Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2010 o 20:45, Sandro napisał:

Mnie najbardziej zastanawia jak zostanie wyjaśniona ewentualna śmierć Sheparda w misji
samobójczej. Chyba nie wróci zza światów po raz kolejny?

Dla całej galaktyki będzie not-happy end... Chyba, że zaczniesz grać nowym Shepardem. Nie chce mi się czekać roku, zastanawia mnie, jak świetnie BioWare pokaże zniszczoną, futurystyczną Ziemię, epicko-epicką fabułę i takie tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 22:24, Growin napisał:

Deturis
Niby czemu? W ME2 było mowa o związku Raknii ze Żniwiarzami.

Bo raknie powstały po zniszczeniu Protean czyli po cyklu i wątek z rakniami polegał na tym, że Suweren zbierał sojuszników do przylotu Żniwiarzy, zindoktrynował królową i wywołał Wojny Raknii, później były Gethy, Zbieracze, a teraz się wkurzyli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 22:24, Growin napisał:

> Co masz na myśli?
To, że wydaje się dziwnym, by podczas tych kilkuset tysięcy lat swego istnienia żniwiarze
powstawali tylko na bazie DNA Raknii. Gdzie inne "rasy" żniwiarzy?
Kolejne niedomówienie od BioWare?

Deturis
Niby czemu? W ME2 było mowa o związku Raknii ze Żniwiarzami.


To nie są Żniwiarze powstałe na bazie Raknii. Raknii wyglądają jak owady nie jak kałamarnice to po pierwsze a po drugie z dwójki dowiadujemy się że Raknii były wcześniej wykorzystywane przez Żniwairzy do tego samego celu co potem Gethy. Tzn. okazuje się że Wojny Rachnii które miały miejsce przed wydarzeniami z Mass Effect 1 to był wcześniejsza próba Żniwiarzy na dostanie się do Cytadeli a kiedy to się nie udało szukały kolejnej osoby do zwerbowania i napatoczył się Saren+Gethy.

Ale co do samego pytania też mnie to zastanawia czemu Suweren i ten wrak z dwójki wyglądają tak samo jak te z trailera a reszta jak np . Harbinger mają inny kształt.

Moja teoria jest taka że oni składają nowego żniwiarza na zasadzie kupa zwłok + jedna wybitna jednostka z danej rasy która stanowi jak by jego jaźń. Tak jak np. Suweren jest stworzony z miliona ciał rasy "X" ale rozmawiamy bezpośrednio z pojedynczą jednostką. To by wyjaśniała dlaczego tak bardzo zależało im na zwłokach Sheparda. W danej rasie może zdarzało się kilka takich wybitnych jednostek i wtedy dla każdego budowano nowego żniwiarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 23:01, Fang napisał:

Moja teoria jest taka że oni składają nowego żniwiarza na zasadzie kupa zwłok + jedna
wybitna jednostka z danej rasy która stanowi jak by jego jaźń. Tak jak np. Suweren jest
stworzony z miliona ciał rasy "X" ale rozmawiamy bezpośrednio z pojedynczą jednostką.
To by wyjaśniała dlaczego tak bardzo zależało im na zwłokach Sheparda. W danej rasie
może zdarzało się kilka takich wybitnych jednostek i wtedy dla każdego budowano nowego
żniwiarza.


Nie glupia, a ciekawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 23:01, Fang napisał:

Ale co do samego pytania też mnie to zastanawia czemu Suweren i ten wrak z dwójki wyglądają tak samo jak te z trailera a reszta jak np . Harbinger mają inny kształt.

Żniwiarze są dość podobni(podobne? w sumie to statki - one) do siebie, ale każdy jest nieco inny. Może trudno to na początku zauważyć, ale w finalnej scenie ME2 nie ma dwóch takich samych Żniwiarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 22:03, Selv napisał:

Gdyby tylko cała gra taka była...

To bym całą na wpół przespał :P A zupełnie poważnie, to końcówka była niesamowicie nużąca i podobnie jak w części pierwszej wymęczona przeze mnie, by grę ''odhaczyć'' jako ukończoną. Banalny poziom trudności, żadnej zagwozdki fabularnej (schematyczność podejścia BW do robienia gier upewniła mnie, że wykonując tych kilka żałosnych misyjek zapewniłem wszystkim w zespole przeżycie i wieczną chwałę u mego epickiego boku). Zapewniło to całkiem zabawne pew-pew - chociaż z drugiej strony była to po prostu sekwencja przeplatających się sposobów na ubijanie wrogów. Wybierałem je pod katem tego która animacja aktualnie mnie bardziej bawiła :P
Wiem... nie nadaję się na bycie dobrym klientem gaming industry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wiemy o ME3:

http://social.bioware.com/forum/1/topic/103/index/5422342/1

''Cheating'' on your ME1 LI might have negative repercussions in ME3
Przecież Liara to rozsądna babka mam nadzieje że przez nią galaktyka nie wyleci w powietrze :D

Uber-Collector’s edition will come with a special bonus item.
LOL jak przeczytałem Uber-Collector''s to myślałem że Zbieracze wrócą :D Mogli by dać do kolekcionerki miniaturkę Żniwiarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 03:40, Fang napisał:

''Cheating'' on your ME1 LI might have negative repercussions in ME3


To już było wiadome od dawna :)

Mnie bardziej interesuje to:
"More RPG features and complex enemies will be included." - tak trzymać :) Nie róbmy ze ME shootera :)

"The ME3 universe is going to be darker, but funnier at the same time." - czyli tak jak to było w LotSB :) Dialogi z Liarą podczas próby dostania się do bazy SB bardzo mi się podobały :)

I osobiście mam nadzieję, że żadnego multi nie będzie. Niech ta trylogia pozostanie wolna od niepotrzebnych dodatków. No chyba, że faktycznie w postaci miniaturki Zbieracza do Uber-Collector''s Edition :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ostatnich lokacjach włącza się "lets do this" i nawet jeśli jestem już znudzony grą to bawię się całkiem nieźle.
W ME1 tak było i tak samo jest w ME2.
Poza tym, na najwyższym poziomie trudności było całkiem grywalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 22:24, Growin napisał:

> Co masz na myśli?
To, że wydaje się dziwnym, by podczas tych kilkuset tysięcy lat swego istnienia żniwiarze
powstawali tylko na bazie DNA Raknii. Gdzie inne "rasy" żniwiarzy?
Kolejne niedomówienie od BioWare?

Jak już kolega Deturis zauważył Wojny Raknii odbyły się między Cyklem Protean a ''obecnym'', więc dopóki Żniwiarze nie zrobili akcji w stylu Cicho Ciemnych to niemożliwym jest, by powstał jakikolwiek Żniwiarz na bazie tejże rasy.
Poza tym to, że Żniwiarze są do siebie zwyczajnie podobni nie znaczy, że zostali stworzeni na bazie DNA jednej rasy. To prawda, że ludzki żniwiarz był kształtów człowieka ale może wynika to z tego o czym mówił Mordin - ludzie są bardziej zróżnicowani niż inne rasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 09:05, Phobos_s napisał:

/cut/

"Remember the old times when you just slap Omnigeil on everything?" - podczas hackowania głównego wejścia, miałem niezły zaciesz ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 17:45, nov_pl napisał:

"Remember the old times when you just slap Omnigeil on everything?"


Taa :)

Albo:

"What kind of weapons does this thing have?"
"It''s a taxi. It has a fare-meter."

Też mnie rozłożyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza LI?

Chodzi o miłość z pierwszej części a miłość z w drugiej części tak? To powinienem iść i powiesić tych z BioWare nie moja wina że Liary czy Ashley nie udostępnili w ME2 i żem się rzucił na Mirande. Wychodzi na to że będę musiał przejść na nowo ME1 i ME2 aczkolwiek nie wiem czy nie kupie wersji konsolowej na PS3. Mogliby zrobić tak bajerek że przed rozpoczęciem gry wybierasz ważniejsze decyzje z poprzednich części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 11:00, Infes napisał:

Co oznacza LI?


Love Intrest

Dnia 15.12.2010 o 11:00, Infes napisał:

Chodzi o miłość z pierwszej części a miłość z w drugiej części tak? To powinienem iść
i powiesić tych z BioWare nie moja wina że Liary czy Ashley nie udostępnili w ME2 i żem
się rzucił na Mirande.


Trzeba było powstrzymać swoje popędy ;P Mój Shep Paragon tak zrobił i jest wierny Liarze ale reszta już zdradzała na prawo i lewo ;)

Dnia 15.12.2010 o 11:00, Infes napisał:

Wychodzi na to że będę musiał przejść na nowo ME1 i ME2 aczkolwiek
nie wiem czy nie kupie wersji konsolowej na PS3. Mogliby zrobić tak bajerek że przed
rozpoczęciem gry wybierasz ważniejsze decyzje z poprzednich części.


Mogliby. Było to już poruszane przy okazji premiery ME2 gdy okazało się, że ustawienia "domyślne" dla tych, którzy nie grali w ME1 to ogólnie Shep Renegat. A nie każdemu się to widziało.
Może teraz będzie inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno? A decyzje z ME2, co z nimi? W ogóle to jestem ciekaw jak to będzie w trójcę. Czy znowu wymyślą coś beznajdzienego czy BioWare się przyłoży i przywróci postaci z ME1 i postacie z ME2. Przecież to że dowiedzieliśmy się sporo o Ashley czy Liarze z ME1 nie znaczy że nie mogli ich dać w ME2. Liczę na to że wszyscy się pojawią i po prostu jeszcze więcej się dowiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytania do pierwszego trailera Mass Effecta 3.
Jak myślicie czy ten żołnierz na big benie strzela do człowieka czy do czegoś innego?
Jak do człowieka to dlaczego?
Z trailer wynika, że te 7 mln ludzi zginęło zanim wylądowali Żniwiarze, bo widać na trailerze, że dopiero lądują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 13:54, Marpop napisał:

Ja mam jeszcze pytania do pierwszego trailera Mass Effecta 3.
Jak myślicie czy ten żołnierz na big benie strzela do człowieka czy do czegoś innego?

Do piechoty Żniwiarzy, nie sądzę, żeby samymi statkami pokonali wszystko. Potrzebują mniejszych jednostek, ciężko byłoby Shepardem rozwalać takie bydlaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować