Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2012 o 15:55, Konrad162 napisał:

Co do końcówki to widziałem tylko jakie są mniej więcej opcje i jak wygląda zakończenie.
Ale jak np. dowiedziałem się że

Spoiler

połowa naszej drużyny albo ginie albo ma lepsze zajęcia
niż ratowanie z nami świata (np. Jack) to ja się pytam po jakiego diabła były te wcześniejsze
problemy ze zbiorem teamu, wybory, romanse itp... A skoro na 90% rzeczy nasze wybory
nie wpływają.

To w takim razie film to ja mogę obejrzeć w kinie i na pewno nie będzie
mnie ta przyjemność kosztować 120zł.


Jack i reszta w tej wojnie rolę odgrywają, jako że ona i jej "studenci" to Biotycy więc ich umiejętności się przydają na tyłach tyle że my tego nie widzimy.
Co do reszty to prawda, brak sensu i wyborów na koncu jest dobijajacy i deprymujacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 15:53, mati285 napisał:

Rozgrywki dodaje jakieś 15-20 minut. Dodaje za to świetnie napisanego towarzysza, który
- ku mojemu zdziwieniu- idealnie pasuje do świata gry i rzuca inny pogląd na niektóre
tematy, jak i ma całkiem ciekawe relacje z innymi postaciami. Jeżeli masz dopiero zacząć
grać w kampanię to jak najbardziej się opłaca, w innym przypadku raczej nie, bo sama
misja jest króciutka i średnio ciekawa.



Na liczniku mam około 30h. Z tym, że to dopiero pierwsze podejście więc skorzystałbym z tego dodatku zarówno teraz jak i przechodząc grę po raz drugi (inny zapis). Rozważam kupno tego dodatku przed totalnym ukończeniem gry, żeby to w ogóle miało jakiś sens. Przykładowo w ME2 dodatek (między innymi) z Kasumi troszkę mnie irytował. Sporo razy wspominali o niszczeniu bazy zbieraczy i samobójczej misji pomimo tego że przechodziłem DLC po jej wykonaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie IMO warto. Javik to fajna postać, która wnosi powiew świeżości, polecam jak najczęściej zabierać go ze sobą na misje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 16:08, mati285 napisał:

W takim razie IMO warto. Javik to fajna postać, która wnosi powiew świeżości, polecam
jak najczęściej zabierać go ze sobą na misje.


Dzięki za rade. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi polaczyc z serwerem EA gry i przez to nie moge grac w single player, jak widac internet mi dziala bo pisze tego posta, wiec to nie jest moja wina. Jest jakis sposob odpalenia gry offline?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie teorie związane z końcem gry po kilku godzinach przemyśleń oraz czytania:

Spoiler

-Na końcu gdy pojawia się Harbinger próbuje zindoktrynować Sheparda i zmusić go by nie zniszczył Żniwiarzy. Gdy wybierzemy Kontrole nad Żniwiarzami tak naprawdę to Żniwiarze będą nas kontrolować (Sam Shepard powiedział to Człowiekowi Iluzji- "Nie możesz ich kontrolować, Oni Ciebie kontrolują"). Więc w jaki sposób Shepard miał kontrolować Żniwiarzy? Mogła to być przygotowana na niego pułapka.
-W Syntezie dochodzi do modyfikacji DNA przez co Żniwiarze mogą kontrolować istoty organiczne tak samo jak robili z Gethami, czyli zrobić pranie mózgu.
-Przed wyborem "zakończenia" widzimy postaci Człowieka Iluzji i Andersona (Jak wiemy niebieski kolor w grze charakteryzuje reprezentuje prawość, natomiast czerwony egoizm). Postać Andersona jest przedstawiona jako prawa a Człowieka Iluzji "tego złego". Nie wiem czy BioWare chciało zmanipulować graczy i dać im wybór zakończenia na podstawie koloru a nie trzeźwego myślenia. Ponieważ Człowieka Iluzje przypisania do koloru niebieskiego a Andersona do czerwonego.
-W Syntezie i Kontroli skóra Sheparda się zmienia i przypomina skórę Człowieka Iluzji i Sarena (a raczej to co z niego zostało podczas w finałowej walki w Cytadeli). Jak wiemy Człowiek Iluzja oraz Saren byli zindoktrynowani, wyniku tego można stwierdzić, że te dwa zakończenia prowadzą do pełnej indoktrynacji Sheparda.
-Postać dziecka pojawia się przez całą grę- na początku, w snach oraz na końcu. Tylko Shepard widział te dziecko, Żniwiarze mogli wejść do umysłu Sheparda i przypisać wygląd tego dziecka do Katalizatora przez co nasz bohater byłby podatny na sugestie Katalizatora (próba kontroli poprzez słabość).
-Shepard długo przebywał w otoczeniu Żniwiarzy bo móc się poddać indoktrynacji (dodatek Arrival).
-Tylko w jednym zakończeniu Shepard przeżywa- zniszczenie Żniwiarzy (oczywiście jeśli mamy dość dużo punktów wojny- 5000). W innych po prostu wyparowuje.
-Katalizator mieszka w Cytadeli, Cytadelę wybudowali Żniwiarze. Patrząc na wiedzą jaką ma Katalizator musi być powiązany z Żniwiarzami i najwyraźniej z nimi współpracuje. Doradza Shepardowi niby "najlepsze" wyjście jakim jest Synteza a odradza Zniszczenie

.

To tyle o zakończenie
Spoiler

. Nie wiem co sądzić o wybuchach przekaźników masy. W Arrival doprowadziło do zniszczenia układu a tutaj wybuchają wszystkie przekaźniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 17:11, darth_16 napisał:

Spoiler

Ja bym to o przekaźnikach też zaspojlował.

Właśnie to mi przeszkadza w zakończeniu ME3 - wybuch przekaźników. Reszta od biedy mogłaby
zost

ać.



Spoiler

Pewnie ich moc wybuchu będzie mniejsza czy coś w ten deseń.

Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego co napisałem wcześniej na temat tych dziwactw związane z zakończeniem? Chciałbym poznać wasze opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2012 o 17:13, Bracio napisał:


Spoiler

Pewnie ich moc wybuchu będzie mniejsza czy coś w ten deseń.

Czy ktoś może coś
powiedzieć na temat tego co napisałem wcześniej na temat tych dziwactw związane z zakończeniem?
Chciałbym poznać wasze opinie :)


Lubię teorie

Spoiler

o indoktrynacji Sheparda

- chciałbym w nie wierzyć. Niestety, są tak genialne, że po prostu nie wierzę, by Bioware to zrobiło. Przykre. Po prostu chrzanili widowiskowo zakończenie, a za kilka dni zaczną sie odpowiedzi z PR - "włożyliśmy całe serce w prace nad tym wspaniałym tytułem, i nie rozumiemy, co przeszkadza gartce malkontentów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2012 o 17:27, Asthariel napisał:

Lubię teorie

Spoiler

o indoktrynacji Sheparda

- chciałbym w nie wierzyć. Niestety, są
tak genialne, że po prostu nie wierzę, by Bioware to zrobiło. Przykre. Po prostu chrzanili
widowiskowo zakończenie, a za kilka dni zaczną sie odpowiedzi z PR - "włożyliśmy całe
serce w prace nad tym wspaniałym tytułem, i nie rozumiemy, co przeszkadza gartce malkontentów".


Spoiler

Teorie te mają w sumie jakikolwiek sens, nie ma lepszego i logicznego wytłumaczenia co się działo na końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 17:27, Asthariel napisał:

Lubię teorie

Spoiler

o indoktrynacji Sheparda

- chciałbym w nie wierzyć. Niestety, są
tak genialne, że po prostu nie wierzę, by Bioware to zrobiło. Przykre. Po prostu chrzanili
widowiskowo zakończenie, a za kilka dni zaczną sie odpowiedzi z PR - "włożyliśmy całe
serce w prace nad tym wspaniałym tytułem, i nie rozumiemy, co przeszkadza gartce malkontentów".


20+ tysięcy na samym social.bioware.com (do wczoraj rana, teraz jest pewnie z 25k) i bardzo duzej ilosci na innych forach oraz wszystkich moich znajomych ktorzy ukonczyli gre nie nazwalbym "garstą" tym bardziej ze to tylko liczba ludzi ktorzy przelali swe niezadowolenie na cyfrowy papier.
Wiekszosc jest zawiedziona ale poza werbalnym przekazem swego nie zadowolenia tego nie okazuja w formie pisanej.
Ale tak jak Ty uwazam ze Bioware zrobi to co zrobilo w przypadku Dragon Age 2 "sorry bardzo sie staralismy ale schrzanilismy sprawe" i tyle bedzie z tego, watpie by doszli do wniosku ze jednak poprawia te bezsensowne zakonczenia.
Bardzo bym za to chcial poznac opinie Bioware i ich "teorie" i proby wytlumaczenia dlaczego akurat TE zakonczenia wybrali i z jakiego powodu, nie sadze by okazali logiczne wyjasnienia dla nich ale chociaz fajnie by bylo uslyszec co oni o tym mysla.
Teorie te maja tylko czesciowy sens

Spoiler

bo jesli Shepard zostal zindoktrynowany (co jest malo prawdopodobne ze wzgledu na szybkosc indoktrynacji) badz ma halucynacje to dlaczego mass relay'e wybuchaja w rzeczywistosci i jakim cudem Joker z moimi towarzyszami ktorzy ze mna byli gdy harbringer walnal promieniem nagle wyladowali na Normandy i uciekaja przed tym wybuchem, teorie o tym jakoby Shepard sie znalazl razem z nimi na Normandy mozna wsadzic miedzy bajki bo na "pozytywnym" zakonczeniu wyraznie widac betonowe bloki a Normandy jest w calosci zrobione z jakiegos rodzaju metalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 17:50, Jarden napisał:


Użyłem słowa garstka, ponieważ Bioware będzie siestarało zdyskredytować tych, którym słusznie zakończenie sie nie podobało - a nie wierzę, żeby przyznali się do niekompetencji. Jestem pesymistą z natury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Tak naprawdę wszystko skończyło się dobrze. Shepard przeżył( w najlepszym zakończeniu). A splątane przekaźniki komunikacyjne umożliwiły kontakt z załogą Normandi która odkryłą nową planetę do kolonizacji. No i oczywiście Ziemia przetrwała ponieważ wybuch przkaźnika był znacznie słabszy - optymistycznym okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Też tak uważam i to mnie w zakończeniu nie razi. Razi tak naprawdę brak spójności z ME i ME2, brak logiki, brak prawdziwego wolnego wyboru a przede wszystkim to, że przekaźniki zostały zniszczone i całe uniwersum diabli wzięli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 18:08, darth_16 napisał:

Spoiler

Też tak uważam i to mnie w zakończeniu nie razi. Razi tak naprawdę brak spójności
z ME i ME2, brak logiki, brak prawdziwego wolnego wyboru a przede wszystkim to, że przekaźniki
zostały zniszczone i całe uniwersum diabli wzięli.



Co prawda to prawda,

Spoiler

Galaktyczną społeczność szlag trafił ale z drugiej strony zmusza to rasy do szukania nowych rozwiazań. I tu wkracza wyobraźnia co dalej? Jak dużo potrzeba czasu by rasy podźwignęły się? Przecież znają swoje wzajemne położenie we wszechświecie. Po za tym proteanie już kiedyś wybudowali przekaźnik masy sami. To raczeje jeszcze nie koniec... Jak mówiłem Shepard żyje choć ranny Normandia ciężko uszkodzona, załoga cała. I nowa zagadkowa planeta...A i byłbym zapomniał to zakończenia...,,Dziadku kiedy ja wyrusze do gwiazd?" Czyli można po tym sądzić, że ludzkość wiele lat później jednak dała radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Serio wybudowali? Czy coś przegapiłem??? Jeżeli tak to sprawa jest zupełnie inna. Szybka(w miarę) odbudowa i super wszystko. Nielogiczności dalej są, wolnego wyboru dalej nie ma, ale co tam. Skąd to info o przekaźniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 18:20, darth_16 napisał:

Spoiler

Serio wybudowali? Czy coś przegapiłem??? Jeżeli tak to sprawa jest zupełnie inna.
Szybka(w miarę) odbudowa i super wszystko. Nielogiczności dalej są, wolnego wyboru dalej
nie ma, ale co tam. Skąd to info o przekaźniku?


Spoiler

W jedynce - kanał na Ilos, którym Saren i Shepard dostali się na Cytadelę. A nielogiczności sporo. Ale cóż...czego Twórcy nie dali od czego jest wyobraźnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.

Dnia 12.03.2012 o 18:17, lord_siwy napisał:


Co prawda to prawda,

Spoiler

Galaktyczną społeczność szlag trafił ale z drugiej strony zmusza
to rasy do szukania nowych rozwiazań. I tu wkracza wyobraźnia co dalej? Jak dużo potrzeba
czasu by rasy podźwignęły się? Przecież znają swoje wzajemne położenie we wszechświecie.
Po za tym proteanie już kiedyś wybudowali przekaźnik masy sami. To raczeje jeszcze nie
koniec... Jak mówiłem Shepard żyje choć ranny Normandia ciężko uszkodzona, załoga cała.
I nowa zagadkowa planeta...A i byłbym zapomniał to zakończenia...,,Dziadku kiedy ja wyrusze
do gwiazd?" Czyli można po tym sądzić, że ludzkość wiele lat później jednak dała radę.




Widać jak grałeś w grę...:P.

Spoiler

Przekaźniki stworzyli Żniwiarze, a sama Cytadela jest jednym dużym przekaźnikiem też stworzonym przez Żniwiarzy. Przekaźniki miały uzależnić rasy od technologi Żniwarzy przez co łatwiej maszynom było niszczyć życie organiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie wiem co o tym myśleć. Poczekam, zobaczę jak sprawa z tym końcem się zakończy i chyba wtedy wyrobię sobie coś na kształt "ostatecznej" opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 18:23, Bracio napisał:

.


>
> Co prawda to prawda,
Spoiler

Galaktyczną społeczność szlag trafił ale z drugiej strony
zmusza
> to rasy do szukania nowych rozwiazań. I tu wkracza wyobraźnia co dalej? Jak dużo
potrzeba
> czasu by rasy podźwignęły się? Przecież znają swoje wzajemne położenie we wszechświecie.

> Po za tym proteanie już kiedyś wybudowali przekaźnik masy sami. To raczeje jeszcze
nie
> koniec... Jak mówiłem Shepard żyje choć ranny Normandia ciężko uszkodzona, załoga
cała.
> I nowa zagadkowa planeta...A i byłbym zapomniał to zakończenia...,,Dziadku kiedy
ja wyrusze
> do gwiazd?" Czyli można po tym sądzić, że ludzkość wiele lat później jednak dała
radę.




Widać jak grałeś w grę...:P.
Spoiler

Przekaźniki stworzyli Żniwiarze, a sama Cytadela jest
jednym dużym przekaźnikiem też stworzonym przez Żniwiarzy. Przekaźniki miały uzależnić
rasy od technologi Żniwarzy przez co łatwiej maszynom było niszczyć życie organiczne.



Dobrze grałem to Ty nie kojarzysz faktów. Owszem przekaźniki stworzyli źniwairze Ale

Spoiler

Przekaźnik na Ilos i ten w prezydium cytadeli stworzyli Proteanie. Tamtędy dostali śię proteańscy naikowcy po wycofaniu się żniwarzy i tamtędy dostałs sie Saraen a za nim Shepard


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować