Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

"Odkryj zapomniane tajemnice przeszłości i zwerbuj proteańskiego członka drużyny w Pakiecie Proteańskim. Dodatkowo otrzymasz też nowy wygląd dla każdego towarzysza! UWAGA: Egzemplarze Edycji Kolekcjonerskiej Mass Effect 3 zawierają kod na pobranie tej zawartości."

To wiele wyjaśnia... tylko jak teraz dostać ta misję? Skąd ją sciagnać i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemem z zakończeniem nie jest (a przynajmniej nie tylko) to, że nie widzimy, jak Shepard robi niebieskie dzieciaki z Liarą.

Spoiler

"Wielka Rola Żniwiarzy, Którą Nigdy Nie Zrozumiecie" (czy jak to było ujęte w poprzednich częściach) to jakaś kpina. Rasa morderczych maszyn niszczących istoty organiczne, by te nie zbudowały maszyn, które zniszczą życie organiczne... Erm... Że co urwa? Logika na zasadzie "zabijemy was, byście nie zrobili sobi krzywdy w przyszłości". Shepard po usłyszeniu tego wyznania powienien odpowiedzieć "Chyba jaja sobie robisz" (Renegade powinien mu dać w mordę - chociaż ciężko to zrobić z hologramem) i wskazać przykład pokoju między Gethami/Quaranami, czy EDI. Ale co tam, potulnie słuchamy wyznań elektronicznego boga żniwiarzy i uznajemy jego słowa za prawdę objawioną.

No, ale dobra, to można jeszcze przełknąć. Zupełnie nie pasuje do reszty gry i pozostałych części, a zabłąkało się tutaj z Deus Exa, no ale ok. Dostajemy 2 (3) wielkie wybory. Ponownie pomińmy fakt, że te wybory pojawiają się praktycznie znikąd i ich wyjaśnienie trwa jakąś minutę - biorąc pod uwagę skale decyzji, to jakiś żart. No, ale, wybieramy.

No i co się dzieje? Co jest efektem naszego wyboru? Różne kolory wybuchających przekaźników i ... hm, no właściwie tyle. Pomijamy fakt, że efektem tych eksplozji byłoby unicestwienie praktycznie wszystkich istot żywych, i skupiamy się na dalszych losach wszystkich ras i skutkach wojny.

Hm, zaraz, jakich losach? Wojna? Jaka wojna, dostajemy scenke, w której Joker ląduje na bezludnej wyspie i będzie bawił się w Adama razem z naszą partnerką - która oczywiście minutę temu towarzyszyła nam w ostatniej szarży na Cytadele, no ale pomińmy ten drobiazg.

I to tyle. To jest efekt 3 gier. Można się chociaż było wysilić i napisać kilka zdań, które cokolwiek by wyjaśniły.


A nie, zaraz, mój błąd, przecież są. "Shepard jest bohaterem, kupujcie DLC".

E: Ująłem to oczywiście maksymalnie prymitywnie, by było dosadnie ;) A nawet w tak prostackiej wersji jest całkiem sporo "drobiazgów", które wypada "pominąć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem ME3 i co? No właśnie, zobaczyłem najbardziej spier....ne zakończenie w historii wszystkich trylogii. W 15 minut zniszczyli wszystko co budowali przez 5 ostatnich lat. Mam nadzieję że Bioware i EA stworzą nowe lepsze zakończenie i wydają w ramach łatki. Bo te zakończenia były chyba wymyślane na szybko bo nikt z zespoły nie miał lepszego pomysłu, bo misje poprzedzające są bardzo mądrze i dobrze wykonane tylko 15 minut niszczy wszystko.

Spoiler

Dla mnie najlepsze zakończenie to by było gdyby Shepard się z syntezował ale i przetrwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 01:33, Kopiec napisał:

Grając bez multi mamy zawsze tylko połowę war pointów.

Spoiler

do najlepszego zakończenia potrzebne jest przynajmniej 4 tysiące, a ponieważ bez multi
mamy zawsze tylko połowę pkt, realnie musimy zdobyć ich aż 8000. Taka liczba jest nie
do zdobycia w grze, nawet gdy mamy perfect save z poprzednich gier i wykonamy wszystko.
Około 7000 to realne maksimum do zdobycia w grze.
I nie uwierzę na żadne słowo "podobno", "z tego co wiem". Obliczałem to dokładnie ze
znajomymi osobami z forum Mass Effect. Jeśli ktoś twierdzi, że jednak da się nabić tyle
pkt- proszę bardzo, niech pokaże mi swojego sejwa.



Jakie 4000 pkt. potrzeba dokładnie 2800 czyli tyle ile wynosi zapełnienie zielonym kolorem całego paska wojny. Ja miałem 3000 i spokojnie mogłem wyciągnąć więcej, ale chciałem jak najszybciej zobaczyć to trzecie, zielone zakończenie i stykło. Także proszę bez mitów o tym, że bez pkt. z multi nie da się przejść gry na trzy sposoby.

Dalej spojler:

Spoiler

Bez dwóch zdań to zielone zakończenie jest najlepsze i jako tako trzyma się kupy. Tzn. na ostatnią misję wziąłem Garrusa i Javika - prawdopodobnie zginęli, a nawet jeśli nie to na pewno nie dostali się do Normandii, jak to było w przypadku kiedy grałem finał pierwszy raz, gdzie do teamu wziąłem Liarę i Garrusa a oni potem wychodzi sobie z Normandii na jakieś planecie - wtf?!

A to zielone zakończenie ma sens :) I jak dla mnie jest najbardziej satysfakcjonujące z tych wszystkich, najbardziej też różni się od pozostałych. Zresztą twórcy w wywiadach mówili, że to zakończenie jest wg nich najlepsze i w pełni się z nimi zgadzam.

Byłem wkurzony czerwonym i niebieskim zakończenie, ale teraz jak zobaczyłem zielone to mi się ogólny obraz ME3 poprawił :) może nie będę pisał od razu brawo Bioware, ponieważ nic już nie zmieni tego, że się zawiodłem w wielu aspektach m.in. grafice, systemie walki (często Shepard się blokował a ja nic nie mogłem zrobić, prócz wczytania save ;P), a sama historia mogła być napisana z większym rozmachem, tak naprawdę były tylko 3-4 misje, które mi się naprawdę podobały, były wzruszające, miały ten charakterystyczny dla serii rozmach.. ale to stanowczo za mało :/


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLC powinno samo się pobrać. Jeżeli nie to kliknij na grę prawym przyciskiem myszy w Originie, i kliknij na "Dane o grze" czy coś takiego, bodajże druga albo trzecia opcja i tam masz całą rozpiskę co masz zainstalowane z EK ME3 a co nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mylisz fakty.

Spoiler

4000pkt jest potrzebne do tego, aby ujrzeć scenkę, jak Shepard przeżywa po endingu ze zniszczeniem Żniwiarzy. Musisz zdobyć 4000pkt, aby je obejrzeć.
W związku z tym właśnie ono jest uznawane za "najlepsze" zakończenie, potrzebna jest do niego największą ilość war pointów i nasz bohater przeżywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Jeszcze nie mam gry bo bede mial w srode ale mam pytanie.

Jak oceniacie poszczególne klasy w multiplayeru, jakie sa wasze przemyslenia na temat klas w singlu i multi.

Chce wiedziec bow w Mass Effect 2 gralem technikiem i chce poprostu znac wasze przemyslenia na temat innych klass bo myslialem nad graniem kims innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 01:30, Paoro napisał:

Jakie 4000 pkt. potrzeba dokładnie 2800 czyli tyle ile wynosi zapełnienie zielonym kolorem
całego paska wojny. Ja miałem 3000 i spokojnie mogłem wyciągnąć więcej, ale chciałem
jak najszybciej zobaczyć to trzecie, zielone zakończenie i stykło. Także proszę bez mitów
o tym, że bez pkt. z multi nie da się przejść gry na trzy sposoby.


2800 to potrzebujesz aby mieć możliwość wyboru 3 zakończenia ale to w cale nie jest najlepszy ending a ten się zaczyna od 4000 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
gram jeszcze ME 3 ale zauważyłem, że jest małe zamieszanie w sprawie zakończeń. Czy jego rodzaj zależy od tego, czy rozpocznie się "kontratak" mając minimalną siłę wojskową, ponad minimum lub maksimum? Z tego co przeczytałem, to nawet posiadanie pełnego paska siły nie umożliwia na 100% zobaczenie "najlepszego zakończenia"? Nie mam możliwości grania w multiplayera więc nie nabiję sobie pkt w taki sposób.
I pytanie dotyczące misji na Rannoch:

Spoiler

Czy jest możliwość by powstrzymać quarian i gethy to wyrżnięcia jednej ze stron? Wertuję ten temat i wynika z tego że tak ale trzeba spełnić kilka warunków: pomóc Legionowi w ME2 w walce z heretykami (zniszczyć je), doprowadzić Tali do uniewinnienia, uratować admirała Korisa, uspokoić Tali i Legion na pokładzie Normandii i zatrzymać myśliwce gethów poprzez (misja z serwerem) - czy to wystarczy?



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się dalej łudzić że pojawi się jakaś Kolekcjonerka w sklepie? Czy kupować po prostu zwykła edycję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 10:24, sakhar napisał:

Spoiler

Czy jest możliwość by powstrzymać quarian i gethy to wyrżnięcia jednej ze stron? Wertuję
ten temat i wynika z tego że tak ale trzeba spełnić kilka warunków: pomóc Legionowi w
ME2 w walce z heretykami (zniszczyć je), doprowadzić Tali do uniewinnienia, uratować
admirała Korisa, uspokoić Tali i Legion na pokładzie Normandii i zatrzymać myśliwce gethów
poprzez (misja z serwerem) - czy to wystarczy?


U mnie wystarczyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 09:39, kesik93 napisał:

2800 to potrzebujesz aby mieć możliwość wyboru 3 zakończenia ale to w cale nie jest najlepszy
ending a ten się zaczyna od 4000 pkt.

Heh nie długo się okaże, że od 5000 jest kolejne zakończenie, bez jaj ;P Te pkt. trzeba mieć jeszcze przed wylotem na

Spoiler

baze Cerberusa

czy jak mam save z ostatniej misji i dobije w multi do tych 4000 to styknie? bo kolejny raz przechodzić tych misji mi się po prostu nie chce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA SPOILERY-przycisk mi nie działą więć ostrzegam tak.

Wczoraj skończyłęm 3, czas króciótko podsumować.
mass effect, 4,5 - nowa klasa gier na rynku jak dla mnie bomba choć miała kilka mankamentów i cytadela moim skromny zdaniem najlepsza w tej części. Po za tym swabodne lądowanie na niemalkażdej planecie coś czego mi później brakowało.
mass effect 2, 5 - dynamiczne walki dobrze skonstruowane dialogi, sporo ciekawych misji no i można było się poszwędać trochę po galaktyce. Zakończenie realnie zależne od naszczych czynów.
mass effect 3, 4 - najsłabsza niestety odsłona serii(choć ocena wciąż wysoka).Początek jest świetny i aż do zamachu na cytadelę. Potem scenariusz zaczyna się gubić. Zamach na cytadele? Udnia zdrajcą? To drugie na siłe można wcisnąć ale pierwsze? Do tego bardzo dobre dialogi przeplatane z kiepskimi. No i brak swabodnej explooacji, wolność to w tej grze to mit.
skala ocen studencka 2-5

A teraz kilka słów o zakończeniu serii(tak należy je traktować jeżeli nie chce się odejmować od oceny 3). Podwójne uśmiercenie w jedenj serii głównego bochatera ujawnia żenujący brak pomysłu na przyzwoite zakończenie(i nie ma co się spierać, że w najlepszym zakończeniu przeżywa bo i tak czekała by go wkrótce śmierć głodowa albo od ran)lub kpine w żywe oczy z fanów. Do tego cały ten kwas z nową kolonią i praktycznie unicestwieniem całej cywliziacji we wszechświecie. Jakby nie można było zrobić zakończenie podobnego do tego w gothic3 gdzie każdego los był praktycznie opisany. Zamiast tego mamy twór mocno naciągany bez hapy endu z wieloma niewiadomymi i w zasadzie podwarzający sesowność wszelkich wyborów w całej serii - bo i tak wszystkich praktycznie czeka śmierć. Jeszcze ta cała otoczka marketingowa: Walka o ziemie nie poddamy się, wypędzimy nejeźdźcę(nawet trailer był jak shepard ląduje na ziemi z kupą wojska). Kpina i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam pytanie ile godzin zajęło Wam ukończenie gry na poziome normal? (dokładne przechodzenie oraz wszystkie questy poboczne.) Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 11:52, Paoro napisał:

> 2800 to potrzebujesz aby mieć możliwość wyboru 3 zakończenia ale to w cale nie jest
najlepszy
> ending a ten się zaczyna od 4000 pkt.
Heh nie długo się okaże, że od 5000 jest kolejne zakończenie, bez jaj ;P Te pkt. trzeba
mieć jeszcze przed wylotem na

Spoiler

baze Cerberusa

czy jak mam save z ostatniej misji
i dobije w multi do tych 4000 to styknie? bo kolejny raz przechodzić tych misji mi się
po prostu nie chce :P


Nie "nie długo się okaże" tylko to wiadomo od jakichś 4 dni:)
Tu masz dowód (wszystko co zaspoilerowane jest oznaczone tak byś tego nie zobaczył, chyba że klikniesz na czerwony tekst) i w zasadzie i tak to wiele nie zmienia, zakończenia i tak nie mają najmniejszego sensu.
http://uk.ign.com/wikis/mass-effect-3/Endings

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 12:31, Neo_85 napisał:

Witam. Ja mam pytanie ile godzin zajęło Wam ukończenie gry na poziome normal? (dokładne
przechodzenie oraz wszystkie questy poboczne.) Dzięki.


Mnie ME3 zajęło 39h i 43min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 13:34, Jarden napisał:

> Witam. Ja mam pytanie ile godzin zajęło Wam ukończenie gry na poziome normal? (dokładne

> przechodzenie oraz wszystkie questy poboczne.) Dzięki.

Mnie ME3 zajęło 39h i 43min.


33:45 wszystko na full, dość szybko ale to pewnie dlatego, że ograny ostatni jestem(maraton ME od połowy lutego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować