Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - twórcy opowiadają o silniku gry

36 postów w tym temacie

Adam Berlik

W kolejnym dzienniku developera pracownicy CD Projekt RED opowiadają o RED Engine, czyli autorskim silniku wykorzystanym w produkcji Wiedźmina 2. Ponad pięciominutowy filmik jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Przeczytaj cały tekst "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - twórcy opowiadają o silniku gry" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 17:25, Sandro napisał:

Czy tylko ja odniosłem wrażenie, że panowie (no, może poza Gopem) czytali z kratki?

Nie jesteś sam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, trochę wyszło "poczytaj mi mamo", ale to i tak lepiej niż ciągłe yyyyyy, eeeeeee itp. :D

Co do samej gry: Wygląda świetnie, możliwe, że będzie to jeden z najładniejszych tytułów tej generacji. Z czego to wynika? Twórcy nie są ograniczeni tworzeniem Wiedźmina 2 na konfiguracyjnie biedne konsole i dzięki temu tytuł tak wygląda.

Wniosek? Raczej na konsolach nie zagramy. Szkoda, ale chyba nie wytrzymam i wybulę te 300-400 zł na jakąś kartę, która udźwignie Wiedźmina. Reszta kompa (c2d@2.8, 3Gb RAM) powinna dać radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że grafika w Wiedźminie 2 prezentuje się po prostu przepięknie. Wszystkie pokazane do tej pory lokacje (a niestety było ich niewiele) wyglądają rewelacyjnie. Animacje postaci, efekty oświetlenia i dopracowanie otoczenia są IMO z najwyższej półki. Faktycznie może to być najładniej wyglądająca gra RPG na rynku. Nie zdziwiłbym się, gdyby faktycznie tak było. Zwłaszcza, że konkurencja wśród ładnie wyglądających RPG-ów jest niewielka...

Już się nie mogę doczekać. Kolekcjonerka już dawno zamówiona, teraz tylko odliczać dni do premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 17:50, czaczi87 napisał:

Wniosek? Raczej na konsolach nie zagramy.

Mało celny wniosek. Nie raz i nie dwa w wywiadach na okoliczność wersji konsolowej była mowa o tym, co trzeba zrobić z wersją PC, żeby konsole podołały - przycinamy teksturki, obcinamy logikę tła (np. mniej żyjący świat) itp.

Mówią o tym np. tutaj:
(cz. #1) http://www.youtube.com/watch?v=EiEURlnI_4s&feature=player_embedded#!
(cz. #2) http://www.youtube.com/watch?v=2bPOSejhiuc&feature=player_embedded

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepsze to niż wysłużona Aurora ;)

Tak poważnie jestem ciekawy czy zapewnienia twórców odnośnie płynności działania na podanej przez nich konfiguracji minimalnej będą miały pokrycie w rzeczywistości. Z optymalizacją różnie ostatnimi czasy bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Mam kartę graficzną ATI MOBILITY RADEON HD 4650 , procesor Intel Core 2 Duo CPU T6600 (2,2Ghz) i 4Gb RAM''u... Czy taka "maszyna" pociągnie tą grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 18:37, W1tch3r napisał:

Czy taka "maszyna" pociągnie tą grę?


Jeśli brać pod uwagę to co mówili twórcy to łapiesz się na ich ''płynną'' konfiguracje - jak to będzie wyglądało w praktyce okaże się po premierze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 18:51, sylwek223 napisał:

news spozniony o jakies 2 tygodnie


Głupoty gadasz. Film jest exclusivem dla IGN.com i pojawił się wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 18:37, W1tch3r napisał:

Mam pytanie... Mam kartę graficzną ATI MOBILITY RADEON HD 4650 , procesor Intel Core
2 Duo CPU T6600 (2,2Ghz) i 4Gb RAM''u... Czy taka "maszyna" pociągnie tą grę?

na tym kompie to ci nawet jedynka bedzie ledwo chodzic, gralem w wiedzmina1 na intel q6600, gtx260, wyzima handlowa: 20-23fps, low-high bez roznicy 1440x900 zeby bylo smieszniej, wczesniejsze etapy pewnie z 30-40 bylo ale tez ledwo zipalo
prawdopodobnie w2 tez bedzie w tym obszarze killerem, ale to taki cryostasis (tez ostro niezoptymalizowany) wsrod rpgow, podziel sobie grafike crysisa przez 2, odejmij 30% fpsow i masz wiedzmina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 19:19, Woo-Cash napisał:

Pięknie to wszystko wygląda. Szkoda tylko, że gra pozbawiona została klimatu sagi AS-a.


Jak widać niektórzy już grali *rolleyes*


@ilpalazzo

Bajki opowiadasz, mi parę lat temu Wiedźmin na dużo słabszym kompie śmigał aż miło.

Teraz z ciekawości odpaliłem i dalej (niespodzianka, niespodzianka) jest okej.


Komentarze na yt super jak zwykle, choć jak rodak pisze: "Polish game sucks", to pozostaje pewien niesmak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować