Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Dnia 13.03.2012 o 17:03, zerohunter napisał:

Spoiler

No, ale czemu ziemia, i czemu Catalsty jako człowiek?



Spoiler

Ziemia- ojczysta planeta Sheparda. Shepard dzięki swoim czynom zwrócił uwagę Żniwiarzy na swój gatunek. Najprawdopodobniej Żniwiarze chcieli na początku zniszczyć rasę ludzką by ta nie robiła problemów. Catalyst jako człowiek- jeśli przyjmiemy, że końcówka jest indoktrynacją Sheparda (dzięki indoktrynacji bezsensowne zakończenie nabiera sensu) to Catalsty przyjął wygląd dziecka by jak najłatwiej manipulować Shepardem (te dziecko w sumie w psychice Sheparda musiało niezły bajzel zrobić) i nie niszczył Żniwiarzy. Oczywiście to są teorie fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 17:03, zerohunter napisał:

Spoiler

No, ale czemu ziemia


Eliminujesz najsilniejszego przeciwnika ze stada - później już byłoby z górki.

Spoiler

ii czemu Catalsty jako człowiek?


Bo widać ktoś chciał to zakończenie spieprzyć koncertowo, a nie tylko spieprzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ja tam ich zniszczyłem, zresztą tylko 1 rozwiązanie miałem;]

Ale WI na planecie ojczystej (a może matczynej, bo to Asari:D) nie powiedziało że Shepard jest zindoktrynowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 17:15, zerohunter napisał:

Spoiler

Ja tam ich zniszczyłem, zresztą tylko 1 rozwiązanie miałem;]

Ale WI na planecie ojczystej (a może matczynej, bo to Asari:D) nie powiedziało że Shepard
jest zindoktrynowany.



Spoiler

Bo wg tej teorii Shepard został zindoktrynowany podczas biegu gdy Zwiastun go trafia tym swoim laserem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 17:03, zerohunter napisał:

Spoiler

No, ale czemu ziemia, i czemu Catalsty jako człowiek?


Spoiler

Nie tylko Ziemia, bo planetę Turian też zaatakowali, a planetę Asarii zdołali nawet zniszczyć. Ludzie to wróg numer jeden, bo już dwa razy za ich sprawą zagłada galaktyki została przesunięta w czasie.


Spoiler

Co do postaci dziecka to raczej wyobrażenie Sheparda, albo sprytny zabieg ze strony Katalizatora by łatwiej przekonać Sheparda to takiej, a nie innej decyzji, że np. może kontrolować Żniwiarzy. Przecież gdy dostał się promieniem-windą na Cytadele to przypomina ona baze Zbieraczy - Anderson tak mówi. Do tego Shepard zastanawia się gdzie jest w tej Cytadeli, znał ją dobrze, a nie pamiętał takiej lokacji - kolejna rzecz, która wskazuje raczej na wizję podczas indoktrynacji.



Mam problem z 3 zadaniami. Dla reportera z Cytadeli miałem zrobić fotki (Inspirujące Historie),
Spoiler

ale po zrobieniu jednego wdałem się w rozmowę z jakąś postacią i teraz nie mogę już więcej zdjęć zrobić :/ da się to jakoś naprawić by napstrykał jeszcze tych fotek? Kolejne to z Eden Prime:Ruch Oporu to chyba zadanie z DLC, trzeba było zebrać informacje z kompów podczas misji. Rozumiem, że jak nie zrobiłem tego wtedy to już nie da rady :P A i jak wam się skończyła misja z Kasumi? Można mieć ją jako zasób wojenny? Bo mi ta misja nie wyszła - Cerberus zaatakował Cytadele i chyba nie skończyłem tego zadania, a potem było już zablokowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zorientować ile decyzje z poprzednich części dadzą pkt. Chodzi mi o takie jak:
- czy zachowanie Rady w ME1 daje coś pkt. do War pointa w ME3
- czy lek na genofalium w ME2 pozwala ocalić

Spoiler

Mordina

, bo z tego co myślę to raczej nie, ale da się ocalić chyba
Spoiler

Samice Krogan - Ewę

- co trochę pkt. da - i jeszcze jak wygląda w takim przypadku sytuacja z Salarianami są bardziej skorzy do pomocy? Bo u mnie dali tylko 70 pkt. do puli War Pointa
Spoiler

jak postanowiłem wyleczyć genofalium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest obecnie z DLC "From Ashes " ? Jest obecnie dostępny w sprzedaży za pkt Bioware (czy też za normalną kasę) czy może nadal jest zarezerwowany dla posiadaczy EK ?

Innymi słowy, w jaki sposób go nabyć, i za ile ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 18:13, Paoro napisał:

Chciałem się zorientować ile decyzje z poprzednich części dadzą pkt. Chodzi mi o takie
jak:
- czy zachowanie Rady w ME1 daje coś pkt. do War pointa w ME3
- czy lek na genofalium w ME2 pozwala ocalić

Spoiler

Mordina

, bo z tego co myślę to raczej
nie, ale da się ocalić chyba
Spoiler

Samice Krogan - Ewę

- co trochę pkt. da - i jeszcze
jak wygląda w takim przypadku sytuacja z Salarianami są bardziej skorzy do pomocy? Bo
u mnie dali tylko 70 pkt. do puli War Pointa
Spoiler

jak postanowiłem wyleczyć genofalium.



Spoiler

Zachowanie Rady - dodaje Destiny Ascension i osłabia flotę Przymierza.
Mordin ginie niezależnie od wyboru z genofagium.
Salarianie i tak się przyłączą po ataku Cerberusa na Cytadelę, chyba że nie żyje ci Thane i Kirrahe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 18:16, Darkstar181 napisał:

Jak to jest obecnie z DLC "From Ashes " ? Jest obecnie dostępny w sprzedaży za pkt Bioware
(czy też za normalną kasę) czy może nadal jest zarezerwowany dla posiadaczy EK ?

Innymi słowy, w jaki sposób go nabyć, i za ile ?


800 punktów BW, pewno na socialu można nabyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Nieprawda. Jeżeli zdecydujemy się sabotować genofagium można przekonać Mordina do naszego planu i ocalić go, aczkolwiek wszyscy będą uważali, że zginął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Że niby taki laser przeznaczenia?
Trochę to dziwne, szczególnie że obok znalazłem moich martwych towarzyszy;]



Paoro

Spoiler

Chodzi mi o to, że Cytadelę przytargali na ziemię, a mogli gdzie indziej przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 18:23, mati285 napisał:

Spoiler

Nieprawda. Jeżeli zdecydujemy się sabotować genofagium można przekonać Mordina do
naszego planu i ocalić go, aczkolwiek wszyscy będą uważali, że zginął.



Nie.

Spoiler

Jeżeli będziemy chcieli sabotować genofagium, to Mordin się nie zgodzi i trzeba go będzie zastrzelić. Słyszałem coś tam o możliwości ocalenia go, pod warunkiem, że nie żyje Wrex i ta kroganka (czyli nie można mieć danych Maelona), ale nie wiem, na ile to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mam względem teorii konspiracyjnej dekady (

Spoiler

halucynacje/indoktrynacja

) dość ambiwalentne odczucia. Zeszłej nocy na BSN był już totalny flow, za zainteresowaniem śledziłem przez kilkadziesiąt minut dochodzące co chwilę wiarygodne argumenty, gdy na oficjalnym twitterowym koncie nadal odbywał się mały teasing - jeśli wierzysz w tą teorię i czytasz ich wpisy/odpowiedzi, to mógłbyś pomyśleć, że sami zaczynają na coś naprowadzać. Wszystko ma idealny sens i trzyma się kupy, ale jednocześnie to nieźle szalona idea. To byłby największy chyba stunt w historii gamingu.

Jakieś kilkadziesiąt minut temu ktoś na Twitterze zwrócił uwagę na nieprzejrzystość zakończenia, na co oni odpisali "Hang in there". Coraz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 18:28, zerohunter napisał:

Spoiler

Chodzi mi o to, że Cytadelę przytargali na ziemię, a mogli gdzie indziej przecież.


Spoiler

To wokół Ziemi były skoncentrowane główne siły Żniwiarzy, więc teoretycznie tam było najbezpieczniej.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda, bo sam tak miałem ;-)

Spoiler


Za Wiki:
Mordin can be saved during the mission if Wrex isn''t alive, Maelon''s data was not saved, which leads to Eve''s death, and the genophage cure is sabotaged. If Mordin is saved, and the genophage cure is sabotaged as a result, the salarians will offer their support as well as krogan support under Urdnot Wreav, as the krogan will be unaware of the sabotage, with Mordin helping out as well.

Ja grałem bez sejwa, więc gra spełniła połowę tych warunków za mnie. Mordin przeżył i mogłem nawet się z nim porozumieć pod koniec gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 18:34, mati285 napisał:

Prawda, bo sam tak miałem ;-)

Spoiler


Za Wiki:
Mordin can be saved during the mission if Wrex isn''t alive, Maelon''s data was not saved,
which leads to Eve''s death, and the genophage cure is sabotaged. If Mordin is saved,
and the genophage cure is sabotaged as a result, the salarians will offer their support
as well as krogan support under Urdnot Wreav, as the krogan will be unaware of the sabotage,
with Mordin helping out as well.

Ja grałem bez sejwa, więc gra spełniła połowę tych warunków za mnie. Mordin przeżył i
mogłem nawet się z nim porozumieć pod koniec gry



Tego nie wiedziałem, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować