Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Masz wybór:

Spoiler

Kontrola (lewy pomost), Zniszczenie (prawy pomost) i Synteza (środek)

, aczkolwiek zgadzam się, że nie jest to rozwiązane zbyt czytelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 11:54, Gosu napisał:

Wlasnie skonczylem gre, nie do konca rozumiem.

Spoiler

Katalizator powiedzial ze mam trzy
opcje jednak zadnej nie moglem wybrac, gra zrobila to w sumie za mnie, tak powinno byc?



Chyba miałeś za mało War Assetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 11:58, NeroNarmeril napisał:

> Wlasnie skonczylem gre, nie do konca rozumiem.

Spoiler

Katalizator powiedzial ze mam
trzy
> opcje jednak zadnej nie moglem wybrac, gra zrobila to w sumie za mnie, tak powinno
byc?



Chyba miałeś za mało War Assetów.


Mialem na maksa ten pasek, ogolnie 6000 jak sprawdzalem jakis czas temu wiec moze i nawet wiecej. Generalnie zakonczenie nie bylo zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 12:04, Gosu napisał:

> > Wlasnie skonczylem gre, nie do konca rozumiem.

Spoiler

Katalizator powiedzial ze
mam
> trzy
> > opcje jednak zadnej nie moglem wybrac, gra zrobila to w sumie za mnie, tak
powinno
> byc?


>
> Chyba miałeś za mało War Assetów.

Mialem na maksa ten pasek, ogolnie 6000 jak sprawdzalem jakis czas temu wiec moze i nawet
wiecej. Generalnie zakonczenie nie bylo zle.


Ke? Dziwne, w takim wypadku powinieneś mieć wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 12:11, NeroNarmeril napisał:

Ke? Dziwne, w takim wypadku powinieneś mieć wybór.


Mozesz mi napisac w jaki sposob ten wybor sie ukazuje?

Spoiler

Ja po zakonczonej rozmowie po prostu wszedlem w ten promien moze powinienem gdzies indziej pojsc?




Edit:
Spoiler

u mnie Joker wyladowal na planecie z EDI i Ashley, jako w pol syntetyczne istoty, wychodzi na to ze Ash bedzie musiala zdradzic Sheparda zeby ludzkosc przetrwala bo z Edi raczej nie da rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy importując sejwa z ME2 mieliście jakieś problemy??
Bo ja miałem pewną niezgodność. Otóż ME2 ukończyłem ze wszystkimi żywymi a w czasie gry przekonałem się że Thane Krios nie żyje :hmm:
Jego nazwisko było na tablicy na pokładzie Normandii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 12:16, Gosu napisał:

> Ke? Dziwne, w takim wypadku powinieneś mieć wybór.

Mozesz mi napisac w jaki sposob ten wybor sie ukazuje?

Spoiler

Ja po zakonczonej rozmowie
po prostu wszedlem w ten promien moze powinienem gdzies indziej pojsc?




Po prostu możesz iść w którąkolwiek stronę, a nie że gra decyduje za ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 12:21, Arczir2d2 napisał:

Czy importując sejwa z ME2 mieliście jakieś problemy??
Bo ja miałem pewną niezgodność. Otóż ME2 ukończyłem ze wszystkimi żywymi a w czasie gry
przekonałem się że Thane Krios nie żyje :hmm:
Jego nazwisko było na tablicy na pokładzie Normandii


Czy jego nazwisko

Spoiler

pojawiło się po akcji z Udiną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 12:23, NeroNarmeril napisał:

Po prostu możesz iść w którąkolwiek stronę, a nie że gra decyduje za ciebie.



Myslalem ze wybor bedzie w postaci dialogu, a tak nie bardzo jest tam gdzie isc, wiec szedlem przed siebie. Zaraz wybadam co jeszcze mozna zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybralem inna opcje ale generalnie prawie nic poza

Spoiler

osobami wysiadajacymi ze statku sie nie zmienilo na koncu

, troche bez sensu. Kompletnie nie czuje tej epickosci o ktorej tyle mowiono, ani podczas gry ani na koncu, myslalem ze cala akcja bedzie sie dziala na Cytadeli a tymczasem
Spoiler

odparlem 3 fale wrogow, zabilem zniwiarza, wszedlem w portal, pogadalem troche i koniec gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 12:58, Gosu napisał:

Wybralem inna opcje ale generalnie prawie nic poza

Spoiler

osobami wysiadajacymi ze statku
sie nie zmienilo na koncu

, troche bez sensu. Kompletnie nie czuje tej epickosci o
ktorej tyle mowiono, ani podczas gry ani na koncu, myslalem ze cala akcja bedzie sie
dziala na Cytadeli a tymczasem
Spoiler

odparlem 3 fale wrogow, zabilem zniwiarza, wszedlem
w portal, pogadalem troche i koniec gry.


Różnice są niewielkie, ale jeśli się przyjrzysz to je zauważysz..

Spoiler

Co do "zakończeń", to jest ich wiele, np. mając bardzo mało pkt. możesz zobaczyć jak Ziemia zostaje całkowicie zniszczona itp. możliwości jest wiele, ale tak naprawdę różnice to tylko kilkusekundowe scenki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie jest tylko jedno

Spoiler

Shepard został zindoktrynowany przez Zwiastuna, a reszty dowiemy się w majowym dodatku The Truth



Spoiler

Oczywiście to komentarz ironiczny, ale mam nadzieje, że BioWare zmieni jednak to zakończenie... wróć, nie zmieni, a rozwinie i rozwiąże wszystkie wątki, bo jak na razie samo zakończenie ME3 dodało więcej pytań niż wszystkie trzy gry trylogii razem wzięte.



Tyle w tym temacie.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 14:48, DoMiNo1992 napisał:

Zakończenie jest tylko jedno

Spoiler

Shepard został zindoktrynowany przez Zwiastuna, a reszty dowiemy się w majowym dodatku
The Truth


Ludzie robią wszystko byle tylko nie przyjąć do wiadomości faktu, że Bioware skopało sprawę zakończenia. Będą wymyślać niewiarygodne teorie o snach i indoktrynacji, ale nie są w stanie przyjąć takiej hipotezy, że zakończenie JEST prawdziwe. Takie dowody jak postacie magicznie pojawiające się na Normandii mnie śmieszą, bo w dwójce były podobne sytuacje - vide Miranda magicznie pojawiająca się w kokpicie z Jokerem mimo pójścia do ładowni w trakcie walki z tą sondą.

I przy okazji - informacje o The Truth wyciekły na /v/, co chyba powinno wystarczyć o "prawdziwości" tej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 15:53, karolekx23x napisał:

W multi rozwinąłem strażnika do 20 poziomu, mogę rozwinąć wyżej czy tylko inne?


20 to (przynajmniej obecnie) maks. Możesz go oddelegować do single, wtedy level zresetuje Ci się do 1, ale dostaniesz bonusowy rank w multi, no i war asset w single. Jeśli nie chcesz, to tak, ładuj w innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Spoiler

> Ludzie robią wszystko byle tylko nie przyjąć do wiadomości faktu, że Bioware skopało

Dnia 16.03.2012 o 15:58, Henrar napisał:

sprawę zakończenia. Będą wymyślać niewiarygodne teorie o snach i indoktrynacji, ale nie
są w stanie przyjąć takiej hipotezy, że zakończenie JEST prawdziwe. Takie dowody jak
postacie magicznie pojawiające się na Normandii mnie śmieszą, bo w dwójce były podobne
sytuacje - vide Miranda magicznie pojawiająca się w kokpicie z Jokerem mimo pójścia do
ładowni w trakcie walki z tą sondą.



Spoiler

Mogą Ciebie śmieszyć, ale:
-bug z Mirandą w kokpicie z Jokerem jest taki, że Miranda została tam "zakotwiczona", ot małe nie dopatrzenie i nie pomyśleli, że gracz może sobie ją wziąć do drużyny i walczyć w ładowni.
-Niezależnie jaki skład wybierzemy do finałowej misji Ci bohaterowi zawsze pojawią się w wraku Normandii. Brałem różne postacie do finałowej misji i zawsze się pojawiały w wraku Normandii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według wczesnego scenariusza końcówka miała wyglądać tak(informacje z forum cd-action):

Spoiler

Końcówka jest podobna aż do momentu biegu w stronę Kanału i dzieli się na kilka etapów.

Etap 1. W zależności od ilości War Assets i EMS (czyli War Assets x % za grę w co-op) Twoja szarża mogła skończyć się:

A. Wszyscy biegnący zostają wybici (w tym członkowie drużyny i Anderson), Ty zaś, tuż przed wejściem do Kanału zostajesz zatrzymany przez Zwiastuna, który oznajmia Ci, iż poniosłeś klęskę i zabija Cię. W międzyczasie próbuje uratować Cię Joker, ale Harbinger zestrzeliwuje też Normandię.

B. Większość biegnących ginie, część jest ranna, zaś Ty jesteś jedynym, który dobiega do Kanału (Ci, którzy przeżyli są ranni, bądź się wycofują). Stajesz sam na sam naprzeciw Człowieka Iluzji, który (o ile nie masz naprawdę dużo punktów paragon/renegade) zabija Cię i próbuje przejąć kontrolę nad Żniwiarzami ale ponosi klęskę i w ostatnich chwilach gry zdaje sobie sprawę, że był zindoktrynowany.


C. To mniej więcej to, co znamy z gry - razem z Andersonem dobiegasz do Kanału (nie ma info o tym co z drużyną, ale pewnie jak wyżej - ranna/rozbita/martwa) i spotykasz Człowieka Iluzję etc.

D. Perfect Ending - dobiegasz razem z Andersonem do Kanału, a Twoja drużyna + ocalali bronią go, by nikt za Tobą nie podążył. Rozmowa z TIM-em jest w tej wersji znacznie przedłużona.


Etap 2.

Jeśli w endingach B, C lub D (no o B autor nie wspomina, ale to raczej logiczne) przeżyłeś, to wszystko idzie jak w grze (podłączają Tygiel, Hackett mówi, że nie działa) i w tym momencie kontrolę nad ciałem TIM-a przejmuje Zwiastun, tak jak Suweren kontrolował Sarena po śmierci w ME1. Troszkę Cię straszy (m.in. tym, że ma Twoich ludzi na celowniku, aczkolwiek w tym momencie wjeżdża Joker i Normandia ratuje członków załogi pozostałych na Ziemi o ile przeżyli) i wyjawia te znane nam już z ME3 motywacje Żniwiarzy. Twierdzi m.in., iż Proteanie musieli zginąć, bo niewolili i zatrzymywali w rozwoju inne rasy. Składa Ci propozycję - dokończą cykl, a Ty nie będziesz im w tym przeszkadzać, w zamian oszczędzą Ziemię i ludzi jako rasę "godną", bo zaszła tak daleko w drodze do ich powstrzymania. Można przyjąć układ lub oponować dalej i przyciskając go poznać prawdziwą motywację Kosiar - strach przed tym, że któraś z cywilizacji mogłaby rozwinąć się tak, iż będzie od nich potężniejsza, a konkretniej -stworzy AI, które będzie w stanie pokonać Żniwiarzy. "Ochrona" nas to jedynie wymówka, pretekst, którym sami siebie okłamują. Możesz:

A. Zgodzić się - ludzkość najpewniej ocaleje, do następnego cyklu, zaś wszystkie inne rasy (cya Garrus xD) zostają wybite, zaś Shepard umiera.

B. Odmówić mając 4000 EMS - wszyscy Twoi przyjaciele/załoga/wiele postaci pobocznych ginie, aczkolwiek mimo wszystko dalej reszta dzieje się jak w ME3 - tajemnicza winda zabiera Cię tam, gdzie masz wybór 3 endingów.


C. Odmówić mając powyżej 5000 EMS - w zależności od wyborów, nadwyżki EMS i przebiegu gry mogą zginąć lub nie konkretne postaci.

D. O tej opcji autor nie wspomina, ale najpewniej mając poniżej tych 4000 EMS "przegrywasz".


Etap 3.

Jeśli wybrałeś B lub C stajesz w miejscu gdzie kończy się ME3 ale zamiast durnego dzieciaka widzisz... Zwiastuna. Ponawia swe próby kuszenia, przekonując Cię do Syntezy (by chronić swój "gatunek"). By wybrać Destroy lub Control musisz mieć odpowiednio dużo reputacji. Harbinger przytacza wiele przykładów, m.in. konflikt Gethy - Quarianie, aczkolwiek teraz masz szansę mu odpowiadać i wystawiać kontrargumenty. Gdy przekonamy Zwiastuna do swoich racji, dostajemy wszystkie 3 zakończenia do wyboru, acz ostrzega nas, że jeśli zdecydujemy się na zniszczenie Żniwiarzy, padną też Gethy i Przekaźniki Masy (to jedyne zakończenie, w którym sieć transportu MR jest zniszczona). Możemy więc:

A. Wybrać Kontrolę - Shepard ofc. ginie, ale Kosiary odlatują. Wszyscy świętują, zaś Twoja drużyna patrzy sobie w niebo zastanawiając się co się wydarzyło. Na koniec pojawia się jednak jakiegoś rodzaju sygnał, że Kosiary mogą wrócić - kończy się to w zawieszeniu - cliffhangerem.

B. Wybrać Syntezę - Shepard się poświęca, ale Kosiary odlatują, ewolucja życia osiągnęła punkt szczytowy, każdy ma zielone oczy.

Ca. Wybrać Zniszczenie - Shepard przeżywa, zostaje odesłany Kanałem. Przekaźniki Masy zniszczone, gethy i najpewniej inne inteligentne syntetyki też, ale jest sugestia, że rasy połączą teraz wspólnie siły, by wszystko odbudować. Twoja drużyna Cię poszukuje i najpewniej odnajduje w gruzach (znów cliffhanger).

Cb. Wybrać Zniszczenie - Shepard nie przeżywa (reszta jak wyżej, poza tym co o Shepardzie)


Nigdzie nie ma słowa o katastrofie Normandii, bo jej nie było - pod tym postem macie tam też link do tej dłuższej konwersacji z TIM-em.

http://www.gamefaqs.com/boards/995452-mass-effect-3/62230265

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 16:38, zerohunter napisał:

Kuffa i co w tym było złego?

Każdy by mógł zrobić zakończenie jakie by chciał, a tu na siłę wciskają takie dziadostwo.


Bo niby wyciekło i musieli zmienić ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 16:39, Bracio napisał:

> Kuffa i co w tym było złego?
>
> Każdy by mógł zrobić zakończenie jakie by chciał, a tu na siłę wciskają takie dziadostwo.


Bo niby wyciekło i musieli zmienić ;P


Bullcrap, silili się na mistykę czy inne bzdety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować