik, sieć znana z najdroższych cen jeśli chodzi o gry video
(i nie tylko), sam z własnej, nieprzymuszonej woli dorzucał to każdego zamówionego NFSa
grę gratis?


Empik musi ratować swoje cztery litery, jeśli idzie o rynek gier. Jako dystrybutor (LEM) jeszcze jakoś sobie radzą, bo ludzie nie mają wyboru i jeśli chcą mieć niektóre gry, to muszą zabulić. Vide StarCraft 2, chyba najdroższa gra na rynku od ładnych kilku (jeśli nie kilkunastu) lat. Nawet się nie starali obniżyć ceny. Natomiast jeśli idzie o samą sprzedaż gier, to obawiam się, że u nich to leży i kwiczy. W Empiku kupują jedynie ludzie, którzy na grach się nie znają i szukają prezentu dla wnuczka czy innego siostrzeńca. Gracze trzymają się od tego sklepu jak najdalej, właśnie ze względu na ceny. Stąd też konieczność przyciągnięcia ich czymś. Tym czymś była właśnie taka promocja.

Gdyby inicjatywa wyszła od EA, to z pewnością nie omieszkaliby rozszerzyć jej na inne sieci. Ba, nawet w EA Store coś takiego by wrzucili.

Dnia 05.12.2010 o 21:50, Gryczka napisał:

I znowu jeden jedyny przykład, przepraszam, w sumie dwa (!), których cały czas się trzymasz.


Gdybym wrzucił piętnaście, powiedziałbyś zapewne "i znowu raptem piętnaście przykładów, których się kurczowo trzymasz". Wybacz, ale naprawdę mam ważniejsze sprawy na głowie, niż przeglądanie cen gier i porównywanie ich z cenami sprzed paru lat. Przedstawiam trend, popieram go kilkoma przykładami. Jeśli to Ci nie pasuje, to trudno. Zauważę jednak, że jakoś w Twoich postach nie zauważyłem całych list gier...

Dnia 05.12.2010 o 21:50, Gryczka napisał:

Fallout 3 jak gracze zgodnie przyznali to szajs, dlatego tak szybko potaniał.


Może bez uogólnień. Z tego, co pamiętam, to szajsem nazwali F3 fanboje, nie gracze jako grupa. Fanboje F1/F2 uznali, że F3 jest profanacją (z definicji, jest profanacją, gdyż nią jest - proste), natomiast sama gra jako taka spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem braci gierczącej. Świadczą o tym cztery dodatki oraz ostatnio wydany F:NV. Gdyby F3 był szajsem, nikt by go nie kupił, a co za tym idzie - nie byłoby kontynuacji. Trzymajmy się faktów.

Dnia 05.12.2010 o 21:50, Gryczka napisał:

Pisano już tu zresztą, że obniżka zależy od konkretnego tytułu - może battlefield nadal im się
świetnie sprzedaje?


Co tylko potwierdza tezę o jakości MoHa...

Dnia 05.12.2010 o 21:50, Gryczka napisał:

e: i przepraszam, że tak późno - zapomniałem. :)


Ej, to forum. Ma być przyjemnością, nie obowiązkiem ;)


@ Dave03

Dnia 05.12.2010 o 21:50, Gryczka napisał:

Ten Battlefield 2 jest z dodatkiem więc nie jest tak że to jedna gra.


Czyli Twoim zdaniem wspomniany Fallout 3 oraz np. The Pitt to są dwie gry? ;)

Dnia 05.12.2010 o 21:50, Gryczka napisał:

Poza tym wole dać nawet te 50zł (i na pewno nie jestem sam) i mieć grę w edycji premierowej niż te 20-30zł i
coś taniej serii.


Nie rozumiem uprzedzeń do tanich serii. Wiele gier, które posiadam, jest właśnie z tanich serii (ot, chociażby nabyty jakiś czas temu Dawn of War 2) i jakoś nie czuję się przez to gorszy. A że nie ma ładnego pudełeczka... Czasy naprawdę ładnych pudełeczek się skończyły wraz z nadejściem ery DVD-boxów. Teraz jedyne ładne opakowania to kolekcjonerki.

Dnia 05.12.2010 o 21:50, Gryczka napisał:

EA zwykle 2 razy w roku robi promocję 2 za 1


Mhm. Wietrząc magazyny, ale niech będzie... Choć wolałbym cały rok niższą cenę, niż dwa razy w roku promocję...

Dnia 05.12.2010 o 21:50, Gryczka napisał:

A jakie promocje robi taki CDP? A tak... giermasze w aż 4 największych miastach Polski.


Poza wydawaniem gier w tanich kolekcjach? ;) Ponadto wybacz, ale chyba nie spodziewasz się, że będą organizowali giermasze w każdej mieścinie, w której jest chociaż jeden gracz? Rozmawiajmy poważnie, bardzo proszę. Zresztą giermasze to też raczej sposób na przewietrzenie magazynów. Promocjami są właśnie tanie kolekcje, a tych w CDP nie brakuje.

Dnia 05.12.2010 o 21:50, Gryczka napisał:

Szkoda tylko że nie wspomniałeś o tym że ten Bioshock z PKK jest w wersji ocenzurowanej.


Ponieważ akurat tej informacji nie posiadam. Ku mej niewysłowionej rozpaczy nie jestem wszechwiedzący (choć bardzo by mi się to przydało parę lat temu, na studiach, a jeszcze wcześniej w liceum) i nie posiadam informacji na temat wszystkich wersji wszystkich gier. Na czym polega cenzura tej wersji? Rzuciłem na nią okiem w sklepie i to wszystko, sam jestem szczęśliwym posiadaczem kolekcjonerki BioShocka, więc nie interesowałem się szczegółami nowego wydania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 22:25, Ring5 napisał:

Czyli Twoim zdaniem wspomniany Fallout 3 oraz np. The Pitt to są dwie gry? ;)

Nie wiem, bo nie grałem w The Pitt, ale ten dodatek do Battlefielda 2 jest raczej obszerniejszy. Tak mi się przynajmniej wydaje, bo on wyszedł jeszcze zanim zaczęła się ta inwazja wszelkiej maści DLC.

Dnia 05.12.2010 o 22:25, Ring5 napisał:

Nie rozumiem uprzedzeń do tanich serii. Wiele gier, które posiadam, jest właśnie z tanich
serii (ot, chociażby nabyty jakiś czas temu Dawn of War 2) i jakoś nie czuję się przez
to gorszy. A że nie ma ładnego pudełeczka..


Ja też nie mam uprzedzeń do tanich serii, ale jako że mam w co grać to wolę poczekać choćby i te pół roku i mieć premierówkę.

>Czasy naprawdę ładnych pudełeczek się skończyły

Dnia 05.12.2010 o 22:25, Ring5 napisał:

wraz z nadejściem ery DVD-boxów. Teraz jedyne ładne opakowania to kolekcjonerki.

Rzecz właśnie w tym że ten najtańszy segment rynku opanowały pudełka Blu-Ray, które akurat mi nie pasują do reszty.

Dnia 05.12.2010 o 22:25, Ring5 napisał:

Poza wydawaniem gier w tanich kolekcjach? ;) Ponadto wybacz, ale chyba nie spodziewasz
się, że będą organizowali giermasze w każdej mieścinie, w której jest chociaż jeden gracz?


Nie, ja wolałbym żeby zrobili takie promocje jak EA. W tej chwili CDP robi je tylko w najniższym segmencie i na dość wiekowe zwykle gry albo też z Platynowej Kolekcji weź 3 zapłać za 2. A to promocja dość marna, bo raz że wydać trzeba sporo, dwa, potracili tyle licencji w ostatnim czasie, że miałbym duży problem te 3 gry sobie wybrać.

Dnia 05.12.2010 o 22:25, Ring5 napisał:

Na czym polega cenzura tej wersji?


Wiem że nie ma krwi, nie wiem czy coś jeszcze usunięto, bo ja również mam EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 13:54, Ring5 napisał:

> rozumiem, ze "Przewodniczący" i "Sekretarze" beda bronic promocji.

Możesz to rozwinąć? Bo chyba nie za bardzo załapałem... Co ma status na forum do tego,
czy ktoś "broni" promocji czy nie? Zresztą przeczytaj sobie moje posty. Jeśli tak Twoim
zdaniem wygląda bronienie, to ja dziękuję za uwagę...

> Ja jestem obiektywny bo nie mam w tym zadnego interesu, a Wy?

No to słucham, konkretnie proszę: jaki interes mają w tym Sekretarze czy Przewodniczący.
Śmiało, powiedziałeś A, powiedz B.


Czyli rozumiem ze sklep i forum nie sa ze soba w zaden sposob powiazane? Jak tak to przepraszam, a jesli sa powiazane to chyba nie musze tlumaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 12:22, kaczamanov napisał:

Czyli rozumiem ze sklep i forum nie sa ze soba w zaden sposob powiazane? Jak tak to przepraszam,
a jesli sa powiazane to chyba nie musze tlumaczyc?


Forum jak i sklep są częścią serwisu gram.pl, status na forum określa staż jaki dany użytkownik ma na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 12:27, Isildur napisał:

> Czyli rozumiem ze sklep i forum nie sa ze soba w zaden sposob powiazane? Jak tak
to przepraszam,
> a jesli sa powiazane to chyba nie musze tlumaczyc?

Forum jak i sklep są częścią serwisu gram.pl, status na forum określa staż jaki dany
użytkownik ma na forum.


No to sie wyglupilem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 13:30, kaczamanov napisał:

No to sie wyglupilem :)


A myślałeś, że z czego to się wzięło? Chyba nie od liczby kupionych gier w sklepie? Gdyby faktycznie tak było, to byłbym Robotnikiem - bo kupiłem 2 gry do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tam dla siebie nic.Albo nie ma gry na odpowiedni dla mnie sprzęt albo już mam ten tytuł ... przykre jest, że MOH Tier 1 miał być tylko w Pre-Ordera jest sprzedawany jeszcze parę miesięcy po premierze gry ... Ba! nawet teraz promocja jest na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 12:22, kaczamanov napisał:

Czyli rozumiem ze sklep i forum nie sa ze soba w zaden sposob powiazane? Jak tak to przepraszam,
a jesli sa powiazane to chyba nie musze tlumaczyc?


Cóż, jeśli ranga na forum ma być wyznacznikiem tego, kto broni sklepu, a kto go krytykuje, to wielu Obywateli czy Robotników powinno już dawno zostać co najmniej Delegatami, a wielu Delegatów i Sekretarzy należałoby zdegradować (niektórych nawet do Bumelantów). Naprawdę nie rozumiem, co chciałeś swoim postem przekazać...

Ja z Gramu do tej pory zamówiłem raptem kilka gier (EK Wiedźmina, Gears of War, kolekcję The Best of Star Wars, Kroniki Riddicka i kolekcjonerkę STALKERa). Trochę mało, jak na Sekretarza, nie?

Następnym razem może zastanów się dwa razy, zanim zarzucisz komuś tego rodzaju "działalność". :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 17:29, Ring5 napisał:

Następnym razem może zastanów się dwa razy, zanim zarzucisz komuś tego rodzaju "działalność".
:/



Nie wiem czy zauwazyles, ale napisalem ze sie wyglupilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz ja od tego EA, ktore rzekomo dlugo trzyma ceny i ich nie obniza kupilem Dragon Age: Ultimate Edition (podstawka + dodatek + wszystkie DLC) za... 19 PLN. Akurat EA dosc szybko obniza ceny swoich gier, a ze jedna czy dwie gry nie maja obnizonej ceny to jeszcze nie jest koniec swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować