Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Spoiler

Przeszedłem właśnie grę. I jestem prawie pewny, że to zakończenie nie jest prawdziwe. Przede wszystkim wygląda to jak halucynacje umierającego Sheparda lub indoktrynacja. Po samym wejściu pojawia się sporo nieścisłości (skąd tam Anderson? skoro był tak blisko Sheparda, dlaczego dopiero przy konsoli było go widać?). No i ten katalizator, pod postacią dzieciaka który Shepardowi śnił się nie raz. Co jak co, ale mnie to wygląda na oczywiste babranie w umyśle Sheparda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2012 o 18:27, lord_siwy napisał:

Dobrze grałem to Ty nie kojarzysz faktów. Owszem przekaźniki stworzyli źniwairze Ale

Spoiler

Przekaźnik na Ilos i ten w prezydium cytadeli stworzyli Proteanie. Tamtędy dostali
śię proteańscy naikowcy po wycofaniu się żniwarzy i tamtędy dostałs sie Saraen a za nim
Shepard




Zwracam honor ;).

Spoiler

Z ciekawostek- Javik wspominał, że Ilos był dla niego mitem tak samo jak Cytadela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 18:29, Reffanov napisał:

Spoiler

Przeszedłem właśnie grę. I jestem prawie pewny, że to zakończenie nie jest prawdziwe.
Przede wszystkim wygląda to jak halucynacje umierającego Sheparda lub indoktrynacja.
Po samym wejściu pojawia się sporo nieścisłości (skąd tam Anderson? skoro był tak blisko
Sheparda, dlaczego dopiero przy konsoli było go widać?). No i ten katalizator, pod postacią
dzieciaka który Shepardowi śnił się nie raz. Co jak co, ale mnie to wygląda na oczywiste
babranie w umyśle Sheparda.



Spoiler

To jak wyjaśnisz to co spotkało Normandie i to, ze ludzie osiedlili się na tamtej planecie? Też sen? [\s]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 18:29, Reffanov napisał:

Spoiler

Przeszedłem właśnie grę. I jestem prawie pewny, że to zakończenie nie jest prawdziwe.
Przede wszystkim wygląda to jak halucynacje umierającego Sheparda lub indoktrynacja.
Po samym wejściu pojawia się sporo nieścisłości (skąd tam Anderson? skoro był tak blisko
Sheparda, dlaczego dopiero przy konsoli było go widać?). No i ten katalizator, pod postacią
dzieciaka który Shepardowi śnił się nie raz. Co jak co, ale mnie to wygląda na oczywiste
babranie w umyśle Sheparda.



Spoiler

-Na końcu gdy pojawia się Harbinger próbuje zindoktrynować Sheparda i zmusić go by nie zniszczył Żniwiarzy. Gdy wybierzemy Kontrole nad Żniwiarzami tak naprawdę to Żniwiarze będą nas kontrolować (Sam Shepard powiedział to Człowiekowi Iluzji- "Nie możesz ich kontrolować, Oni Ciebie kontrolują"). Więc w jaki sposób Shepard miał kontrolować Żniwiarzy? Mogła to być przygotowana na niego pułapka.
-W Syntezie dochodzi do modyfikacji DNA przez co Żniwiarze mogą kontrolować istoty organiczne tak samo jak robili z Gethami, czyli zrobić pranie mózgu.
-Przed wyborem "zakończenia" widzimy postaci Człowieka Iluzji i Andersona (Jak wiemy niebieski kolor w grze charakteryzuje reprezentuje prawość, natomiast czerwony egoizm). Postać Andersona jest przedstawiona jako prawa a Człowieka Iluzji "tego złego". Nie wiem czy BioWare chciało zmanipulować graczy i dać im wybór zakończenia na podstawie koloru a nie trzeźwego myślenia. Ponieważ Człowieka Iluzje przypisania do koloru niebieskiego a Andersona do czerwonego.
-W Syntezie i Kontroli skóra Sheparda się zmienia i przypomina skórę Człowieka Iluzji i Sarena (a raczej to co z niego zostało podczas w finałowej walki w Cytadeli). Jak wiemy Człowiek Iluzja oraz Saren byli zindoktrynowani, wyniku tego można stwierdzić, że te dwa zakończenia prowadzą do pełnej indoktrynacji Sheparda.
-Postać dziecka pojawia się przez całą grę- na początku, w snach oraz na końcu. Tylko Shepard widział te dziecko, Żniwiarze mogli wejść do umysłu Sheparda i przypisać wygląd tego dziecka do Katalizatora przez co nasz bohater byłby podatny na sugestie Katalizatora (próba kontroli poprzez słabość).
-Shepard długo przebywał w otoczeniu Żniwiarzy bo móc się poddać indoktrynacji (dodatek Arrival).
-Tylko w jednym zakończeniu Shepard przeżywa- zniszczenie Żniwiarzy (oczywiście jeśli mamy dość dużo punktów wojny- 5000). W innych po prostu wyparowuje.
-Katalizator mieszka w Cytadeli, Cytadelę wybudowali Żniwiarze. Patrząc na wiedzą jaką ma Katalizator musi być powiązany z Żniwiarzami i najwyraźniej z nimi współpracuje. Doradza Shepardowi niby "najlepsze" wyjście jakim jest Synteza a odradza Zniszczenie



Innego wytłumaczenia absurdów w zakończeniu nie da się inaczej wyjaśnić. Musi być indoktrynacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 18:02, Asthariel napisał:

Użyłem słowa garstka, ponieważ Bioware będzie siestarało zdyskredytować tych, którym
słusznie zakończenie sie nie podobało - a nie wierzę, żeby przyznali się do niekompetencji.
Jestem pesymistą z natury.


Ah, w takim razie to ma sens:)
Akurat w tym przypadku myślę że jesteś realistą a nie pesymistą, po prostu oczekujesz od Bioware tego czego się oczekuje od wielkich korporacji w dzisiejszych czasach (w koncu naleza teraz do EA) i niestety nie jest to szczerosc i przeprosiny za bledy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

OK, a tak ogólnie, czemu ten katalizator nie miałby być jakąkolwiek inną rasą, tylko jakimś człowiekiem był?

Mógłby nawet przybrać postać kosmity z kreskówek o Kapitanie Bombie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do tych co skończyli grę(!!!czytać spoilera tylko jak skończyliście grę!!!)

Spoiler


po cholere ja zbierałem wsparcie po całej galaktyce ? Z tego co widziałem do niczego to się nie przydało i nie zostało w żaden sposób pokazane/wspomniane... a jak głupi nabiłem prawie maxa (może byłby max gdybym mógł oddać questy poboczne)

co się stało z przekaznikami masy w "niebieskim" endingu gdzie przejmujemy kontrole ? W czerwonym/niszczącym one wybuchaja, tak ?



gra na solidne 7+/10, ale ostatnie 2-3 godzinki (zakończenie) i nota leci do 5/10... nie wiem czy mogli finał bardziej skrócić i zrobić gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Również jest niszczony. Przy zielonym endingu również zniszczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 22:40, JackXPPL napisał:

Ja mam kilka pytań o nie tyle ME3 ile o samo uniwersum, ale do rzeczy.

1. Dlaczego w Mass Effect nie ma ludzi ras azjatyckich? Jakiś czarnych zauważyłem (chociażby
Jacob), są amerykanie i europejczycy ale azjatów nie zauważyłem. Jakiś pomysł dlaczego
tak jest?

2. Asari - to tylko kobiety, tak? Ok w takim razie jak one się rozmnażają? Zostało to
jakoś wytłumaczone? Albo Turianie - to chyba tylko "faceci" a żadnych przedstawicielek
przeciwnej płci u nich nie zauważyłem. Co o tym sądzicie?


Kapitan Matsuo była japonkom. A turiańskih kobiet nie pokazali nie wiem czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 19:33, Odin123 napisał:

A turiańskih kobiet nie pokazali nie wiem czemu.

Może nie wiedzieli jak dokleić im duże cycki. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 22:40, JackXPPL napisał:

2. Asari - to tylko kobiety, tak? Ok w takim razie jak one się rozmnażają? Zostało to
jakoś wytłumaczone?

Tutaj możesz o tym poczytać:
http://masseffect.wikia.com/wiki/Asari#Culture
Urywek:
"During melding, an asari consciously attunes her nervous system to her partner''s, sending and receiving electrical impulses directly through the skin. A common phrase used before melding is "embrace eternity," presumably to help focus the partner''s mind. Effectively, the asari and her partner briefly become one unified nervous system."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra skończona. Zakończenie zajebiste!!! Nie wiem dlaczego Bioware zbiera cięgi za tak dobre zakończenie?

Moja opinia :

Spoiler

Gra skończona. Za pierwszym razem dobiłem do 90% pozyskanów zasobów z wszystkich planet i dzięki temu tylko do 3 zakończeń. Aby odblokować czwarte trzeba zdobyć 4000 realnego wsparcia wojskowego (ten zielony pasek). Co mogę powiedzieć. Zakończenie zajebiste i tyle. Nie wiem dlaczego stado "beeeeeeee" twierdzi, że zakończenia są do pupy i chce aby Bioware zrobiło dodatkowe zakończenie w formie płatnego DLC (na forum bioware ponad 25k osób ). Można albo zniszczyć żniwiarzy niszcząć przy okazji wszystkie przekaźniki masy i formy syntetyczne (gethy, itd.) - Shepard umiera. Można teź wybrać, że chce się kontrolować źniwiarzy (wtedy tak naprawdę oni mają kontrolę nad Shepem), lub można poddać się syntezie z katalizatorem (katalizator to to dziecko, które się śni Shepowi - serce Cytadeli)i tyglem, dzięki czemu wszystkie istoty organiczne i syntetyczne będą nadal istniały (w tym gethy), ale zniszczone będą wszystkie przekaźniki masy i cytadela. I dodatkowe czwarte zakończenie - żniwiarzy nie ma, a Shep budzi się i stwierdza, że to był tylko sen.
Bardzo dobre zakończenie całej trylogii. Człowiek iluzja jest zindoktrynowany przez żniwiarzy, Cerberus napada na cytadelę, Mordin ginie na Tuchance, a dwójka bohaterów których wybieramy do ostatniej misji też ginie przed dotarciem do promienia cytadeli - w moim wypadku Gerrus i Ashley. Normandia po wysłanym promieniu z cytadeli robija się na nieznanej planecie i ją kolonizuje (załoga - wiadomo ), Joker ma romans z Edi, która przybiera ludzkie ciało doktor Ewy. Gra mniamnuśna, ale krótka - skończenie gry na 90% zajęło mi 35H. Drugi ME to 65H, a pierwszy 48H. Hmm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 19:57, KrzysztofT napisał:

Gra skończona. Zakończenie zajebiste!!! Nie wiem dlaczego Bioware zbiera cięgi za tak
dobre zakończenie?

Spoiler

Bo nic nie wyjaśnia, bo zostawia po sobie więcej pytań niż odpowiedzi, bo decyzje podejmowane w poprzednich częściach nie mają wpływu na koniec gry, bo praktycznie każde zakończenie jest takie same, bo jest wiele rzeczy mało logicznych, itd? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 19:57, KrzysztofT napisał:

Gra skończona. Zakończenie zajebiste!!! Nie wiem dlaczego Bioware zbiera cięgi za tak
dobre zakończenie?

/ciach M-I/



Spoiler

Gdzie te zakończenie, że Shepard się budzi? Daj linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 19:39, Kadaj napisał:

Może nie wiedzieli jak dokleić im duże cycki. ;p


Może i się zdziwisz, ale taka jest prawda. Zespół artystyczny Bioware nie miał absolutnie żadnego pomysłu w jaki sposób zaprezentować turiańskie samice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla osób mających dlc, proszę jednak o zwięzłą odpowiedź: tak lub nie:

Spoiler

Czy prawdą jest że Javik mówi, że do zrobienia żniwiarza potrzebny jest avatar - czyli w przypadku ludzkiej kosiark -i Shepard?



Hmmm jeżeli tak, to cofam wszystkie złe słowa które powiedziałem o zakończeniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest pokazana twarz Tali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 20:09, Lucas01 napisał:

Czy jest pokazana twarz Tali


Na fotografii, którą wręcza komandorowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A głównie skąd wzieli się Żwniwiarze jak i Katalizator.

http://youtu.be/f_U0AcEAxcM Nie wiem czy cokolwiek to da(zapewne nic) ale zawsze warto spróbować. Popieram w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się nie postarali. Właśnie jestem w tym momencie ale oczekiwałem czegoś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować