Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Po paru godzinach przyznać muszę, że sterowanie jest deczko skopane. Za dużo akcji podpisano pod jeden klawisz, tzn.: skok/bieg/chowanie za przeszkodami/przewroty/itd. Momentami trudno jest nad postacią precyzyjnie panować, gdyż np. przylgnie do ścian, zamiast biec. Mi się dość ciężko na to przestawić.

No i walka mega uproszczana. Snajpa bez odrzutu? Po wielu godzinach gry snajperem w BF3, czuję się zaszokowany :D

I czy walka wręcz ma jakiś sens? Nim człowiek podejdzie, to już zostanie zastrzelony. IMO co najwyżej na kontrę w ostateczności, choć to może jeszcze kwestia braku wyrobienia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2012 o 19:13, mistrz917 napisał:

źle napisałem pierwsze pytanie chodziło mi ile jest postaci wszystkich, którzy towarzyszą
Schepardowi. Coś takiego, totalna liczba wszystkich osób co mogą dołąnczyc do scheparda.


Tu masz wszystkich.

20120310221145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2012 o 22:01, Kertur napisał:

Takie malutkie pytanko

Spoiler

jakie zakończenie jest uznawane za paragona niebieskie,czerwone
czy zielone


Według twórców najlepszym zakończeniem jest

Spoiler

zielone

. Tak w jakimś wywiadzie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2012 o 21:18, Caridin napisał:

Ok, tego też już próbowałem. Tzn. rozmawiam np. z ambasadorem Elkorów w Cytadeli, on
zleci mi misje o ewakuacji jego ludu z ich ojczystej planety... no dobra, lece do niej,
skanuje prawym przyciskiem myszy przed wejściem na orbite i nic się nie dzieje.


Spoiler

Jesli wczesniej zrobiles zadanie z artefaktem z tej planety to juz drugi raz do niej nie masz dostepu. W takjim wypadku wystarczy zagadac do ambasadora Elkorow i zadanie bedzie zaliczone.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 pytania osób, które przeszły grę(bo skoro zakończenie jest do (_I_), to chciałbym żeby choć sam przebieg fabuły był idealny):

Spoiler

1. Wygrzebałem w sieci, że aby uratować Mirandę, trzeba ją ostrzec przed Kai Lengiem. Jak, kiedy i gdzie?
2. W czasie konwersacji z Illusive Manem w Cytadeli nie byłem w stanie użyć ostatniej z kilku wypowiedzi paragona. Czy to coś zmienia czy i tak trzeba go zastrzelić?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ukończona, naprawdę miodna. A teraz kilka pytań

Spoiler

1.Jak osiągnąć "3" zakończenie ?? Jak kończyłem grę to były tylko 2, kontrola i destrukcja.
2.Niestety nie zachowały mi się save''y z ME2 więc nie mogłem tego sprawdzić. Czy gra się różni w jakiś sposób jeśli wczytamy postać z ME2 gdzie naprawdę się postaraliśmy i w finalnej misji wszyscy przeżyli ?? Teraz chce przejść ME2 (postacią z ME1 co mi się ostała :D) tak jak dawniej i wczytać postać do ME3. Czy decyzje z ME1/2 w ogóle są uwzględniane ??
3. Jak gramy od nowa czystą postacią to jakie decyzje z ME1/ME2 są automatycznie przez nas podjęte ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2012 o 23:07, Kadaj napisał:

2 pytania osób, które przeszły grę(bo skoro zakończenie jest do (_I_), to chciałbym żeby
choć sam przebieg fabuły był idealny):

Spoiler

1. Wygrzebałem w sieci, że aby uratować Mirandę, trzeba ją ostrzec przed Kai Lengiem.
Jak, kiedy i gdzie?
2. W czasie konwersacji z Illusive Manem w Cytadeli nie byłem w stanie użyć ostatniej
z kilku wypowiedzi paragona. Czy to coś zmienia czy i tak trzeba go zastrzelić?



1.

Spoiler

Wydaje mi się, że nic takiego nie ma miejsca. Wystarczy chyba jak w dwójce będzie lojalna.


2.
Spoiler

Jeżeli użyje się opcji idealisty/renegata to Człowiek Iluzja sam się zastrzeli, tak jak było z Sarenem.



Dnia 10.03.2012 o 23:07, Kadaj napisał:

Gra ukończona, naprawdę miodna. A teraz kilka pytań

Spoiler

1.Jak osiągnąć "3" zakończenie ?? Jak kończyłem grę to były tylko 2, kontrola i destrukcja.
2.Niestety nie zachowały mi się save'y z ME2 więc nie mogłem tego sprawdzić. Czy gra
się różni w jakiś sposób jeśli wczytamy postać z ME2 gdzie naprawdę się postaraliśmy
i w finalnej misji wszyscy przeżyli ?? Teraz chce przejść ME2 (postacią z ME1 co mi się
ostała :D) tak jak dawniej i wczytać postać do ME3. Czy decyzje z ME1/2 w ogóle są uwzględniane
??
3. Jak gramy od nowa czystą postacią to jakie decyzje z ME1/ME2 są automatycznie przez
nas podjęte ??



1.

Spoiler

Musisz mieć odpowiednią liczbę punktów, żeby móc wybrać 3 zakończenie.


2.
Spoiler

Czy się wielce różni to może nie no ale wszystkie postacie, które przeżyły spotykamy i na pewno pojawiają się nowe linie dialogowe. Podobno jeżeli nie gramy z importem postaci są sytuacje gdzie jakiegoś questa nie da się rozwiązać tak jakbyśmy grali z zaimportowaną postacią gdyż w tym queście pojawia się jakaś stara postać i nam pomaga.


3.
Spoiler

Domyślnie przechodzą wybory renegadzkie czyli Wrex nie żyje, Rada poświęcona itp.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2012 o 23:55, kesik93 napisał:

1.

Spoiler

Musisz mieć odpowiednią liczbę punktów, żeby móc wybrać 3 zakończenie.



Spoiler

Wybrać? A nie przypadkiem jest tak że wybierając po lewo, Shep ginie natomiast jeśli wybierzemy po prawo również umiera aczkolwiek mając tam ogromną ilość punktów zobaczymy wszystko to samo + Shepard żyje. Wybory zawsze są dwa. No chyba że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh super, bez grania w multi nie zdobędę najlepszego endingu, ponieważ liczba war pointów do zdobycia jest zbyt mała.
A byłem gotów dać grze wysoką ocenę, bo naprawdę mi się spodobała.
To nic, że seria od zawsze była single player, musisz zagrać w nasze multi dodane na doczepkę.
Quality EA & BioWare.
Quality 2012 gaming industry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą to na forach, na YT i szczerze mówiąc też uważam że to BioWare okazało się największym Reaper''em na świecie. Ani jedno ani drugie nie jest tak naprawdę dobrym zakończeniem ogólnie rzecz biorąc. Choć jedni uważają że

Spoiler

zostawienie technologii Żwniarzy to dobre rozwiązanie to i tak przekaźniki masy zostają zniszczone. Osobiście uważałem że taka potężna technologia po prostu musi zostać zniszczona i to jest tak naprawdę dobre rozwiązanie to "czerowne". Myślę że śmiało powinno zostać pokazany jakiś happy/bad ending typu:

1) Niszczymy Żniwarzy i tracimy technologie która jest zaawansowana bardzo, jakiś happy cut-scenki osób nam bliższych itd.
2) Bierzemy Żwniarzy żywcem i ludzkość rządzi w galaktyce i jakieś cut-scenki do tego

Proste ale o wiele bardziej by mnie takie coś nawet satysfakcjonowało. Oczywiście i w jednym jak i drugim przypadku dowiadujemy się KTO STWORZYŁ ŻNIWIARZY JAK I KATALIZATOR.



Teraz zamiast dać ocenę ME3 100/100 dałbym 99 za ten ending. Naprawdę BioWare... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda. To samo właśnie się okazało przed chwilą u mnie. Co prawda to tylko 5sekundowy urywnik pokazujący

Spoiler

skrawek Shep''a że żyje

ale no cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 00:18, Infes napisał:

Spoiler

Wybrać? A nie przypadkiem jest tak że wybierając po lewo, Shep ginie natomiast jeśli
wybierzemy po prawo również umiera aczkolwiek mając tam ogromną ilość punktów zobaczymy
wszystko to samo + Shepard żyje. Wybory zawsze są dwa. No chyba że się mylę.



Spoiler

Tak wybrać. Mamy wtedy 3 drogi do wybrania, lewo, prawo i środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2012 o 23:55, kesik93 napisał:

1.

Spoiler

Musisz mieć odpowiednią liczbę punktów, żeby móc wybrać 3 zakończenie.


Spoiler

Jakich punktów ?? Reputacji ?? Bo zauważyłem że są inne punkty. Punkty "pargon" (cokolwiek to znaczy :D), renegate, oraz jakieś punkty reputacji.


Dnia 10.03.2012 o 23:55, kesik93 napisał:

3.

Spoiler

Domyślnie przechodzą wybory renegadzkie czyli Wrex nie żyje, Rada poświęcona itp.


Spoiler

Czyli warto przejść ME2 by mieć dobrą postać w ME3 :D Wszystkie moje decyzje były dobre :D BTW skoro Wrex mi przeżył i był w ME2 to zobaczę go w ME3 zamiast Wrev''a ?



Jedyne co mi się w grze nie podoba to zakończenie, ale cóż zrobić, gra w sama w sobie naprawdę ZACNA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 00:28, Infes napisał:

To prawda. To samo właśnie się okazało przed chwilą u mnie. Co prawda to tylko 5sekundowy
urywnik pokazujący

Spoiler

skrawek Shep''a że żyje

ale no cóż...

Tak, ten

Spoiler

krótki urywek to niby nic

ale i tak czuję się zrobiony w balona.
Zwłaszcza, że mam save od samej jedynki i podejmowałem najlepsze możliwe decyzję, przechodziłem je praktycznie na 100%.
Kit, jutro pewnie zagram w te ich multi. Ale niesmak pozostanie.
Ciekawe co będzie, jak za kilka lat nikt już nie bedzie grał online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 00:32, Kopiec napisał:

Zwłaszcza, że mam save od samej jedynki i podejmowałem najlepsze możliwe decyzję, przechodziłem
je praktycznie na 100%.


Mam to samo... :/ Ech... BioWare... Nie przypadło mi do gustu do rozwiązania, te zakończenia. Żadne z nich. Po prostu. Zawiodłem się na samym zakończeniu. Spodziewałem się czego innego. Ja i 95% innych osób które uwielbiają, Kochają unwiersum Mass Effect.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 00:30, Kerigun napisał:

Spoiler

Jakich punktów ?? Reputacji ?? Bo zauważyłem że są inne punkty. Punkty "pargon" (cokolwiek
to znaczy :D), renegate, oraz jakieś punkty reputacji.



To nie spoiler więc nie zakrywam. Chodzi o naszą ilość Zasobów Wojennych. To ich liczba przekuwana jest na rodzaje zakończenia.

Dnia 11.03.2012 o 00:30, Kerigun napisał:

Spoiler

Czyli warto przejść ME2 by mieć dobrą postać w ME3 :D Wszystkie moje decyzje były
dobre :D BTW skoro Wrex mi przeżył i był w ME2 to zobaczę go w ME3 zamiast Wrev''a ?



Spoiler

Tak, Wrex stoi wtedy na czele krogan ale Wrev''a też wtedy spotykamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby zobaczyć najlepsze zakończenie trzeba grać w multi aby zdobywać kolejne procenty na mapkach. I tu moje pytanie. Minimalny poziom procentowy do którego może zejść to 50%, czyli od początkowej liczby procentów? Codziennie chyba spda 1%. Co wtedy gdy licznik spadnie do 0, a będę chciał za rok ponownie zagrać w ME3 i zobaczyć najlepsze zakończenie, a załóżmy że nikt nie będzie już grał w multi aby nabić te punkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 00:55, Kraju napisał:

Żeby zobaczyć najlepsze zakończenie trzeba grać w multi aby zdobywać kolejne procenty
na mapkach. I tu moje pytanie. Minimalny poziom procentowy do którego może zejść to 50%,
czyli od początkowej liczby procentów? Codziennie chyba spda 1%. Co wtedy gdy licznik
spadnie do 0, a będę chciał za rok ponownie zagrać w ME3 i zobaczyć najlepsze zakończenie,
a załóżmy że nikt nie będzie już grał w multi aby nabić te punkty?


Multi połączony w taki sposób z singlem? Coraz bardziej cieszę się że nie kupiłem gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 00:55, Kraju napisał:

Żeby zobaczyć najlepsze zakończenie trzeba grać w multi aby zdobywać kolejne procenty
na mapkach. I tu moje pytanie. Minimalny poziom procentowy do którego może zejść to 50%,
czyli od początkowej liczby procentów? Codziennie chyba spda 1%. Co wtedy gdy licznik
spadnie do 0, a będę chciał za rok ponownie zagrać w ME3 i zobaczyć najlepsze zakończenie,
a załóżmy że nikt nie będzie już grał w multi aby nabić te punkty?


Z tego co wiem da się uzyskać to bez multi, tyle że trzeba spełnić w ostatnich fragmentach gry parę dodatkowych warunków, gdy z ponad 5-tys pulą punktów, faktycznie wspomaganych multi, ograniczeń już nie mamy.

Coś się zaczyna ruszać jeśli chodzi o ten niefortunny finał. Gamble dał znać na Twitterze, że zapoznał się z opiniami i pewnie możemy się spodziewać się od niego wkrótce jakiegoś komentarza. Poza tym parę głośniejszych stron zamieściło info o paleniu wiosek na BSN w newsach, a liczba naszych war assets wciąż rośnie. Akcja na FB, czy też ankiety niosą się szybciej niż wiatr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować