Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2012 o 22:16, Karol44 napisał:

A słyszeliście o tym odblokowaniu Javika bez konieczności ściągania dlc?;-d


To odblokowuje tylko postać, bez misji, dialogów, czegokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 21:34, Paoro napisał:

> E tam też sobie obejrzę resztę i nie będę się łudził, że może kiedyś przejdę, ta gra
dzięki Bioware nie jest tego warta :P


Ano niestety nie jest warta:/
Szczerze mowiac mam wielka nadzieje (pierwszy raz, chociaz anty fanem nie jestem) ze wydadza jakies DLC z sensownym zakonczeniem, takim ktore faktycznie zamyka wszystko ladnie, bo DLC do singla ktore daje ci dodatkowe postacie i jakies pierdolkowate misje to szczerze mowiac moga sobie wsadzic w wybuchajacy mass relay:P

Spoiler

Tak swoja droga to pokazuje ze Bioware to jednak matoly http://www.youtube.com/watch?v=booBmcFw_Lk
wycieli to tylko dlatego ze wycieklo przed premiera a jest to zdecydowanie lepsza i bardziej emocjonalna wersja konwersacji ktora slyszymy w grze (nie mowiac o tym ze dluzsza):/

A pod "filmiekiem" tekst ktory mnie rozwalil:)

"Commander ?"
"Anderson ?"
"How about you use one of those 6 medigel you''ve got there ?"
"I can''t admiral..."
"Why ?"
"We are in the middle of a cutscene, gameplay and story segregration sir."
"You mean I''m going to die over bad writing ? All of my character devevolpment will end like this ?"
"I''m sorry admiral, I didn''t expect it would be so bad."
"It''s not your fault Shepard... I just wished they gave my life more closure..."
"Admiral ? Admiral..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 22:04, JackXPPL napisał:

Wszystko zależy od opowiedzianej historii. Cofnięcie nas w czasie do momentu gdy Shepard
nie był Ludzkim Widmem i żadnym bohaterem wojennym nie musi oznaczać, że histora będzie
słaba.


ja w ME lubie to, że jestem najlepszy w kosmosie, super-hiper-wypas nie do zajechania i tylko ja mogę ocalić świat. Klasyczna "ziemska" żołnierka to za ciężki temat dla bioware (raczej nie można tego pokazać jako lekkiej space opery), no i nikogo nie będzie jarało granie jednym z setek tysięcy takich samych oddziałów jakie wystawia ziemia.

ja bym chyba dalej ciągnął uniwersum po zniszczeniu przekaźników. Kilka wieków później dziadek opowiada wnuczkowi o legendzie z przeszłości, a ludzkość wraca w kosmos, w kosmos który się zmienił (politycznie) o 180*. I jestem zadowolony :)

Szkoda by było ograniczać rozwinięte uniwersum do tego co było przed poznaniem innych ras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 21:47, JackXPPL napisał:

Spoiler

Ale gdy dziecko się pyta czy ten opowie mu jeszcze jedną historię o Shepardzie ten astronom
mówi, że "Ok, ale tylko jedną". Więc jest jakaś "furtka" do ME4.



Niby tak ale Bioware juz nieraz potwierdzalo ze ME3 to koniec przygod Sheparda (chociaz nie koniec gier w uniwersum Mass Effect) wiec moga co najwyzej DLC z zakonczeniem z prawdziwego zdarzenia zrobic i mam nadzieje ze zrobia bo w tej formie jest to najgorsze zakonczenie w historii gier .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 22:30, EmperorKaligula napisał:

Szkoda by było ograniczać rozwinięte uniwersum do tego co było przed poznaniem innych
ras.


Ja nie wyobrazam sobie szczerze mowiac innych gier w uniwersum ME, jedyne co by dlamnie mialo sens to pokazac to co sie zdarzylo 50k lat temu, jak wygladala cywilizacja Protean i jak sie stali

Spoiler

Collectorami

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2012 o 22:35, Jarden napisał:

Ja nie wyobrazam sobie szczerze mowiac innych gier w uniwersum ME, jedyne co by dlamnie
mialo sens to pokazac to co sie zdarzylo 50k lat temu, jak wygladala cywilizacja Protean
i jak sie stali

Spoiler

Collectorami

.



Spoiler

DLC "Z Prochów" w tej sprawie trochę opowiada. Są dwie małe scenki ukazujące retrospekcje Javika :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2012 o 22:31, Jarden napisał:

bo w tej formie jest to najgorsze zakonczenie
w historii gier .


Spoiler

Oj bez przesady, dlaczego? Bo jest psymistyczne? Ja się zgadzam z jednym - zrobienie 3 bardzo podobnych zakończeń w trylogii w której podejmujemy dziesiątki niekiedy bardzo istotnych decyzji to fail i porażka Bioware, ale pomijając to... Zakończenie nie jest takie tragiczne.

O wiele gorsze zakończenie (psymistyczne) mial chociażby Dreamfall The Longest Journey w którym dosłownie WSZYSTKO o co walczyliśmy w trakcie gry zostało zrównane z ziemią a kluczowe postacie zginęły. Ale jakoś wtedy nikt nie robił masowych petycji na facebooku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 22:01, zajacisko napisał:

Hmm... Filmik z Dzieckiem i Astronomem może sugerować, że pięcioletnia zabawa z trylogią
była tylko paczką legend o Shepardzie i te wydarzenia nigdy się nie wydarzyły.
...co nie tłumaczy tego okropnie niespójnego zakończenia ;)

SPOILERY:
Z tym dzieckiem i Astronomem jest tak, że oni są na tej planecie co wylądowała Normandia - widać to po dwóch księżycach, ale to nie zmienia faktu, że to wszystko mogą być haluny Sheparda.

To tłumaczyłoby całą niespójność i nierealność tych zakończeń. Tych przykładów było dużo, ale choćby pierwszy z brzegu z tym wybuchem przekaźników powinny spowodować takie zniszczenia jak w Arrival czyli takie jak wybuch supernowej - była przecież o tym mowa. Coraz bardziej się przekonuje do tego, że to tylko wizje jak oglądam te wszystkie zakończenie różniące się detalami.

Tylko czy to są halucynacje rannego czy może zindoktrynowanego żołnierza, bo jak sobie przypomnę co mówił dzieciak w rozmowie z Shepardem, że Zniwiarze pomogli przejść bardziej rozwiniętym rasą na wyższy poziom, przechowując stare życie w formie Żniwiarzy to równie dobrze tak może być. Tego się pewnie dowiemy w DLC.

Tak czy siak wszyscy fani rozmawiają tylko o zakończeniu ME3. W pierwszym dniu Bioware (czy może EA bardziej) sprzedało 1 mln egzemplarzy, a szum który jest wokół gry w związku z zakończeniem chyba jeszcze bardziej nakręca interes.. tyle dni od premiery, niektórzy już dawno skończyli grę i to może po dwa razy a dalej się o niej mówi, nic tylko pogratulować dobrej strategii marketingowej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2012 o 22:53, JackXPPL napisał:


Spoiler

Oj bez przesady, dlaczego? Bo jest psymistyczne? Ja się zgadzam z jednym - zrobienie
3 bardzo podobnych zakończeń w trylogii w której podejmujemy dziesiątki niekiedy bardzo
istotnych decyzji to fail i porażka Bioware, ale pomijając to... Zakończenie nie jest
takie tragiczne.

O wiele gorsze zakończenie (psymistyczne) mial chociażby Dreamfall
The Longest Journey w którym dosłownie WSZYSTKO o co walczyliśmy w trakcie gry zostało
zrównane z ziemią a kluczowe postacie zginęły. Ale jakoś wtedy nikt nie robił masowych
petycji na facebooku.


Nie, zakończenie nie jest złe, bo jest pesymistyczne - czemu jest złe, chyba już wszyscy pisali, i naprawdę nie mam siły po raz piaty / dziesiąty na każdym forum powtarzać tego samego. Poczytaj wcześniejsze posty. To, że zakończenie jest smutne to najmniejszy problem z fuszerką Bioware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DUŻY SPOJLER!

Spoiler

Po obejrzeniu tego zakończenia gdzie Shepard żyje i oddycha to już jestem niemal pewny, że on nawet nie był w tej Cytadeli ;P Do tego można dodać, że Chłopiec znika gdy Shepard niszczy Żniwiarzy, co może oznaczać jedno nie przeszedł indoktrynacji, co w konsekwencji pozwala mu odzyskać świadomość i budzi się na Ziemi.. idąc dalej nie mamy tak naprawdę jeszcze zakończenia ;) Jeśli tak jest to dobry żart ze strony Bioware lepsze jest to, że mają usprawiedliwienie na zakończenie w DLC - przecież sami fani go chcą ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przycisk od spoilera Ci nie działa to na początku dajesz w kwadratowym nawiasie "s" a na końcu zdania w nawiasie kwadratowym "/s"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach

Było by to mistrzowskie posunięcie BioWare i EA jak widać fani domagają się innego zakończenia w DLC. Wszystkie te teorie mają sens. I jak by to okazało się prawdą to dla mnie BioWare wróciło by do mistrzowskiego poziomu jaki kiedyś mieli. Ale to tylko domysły, jednak chciałbym aby była to prawda wtedy z chęcią kupie to DLC i zobaczę jak miało być naprawdę. Czego wszystkim niezadowolonym życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 23:13, Paoro napisał:

DUŻY SPOJLER!

Spoiler

Po obejrzeniu tego zakończenia gdzie Shepard żyje i oddycha to już jestem niemal pewny,
że on nawet nie był w tej Cytadeli ;P Do tego można dodać, że Chłopiec znika gdy Shepard
niszczy Żniwiarzy, co może oznaczać jedno nie przeszedł indoktrynacji, co w konsekwencji
pozwala mu odzyskać świadomość i budzi się na Ziemi.. idąc dalej nie mamy tak naprawdę
jeszcze zakończenia ;) Jeśli tak jest to dobry żart ze strony Bioware lepsze jest to,
że mają usprawiedliwienie na zakończenie w DLC - przecież sami fani go chcą ;P



Spoiler

A no moze byc tak, ze w pewny momencie (np od ran) nawiazał swego rodzaju wiez a katalizatorem. A Anderson i Człowiek iluzja miały być uosobienie tego co dobre i tego co złe. W ten sposób wybrał zakończenie. Taka wersja w sumie najlepiej wytłumaczyła by dlaczeog przeżył. Bo raczej wybuchu na cytadeli nie miał szans przeżyć.[\s]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie i ładnie, ale póki co to tylko teorie - żeby nie powiedzieć, pobożne życzenia. Z samej gry to bynajmniej nie wynika i nawet przy zastanawianiu się "o co chodzi" nie jest raczej pierwszym skojarzeniem.

A jeśli to miało być zamierzone i naprawione późniejszych DLC, no to n/c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 23:41, KaPe napisał:

Wszystko pięknie i ładnie, ale póki co to tylko teorie - żeby nie powiedzieć, pobożne
życzenia. Z samej gry to bynajmniej nie wynika i nawet przy zastanawianiu się "o co chodzi"
nie jest raczej pierwszym skojarzeniem.

A jeśli to miało być zamierzone i naprawione późniejszych DLC, no to n/c.


Chyba o to chodziło tówrcom... Ciekawe czy się spodzieali az takiej burzy? Kilka dni od premiery nie gada się praktycznie o niczym innym jak o zakończeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 23:24, sylwasss napisał:

>ciach

Było by to mistrzowskie posunięcie BioWare i EA jak widać fani domagają się innego zakończenia
w DLC. Wszystkie te teorie mają sens. I jak by to okazało się prawdą to dla mnie BioWare
wróciło by do mistrzowskiego poziomu jaki kiedyś mieli. Ale to tylko domysły, jednak
chciałbym aby była to prawda wtedy z chęcią kupie to DLC i zobaczę jak miało być naprawdę.
Czego wszystkim niezadowolonym życzę.

Jak dla mnie to skok na kasę i jak się to sprawdzi to będę się czuł trochę oszukany, w końcu wydali grę

Spoiler

bez zakończenia

, ok dobra z
Spoiler

udawanym zakończeniem

, ale co tam chociaż będziemy światkiem przewrotu o 180 stopni i czegoś tak zaskakującego jak historia z Revanem w Kotorze, grze stworzonej przecież też przez Bioware.

To dla tych ktorzy chcą poznać wszystkie zakończenia. Ktoś się męczy i robi filmiki, ja np. miałem okazję zobaczyć
Spoiler

zniszczoną Ziemię

, bo sam miałem już za dużo pkt. by zobaczyć takie zakończenie ;P Ciekawe czy to jeden ziomek się tak ME3 zagrywa xD
http://wiiare.in/10583-temp-mass-effect-3-endings/

Isildur@
Przyciski nie działają i to nie tylko te, ale też z edycją czy odpowiedzią na posta, trzeba nieraz klikać po parę razy by prawidłowo otworzyło się okno z dodawaniem posta, ale spoko będę się stosował do zaleceń w miarę możliwości ;) rozumiem, że przy premierach takich gier i tłokiem na forum mogą się zdarzać takie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować