Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2012 o 23:44, lord_siwy napisał:

Chyba o to chodziło tówrcom... Ciekawe czy się spodzieali az takiej burzy? Kilka dni
od premiery nie gada się praktycznie o niczym innym jak o zakończeniu.

Ze wszystkich rzeczy najbardziej nie rozumiem, jak można było zatwierdzić coś takiego. Nie chce mi się wierzyć, że w poważnej firmie nie ma chociaż jednej osoby, która by się domyśliła, że "16 zakończeń" nie różniących się praktycznie niczym to "średni" pomysł.
Celowe ''zepsucie'' zakończeń by potem naprawić je przez DLC to byłaby nowatorska taktyka marketingowa. I strzał w stopę - albo i w głowę, jeśli miałoby to kosztować 10$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 00:23, KaPe napisał:

> Chyba o to chodziło tówrcom... Ciekawe czy się spodzieali az takiej burzy? Kilka
dni
> od premiery nie gada się praktycznie o niczym innym jak o zakończeniu.
Ze wszystkich rzeczy najbardziej nie rozumiem, jak można było zatwierdzić coś takiego.
Nie chce mi się wierzyć, że w poważnej firmie nie ma chociaż jednej osoby, która by się
domyśliła, że "16 zakończeń" nie różniących się praktycznie niczym to "średni" pomysł.
Celowe ''zepsucie'' zakończeń by potem naprawić je przez DLC to byłaby nowatorska taktyka
marketingowa. I strzał w stopę - albo i w głowę, jeśli miałoby to kosztować 10$.

Patrząc na statystyki sprzedaży ME3 to osoba odpowiedzialna za tą manipulacje dostanie awans na stołek dyrektorski w EA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
szybkie pytanko, sorry jeśli jużbyło, ale nie ufam wam potwory w kwestii spoilerów ;) i nie będę przeglądał tematu póki raz nie przejdę gry.
Pytanko dla posiadaczy kolekcjonerek N7 na PC: Czy macie w pudełku instrukcję? Mimo, ze gra zafoliowana, to miałem tylko jakąś ulotkę z kodem na zwaratość kolekcjonerską i jakiś świstek w 3 językach z kodem gry i sposobem instalacji przez Origin. Standardowej instrukcji niet. Tak pytam, bo nie wiem, czy reklamować, czy to taki nowy standard EA games.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 22:53, JackXPPL napisał:

O wiele gorsze zakończenie (psymistyczne) mial chociażby Dreamfall
The Longest Journey w którym dosłownie WSZYSTKO o co walczyliśmy w trakcie gry zostało
zrównane z ziemią a kluczowe postacie zginęły. Ale jakoś wtedy nikt nie robił masowych
petycji na facebooku.


Spoiler

Nie dlatego że jest pesymistyczne tylko dlatego że jest/są bez żadnego sensu, nic nie tlumacza, nie daja zadnego poczucia spelnienia ani zrobienia czegos wyjatkowego, wszystkie twoje wybory w trylogii i poczuce ze Shepard jest kims wyjatkowym sa iluzja i sa sprowadzone do zerowej mozliwosci wyboru koncowki bo i tak praktycznie cokolwiek wybierajac odwalasz robote za reaperow tyle ze zamiast przerobienia przez nich DNA to wszystko niszczysz w wielkim wybuchu jaki tworza rozwalajace sie mass relay''e.
Do tego dochodzi fakt ze twoja druzyna jakims cudem sie znajduje z Jokerem na Normady co sensu samo w sobie nie ma (bo halucynacja/indoktrynacja jest tylko naszym domyslem) i do tego Shepard w "najlepszym" zakonczeniu znajduje sie w ruinach cytadeli na ziemi ktora znadowala sie w kosmosie i jesli sam wybuch cytadeli go nie zabil to zrobilo by to na pewno wchodzenie w ziemska atmosfere.
Ja tu nie widze zadnego sensu i tego co amerykanie zwa "closure", po prostu zal mi czasu jaki spedzilem z trylogia.
jesli celem Bioware bylo zniechecenie mnie do serii ME jak i przyszlych tytulow w tym uniwersum (i w zasadzie do jakichkolwiek gier z ich firmy) to spisali sie swietnie i za to nalezy im sie pochwala, ale sadze ze jednak nie to bylo celem.
A co do "zlych" zakonczen to Dragon Age Origins czy Planescape Torment byly pod tym wzgledem genialne bo mimo ze twoja postac mogla zginac na koncu (a w Planescape ginela niezaleznie od zakonczenia) to miales wrazenie ze twoje poswiecenie, twoja smierc cos znaczyly, ze zrobiles cos dobrego i ze swiat sie dzieki tobie pozbiera z popiolow a w ME3 masz wrazenie ze w sumei nie wiesz po co walczyles bo i tak wszystko szlag trafia.
Mogli tak na prawde zakonczyc ME na jedynce gdzie Saren wygrywa albo na stosunku z Morinth w ME2 po ktorym tez masz critical error i bylo by to tak samo sensowne zakonczenie jak w ME3.
Na prawde nie widze nic dobrego w tych zakonczeniach, sa pelne dziur fabularnych i prowadza do niczego a do tego wszystkie sa takie same, sorry roznia sie kolorem promienia wychodzacego z Crucible pff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 00:35, Jarden napisał:

ciach

Jarden wyluzuj - te zakończenia mają dziury fabularne, nie 3mają się kupy, bo tak ma być :P jutro (albo później) wstaniesz i dowiesz się, podobnie jak

Spoiler

Shepard gdy obudzi się w DLC z prawdziwym zakończeniem

, że to całe zakończenie to tylko zły sen ;) albo
Spoiler

raczej indoktrynacja ze strony Żniwiarzy/BioWare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 00:51, Paoro napisał:

> ciach
Jarden wyluzuj - te zakończenia mają dziury fabularne, nie 3mają się kupy, bo tak ma
być :P jutro (albo później) wstaniesz i dowiesz się, podobnie jak

Spoiler

Shepard gdy obudzi
się w DLC z prawdziwym zakończeniem

, że to całe zakończenie to tylko zły sen ;) albo
Spoiler

raczej indoktrynacja ze strony Żniwiarzy/BioWare



Być może tak będzie (w co watpie) ale nie zmieni to faktu ze pozostanie mi niesmak i uczucie ze za to ze podazalem przez 5 lat za seria, kupilem niemal wszystkie DLC (poza Pinnacle Station) i nabijaniem kabzy Bioware dostaje kopa w morde na odchodne bez wytlumaczenia za co dostaje.
Gdyby to tylko moje wrazenie bylo to balbym sie ze cos ze mna nie tak, ale tak sie czuje wiekszosc ludzi ktorzy ukonczyli ME3 a na pewno te 25+ tysiecy na social.bioware.com.
Co gorsza to nigdy zadne medium (film, ksiazka, gra) nie wywolalo u mnie takiego wrazenia, rozczarowania i zlosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, właśnie natrafiłem na buga.

Spoiler

Otóż przeszedłem sobie jeszcze raz zakończenie by popatrzeć jak Shep zmienia się w papkę pod wpływem zielonego promienia. Wszystko ładnie, Shep martwy...
To wyobraźcie sobie mojego facepalma kiedy zobaczyłem filmik jak ktoś w pancerzu N7 łapie haust powietrza. Z deczka zdziwiony jestem gdyż Shep na 100% jest martwy.

Jakby tego było mało - przy kontroli też mi się odpala filmik ;/
Nie wiem czy to jest błąd odczytu czy gra ma mnie dość - jakieś sugestie (poza reinstalką?). Ewentualnie jakby ktoś mi podesłał save''a to byłbym wdzięczny, przetestowałbym czy to po prostu save mi się spalił czy coś, bo trochę denerwujący jest ten bug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 01:05, Jarden napisał:

Gdyby to tylko moje wrazenie bylo to balbym sie ze cos ze mna nie tak, ale tak sie czuje
wiekszosc ludzi ktorzy ukonczyli ME3 a na pewno te 25+ tysiecy na social.bioware.com.
Co gorsza to nigdy zadne medium (film, ksiazka, gra) nie wywolalo u mnie takiego wrazenia,
rozczarowania i zlosci.

Nie zdziwiłbym się jak w BioWare śmieją się z tych 25 tysięcy, mówiąc sobie, hehe myśleliśmy, że będziemy mieli przegrane u fanów z tym wałkiem odnośnie zakończenia, a tu się okazuje, że nas jeszcze proszą o DLC, które i tak planowaliśmy ;) Zresztą czas pokaże, nie zdziwię się jak jeszcze wszyscy zmienią zdanie, także ty, jak takie DLC się pojawi i okaże się być spełniającym nawet te wygórowane oczekiwania.. Ja póki co kończę temat zakończenia ME3, nie mam zamiaru nakręcać tego szumu, który tylko służy takim zagraniom nie fair wobec graczy, co w nie dalekiej przyszłości może owocować tym, że zakończenia w DLC staną się normą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Problem w tym, że fandom życzy sobie jeszcze bardziej debilnych i infantylnych zakończeń, w których flota zebrana przez nas sama niszczy wszystkich Żniwiarzy, co już KOMPLETNIE przeczy wszystkiemu co widzieliśmy na przestrzeni całej serii, a odwieczny wróg do którego zniszczenia potrzeba broni tworzonej i przekazywanej przez miliony lat kolejnym rasom nagle zamienia się w zwykłego przeciwniczka, którego można sobie zestrzelić steteczkami.

Przykład masz chociażby tutaj http://social.bioware.com/poll.php?user=1183972&poll_id=29101
Ja odpadam w ogóle z tej całej bzdurnej burzy, ludzie zaślepieni hejtem oszukują samych siebie, dziury w fabule chcą łatać teoriami, które mają jeszcze więcej dziur (Shepard zindoktrynowany? Super, ciekawe w takim razie czemu WI na Thesii nie odnalazła ŻADNYCH śladów indoktrynacji w Shepardzie i dopiero jak na scene wkroczył Kai Leng to WI włączył się alarm, bo wykryła indoktrynację.

Niech dzieci dalej tupią nóżkami i krzyczą, że chcą happy ending ze ślubem Shepa z Tali i gromadką bachorków, ja odpadam i wdząc, jakie pomysły mają fani zaczyna mi się podobać obecny ending, bo mogło być DUŻO gorzej, gdyby Bio posłuchały tych fanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co widzisz to reakcja na zerowy wpływ War Assets na zakończenie. Znaczy owszem, przy odpowiedniej ilości możemy sobie wybrać zielony promień, i dostajemy 5 sekundowy scenke bonusową...

Ale po co to w ogóle było? Zebrałeś wszystkie możliwe rasy, ocaliłeś wszystkich dawnych sojuszników, zdobyłeś wszelkie ukryte ulepszenia i nalatałeś się jak dziki po całej galaktyce. I co?

Spoiler

I g..., walka ze Żniwiarzami niczym się nie różni, w kosmosie dostajecie po dupie, na lądzie dostajecie po dupie, a sama końcówka jest i tak identyczna.

Biorąc pod uwagę, że w dwójce odpowiednie przygotowanie się do ostatecznej konfrontacji miało faktyczne znaczenie, to wielki krok wstecz.

Plus, czy opis WA nie zawiera czegoś w stylu "szanse są niskie/wyrównane, Reaperzy nas spychają/bronimy się"? Daje to złudne poczucie, że te wybory cokolwiek znaczyły. Nic dziwnego, że ludzie mieli nadzieje, że będą miały jakikolwiek wpływ na zakończenie, poza wyborem koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 01:35, Kopiec napisał:

Spoiler

Ja odpadam w ogóle z tej całej bzdurnej burzy, ludzie zaślepieni hejtem oszukują samych
siebie, dziury w fabule chcą łatać teoriami, które mają jeszcze więcej dziur (Shepard
zindoktrynowany? Super, ciekawe w takim razie czemu WI na Thesii nie odnalazła ŻADNYCH
śladów indoktrynacji w Shepardzie i dopiero jak na scene wkroczył Kai Leng to WI włączył
się alarm, bo wykryła indoktrynację.


Uważam, że samo pokazanie indoktrynacji byłoby fajnym zabiegiem ze strony BioWare, ponieważ w grze ciągle o niej mowa tyle, że Shepard tak naprawdę nigdy wcześniej jej nie doświadczył, a przecież jego oczami oglądamy świat przedstawiony w ME.

Spoiler

Sama indoktrynacja mogła odbyć się np. dopiero podczas desperackiego biegu do promienia-windy, kiedy Shepard został trafiony - to tłumaczyłoby, że WI nic nie wykryła na Thesii, bo faktycznie wtedy jeszcze był czysty. Przyznam, że chętnie bym zobaczył jak taka indoktrynacja wygląda od strony osoby indoktrynowanej i możliwe, że mieliśmy okazję ją zobaczyć w "zakończeniu" :) Jedno trzeba zauważyć scenka z oddychającym Shepardem nie ma miejsca niezależnie od ilości pkt. po zakończeniach niebieskim i zielonym, czyli tym, które były na rękę Żniwiarzom - co może świadczyć o udanej indoktrynacji w przypadku takich wyborów.



Jeśli tak i BioWare nas nabrało to brawa dla nich, że potrafili sprzedać taki wałek i
Spoiler

pokazywać wizję Shepa, a gracze odbierali ją jako prawdziwe sceny

, jeśli to tylko nadinterpretacja to spoko - zresztą takie zakończenia nad którymi można dyskutować są najlepsze. Jeśli film ma otwarte zakończenie to dla mnie jest tylko lepszy od takiego z zakończeniem, które wszystko tłumaczy. Co nie zmienia faktu, że chętnie bym się dowiedział jak to jest naprawdę ;P

Tak już abstrahując od tematu wyżej, rozumiem, że jeśli chce się dostać
Spoiler

fotkę

od Tali to trzeba mieć z nią romansik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem, jestem po. Co do zakończenia.

Spoiler

Bardzo mnie rozczarowało. Nie mam nic przeciwko śmieci Sheparda, na prawdę ale to jak poprowadzono ostatnie minuty to tragedia. Na Cytadeli magiczna maszynka zmiany Wszechświata, przy okazji rozpieprzająca przekaźniki masy na zasadzie bo tak a nie inaczej; cudowny hologram-ludek; i coś czego nie wybaczę im nigdy - obdarcie Żniwiarzy z całego horroru i kosmicyzmu, dotąd byli całkowicie obcym i niepojmowalnym zagrożeniem a teraz? Mordują galaktykę po to żeby organiki nie biły się z robotami? To jest tak cholernie głupie że ręce opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, logika Żniwiarzy jest niezaprzeczalna :

Spoiler

Zabij kogoś, by nie stworzył maszyn które go zabiją.


Coś na zasadzie "kiedyś możesz wpaść pod samochód, to lepiej od razu sam cię rozjadę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 12:47, KaPe napisał:

No nie wiem, logika Żniwiarzy jest niezaprzeczalna :

Spoiler

Zabij kogoś, by nie stworzył
maszyn które go zabiją.


Coś na zasadzie "kiedyś możesz wpaść pod samochód, to lepiej od razu sam cię rozjadę".


Spoiler

Po prostu umarłem jak Catalyst powiedział "Bez Żniwiarzy maszyny kiedyś się zbuntują i zabiją wszystkie organiki". Pomyślałem sobie, czy ty się kurwa słyszysz psycholu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 12:55, Nagaroth napisał:

> No nie wiem, logika Żniwiarzy jest niezaprzeczalna :

Spoiler

Zabij kogoś, by nie stworzył

> maszyn które go zabiją.


> Coś na zasadzie "kiedyś możesz wpaść pod samochód, to lepiej od razu sam cię rozjadę".


Spoiler

Po prostu umarłem jak Catalyst powiedział "Bez Żniwiarzy maszyny kiedyś się zbuntują
i zabiją wszystkie organiki". Pomyślałem sobie, czy ty się kurwa słyszysz psycholu?



Spoiler

Catalyst

to typowy przykład megalomana z przerostem ambicji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logika Żniwiarzy - nigdy jej nie pojmiesz, bo wykracza ponad Twoje możliwości poznawcze.

Spoiler

1. W ME i ME2 było wałkowane, że oni zbudowali Cytadelę, tymczasem okazuje się, że to Catalyst ich sobie pobudował.
2. Cytując Sovereigna: "We are each a nation, independent, free of all weakness." A co pokazuje Catalyst? Lol, centrum dowodzenia Żniwiarzami.
3. Przerzucenie Cytadeli nad Ziemię jest tak poronionym pomysłem, że brakuje mi adekwatnego słownictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 00:32, Pariah napisał:

Pytanko dla posiadaczy kolekcjonerek N7 na PC: Czy macie w pudełku instrukcję?

EA nie daje instrukcji do gier w formie papierowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No rozumowanie Catalyst''a jest takie że maszyny jak już się w końcu zbuntują zniszczą wszystkie organiki nieodwracalnie a żniwiarze dają taką szanse że te organiki staja się papką dla żniwiarza czyli przetrwają ileś tam milionów lat;-d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 13:14, logray napisał:

EA nie daje instrukcji do gier w formie papierowej.


MA: 40 stron, ME2 n7: 32 str.
To pierwszy raz, bym nie miał instrukcji w grze (od EA też)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować