Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2010 o 19:04, darth_16 napisał:

A czy nie możecie po prostu spojrzeć na to z tej strony, że Bio wymyśli coś fajnego,
coś czego nie było w 2 na przykład? Czy musicie od razu wydać osąd, że jak zrobią to
i to to badziew, że wpadają we własne fabularne pułapki i tak dalej?


Gra może i będzie fajna, ale juz raczej wiadomo, że nie bedzie wybitna xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 19:04, darth_16 napisał:

A czy nie możecie po prostu spojrzeć na to z tej strony, że Bio wymyśli coś fajnego,
coś czego nie było w 2 na przykład? Czy musicie od razu wydać osąd, że jak zrobią to
i to to badziew, że wpadają we własne fabularne pułapki i tak dalej?


Ponieważ każda kolejna gra od nich to fabularnie prawie dokładnie to samo. Po nich nie można oczekiwać, że wymyślą coś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 19:04, darth_16 napisał:

Czy musicie od razu wydać osąd, że jak zrobią to
i to to badziew, że wpadają we własne fabularne pułapki i tak dalej?

A czy woda (przy zachowaniu warunków standardowych) wrze w 100C? To jest mniej więcej taki sam pewnik - fabularna i ''RPGowa'' niemoc BioWare jest od lat oczywista. Co więcej, podobnie jak w wypadku oczekiwania na ME2, już pierwsze informacje na temat trzeciej części zapowiadają kontynuację tego trendu (nie wspominając o tym jakie świadectwo BW wystawia sobie zmianami w Dragon Age).

EDIT:
What Henrar said :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 19:11, Henrar napisał:

Ponieważ każda kolejna gra od nich to fabularnie prawie dokładnie to samo. Po nich nie
można oczekiwać, że wymyślą coś nowego.

Z wszystkich większych dzieł BioWare grałem jedynie w pierwszego Neverwintera, a i to przez jakieś 2-3 godziny. No i Mass Effecty oczywiście. Tak więc o powtarzalność fabuły się nie boję. Inna sprawa jeżeli chodzi o przewidywalność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje trzy grosze ;)
Jeśli chodzi o fabułę to BioWare raczej nas nie zaskoczy... Inna sprawa to sposób opowiadania historii. Dostaniemy przewidywalny koniec losów Shepharda i uratowanie galaktyki ale przedstawione w taki sposób, że szczęki nam opadną ;)

Także dla speców z BioWaru nie liczy się co, ważne jak się opowiada a w tym są dobrzy...

Wystarczy popatrzeć na poprzednie ME, KotoR czy DAO, któe niczym nie zaskakiwały ale dawały mnóstwo frajdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 20:38, Evertsen_Dante napisał:

Wystarczy popatrzeć na poprzednie ME, KotoR czy DAO, któe niczym nie zaskakiwały ale
dawały mnóstwo frajdy :)

KotOR akurat miał pewien potencjał do zaskoczenia gracza - scena ujawnienia tożsamości głównego bohatera była rzeczywiście ciekawa w skali cRPG. I sposób opowiadania historii nie przysłania tego, że ona sama kuleje. Nie oszukujmy się też, że końcówka ME2 okazała się dramatycznie mniej ''szczęko-opadająco-genna'' niż w części pierwszej. Jedna niewielka jatka, wybuchająca stacja jeśli ktoś to wybrał, a potem inwazja Reaperów. O zaskoczenie, o epickości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej zastanawia jak zostanie wyjaśniona ewentualna śmierć Sheparda w misji samobójczej. Chyba nie wróci zza światów po raz kolejny?

Spoiler

Swoją drogą w misji samobójczej wyraźnie widać, że ocalali członkowie załogi czym prędzej wskakują na pokład Normandii i odlatują pozostawiając za sobą eksplodującą bazę Zbieraczy. Nikt nie kwapił się zbierać ciał pokonanych towarzyszy, a mimo to w outrze widać trumny. Czyżby były puste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 20:45, Sandro napisał:

Mnie najbardziej zastanawia jak zostanie wyjaśniona ewentualna śmierć Sheparda w misji samobójczej. Chyba nie wróci zza światów po raz kolejny?

Coś mi się wydaje że BioWare zapowiedziało już że ten wątek nie będzie w ME3 kontynuowany, jeśli Shepard umarł to historia kończy się razem z nim i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 20:44, Graffis napisał:

> Wystarczy popatrzeć na poprzednie ME, KotoR czy DAO, któe niczym nie zaskakiwały
ale
> dawały mnóstwo frajdy :)
KotOR akurat miał pewien potencjał do zaskoczenia gracza - scena ujawnienia tożsamości
głównego bohatera była rzeczywiście ciekawa w skali cRPG.


Rozmawiając ze wszystkimi npc-ami, zwłaszcza na Dantooine można było się czegoś takiego spodziewać...

Dnia 12.12.2010 o 20:44, Graffis napisał:

I sposób opowiadania historii
nie przysłania tego, że ona sama kuleje. Nie oszukujmy się też, że końcówka ME2 okazała
się dramatycznie mniej ''szczęko-opadająco-genna'' niż w części pierwszej. Jedna niewielka
jatka, wybuchająca stacja jeśli ktoś to wybrał, a potem inwazja Reaperów. O zaskoczenie,
o epickości...


Ale zawsze jatka :D
Mi akurat przypadł do gustu humanoidalny Żniwiarz i potem scenka pokazująca inwazję... Dużo lepsze niż to co widziałem w wielu innych grach... Oraz pierwszym ME...
Cóż... jeśli nie da się spłodzić czegoś genialnego to niech przynajmniej niech to fajnie wygląda...
Trend co raz popularniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2010 o 19:10, Zgreed66 napisał:


Gra może i będzie fajna, ale juz raczej wiadomo, że nie bedzie wybitna xD


A wiesz to, ponieważ...? To tylko trailer i opis. Zresztą najbardziej dziwi mnie fakt, że średnio was obchodzi, że innym coś takiego się podoba i uważacie, że tylko wasze zdanie(ME3 do dupy/ew. ok, ale nie super) jest dobre.
No i pojawia się pytanie - to po co graliście w ME2 i czekacie na 3, skoro "każda kolejna gra od nich to fabularnie prawie dokładnie to samo. Po nich nie można oczekiwać, że wymyślą coś nowego.''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby to multi było... Uniwersum ME ma sporo ciekawych rzeczy, które w multi by się sprawdziło. Poza tym obawiam się o wymagania... Kupię na pewno, i prawie na pewno na PC, ale jeżeli nie będzie mi działać pozostaje Xbox, ale wtedy save nie przeniose... Oby BioWare nie dało ciała z optymalizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 21:01, darth_16 napisał:

A wiesz to, ponieważ...? To tylko trailer i opis. Zresztą najbardziej dziwi mnie fakt,
że średnio was obchodzi, że innym coś takiego się podoba i uważacie, że tylko wasze zdanie(ME3
do dupy/ew. ok, ale nie super) jest dobre.
No i pojawia się pytanie - to po co graliście w ME2 i czekacie na 3, skoro "każda kolejna
gra od nich to fabularnie prawie dokładnie to samo. Po nich nie można oczekiwać, że wymyślą
coś nowego.''?


Nagle nie zrobią rewolucji?Wygląda na to, że robią to co wcześniej.

Grało się, bo nie jest arcydziełem, ale gra się przyjemnie. Dlatego jest dobra, można nawet podciągnąć pod bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W taki sposób można zrównać dowolne zakończenie do szarej masy.
Końcówkę ME2 przechodziłem z zapartym tchem chociaż gdzieś w 3/4 robienia misji lojalnościowych w stylu "tap madl" byłem zmęczony, muzyka+lokacja (+tak naprawdę nie wiedziałem kto zginie) dało świetną końcówkę. Gdyby tylko cała gra taka była...
Wg mnie miała tylko dwa cacy momenty, prezentacja statku + Omega 4
Bardziej podobał mi się tylko ending MGS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 21:12, Sipso2008 napisał:

Oby to multi było... Uniwersum ME ma sporo ciekawych rzeczy, które w multi by się sprawdziło.
Poza tym obawiam się o wymagania... Kupię na pewno, i prawie na pewno na PC, ale jeżeli
nie będzie mi działać pozostaje Xbox, ale wtedy save nie przeniose... Oby BioWare nie
dało ciała z optymalizacją.

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie. Nie chcemy multi!
Wymagania nie powinny być znacznie większe niż 2 bo wątpię, żeby zmieniali silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 22:03, Growin napisał:

Czemu Żniwiarze, których widzimy na trailerze pochodzą tylko od raknii?

Co masz na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 22:12, nov_pl napisał:

/ciach

To już zostało powiedziane, że grafika nie ulegnie zmianie, ale będą pewnie takie zmiany jak np. wyostrzenie tekstur.

@Czemu Żniwiarze, których widzimy na trailerze pochodzą tylko od raknii?
Na to raczej nikt Ci nie odpowie, bo Żniwiarze nie mogli zrobić Żniwiarzy z Raknii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 22:12, nov_pl napisał:

Co masz na myśli?

To, że wydaje się dziwnym, by podczas tych kilkuset tysięcy lat swego istnienia żniwiarze powstawali tylko na bazie DNA Raknii. Gdzie inne "rasy" żniwiarzy?
Kolejne niedomówienie od BioWare?

Deturis
Niby czemu? W ME2 było mowa o związku Raknii ze Żniwiarzami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować