Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Jestem po około dwóch godzinach grania. Dotarłem dopiero do cytadeli i wiem, że to dopiero początek, ale jest jedna kwestia w tej grze, która mnie strasznie denerwuje. Chodzi o rozmowy nad, którymi praktycznie nie ma kontroli. Ustawiłem oczywiście system RPG, ale tych rozmów, nad którym mam władzę jest tyle co kot napłakał. Więc moje pytanie do graczy, którzy są znacznie dalej niż ja lub przeszli już grę. Czy to tak wygląda do końca, czy jest lepiej? Jest więcej tego gadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 20:33, JackXPPL napisał:

Czy jest gdzieś oficjalnie powtiwerdzone że w grze są

Spoiler

tylko te trzy zakończenia?


Ludzie grają i komentują od kilku dni. Tak, jest potwierdzone, bo inaczej KTOŚ by coś znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2012 o 20:31, exilem napisał:

jest lepiej? Jest więcej tego gadania?


Niestety, ale zawsze masz tylko 3 opcje. Prawa górna - optymistyczna, prawa dolna - negatywna i ta po lewej to taka rozszerzająca temat. Do tego czsami pojawiają się opcje prawości lub egoizmu (te na niebiesko/czerwono) ale wyjątkowo mało ich spotkałem w ME3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 19:57, KrzysztofT napisał:

Gra mniamnuśna, ale krótka - skończenie gry na 90% zajęło mi 35H. Drugi ME
to 65H, a pierwszy 48H. Hmm....


A dobrze oglądnąłeś zakończenia?

Spoiler

Ja je oglądnalem po kilka razy i każdym z nich przekazniki zostaja zniszczone wywolujac wybuch o rozmiarach supernowej a to w DLC do ME2 oznaczalo zniszczenie calego systemu planetarnego i co za tym idzie zabicie wszystkiego i wszystkich (w Arrival przez to zginelo 300 000 Batarian), do tego nic sie nie wyjasnia.
Nie wiem gdzie widzisz Sheparda budzacego sie gdy w "najlepszym" zakonczeniu (ktore wymaga 5000 EMS) widac tylko jak bierze oddech co tez sensu nie ma bo byl na cytadeli ktora tez wybuchla a on wyglada jakby sie znajdowal w rumowisku na ziemi.
Do tego wszystkie wybory od momentu wejscia na cytadele jakie podjales przestaja miec jakiekolwiek znaczenie bo kazde zakonczenie jest niemal identycznie inie ma zadnego sensu



Jesli zdolasz mi wytlumaczyc gdzie w tym wszystkim widzisz jakikolwiek, chociaz minimalny sens to ci przesle zgrzewke piwa (jesli jestes oczywiscie pelnoletni):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 15:39, Bracio napisał:

Mnie się spodobało do ostatnich 30 minut. Obrona pojazdu z rakietami, bezsensowna rzeź
w której jesteśmy atakowani wszystkim co jest x razy z rzędu. Grałem na poziomie Szaleniec
i przez 2 godziny nie dawałem sobie rady, olałem to i przestawiłem się na "fabułę". Zbyt
dużo strzelania jak dla mnie.

Też grałem na poziomie Szalonym

Spoiler

i za pierwszym razem z Garrusem i Liarą jakoś łatwo mi się udało ogarnąć tą wspomnianą przez ciebie misję, że nawet grając drugi raz nie pamiętałem jak ją przeszedłem. Troszkę się pomęczyłem wtedy podobną ekipą (Garrus i Javik - teoretycznie leszy od Liary), bo za chiny nie mogłem poradzić sobie z tą ostatnią falą gdzie atakują zindoktrynowane Asarii oraz Turianie, po chwili się jednak skapnąłem, że trzeba powalczyć trochę, a potem wystrzelić rakiety jak pojazd podjedzie bliżej - najlepsze, że potem na filmiku widać tylko Kanibali z którymi rozprawiają się towarzysze Sheparda, a ten wystrzeliwuje rakiety w Żniwiarza, a najcięższych rywali w tym tych Asarii czy choćby Turian nie ma, mimo że prawie mnie przed chwilą załatwili ;P Podsumowując mając dobrą ekipę, czyli najlepiej Garussa z dobrze rozwiniętym przeciążeniem na tarcze oraz Liarę/Javika z dobrze rozwiniętą biotyką

spokojnie da się radę, tym bardziej, że sporo tam apteczek i nawet wyrzutnia rakiet jest, warto przed misją ulepszyć broń - snajperka Czarna Wdowa dostępna w sklepie Widm też się przyda ;P

I tu mam pytanie rozumiem, że tak jak w ME2 jest medal za przejście gry na poziomie Szalonym. Wybór poziomu gry jest przy wybieraniu nowej postaci - wiem bo grałem w demo i tak robiłem. Niestety importując postać nie miałem o ile pamiętam możliwości wyboru poziomu :/ dopiero w tracie misji na Ziemi sobie zmieniłem na Szalony i grałem na nim do końca gry - rozumiem, że medalu za to nie dostanę? :P oraz mając postać z ME2 gdzie grałem na Normalnym importując ją nie można zmienić tego poziomu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 20:33, JackXPPL napisał:

Czy jest gdzieś oficjalnie powtiwerdzone że w grze są

Spoiler

tylko te trzy zakończenia?



Zakonczen jest 17

Spoiler

ale sie praktycznie niczym nie roznia i jest to potwierdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 20:39, Hartigan napisał:

http://uk.ign.com/wikis/mass-effect-3/Endings

wszyskie zakończenia

Spoiler

łącznie 16


Spoiler


Czekaj, czekaj - z tego wynika że w zależności od naszych poczynan pokazują się lub znikają te 3 opcje zakończeń? Przecież to i tak są trzy opcje, c`mon kogo oni chcą oszukać?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 20:45, Paoro napisał:

I tu mam pytanie rozumiem, że tak jak w ME2 jest medal za przejście gry na poziomie Szalonym.
Wybór poziomu gry jest przy wybieraniu nowej postaci - wiem bo grałem w demo i tak robiłem.
Niestety importując postać nie miałem o ile pamiętam możliwości wyboru poziomu :/ dopiero
w tracie misji na Ziemi sobie zmieniłem na Szalony i grałem na nim do końca gry - rozumiem,
że medalu za to nie dostanę? :P oraz mając postać z ME2 gdzie grałem na Normalnym importując
ją nie można zmienić tego poziomu?


Dostaniesz medal. Tylko nie możesz zmieniać poziomu od Ziemi do końca gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 20:45, Jarden napisał:

Spoiler

Do tego wszystkie wybory od momentu wejscia na cytadele jakie podjales przestaja miec


>

Spoiler

jakiekolwiek znaczenie bo kazde zakonczenie jest niemal identycznie inie ma zadnego sensu


Tych zakończeń co mi wysłałeś linka nie oglądałem, bo póki co nie chce tego robić, może spróbuje do nich doprowadzić w grze :P choć 17 razy rozgrywać końcówkę to mi się nie chce, ale widziałem, że część jest dostępna jeśli
Spoiler

zniszczy się bazę Zbieraczy, a część jeśli zachowa się ją do badań Cerberusowi

. Także jakiś sens rozegrania ME3 co najmniej jeszcze drugi raz to jest - chyba że te zakończenia naprawdę niczym się nie różnią, ale wtedy taki podział jak na tej stronce nie miałby sensu: http://uk.ign.com/wikis/mass-effect-3/Endings także już nie wiem co o tym myśleć, zaraz się wkurzę i obejrzę te zakończenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto kupować czarną wdowę? Waży więcej/mniej niż zwykła wdowa (rzecz jasna po ulepszeniu na V poziom)? Obecnie używam tej snajperki n7, która była dodawana do kolekcjonerki, nawet niezła i na dodatek ma szybkie przeładowanie, nie wiem czy się z niej przerzucić na czarną wdowę (no i wydać te 200000+ kredytów).

Ile można mocy sobie wykupić w tym terminalu u Chakwas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 18:30, lord_siwy napisał:

Spoiler


To jak wyjaśnisz to co spotkało Normandie i to, ze ludzie osiedlili się na tamtej
planecie? Też sen?



Spoiler

Nie zdziwiłbym się. Ciekawostka - w ostatniej misji miałem Liarę i Garrusa w drużynie. Brali oni udział w szturmie na ten cały promień... A z niego, jak wiadomo, przeżył tylko Shepard i Anderson. Dlaczego w takim razie Liara wychodzi z Normandii po rozbiciu się na tej planecie, skoro powinna być martwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już narzekamy to zastanawiam się dlaczego skoro to była ostateczna i definitywna obrona Ziemi (walka o wszystko)

Spoiler

to dlaczego oni posyłali na tego Żniwiarza w Londynie samą piechotę i czołgi? To nawet teraz wojsko ma mysliwce Stealth, bomby nuklearne/wodorowe a akcja toczy się przecież 200 lat później od czasów obecnych, więc napewno ludzkość wraz z obcymi rasami znalazłaby odpowiednie bronie... Chcą pokonać całą armię tych maszyn a nie mogą zniszczyć jednego? Dopiero Shepard musiał ratować sytuację tamtymi rakietami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 21:03, KamyK_84 napisał:

Warto kupować czarną wdowę? Waży więcej/mniej niż zwykła wdowa (rzecz jasna po ulepszeniu
na V poziom)? Obecnie używam tej snajperki n7, która była dodawana do kolekcjonerki,
nawet niezła i na dodatek ma szybkie przeładowanie, nie wiem czy się z niej przerzucić
na czarną wdowę (no i wydać te 200000+ kredytów).

Czarna Wdowa jest wg mnie najlepszą snajperką z dostępnych, a resztę prócz tej n7 sprawdziłem. Jest praktycznie taka sama jak Wdowa tylko ma 3 strzały zamiast 1 pomiędzy ładowaniem, a to trwa chyba tak samo długo jak u zwykłej Wdowy. Powiem jeszcze że ta snajperka to jedyna rzecz, którą kupiłem w sklepie, prócz jeszcze kombinezonu Zbieraczy, który fajnie wygląda ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 20:58, Paoro napisał:

> Także jakiś sens rozegrania ME3 co najmniej
jeszcze drugi raz to jest - chyba że te zakończenia naprawdę niczym się nie różnią,
ale wtedy taki podział jak na tej stronce nie miałby sensu: http://uk.ign.com/wikis/mass-effect-3/Endings
także już nie wiem co o tym myśleć, zaraz się wkurzę i obejrzę te zakończenia :P


Ja oglądnąłem te trzy do ktorych mialem dostep

Spoiler

(rozwalilem baze Collector''ow)

a reszte na necie i owszem, roznice sa tak znikome ze to az (za przeproszeniem) zal d**e sciska a sensu dalej nie ma zadnego.
Jedyne zakonczenie jakiego jeszcze nie widzialem to to z new game+ ale z tego co czytalem to tez rewelacji nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz odnośnie zakończenia: (!!!czytać spoilera tylko jak skończyliście grę!!!)

Spoiler



na YT oglądając inne endingi zauważyłem scenkę z "wdechem". Pierwsze skojarzenie: shepard, ale wtedy pojawia się pytanie: JAKIM CUDEM? to tylko furtka dla bioware i mass effect 4 jeśli się zdecydują ? Ktoś coś wie na ten temat ? Bioware to kometnowało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 21:04, Reffanov napisał:

Spoiler

Nie zdziwiłbym się. Ciekawostka - w ostatniej misji miałem Liarę i Garrusa w drużynie.
Brali oni udział w szturmie na ten cały promień... A z niego, jak wiadomo, przeżył tylko
Shepard i Anderson. Dlaczego w takim razie Liara wychodzi z Normandii po rozbiciu się
na tej planecie, skoro powinna być martwa?



Jak dlamnie jest to jedno z wielu niedopowiedzen przez ktore koncowka nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 21:03, KamyK_84 napisał:

Warto kupować czarną wdowę? Waży więcej/mniej niż zwykła wdowa (rzecz jasna po ulepszeniu
na V poziom)? Obecnie używam tej snajperki n7, która była dodawana do kolekcjonerki,
nawet niezła i na dodatek ma szybkie przeładowanie, nie wiem czy się z niej przerzucić
na czarną wdowę (no i wydać te 200000+ kredytów).


Z tych dostępnych w grze czarna wdowa jest zdecydowanie najlepsza. Niestety nie wiem na ile są przegięte bronie dodatkowe :) W dzisiejszych czasach może się okazać, że N7 jest najlepsza w grze...

Dnia 12.03.2012 o 21:03, KamyK_84 napisał:

Ile można mocy sobie wykupić w tym terminalu u Chakwas?


jedną, wybranie kolejnej zastępuje tą co wybrałeś wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 21:05, JackXPPL napisał:

Jak już narzekamy to zastanawiam się dlaczego skoro to była ostateczna i definitywna
obrona Ziemi (walka o wszystko)

Spoiler

to dlaczego oni posyłali na tego Żniwiarza w Londynie
samą piechotę i czołgi? To nawet teraz wojsko ma mysliwce Stealth, bomby nuklearne/wodorowe
a akcja toczy się przecież 200 lat później od czasów obecnych, więc napewno ludzkość
wraz z obcymi rasami znalazłaby odpowiednie bronie... Chcą pokonać całą armię tych maszyn
a nie mogą zniszczyć jednego? Dopiero Shepard musiał ratować sytuację tamtymi rakietami?


Spoiler

Hmmmm, Ziemia okupowana jest już dłuższą chwilę przez przeciwnika który nie tyle że jest niemal niezniszczalny, ale jego siła ognia jest druzgocąca... Powiedział bym że to cud że znalazły się jeszcze jakieś czołgi i rakiety, a ruch oporu - ledwo bo ledwo - ale trzyma się w kupie. Poza tym Normandia w sumie jest taka ''trochę'' Stealth, a Reapersi i tak ją potrafią wykryć i ścigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować