Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2012 o 22:41, Kraju napisał:

Tak po krótce o co chodzi? Zbyt dobry w angielskim nie jestem, więc niewiele rozumiem,
a widzę że to coś ważnego. Jestem ledwo po skończeniu ME3, więc nie śledziłem spoilerów
w poprzednich postach. Byłbym wdzięczny za streszczenie o co w tym chodzi.


Tu są rzuty do artykułu z procesu produkcyjnego ME3 i jak sam proces przebiegał oraz jak producenci postanowili zafundować nam takie a nie inne zakończenie historii. Tym czasem na forum BioWare jest coraz gorętszej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ledwo co po przejściu gry. Niestety przypadkowo po napisach końcowych gry, wracamy na Normandię, zapisałem stan gry na poprzedni który służył mi przez całą przygodę, zamiast na nowy. Producenci gry, przed premierą, pisali żeby zachować save z grą. Czy w takim wypadku stracę postęp z zakończenia i w ewentualnej kontynuacji będę miał niepełnego save''a czy wszystko jest ok? Pytam bo martwię się o save, kiedyś jeszcze może się przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2012 o 23:13, darth_16 napisał:

Jak to co? Prawdziwe zakończenie usunęli ;)


W sumie też się zgadza :P. BioWare dokonało niemożliwego i dało przykład innym producentom jak powinno się tworzyć "zakończenia" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jak grałem to ulepszałem swoją broń głównie by mieć więcej ammo czego nie było widać po ulepszeniach. Nie wiem może nie zauważyłem ale jakoś nie widziałem bym miał wiecej ammo. I druga sprawa. Czy sprawienie by cała ekipa przeżyła zakończenie ME2 (każdy lojalny) wpływa na niektóre elemnty gry ?? Jak pierwszy raz grałem to "od zera" bo save''y z ME2 gdzieś mi uciekły :D Teraz przechodzę ME2 by było lepiej/fajniej. Czy pojawiają się osoby z ME2 ??

Spoiler

I jeszcze jedno, spotkanie Tali i Legionu (to chyba on był) dla mnie skończyło się tragicznie, czy mając save z ME2 idzie jakoś przyjacielsko rozwiązać konflikt ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

I jeszcze jedno, spotkanie Tali i Legionu (to chyba on

Dnia 15.03.2012 o 23:53, Kerigun napisał:

był) dla mnie skończyło się tragicznie, czy mając save z ME2 idzie jakoś przyjacielsko
rozwiązać konflikt ??



Spoiler

Co do sprawy Legiona i Tali, żeby rozwiązać trzeba mieć save z ME2 z wykonanymi zadaniami:
-zniszczenie heretyków;
-pomoc w misji lojalnościowej Tali;
-rozwiązanie kłótni między Tali i Legionem za pomocą opcji rozmów idealisty bądź egoisty;
Do tego dochodzi w ME3:
-Uratowanie Admirała Quariańskiej floty;
-Podłączenie się do serwera Gethów(ta misja w której latamy i usuwamy części wirusa);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 23:53, Kerigun napisał:

Mam pytanko. Jak grałem to ulepszałem swoją broń głównie by mieć więcej ammo czego nie
było widać po ulepszeniach. Nie wiem może nie zauważyłem ale jakoś nie widziałem bym
miał wiecej ammo. I druga sprawa. Czy sprawienie by cała ekipa przeżyła zakończenie ME2
(każdy lojalny) wpływa na niektóre elemnty gry ?? Jak pierwszy raz grałem to "od zera"
bo save''y z ME2 gdzieś mi uciekły :D Teraz przechodzę ME2 by było lepiej/fajniej. Czy
pojawiają się osoby z ME2 ??

Spoiler

I jeszcze jedno, spotkanie Tali i Legionu (to chyba on
był) dla mnie skończyło się tragicznie, czy mając save z ME2 idzie jakoś przyjacielsko
rozwiązać konflikt ??




Wszystkie decyzje mają wpływ na przebieg gry, na zakończenie gry wpływu nie ma nic bo i tak każde jest identyczne. czy masz 1000 War Assets czy 10000 koniec jest taki sam (co najwyżej niekure opcje) kolory się różnią.

Gra jest kapitalna - zakończenie jest tandetne - głównie w wykonaniu bo sama idea może nie jest taka głupiam jak ktoś się dobrze nad nią zastanowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko... C

Spoiler

zy można wpłynąć na człowieka iluzję podczas misji na Thesii przy odkryciu Katalizatora ? Oczywiście miałem opcję odpowiednio dla prawości i dla egoizmu. Prowadzę dobrą postać i miałem maksymalny możliwy poziom czy to coś daję czy tak i tak będę musiał walczyć z Kei Lingiem ? Czy może Człowiek Iluzja mi pomoże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, że:

Spoiler

uratowałem heretyków a rozmowę w ME3 na planecie rozwiązałem opcją paragona (oraz wykonałem oczywiście oba questy, które koledzy wyżej wspomnieli). Wszystko skończyło się szczęśliwie i nawet bonus miałem za uratowanie heretyków w TWA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po

Spoiler

Ataku na Cytadele

i mam z 1500 tych punktów gotowosci czy jakos tak to mało czy dużo ? bo chce miec jak najlepsze zakonczenie tych % z multi mam ok 100 chyba 95%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o zakończenie.

Spoiler

Shepard oddał życie i odwołał Żniwiarzy. Czy da się to rozegrać inaczej?

btw: zakończenie jest beznadziejne. Nie wiadomo, kto umarł, a kto przeżył. Ani absolutnie nic poza tym, że Żniwiarze odlecieli, a przekaźniki masy zostały zniszczone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Spoiler

Czy Ashley wróci do drużyny? Po wypadku na Marsie, wyzdrowieniu i przystąpieniu do Widm, zniknęła ze szpitala, a na Normandii też jej nie ma

. Rozegrałem około 20 godzin, więc połowa gry za mną, a jej ani widu ani słychu. Bardzo proszę o odpowiedź bez zbędnych spojlerów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem 2 maile z DLC-kami na Osprzęt bojowy N7 (pancerz N7 Obrońca i karabin N7), Strzelba AT-12 Najeźdźca, Karabin szturmowy M55 Argus. Jedne wykorzystałem a drugie nie są mi po nic potrzebne i chętnie się wymienie na 1600 punktów Bioware (do kupienia w sklepie gram.pl). Jeśli ktoś by był chętny proszę o kontakt na gg 1873032

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

No to tak. Generalnie zakończenie zależy od ilości uzbieranych EWA (efektywnych zasobów wojennych - czy jak to się zwie w polskiej wersji). Wszystkie zakończenia są równie beznadziejne. Poza tym gdy wybierzesz zniszczenie (co ja zrobiłem... miałem dość tego BS) i masz 5000 EWA (trzeba grać w MP...) to dostajesz "najlepsze" zakończenie + pewne hinty co do ewentualnego DLC z zakończeniem (albo czegoś takiego). Radzę poczytać o teorii indoktrynacji (którą ktoś chyba już tu przedstawił po polsku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 10:06, damlon napisał:

Mam pytanie:

Spoiler

Czy Ashley wróci do drużyny? Po wypadku na Marsie, wyzdrowieniu i przystąpieniu
do Widm, zniknęła ze szpitala, a na Normandii też jej nie ma

. Rozegrałem około 20
godzin, więc połowa gry za mną, a jej ani widu ani słychu. Bardzo proszę o odpowiedź
bez zbędnych spojlerów :)


Spoiler

Ja nie miałęm Ashley tylko Kaidan, wrócił do mnie tylko nie pamiętam czy to nie zależy przypadkiem od naszych rozmów z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ME3 ukończyłem i zakończeniem jestem rozczarowany... obejrzałem sobie pozostałe 2 zakończenia na YT i IMHO są takie same... różnica to kolor wtf
Lepiej niech wydadzą jakieś DLC w którym zostanie to rozwinięte... jestem gotów za to zapłacić ale niech to kurka będzie coś epickiego!

Ciekaw jestem jednego :

Spoiler

co się stało dalej z załogą Normandii po tym jak się statek rozbił na jakiejś planecie. No i właściwie to gdzie się Normandia rozbiła? Wiem tylko tyle że u mnie przeżyli Jocker, Garrus i Liara, bo wyszli z rozbitej Normandii. A co z resztą?




Jeszcze pytanie mam do Was.
Czy importując sejwa z ME2 mieliście jakieś problemy??
Bo ja miałem pewną niezgodność. Otóż ME2 ukończyłem ze wszystkimi żywymi a w czasie gry przekonałem się że Thane Krios nie żyje :hmm:
Jego nazwisko było na tablicy na pokładzie Normandii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skonczylem gre, nie do konca rozumiem.

Spoiler

Katalizator powiedzial ze mam trzy opcje jednak zadnej nie moglem wybrac, gra zrobila to w sumie za mnie, tak powinno byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować