Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2012 o 20:18, Henrar napisał:

Argument bez sensu, bo i tak gra ląduje na torrentach. ME3 pojawiło się parę dni temu.

Nie do końca. W momencie, gdy brakujący plik wykonywalny dostępny jest tylko i wyłącznie z serwera - a tak może być w przypadku, gdy zmusza się ludzi do użycia ścierwowatego origina - wciąż nikt nie zagra wcześniej, niezależnie od faktu, że 99% gry dostępnej będzie w sieci.
Nie wiem na ile to prawda - nie znam słupków niestety - ale zdaje się, że wydawcy przywiązują ogromną wagę do pierwszego okresu od wydania gry.
Nie zmienia to faktu, że ich "zabezpieczanie" się znów bije w legalnych nabywców - jak to zwykle bywa przy każdym dosłownie DRMie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem już niesławne dlc z

Spoiler

proteańskim

kolegą. Trzeba przyznać, że misja jest dobrze zrobiona. No i są dodatkowe informacje, jak ktoś polubił świat wykreowany przez Bioware, to dobrze mu się będzie tego słuchać/oglądać. Jak do tej pory wrażenia bardzo pozytywne, zobaczymy jak będzie falej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2012 o 21:18, raptor97 napisał:

CZy zaczęto wysyłke tylo Edycji Kolekcjonerskich ??


tak. Do mnie poszła o 13 dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy jeśli dostanę grę już jutro, to będę mógł od razu zagrać (w końcu światowa premiera we wtorek), czy też będę musiał czekać aż do 8 marca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2012 o 21:47, BigM napisał:

Mam pytanie - czy jeśli dostanę grę już jutro, to będę mógł od razu zagrać (w końcu światowa
premiera we wtorek), czy też będę musiał czekać aż do 8 marca?


Jak zmienisz IP na amerykańskie i aktywujesz grę to zagrasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2012 o 21:47, BigM napisał:

Mam pytanie - czy jeśli dostanę grę już jutro, to będę mógł od razu zagrać (w końcu światowa
premiera we wtorek), czy też będę musiał czekać aż do 8 marca?


Jak se zmienisz IP to pograsz jutro, jeśli nie to dopiero w piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2012 o 20:18, Henrar napisał:

> Do czego co kolega powyżej napisał, dorzuciłbym właśnie strach przed tym, że gra
wcześniej
> wyląduje na torrentach(np. w polskiej wersji).
Argument bez sensu, bo i tak gra ląduje na torrentach. ME3 pojawiło się parę dni temu.


W polskiej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 godzin przegrane. Moim zamiarem jest przebicie się w środę przez 30 i zapewne zakończenie gry.

Jest świetnie.

+ Relacje między postaciami, na które składają się liczne dialogi, interakcja - spora różnica w porównaniu do poprzednich odsłon. Przykładowo członkowie teamu i niektórzy załoganci przy okazji wizyty w Cytadeli rozchodzą się do swoich spotów i można z nimi konwersować, a podczas przechadzek po Normandy widzimy jak rozmawiają między sobą przez interkomy itd. Więcej do powiedzenia mają także w trakcie misji.
+ Lokacje są rozległe i okazałe, a jednocześnie wycyzelowane, chwilami jakby inna jakość niż to, co możemy pamiętać
+ Side-questy wyglądają póki co na bardziej dopracowane i jakby komplementarne względem głównego wątku
+ Eksploracja kosmosu - co prawda nadal ograniczamy się do skanowania, przez które teraz możemy odnajdywać artefakty czy ponoć nawet eskrotować ludzi, ale sama wędrówka międzygalaktyczna usłana jest większymi trudnościami, musimy trzymać "low-profile" i umykać przed patrolami Reaperów, gdy niekoniecznie się nam to uda. Jakoś nie brakuje mi pojazdów
+ Walka - bardziej mobilna, bardziej dynamiczna, bardziej wymagająca. Gram na Hardcorze (4/5), a przypomina mi Insanity (5/5) z ME2. Poza tym czasami mamy okazję do organizowania zasadzek, a i walka melee jest rozwinięta. No i kilka świeżych elementów - pościg, strzelanie z działka i inne
+ Różnorodność wrogów, póki co natykam się tylko na żołdaków Cerberusa i posępne dzieło Reaperów, a i tak jest na tym etapie dużo lepiej niż w poprzednich częściach.
+ Sporo cieszących oko przerywników filmowych
+ Ogólny RPG-feel naprawdę najlepszy w trylogii, mimo większej ilości auto-dialogu i mniejszego wyboru wypowiedzi. Składają się na to powyższe i klimacik będący mieszanką najlepszego z poprzednich odsłon.
+ Niektóre nowe postacie są fajne - Samantha, czyli nasza nowa sekretarka i bodaj pani podoficer sygnalizacyjna? Wzorowali się nieco na Rashidzie Jones? Cortez, latynos homoseksualista i shuttle driver - nie wadzi; Vega - jarhead mind, ale zadziorny i spoko nakreślony. Inną zaletą są chwilowi pasażerowie na Normandii - dla przykładu, obecnię goszczę Primarcha Turian (BTW - "Garrus poszedł na dół pomajstrować przy uzbrojeniu. Wspominał coś o jakiś kalibracjach" - "Yeah, sounds like him".)
+ Galatyka może i umiera, ale stężenie subtelnego i niegłupiego humoru jest przeolbrzymie

Proteanin jakoś większego wrażenia na mnie nie robi, to wszystko wyszło jakoś tak zbyt zwyczajnie, bez pompy. EDI w nowym wcieleniu również - obecne dialogi z nią, motywacje są przedstawione z głową, ale nie kupuję tego. Można się też przyczepić do nierównych jakościowo tekstur (choć zadbano o oświetlenie!) i niedoróbek technicznych (pierwsza crashująca gra BW, poza tym chwilami dziwne przestery w animacji/modelach postaci), ale ogólnie, wow. To JEST najlepsza część. I może wylądować w moim top 3-5 of all time. Seriously.

Co tam jeszcze? Ważniejszy niż system Paragon/Renegade jest system reputacji i oczywiście kolekcjonowanie war assets odzwierciedlających galaxy readiness na ostateczne rozstrzygnięcie kwestii Reaperów. It''s fun.

They actually got it right.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie ma za wiele do dodania, od siebie napiszę tylko, że całkiem fajnie wyszły im nawiązania do poprzedniczek. Można nawet spotkać postacie i wątki z dlc, małe, a cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 02:46, paraGaladh napisał:

+ Niektóre nowe postacie są fajne - Samantha, czyli nasza nowa sekretarka i bodaj pani
podoficer sygnalizacyjna? Wzorowali się nieco na Rashidzie Jones?

jejku, dokładnie o tym samym pomyślałem. a że Rashidę Jones uwielbiam, nie przeszkadza mi to, mogłaby nawet dubbingować, byłbym w niebie.

Dnia 06.03.2012 o 02:46, paraGaladh napisał:

Cortez, latynos homoseksualista
i shuttle driver - nie wadzi;

brawo BioWare za tę postać, odkupili się po koszmarnym Andersie. tylko się cieszyć, że tym razem nie uciekli się do debilnych stereotypów.

Dnia 06.03.2012 o 02:46, paraGaladh napisał:

Vega - jarhead mind, ale zadziorny i spoko nakreślony.

koleś mnie kupił już podczas pierwszych kilku minut gry. serio. akcja z promem - zaśmiałem się w głos i przyklasnąłem z radości. w końcu ktoś niepoważny przez cały czas, brakowało takiej postaci w ME.

Dnia 06.03.2012 o 02:46, paraGaladh napisał:

They actually got it right.

też mi się tak wydaje i jestem szczerze zdziwiony, bo po demie i naprawdę słabym otwarciu gry spodziewałem się najgorszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2012 o 22:55, Sad_Statue napisał:

W polskiej wersji?

Oczywiście - EA wydaje w większości przypadków jedną wersję na całą Europę. Jest wersja rosyjska, francuska, polska, angielska, itp. - do wyboru, do koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z tych, którzy aktywowali ME3 wcześniej (VPN) aktywowały się wszystkie DLC (wliczając te z Origin)?
Co ciekawe mam dostęp do Chakram Launcher i Reckoner Knight Armor, ale N7 Warfare Gear nie uświadczyłem na pokładzie Normandii...

a IP można było zmienić na koreańskie i grać już 05.03.2012 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że w ME 3 nie ma już swobodnego zwiedzania planet jak w ME 2 i wybiearnia wielu pobocznych misji. Wszystko jest liniowe to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 08:24, Azazell napisał:

Słyszałem, że w ME 3 nie ma już swobodnego zwiedzania planet jak w ME 2 i wybiearnia
wielu pobocznych misji. Wszystko jest liniowe to prawda?


Gdzie takie bzdury wyczytałeś? :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować