Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Michael Pachter: PSP2 martwe już na starcie

17 postów w tym temacie

Zależy gdzie i u kogo.
Nie ma mowy aby gracz zadowolił się wyłącznie AppleSh#@@#, to nie ten rodzaj przyjemności z grania nie ta jakość. Oczywiście wiele znanych i dobrych firm już teraz robi gry na iPoda/iPada, przykładem jest chociażby Square-Enix. Ale to nie znaczy, że zaniedbują konsole podręczne.

Zresztą proszę... to byłoby wielkie cofnięcie w branży gier komputerowych.
Nawet to w czym niby iPod/iPad ma być dobre kuleje... tym czymś jest jakość dźwięku.

Apple nie podaje danych bo się wstydzi ale wystarczy poszukać w internecie i dowiedzieć się, że najważniejsza wartość dla odtwarzaczy stosunek sygnału do szumu wynosi niecałe 75 dB... dla porównania odtwarzacze MP3 z dolnej półki kosztujące ok. 39 zł mają 69 dB (przykład manta) te średnie ok 85 dB te najlepsze 95-97 dB (Cowon, Archos)

Ten sprzęt jest dobry do wszystkiego, można nim przyszpanować w remizie, można użyć by podświetlić sobie w nocy pomieszczenie by znaleźć klucze, można się pochwalić ile się wyrzuciło w błoto pieniędzy, można nim otwierać puszki do piwa... no wszystko czego dusza zapragnie.... jedyne czego dobrze nie robi to, to z myślą do czego go zaprojektowano.

Więc proszę... coś takiego miałoby zastąpić konsole? To chyba byłby koniec cywilizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Coś w tym jest nie powiem. Sam nie posiadam iphona/poda ale osobiście np. wolałbym mieć porządną konsolę do gier niż telefon imitujący konsolę. Nie mówię, że gry na ipoda są złe ale jednak brakuje mi przycisków do pełnej radości z grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to za łebka strasznie jarał mnie GameBoy, ale teraz przenośne mini konsole nie wywołują u mnie takiego zachwytu. Niby można w wielu różnych miejscach wyjąć taką konsolkę i w dowolnym czasie grać. Jednak wystarcza mi w takich sytuacjach telefon i odtwarzacz multimediów. Może i ma rację Pachter, bo w moich oczach tez nie ma ten sprzęt świetlanej przyszłości (PSP2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej to pytanie uderza w gusta konsumentów :) Ktoś kto lubi sobie pograc w nie drogie gry i zdecydanie nie obchodzi go za bardzo jak gra będzie wyglądać to wybierze iPoda. Druga osoba która lubi smaczki i za większa kwote kupi gre wybierze oczywiście konsolke która jest dobra czyt. 3DS, PSP2. Osobiście stoje przy "grywalnych" tytułach i konsolach - jestem za technologią !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam PSP oraz telefon z Androidem i... bez porównania. To tak jakby mówić, że gry www we Flashu zastąpią normalne produkcje na PC/Konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać że od kiedy mam iPhona nie myślę o kupnie handhelda.
A wielu radzę najpierw trochę poużywać danego sprzętu niż narzekać nie mając żadnego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj zaponiałeś o:
- Poczcie
- Przeglądarce
- Filmach
- Muzyce
- Grach może i prostych ale wciągających (Puzzle Quest ftw)
- Programach do obsługi FB/Twittera
- Komunikatory np gg, jabber
- Książkach/Poradnikach
- Tonie różnych programów np robionych przez fanów gier (mój ulubiony Capsuleer do EvE online)
To jeśli chodzi o iPoda, iPhone to jeszcze telefon.

Jakość dźwięku ? Jak dla mnie jest dobra. Rozumiem że tu też chodzi o powiększanie sobie e-pena "a mój odtwarzacz ma XX dB" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie wreszcie spokój z tym Pachterem i jego chorymi wynurzeniami. Naprawdę, nie przypominam sobie, żeby ten koleś kiedykolwiek powiedział coś mądrego.
PSP ma ogromną i naprawdę dobrą bibliotekę gier i z PSP2 na pewno będzie tak samo. Choćby dlatego, że japońscy twórcy gier, którzy wyraźnie nie radzą sobie z HD, też chcą zarobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak kaspirowski już przepowiadał przyszłośc ;p i wiadomo jak to się skończyło happpppyyyyyy walić tych wszystkich EXpertów!!! nie ma to jak robić zamieszanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a gry robią swoje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 17:50, Archacus napisał:

Zależy gdzie i u kogo.
Nie ma mowy aby gracz zadowolił się wyłącznie AppleSh#@@#, to nie ten rodzaj przyjemności
z grania nie ta jakość. Oczywiście wiele znanych i dobrych firm już teraz robi gry na
iPoda/iPada, przykładem jest chociażby Square-Enix. Ale to nie znaczy, że zaniedbują
konsole podręczne.


Ale, kolego ten twój apples**t, doczekał się własnej wersji Unreal engine i CryEngine. Niedawniej jak pół roku temu, John Cormack pokazywał swoje najnowsze dzieło tj. RAGE, odpalone na Iphonie.

Poza tym jeśli rozmawiamy o technologi i Silnikach graficznych obecnej generacji, to jasno mogę stwierdzić iż jedyną rzeczą, jaka ogranicza twórców przy tworzeniu gier wyżej wymienionych silnikach, są ich umiejętności.

może i to prawda że, Ipad nie był pomyślany jako maszynka do grania, no ale prosze was, ten sam szum był o joysticki, pady, wii i wszystko inne. Zamiast wypowadać swoje wszechwiedzące opinie, zaufajmy developerom.
zresztą nikt nikomu nie każe grać, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, ze Carmack odpalił silnik Rage na iphonie skoro ta wersja gry to zwykły badziew który nic nie ma wspólnego z normalnym Rage?
Zainteresuj się czym ma być Rage na iphonie bo niestety z normalną grą nie ma to nic wspólnego.
Zwykły rail shooter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno przesiadłem się na drugiego już iphonea i to nie z ideą szpanowania w remizie jak to ładnie określił Archaus;) ale właśnie z myślą o graniu no i... sporadycznym wykonywaniu rozmów tel. ;] Myślę, że to właśnie tytuły pojawiające się na platformie apple''a powracają w pewnym sensie do korzeni elektronicznej rozrywki. Te niewielkie aczkolwiek w coraz to większym stopniu wręcz perfekcyjnie dopracowane tytuły bardzo często potrafią dać o wiele więcej frajdy niż to co widzimy na innych, "tradycyjnych" platformach. Oczywiście ekran dotykowy nakłada pewne ograniczenia w sterowaniu ale po blisko 3 latach praktyki ;) muszę przyznać, że więcej jest z niego korzyści niż wad. Jak to już było wcześniej napisane zanim zacznie się krytykować to może najpierw wypadałoby to sprawdzić samemu w praktyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@L33T
Ojoj komuś nadepnąłem na odcisk? nie martw się dziewczyny ponoć nie patrzą aż tak na rozmiar więc uspokój się bo jesteś bezpieczny. Co prędzej można nazwać szpanem? Posiadanie słabego technicznie sprzętu ale za to z bardzo dobrą renomą (wręcz nadmuchaną) czy posiadanie mało znanych urządzeń ale znacznie znacznie lepszych technicznie? Wg mnie to pierwsze, no ale nie wiem to moje prywatne zdanie.
Jeśli chodzi o telefony wybieram SHARPy, jeśli chodzi o odtwarzacze PMP wybieram COWONy... czy można szpanować sprzętem, o którym ludzie wiedzą tyle co kot napłakał?

Wygoogluj sobie porównanie kamienia z ipodem ;]
A jak inaczej chcesz porównywać sprzęt? po obudowie?

@Karlik00
Nie przypominam sobie żebyśmy byli kolegami ;] ale oczywiście uśmiechnę się i zrobię to czego się po mnie oczekuje. Drogi kolego i co dalej z tym było...? A poza tym czy powiedziałem, że nic się nie robi na iPady/iPody? Wręcz przeciwnie, przyznałem rację, że nawet dobre firmy robią gry na te "medium". I nawet gdyby były dostępne na DS lub PSP może bym w nie zagrał.
A co do tego ekranu dotykowego, to także nie sądzę by to była jakaś wielka przeszkoda. ;]
Ale za co innego krytykuje ten sprzęt ;]

@iRenderman
No oczywiście, zależy to od właściciela.
Te "powroty" jak je określiłeś mogłyby zadziałać na większości telefonów, nie widzę sensu nadmuchiwania sztucznie sprzętu, który dobry imho nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archacus niestety ale te twoje dB wyszukane w sieci nie odzwierciedlaja za bardzo tego ktory odtwarzacz tak naprawde hiss''uje i jak brzmi :] .
No i to ,ze wybierasz Cowony ... hmmmmm w dzisiejszych czasach juz tak nie powalaja . S9 sie jeszcze broni ,ale nije go soniak z serii x ,a840, o hifimanie juz nie wspominajac i wszystkie w podobnej cenie ;].
Co do ipodow touchow 3g / 4g ,iphone 3gs , iphone 4 radze tobie takze poszukac opinii na temat strony muzycznej tych zabawek . Widac ,ze jestes troche do tylu w tym temacie i twoj fanboyizm do cowona juz dawno nie ma zadnego uzasadnienia :] .Sam sprzet appla po przenosnych konsolach jest zabawka na ktorej takze sie gra i zarazem pokazem tego ,ze niedlugo takie telefoniki wypra przenosne konsolki .
Ludzi dzis chca wszystko w jednym sprzecie w jednej kieszeni i po tym jak rynek sie rozwija widac ,ze do tego swiat dazy. Przenosne konsolki umra ,albo pojda w slady smartow i zamienia sie takze w telefony :] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie jestem audiofilem więc czy sprzęt ma o te 20dB więcej jakoś mnie nie interesuje.
2. Kupiłem sprzęt również z uwagi na dodatkowe funkcje jakie oferuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja optuję za jedną marką? Nie? Cowon i sharp jest moją indywidualną preferencją, ale uznaje, że równie dobry jest Archos, i jakbyś pośledził trochę w internecie to przeczytałbyś, że pod względem jakości dźwięku obie marki idą łeb w łeb. A pojedynek jest o miejsce pierwsze. Nie neguje zresztą także, że sony ma coraz lepszy sprzęt, ale moim zdaniem wciąż nie udaje im się zdetronizować obecnych królów.

Opinie najlepszego odtwarzacza nie ma S9 tylko J3
Nowe model V5W czy X7 prezentują się naprawdę ładnie i dobrze, jak będziesz miał trochę czasu to zajrzyj sobie może ciebie zainteresują, szczerze bez sarkazmu.

Hmm, tak jeśli stosunek SYGNAŁU DO SZUMU (wyrażany w dB) nie odzwierciedla tego czy słyszalny jest szum to hmm... "dziwny jest teeeen świat". Oczywiście, do tego potrzebne są także słuchawki dobre oraz lepsze pliki muzyczne (FLAC albo inne bezstratnie kodowane)

Widzisz i tak już będzie, ja będę ciebie uważał za bezmyślnego fana ipodów a ty mnie bezmyślnego fana cowona, obaj będziemy uważać, że przedstawiliśmy wystarczające dowody by swoją teorie uzasadnić... i na tym naprawdę się skończy... bo cóż, przecież nie interesuje nas czy druga strona zmieni zdanie. Dlatego na tym kończę, bye bye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować