Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2012 o 21:05, JackXPPL napisał:

Jak już narzekamy to zastanawiam się dlaczego skoro to była ostateczna i definitywna
obrona Ziemi (walka o wszystko)

Spoiler

to dlaczego oni posyłali na tego Żniwiarza w Londynie
samą piechotę i czołgi? To nawet teraz wojsko ma mysliwce Stealth, bomby nuklearne/wodorowe
a akcja toczy się przecież 200 lat później od czasów obecnych, więc napewno ludzkość
wraz z obcymi rasami znalazłaby odpowiednie bronie... Chcą pokonać całą armię tych maszyn
a nie mogą zniszczyć jednego? Dopiero Shepard musiał ratować sytuację tamtymi rakietami?


Spoiler

Oooo Taaaak walnijmy atomówkę i rozwalmy jedyny sposób w jaki można się dostać na Cytadele, posunięcie godne Napoleona. Zresztą Żniwiarze praktycznie każdy atak zaczynają właśnie od rozwalenia wyrzutni atomówek i jakichkolwiek innych potężnych broni. Nie wspominam o tym że fakt iż Zbieracze rozwalili pierwszą Normandię gdy miała włączony Stealth w dwójce wskazywałby na to że Żniwiarze nic sobie nie robią z naszego stealtha. Już nawet nie wspominam że to jest wojna o przetrwanie, tu nie ma czasu na budowanie, wynajdywanie nowych broni, praktycznie każda rasa jest pod ostrzałem i zbiera takie cięgi że szkoda gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 21:05, JackXPPL napisał:

Jak już narzekamy to zastanawiam się dlaczego skoro to była ostateczna i definitywna
obrona Ziemi (walka o wszystko)


Spoiler

Myśliwców raczej nikt nie posiada skoro sa statki kosmiczne zdolne walczyc w atmosferze jak i w kosmosie a one wszystkie byly znowu zajete ochrona Crucible (Tegiel sie to po polsku zwie?) i zajmowaniem reaperow by kupic czas piechocie na zniszczenie najpierw niszczyciela a pozniej dotarcia do "swiatla".
Co do bomb nuklearnych/mass bomb to podejrzewam ze Bioware ich specjalnie w grze nie zamiescilo by sprawic ze ostatnia walka wydaje sie niemozliwa do wygrania (zreszta mowa byla w czasie gry ze zadna bron konwencjonalna nie jest wstanie tych wielkich, wysokich na 1 kilometr reaperow zniszczyc chociaz pewnie na te male by zadzialala).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 21:19, EmperorKaligula napisał:

jeszcze raz odnośnie zakończenia: (!!!czytać spoilera tylko jak skończyliście grę!!!)

Spoiler

na YT oglądając inne endingi zauważyłem scenkę z "wdechem". Pierwsze skojarzenie: shepard,
ale wtedy pojawia się pytanie: JAKIM CUDEM? to tylko furtka dla bioware i mass effect
4 jeśli się zdecydują ? Ktoś coś wie na ten temat ? Bioware to kometnowało ?



To raczej zrobili by jeszcze bardziej namieszac w glowach graczom, innego wytlumaczenia nie mam jak narazie, tym bardziej ze nic to nie zmienia,

Spoiler

dalej po creditsach gada facet do dziecka jkim to herosem Shepard byl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 21:18, Jarden napisał:

Ja oglądnąłem te trzy do ktorych mialem dostep

Spoiler

(rozwalilem baze Collector''ow)


a reszte na necie i owszem, roznice sa tak znikome ze to az (za przeproszeniem) zal d**e
sciska a sensu dalej nie ma zadnego.

E tam też sobie obejrzę resztę i nie będę się łudził, że może kiedyś przejdę, ta gra dzięki Bioware nie jest tego warta :P chciałem tak z zakończeniem dwójki zrobić by nikt nie ocalał prócz Jokera, ale w końcu dałem sobie spokój i na necie obejrzałem i dobrze :P bo bez przesady, moim zdaniem i tak sporo się namęczyłem z trójką przechodząc ostatnie misje dwa razy, bo mi za pierwszym razem zabrakło kilku zeskanowany planet na zielone zakończenie i mam serdecznie dość tym bardziej, że tak jak mówisz zakończenia rozczarowują..

EmperorKaligula@

Dnia 12.03.2012 o 21:18, Jarden napisał:

Spoiler

scenkę z "wdechem" to tylko furtka dla bioware i mass effect 4 jeśli się zdecydują ?


I może jeszcze import postaci tylko dla tych którzy zdobyli te 5 tysiaków pkt. i mieli to zakończenie :P niedoczekanie! Ja myślę, że to może furtka na jakieś DLC, bo wątpię by skończyli tylko na DLC - stroje/bronie, czy misje z dodatkowymi postaciami. Chciałbym od Biorware usłyszeć, które zakończenie jest w końcu tym prawdziwym ;P Bo te wszystkie jakie do tej pory widziałem tzn. te trzy to wyglądają na

Spoiler

sen Sheparda, bo po coś mu się śnił ten chłopiec co parę misji kilka razy.. na pewno nie po to na siłę wpleciono te wizje by finał nie był później z nimi powiązany..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Pomysł z atomówką w Londynie faktycznie chybiony ale no niewiem... EMP czy inne takie... Rozumiem, że Ziemia zniszczona przez te kilka miesięcy(?) walk, ale w takim razie mogliby chociaż spróbować odwrócić jego uwagę w jakiś sposob (żeby "odszedł") a nie lecieć na coś takiego z nikłymi szansami na przeżycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2012 o 21:31, Jarden napisał:

To raczej zrobili by jeszcze bardziej namieszac w glowach graczom, innego wytlumaczenia
nie mam jak narazie, tym bardziej ze nic to nie zmienia,

Spoiler

dalej po creditsach gada
facet do dziecka jkim to herosem Shepard byl


Spoiler


Ale gdy dziecko się pyta czy ten opowie mu jeszcze jedną historię o Shepardzie ten astronom mówi, że "Ok, ale tylko jedną". Więc jest jakaś "furtka" do ME4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o DLC to obstawiam, że będziemy brali udział w odbijaniu Omegi z rąk Cerberusa :P. Aria wspominała o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 21:47, JackXPPL napisał:

Spoiler


Ale gdy dziecko się pyta czy ten opowie mu jeszcze jedną historię o Shepardzie ten astronom
mówi, że "Ok, ale tylko jedną". Więc jest jakaś "furtka" do ME4.


To akurat mógłby być sposób na prequel. Ostatecznie na początku jedynki Shepard jest już mocno doświadczonym żołnierzem i członkiem elitarnych oddziałów specjalnych, na bank miał za sobą sporo ciekawych misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 21:51, Hubi_Koshi napisał:

To akurat mógłby być sposób na prequel. Ostatecznie na początku jedynki Shepard jest
już mocno doświadczonym żołnierzem i członkiem elitarnych oddziałów specjalnych, na bank
miał za sobą sporo ciekawych misji.


ale to już nie będzie ta skala. Przez 3 części jesteśmy KIMŚ we wszechświecie, a tu nagle wracamy do żółtodzioba, który nie wie jak trzymać karabin ? :D Prędzej zaakceptuje kolejne wskrzeszenie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 21:51, Hubi_Koshi napisał:

To akurat mógłby być sposób na prequel. Ostatecznie na początku jedynki Shepard jest
już mocno doświadczonym żołnierzem i członkiem elitarnych oddziałów specjalnych, na bank
miał za sobą sporo ciekawych misji.

Spoiler

Albo, skoro zaraz po tym Shepard trafia cały zdrowy na mostek Normandy jeszcze przed ostatnimi misjami - jedynie pretekst do jakieś DLC. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 21:55, EmperorKaligula napisał:

ale to już nie będzie ta skala. Przez 3 części jesteśmy KIMŚ we wszechświecie,
a tu nagle wracamy do żółtodzioba, który nie wie jak trzymać karabin ? :D Prędzej zaakceptuje
kolejne wskrzeszenie :]

Jeśli były by to misje gdy jest już w Oddziałach Specjalnych to żółtodziobem za nic nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Filmik z Dzieckiem i Astronomem może sugerować, że pięcioletnia zabawa z trylogią była tylko paczką legend o Shepardzie i te wydarzenia nigdy się nie wydarzyły.
...co nie tłumaczy tego okropnie niespójnego zakończenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 21:55, EmperorKaligula napisał:

ale to już nie będzie ta skala. Przez 3 części jesteśmy KIMŚ we wszechświecie,
a tu nagle wracamy do żółtodzioba, który nie wie jak trzymać karabin ? :D Prędzej zaakceptuje
kolejne wskrzeszenie :]


Wszystko zależy od opowiedzianej historii. Cofnięcie nas w czasie do momentu gdy Shepard nie był Ludzkim Widmem i żadnym bohaterem wojennym nie musi oznaczać, że histora będzie słaba. Przykładowo - ja z chęcią przeniósłbym się w czasy gdy ludzkość odkrywa dopiero przekaźniki masy i robi swoje "pierwsze kroki" w galaktyce. Fabuła moglaby się rozpocznać gdy widzimy jakąś ekspedycja na Marsie znajdująca Proteańskie szcząttki a skończyć w momencie w którym rozpocząl się ME1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 22:11, zerohunter napisał:

Jak

Spoiler

Joker może mieć potomstwo z robotem?



:D


Spoiler

Po wybraniu syntezy nie wiadomo co może się stać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 22:11, zerohunter napisał:

Jak

Spoiler

Joker może mieć potomstwo z robotem?



:D

Spoiler

W Syntezie Joker stał się Evoluderem XD [odniesienie do GaoGaiGar King of Braves]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2012 o 22:04, JackXPPL napisał:

Fabuła moglaby się rozpocznać
gdy widzimy jakąś ekspedycja na Marsie znajdująca Proteańskie szcząttki a skończyć w
momencie w którym rozpocząl się ME1.

To już raczej by nie była historia Sheparda, bo pomiędzy tymi wydarzeniami upłynęło ponad 30 lat. Anderson?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować