Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2012 o 14:09, mati285 napisał:

Z tego co wiem powinien być w misji na

Spoiler

Sur''Kesh

.

Generalnie tak, ale z PS3 jest to troszkę skomplikowane - w demie na PS3 był Kirrahe, ale demo było w końcu takie same dla wszystkich platform. Ale nie było na niej ME1 i nie było możliwości wpłynięcia na los Kirrahe, więc w ME2 pada, że (spoiler z ME1)

Spoiler

na Virmirze Kirrahe zginął

. I ciekawi mnie, czy BioWare wzięło to pod uwagę na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie sądzę, by postać którą

Spoiler

Bioware uznało za martwą

powróciła.

Ups... Nie wiem czemu nie dodało się jako odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś o 3 nad ranem ukończyłem Mass Effecta 3. Wrażenia? Większość napiszę w "spoilerze" poniżej, ale zanim to zrobię chcę powiedzieć dwie rzeczy.

1.Jeżeli nie czytaliście książek Drewa Kapryshina Mass Effect Podniesienie i Mass Efect Odwet (a jesteście fanami serii i całego uniwersum) to przed zagraniem w trójkę musicie to zrobić. Myślałem, że jak już w ME3 będa jakieś nawiązania do tych książek to jakieś symboliczne typu wspomniane nazwisko w jakimś dialogu i tyle... A tutaj lektura szczególnie Odwetu pozwala naprawdę dużo lepiej się wczuć w klimat ale i bardziej zrozumieć grę, Cerberusa. Naprawdę - polecam.

2. Chcę mieć tą kurtkę co Shepard. Jest genialna! :) (załącznik)

A teraz o samej grze.

Spoiler

Ogólne wrażenie po ukończeniu całości jest raczej pozytywne chociaż powiem szczerze iż czuć lekkie rozczarowanie. Brakowało mi przede wszystkim jakiś mega szokujących zwrotów akcji na wzór oblęrzenia Normandii przez Żniwiarzy w ME2. W trójce wszystko jest olbrzmie, epickie, ale zabrakło jakiegoś mocniejszego "walnięcia". Nie wiem może to właśnie jest takie uczucie przez skalę wydarzeń (coś jak Modern Warfare 3, skoro tyle się wali, wybucha strzela etc to już nie sposób czymś jeszcze bardziej zaszokowac gracza).

Bałem się, że w ME3 twórcom nie uda się pokazać dramaturgii sytuacji, skali wydarzeń (prolog mnie nie ruszył specjalnie) jednak na szczęście Bioware dało radę. Po misji na Thesli w której Shepard przegrywa i widzimy jak cała cywilizacja Asarii zostaje zmiażdżona atakiem Żniwiarzy jest tylko lepiej. I mroczniej. Stacja Człowieka Iluzji, Sanktuarium (i DUŻE nawiązania do książek!) czy też widok upadającej Ziemii - to zrobiło na mnie bardzo duże wrazenie.
I wreszcie te zakończenie... Ja w ostatnim momencie wpakowałem kila kul Człowiekowi Iluzji i po rozmowie z dzieckiem wybrałem opcję "niebieską" ta po lewej stronie. Żnieiwarze odlecieli a Shepard zginął. Ale to jest jakiś idiotyzm. Wybór zakończenia w epilogu? Po to podejmowałem tle decyzji żeby i tak wybrać zakończenie na końcu....
Jednak na plus zalicza się zniszczenie przekaźników masy. Genialnie to zrobili. Cała seria to Mass Effect a zniszczenie przekaźników to ukazanie definitywnego zakończania serii. Tzn przynajmniej tej trylogii o Shepardzie. Koniec pewnej epoki w dziejach ludzkości.



Póki co tyle ode mnie. Jak coś sobię przypomnę to napisze.

20120310144101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2012 o 14:49, Odin123 napisał:

Podczas gry w multi zauważyłem że niektórzy mają Rzeź u żołnierza człowieka. Wie ktoś
jak to zrobić?


Musisz mieć Battlefielda 3. Dostajesz wtedy 5 "rase" do żołnierza - człowiek w kolorach rodem z arta do BF3. On zamiast Strzału Wstrząsowego ma Rzeź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2012 o 16:05, Reffanov napisał:

> Podczas gry w multi zauważyłem że niektórzy mają Rzeź u żołnierza człowieka. Wie
ktoś
> jak to zrobić?

Musisz mieć Battlefielda 3. Dostajesz wtedy 5 "rase" do żołnierza - człowiek w kolorach
rodem z arta do BF3. On zamiast Strzału Wstrząsowego ma Rzeź.


Aha to szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko

Spoiler

6

członków drużyny?
Spoiler

Liara, Kaidan/Ashley, Garrus, EDI, Proteanin oraz James

? Ktoś jeszcze dojdzie czy to ostateczny skład? Prosiłbym o proste tak lub nie bez podawania imion :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to skoro u ciebie jest to i u mnie powinna się jeszcze pojawić (nikogo nie ukatrupiłem w misji samobójczej w ME2). Nic to, gram dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2012 o 16:59, KamyK_84 napisał:

Jest tylko

Spoiler

6

członków drużyny?
Spoiler

Liara, Kaidan/Ashley, Garrus, EDI, Proteanin
oraz James

? Ktoś jeszcze dojdzie czy to ostateczny skład? Prosiłbym o proste tak
lub nie bez podawania imion :)


Mam jedno pytanie dotyczące

Spoiler

tego proteanina

. Jest w ek czy nie? Bo narzazie w 3 grałem tylko multi a fabule to se od 1 przechodzę. I nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2012 o 16:59, KamyK_84 napisał:

Jest tylko

Spoiler

6

członków drużyny?
Spoiler

Liara, Kaidan/Ashley, Garrus, EDI, Proteanin
oraz James

? Ktoś jeszcze dojdzie czy to ostateczny skład? Prosiłbym o proste tak
lub nie bez podawania imion :)


Ja tak miałem i chyba to wszyscy których uda się zrekrutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2012 o 16:53, Odin123 napisał:

> Multi mnie rozwala 10 razy z serwera wywaliło:(((

teerz mam to dosyć często


Chyba EA nie przygotowało się na atak graczy i ze dużo osób chce pograć w multi, zero przygotowania.

A macie sposób jak ze znajomym pograć bo dołącz lub wybór zaproszenia i dołączanie trwa 5 minut, lub więcej a potem i tak wyskoczy ze pełna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2012 o 14:59, JackXPPL napisał:

2. Chcę mieć tą kurtkę co Shepard. Jest genialna! :) (załącznik)


Ta bluza lepsza :D

20120310175137

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować