Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Mówię to co słyszałem :P
Jeśli się mylę to popraw, mimo wszystko nie powinni singla uzależniać od multi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie niesmak, dla mnie troche wiecej. Szkoda, że takie zakończenie tej histori jest liczyłem na to, że wszystko się dobrze skończy. Popieram Isildura, singiel nie powinien być zależny od multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 10:06, Henrar napisał:

Spoiler

Po ataku na Cytadelę skontaktuje się z Tobą Anderson i powie co nieco o Lengu i wyśle
maila. W pewnym momencie Miranda wyśle maila, by spotkać się na Cytadeli (w biurze Widm),
podczas rozmowy zostanie ostrzeżona o Lengu.


Spoiler

Kurcze, jestem niemal pewien, że rozmawiałem wtedy z jej hologramem. : /


Dnia 11.03.2012 o 10:06, Henrar napisał:

Spoiler

A skoro już przy nim jesteśmy - Renegade Interrupt podczas ostatniej walki z nim rządzi
http://www.youtube.com/watch?v=FS6JomvKxhs


Spoiler

U mnie było za Mirandę. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrzy ludzie, potrzebuję pomocy, bo za chwilę wyrzucę komputer oknem :/

Nie mogę się przebić przez menu gry. Na ekranie kiedy wyskakuje "Naciśnij dowolny przycisk" mam framrate poziomu powolnego żółwia. Naciskam spacje i czekam 5 min aż przejdę do normalnego menu. Tam jest tak samo ... najpierw 10 min łączy się z serwerami, a potem wygląda jakby gra chodziła klatka po klatce. Przeinstalowałem Origina i grę już chyba z 5 razy, zaktualizowałem sterowniki i system. Spełniam zalecane wymagania sprzętowe ...
Niestety nic nie pomogło:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 13:42, Manix69 napisał:

Mam pytanie.

Gdzie znajdę

Spoiler

rurę termiczną GX12??


Na Cytadeli, tam gdzie był bankier, w lokacji z częścią mieszkalną - nie pamiętam jak się zwała, ale jest tam pełno sklepów, a dokładnie na prawo od windy przy tym banku jest konsola sklepu i tam był

Spoiler

przewód termiczny

, trochę inaczej się zwie w tym sklepie, ale oto chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 12:58, Kadaj napisał:

>A skoro już przy nim jesteśmy...


Zastanawiam się czy jest ktokolwiek kto nie wybrał tego interrupt''a.
Osobiście czułem się genialnie po zrobieniu tego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 12:04, GodOfLiar napisał:

Po takiej wielkiej wojnie, po zebraniu wszystkich ras do wspólniej walki spodziewałem
się jakiegoś happy endu, a to co w zamian otrzymałem to tylko 3 opcje z czego każda to
tylko mniejsze zło.
Czy istnieje w tej grze jakiś happy end?
Miałem 3 opcje do wyboru:

Ile miałeś pkt. wojny?

Wiadomo ile wynosi próg by

Spoiler

odblokowane było trzecie (zielone) zakończenie

? I ile można maksimum zdobyć w single player, ile przez multi?

Też jestem zawiedziony zakończeniem, ale to chyba większość fanów gry. Wszyscy liczyli, że trzecia część zakończy serie w niezapomniany sposób, tak by można było wspominać to jeszcze długo. Ogólnie jedynka i dwójka zrobiły dobry grunt pod wybitne zakończenie - wydawało się, że tego nie idzie spiep..., a jednak jak widać i coś takiego można było zepsuć. Ok może nie aż tak, bo gra gniotem może nie jest, ale zmarnowała olbrzymi potencjał. Kilka momentów fajnych, ale i tak nie ratują całości.

Mam wrażenie, że Sheparda okradziono z bycia legendą - miał na to szanse, ale twórcy zrobili z tego zwykły przeciętny produkt, wbrew temu co
Spoiler

na zakończenie po napisach mówi dziadek do dziecka ;P

Co do zakończeń na razie zobaczyłem
Spoiler

dwa z trzech - nie chce oglądać go na youtubie, wole sam do niego doprowadzić w grze, także proszę bez spoilerów, ale pewnie to trzecie nie wiele różni się od dwóch pozostałych.



Boli mnie, że najważniejsze decyzje podejmujemy nie na początku, a dopiero na końcu gry. Nie ma sensu
Spoiler

grać od nowa

, bo o tym co najważniejsze
Spoiler

decydujemy na koniec

:P a jeszcze bardziej dołujące jest to, że twórcy nawet nie zrobili oddzielnych
Spoiler

filmików

na koniec, tylko zmienili kolor promienia z niebieskiego na czerwony, nawet ostatni filmik z tym wspomnianym
Spoiler

dziadkiem i dzieckiem

, mógł być inny, np. po zakończeniu czerwonym
Spoiler

pojawiały by się jakieś nowe stworzone przez ludzi syntetyki i niszczyłyby ludzi ;P

ale nie
Spoiler

zakończenia różnią się detalami

, co jest żałosne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym prosić o jakieś krótkie podanie sensu całej akcji z 2? Albo mam luki w pamięci albo nie bylo to jakoś gruntownie wyjaśnione, poniekąd, troszkę średnio widzę związki z częścią 3, poza pewną oczywistością -

Spoiler

złym Cerberusem

.
Spoiler

W sensie odnoszę się do działalności Collectorsów, human reapera i całego wokół nich zamieszania. Po co reapersom była ta maszynka? Z tego co kojarzę, ludzi chcieli wykorzystać dokładnie tak samo, jak wykorzystali protheana?



I tak na boku:
- reapersi czyszczą co 50k lat cały wszechświat, czy tylko lokalną galaktykę? Jak dla mnie to drugie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 15:10, vonArnold napisał:

I tak na boku:
- reapersi czyszczą co 50k lat cały wszechświat, czy tylko lokalną galaktykę? Jak dla
mnie to drugie :)


Spoiler

Żniwairze ratują tylko tę rasę, która dominuje w Galaktyce, prymitywne rasy zostawiają na później. Wybili Protean ale zostawili prymitywne Asari czy Turian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 15:10, vonArnold napisał:

I tak na boku:
- reapersi czyszczą co 50k lat cały wszechświat, czy tylko lokalną galaktykę? Jak dla
mnie to drugie :)

To drugie - najpewniej nie dysponują nawet technologią umożliwiającą podróże pomiędzy galaktykami - to już odległości znacznie większego rzędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Żniwiarze przybyli spoza naszej galaktyki. Nie wiadomo skąd są, chyba że wyjaśnia się to w ME3, a że dopiero gram to mogę o tym nie wiedzieć. Po prostu inne galaktyki we wszechświecie nie są ważne w uniwersum ME.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 15:54, Kadaj napisał:

> I tak na boku:
> - reapersi czyszczą co 50k lat cały wszechświat, czy tylko lokalną galaktykę? Jak
dla
> mnie to drugie :)
To drugie - najpewniej nie dysponują nawet technologią umożliwiającą podróże pomiędzy
galaktykami - to już odległości znacznie większego rzędu.

Zastanawiał się ktoś gdzie

Spoiler

wynieśli się Żniwiarze, po tym jak Shepard nakazał im odwrót w niebieskim zakończeniu? Przekaźniki masy zostały zniszczone, a przez nie przecież Żniwiarze się przedostawały. To co teraz powolutku wracają z stamtąd skąd przybyli.



Druga sprawa skąd
Spoiler

Normandia

znalazła się w
Spoiler

przekaźniku masy, gdy cała flota walczyła na Ziemi - z tego względu trochę naciągana ucieczka Normandii przed rozwalającym się przekaźnikiem i to rozbicie się na jakieś planecie ;P



Kolejna głupota z tym zniszczeniem
Spoiler

przekaźników to, to że Shepard z ciągną na Ziemie niemal wszystkie rasy a teraz nie mają one jak wrócić. Logicznie rzecz biorąc - Kroganie nieprzepadający za Turianami i Salarianami, Quarianami za Gethami, do tego Raknie, Asarii i inne jeszcze rasy - wszyscy na planecie ludzi, kwestia czasu kiedy zaczną się napier... na małej, zniszczonej Ziemi

:P mega przemyślane zakończenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 16:00, Kraju napisał:

Tylko że Żniwiarze przybyli spoza naszej galaktyki.

Przez lata uśpienia pałętali się w przestrzeni kosmicznej poza "naszą" galaktyką - IMO nie byli nawet blisko jakiejkolwiek innej. Technologia Mass Relays wymaga mimo "niewielkich" odległości - zobacz że podróżując po mapie z jednego końca galaktyki na drugi rysowana jest trasa przez kilka Relayów - a nic nie wskazuje na to, by dysponowali czymś znacznie bardziej zaawansowanym.

Dnia 11.03.2012 o 16:00, Kraju napisał:

Nie wiadomo skąd są, chyba że wyjaśnia
się to w ME3, a że dopiero gram to mogę o tym nie wiedzieć.

...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie czy wczoraj i dziś wywalało Was z multi tak często jak mnie czy u mnie ten problem istnieje?
Początek gry w multi lub połowa i wyskakuje utracono połączenie z serwerem, patrze modem mnie nie rozłączył a nadal jestem zalogowany w orginie.
Czasami postać się zawiesi lub w trakcie rozgrywki postać przez chwile przemieści się w inne miejsce, tak jak by postać ślizgała się na planszy.

Proszę Was o pomoc, grałem w piątek i ani razu mnie nie wywaliło wczoraj z 10 razy a dziś na ponad 20 wejścia 3 rozegrałem misje, tragedia.

Czy to wina błędów w grze, pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 16:10, Paoro napisał:

Druga sprawa skąd

Spoiler

Normandia

znalazła się w
Spoiler

przekaźniku masy, gdy cała flota
walczyła na Ziemi - z tego względu trochę naciągana ucieczka Normandii przed rozwalającym
się przekaźnikiem i to rozbicie się na jakieś planecie ;P


Spoiler

Przy moim zakończeniu (zniszczenie syntetyków) myślałem, że Joker ucieka przed promieniem by ocalić EDI, ale skoro w innych wygląda tak samo...


Dnia 11.03.2012 o 16:10, Paoro napisał:

Kolejna głupota z tym zniszczeniem

Spoiler

przekaźników to, to że Shepard z ciągną na Ziemie
niemal wszystkie rasy a teraz nie mają one jak wrócić. Logicznie rzecz biorąc - Kroganie
nieprzepadający za Turianami i Salarianami, Quarianami za Gethami, do tego Raknie, Asarii
i inne jeszcze rasy - wszyscy na planecie ludzi, kwestia czasu kiedy zaczną się napier...
na małej, zniszczonej Ziemi

:P mega przemyślane zakończenie ;)

Spoiler

Z czego z powodu problemów z reprodukcją większość raczej wyginie, a szanse na przetrwanie mają jedynie ludzie (dużo ich, są na swojej planecie) i Asari (długo żyją, mogą mieć potomstwo z innymi rasami, raczej nie zaleźli nikomu za mocno za skórę). ;p



@ poprzedni post

Miało być <<wymaga "niewielkich" odległości>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 16:10, Paoro napisał:

Kolejna głupota z tym zniszczeniem

Spoiler

przekaźników to, to że Shepard z ciągną na Ziemie
niemal wszystkie rasy a teraz nie mają one jak wrócić. Logicznie rzecz biorąc - Kroganie
nieprzepadający za Turianami i Salarianami, Quarianami za Gethami, do tego Raknie, Asarii
i inne jeszcze rasy - wszyscy na planecie ludzi, kwestia czasu kiedy zaczną się napier...
na małej, zniszczonej Ziemi

:P mega przemyślane zakończenie ;)


Możliwe spoilery dlatego całość ukrywam.

Spoiler

Niestety ogólnie zakończenia ME3 nie mają najmniejszego sensu nawet jeśli Shepard był pod wpływem indoktrynacji Reaperów, a tym bardziej w świetle wydarzeń i informacji jakie nam podawały poprzednie części.

Ogólnie gra świetna (seria genialna) ale niestety Bioware zabiło ją zakończeniem:/
Pod koniec ME3 (przed ostatnimi 20 minutami) miałem olbrzymią ochotę zagrać jeszcze raz w ME1i ME2, po tym co zobaczylem oraz tym że moje decyzje praktycznie nie mają żadnego wpływu na nic, nie mam ochoty nawet myśleć o Mass Effect (nie zależnie czy mowa o pierwszej,drugiej czy trzeciej czesci).
Po porażce jaką był Dragon Age 2 byłem wściekły, po Mass Effect 3 nie wiem czy kiedykolwiek kupię jeszcze cokolwiek od Bioware, bogowie rpg i storytelling''u umarli (oczywiście to kwestia gustu):/

Skąd się Liara (wybranka mojego Sheparda) i Javik wzięli na Normandy kiedy chwilę przedtem stali za mną gdy Harbringer walnął promieniem (co by sugerowała że spotkał ich ten sam los co żołnierzy walczących na około mnie), nie wiem, nawet nie wiem czy chce wiedzieć.
Bioware zmarnowało potencjał jaki leżał w tej serii i to że decyzje jakie podjąłeś w ME1 miały swoje konsekwencje w ME2, teraz po ME3 żałuje że seria się na ME1 nie skończyła wygraną Sarena i zniszczeniem całego (albo prawie całego) organicznego życia w galaktyce, na jedno by wyszło a niesmaku bym takiego nie miał.
W ogóle po co jest niby to "dobre" zakończenie gdzie Shepard niby żyje (i jakim cudem skoro Cytadela wybucha na orbicie ziemi niezaleznie od decyzji) skoro i tak nic ono nie zmienia a mass relay''e wszystkie niezależnie od decyzji zostają zniszczone a 99% życia zostaje zmiecione w tych galaktykach przez efekt supernowej.
Ogólnie to po zakończeniu/zakończeniach mam wrażenie jakie pozostawił Lost po finalnym epizodzie, tyle ze tam to miało jakis sens, tu niestety sensu żadnego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ostatni fragment z zakończenia - historia Sheparda to tylko legenda, być może nawet niekoniecznie prawdziwa, więc nie musi być spójna. *obrywa czymś ciężkim w łeb*


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować