Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2012 o 22:58, Fang napisał:

Dobra to że trójka ma kijowe zakończenia jeszcze przeboleje ale czy nikt nie zauważył
że fabuła jedynki staję się teraz niedorzeczna? Czy ktoś mi jest w stanie odpowiedzieć
na tę trzy pytania:

Spoiler


1. Jak dowiadujemy się z DLC proteanie mają zdolność odczuwania emocji i zdarzeń które
odbyły się w przeszłości. Javik chodząc po Normandii potrafił wyczuć co w danej kajucie
się wydarzyło. To w ich cyklu kiedy dotarli na Cytadelę po raz pierwszy niewyczuci że
jest z nią coś bardzo nie tak?

2. Matka Liary Benezia wiedziała że na Thessi znajduję się artefakt protean. Była w pełni
zindoktrynowana więc Suweren miał pełen dostęp do jej wspomnień i wiedzy. Jak wytłumaczyć
że w ogóle nie zainteresował się tym że rasy organiczne mają dostęp do czegoś co może
ich zniszczyć?

3. I najgorsze… Cała jedynka rozbija się o to że Suweren próbuję użyć Cytadeli
aby inni żniwiarze mogli przybyć do naszej galaktyki. Okazuję się jednak że nie może
tego zrobić ponieważ Keeperzy (nie pamiętam jak to na polski przełożyli) niespodziewanie
ewoluowały i nieodbieraną od nich sygnału że już czas na kolejną czystkę. No super tylko
w trójce okazuję się że to Katalizator czyli bardzo stara i zaawansowana AI steruję Cytadelą
i cyklem...



Spoiler

1 Ślady mogły się zatrzeć w końcu pełno tam istot organicznych i każda zostawiła swój ślad. I opiekunowie (tak przetłumaczono) mogli być zaprogramowani by zatrzeć takie ślady.

2 Tak zgodzę się ale zgadnij co by się stało jakby Saren spróbował takie rozróby na Thesi jak na Eden Prime ?
Co by się stało jakby tam wylądował Suweren i Gethy? Nie był głupi (mimo, że zidoktrynowany) i wiedział, że musi działać sekretnie a nie ładować się pancernikiem na matke jedenej z ras rady.

3 Nigdzie nie jest powiedziane, że katalizator steruje cytadelą, on tylko mówi, że tam mieszka. Nie mówi też, że steruje cyklem tylko, że on to wymyślił. Można spekulować jedno jest pewne przez to zjeb**** zakończenie jest więcej pytań niż odpowiedzi. [\s]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 20:12, Shveid napisał:

Z zakończeń to pamiętam, że planowali by Człowiek Iluzja na końcu zamienił się w obiekt
żniwiarzopodobny, przez co miał robić za final bossa.

IMO dobrze, że z tego zrezygnowali. Siła TIMa polega na sprycie, informacjach, zasobach i ludziach którzy dla niego pracują. Nie nadaje się na bossa, w którego trzeba wpakować kilka(dziesiąt?) magazynków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 23:52, Fang napisał:

Dokładnie tak samo odpowiedział kolega na moje pytanie tylko że:

Spoiler

na pewno zdarzyło
się że któryś z nich pomacał keeper-a więc musieli by dowiedzieć się jak powstali czyli
że zostali zrobieni przez Żniwiarzy.



Chyba, że

Spoiler

keeper''zy zostali tak stworzeni, że Proteanie nie mogli ich odczytać.

No ale to takie rozważania, obawiam się, że i tak scenarzyści tego nie przemyśleli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2012 o 00:04, Szw3dzik napisał:

Mam właśnie pierwszą misje u

Spoiler

Quarian

ile jeszcze mi niej wiecej gry zostalo ?

Samego wątku głównego mniej więcej połowa, reszta zależy od tego ile misji pobocznych wykonałeś/jeszcze wykonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 23:58, lord_siwy napisał:

2 Tak zgodzę się ale zgadnij co by się stało jakby Saren spróbował takie rozróby na Thesi
jak na Eden Prime ?
Co by się stało jakby tam wylądował Suweren i Gethy? Nie był głupi (mimo, że zidoktrynowany)
i wiedział, że musi działać sekretnie a nie ładować się pancernikiem na matke jedenej
z ras rady.


Spoiler

A po co on by miał tam lądować? Wysłał by Benezie żeby wzięła co trzeba (albo chociaż uszkodziła/spreparowała dane) i po sprawę. W końcu była jedną z najwyżej postawionych asari i jako jedna z niewielu miała tam dostęp.


Dnia 16.03.2012 o 23:58, lord_siwy napisał:

3 Nigdzie nie jest powiedziane, że katalizator steruje cytadelą, on tylko mówi, że tam
mieszka. Nie mówi też, że steruje cyklem tylko, że on to wymyślił. Można spekulować jedno
jest pewne przez to zjeb**** zakończenie jest więcej pytań niż odpowiedzi.


Spoiler

Mówi także że cytadela jest jego częścią dla mnie analogiczne jest że tak jak Normandia jest częścią EDI (jej ciałem) tak samo dla katalizatora Cytadela jest czymś takim. Mówi też że kontroluje żniwiarzy (co się ma nijak do tego co wiemy z jedynki i dwójki ale to detal). Wydaje mi się nonsensem żeby wymyślił cykl, sterował żniwiarzami a nie posiadał możliwości wykonania cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez kitu beznadziejne zakończenie całej sagi Mass Effect.

Spoiler

Po to graliśmy przez trzy części, żeby był taki koniec ?! Na końcu wyższa siła mówi nam, że to oni wszystko stworzyli i celowo niszczą cywilizację bo są za potężni ?! I jeszcze do tego Shepard umiera bo nie ważne czy wybierzemy kontrolowanie żniwiarzy, rozwalenie ich na kawałeczki razem z przekaźnikami masy czy może połączenie syntetyków i organiczne formy życia razem. Cokolwiek wybierzemy Shepard die.. Nic dziwnego, że ludzie są zawiedzeni. Nie po to walczyliśmy i zbieraliśmy flotę, żeby nagle zakończyć to wszystko od tak. Nawet nie udało się ich rozwalić. Głupie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: Wszędzie na opakowaniach widzę, że dubbing polski zawiera tylko napisy. Czy rzeczywiście tak jest? Nie ma opcji całkowitego polskiego dubbingu bez napisów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Spoiler

Cokolwiek wybierzemy Shepard die..



Spoiler

To nie do końca prawda, jeśli mamy wystarczająco dużo punktów, i wybierzemy zniszczenie Żniwiarzy Shepard przeżyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Głupie bo losy Sheparda nie są pewne, lub nie żyje? Bo nie ma happy endu gdzie wszyscy sobie świętują itp.? Nie, zakończenie jest słabe bo jest zagmatwane a nie dlatego, że nie kończy się szczęśliwie dla wszystkich. I dlatego ludzie narzekają, i nie ma co się dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nieważne czy to naprawdę jest wcześniejszy scenariusz, czy tylko teoria spiskowa, jest o wiele lepszy od zakończenia, które teraz mamy. No i jeśli wymyślił to jakiś wkurzony forumowicz - nie uważacie, że to dziwne, że potrafi lepiej od superhiper storywriterów od Bioware? :)

Co do samego zakończenia: chyba wystarczająco zostało już zhejtowane, od siebie nie będę już nic dodawał. Mam tylko dwa pytania:

Spoiler

1. Gdzie rozbiła się Normandia? Planeta wyglądała na podobną do Ziemi, tylko na niebie jakieś dziwne rzeczy było widać.
2. O co chodzi z tym "Astronomem" i dzieciakiem na końcu? Tylko mi się wydaje, że ten typek ma głos Illusive Mana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2012 o 14:12, Feallan napisał:

Spoiler

1. Gdzie rozbiła się Normandia? Planeta wyglądała na podobną do Ziemi, tylko na niebie
jakieś dziwne rzeczy było widać.


Spoiler

Rozbila sie na jakies planecie, byc moze ziemi byc moze nie, to nie ma znaczenia, chodzi o to ze ludzkosc ma szanse na nowo sie rozbudowac. W moim zakonczeniu organiczne zycie lacze sie z syntetycznymi tworami i wychodzi nowa lepsza rasa, nowa ewolucja, ktora bedzie sie rozmnazac na nowych planetach.


Dnia 17.03.2012 o 14:12, Feallan napisał:

2. O co chodzi z tym "Astronomem" i dzieciakiem na końcu? Tylko mi się wydaje, że ten
typek ma głos Illusive Mana?



Spoiler

Mysle ze jest to kilkadziesiat lat pozniej albo i kilkaset, gdzie Sheepard i zaloga Normandii jest juz legenda. Te cale odbiorniki masy zostaly zniszczone wiec ludzie nie podrozuja juz w tak zaawansowany sposob po kosmosie, byc moze nazwa ''Astronom'' swiadczyc ma o tym ze sa na etapie dopiero badania kosmosu i szykowania pierwszego lotu w przestrzen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2012 o 14:34, Gosu napisał:

Spoiler

Rozbila sie na jakies planecie, byc moze ziemi byc moze nie, to nie ma znaczenia,
chodzi o to ze ludzkosc ma szanse na nowo sie rozbudowac. W moim zakonczeniu organiczne
zycie lacze sie z syntetycznymi tworami i wychodzi nowa lepsza rasa, nowa ewolucja, ktora
bedzie sie rozmnazac na nowych planetach.



Spoiler

A, właśnie. Skoro życie organiczne (w tej wersji zakończenia) połączyło się z syntetycznym, to co z Gethami? Włosy im wyrosły? :O

Poza tym, czemu w ogóle Normandia się rozbiła? Jeśli to jakieś różnokolorowe "pole", które ją uszkodziło było takie niszczycielskie, to powinno rozwalić pół galaktyki. A tym żołnierzom w Londynie i sprzymierzonej flocie nic się nie stało.


Dnia 17.03.2012 o 14:34, Gosu napisał:

> 2. O co chodzi z tym "Astronomem" i dzieciakiem na końcu? Tylko mi się wydaje, że
ten
> typek ma głos Illusive Mana?


Dnia 17.03.2012 o 14:34, Gosu napisał:

Spoiler

Mysle ze jest to kilkadziesiat lat pozniej albo i kilkaset, gdzie Sheepard i zaloga
Normandii jest juz legenda. Te cale odbiorniki masy zostaly zniszczone wiec ludzie nie
podrozuja juz w tak zaawansowany sposob po kosmosie, byc moze nazwa ''Astronom'' swiadczyc
ma o tym ze sa na etapie dopiero badania kosmosu i szykowania pierwszego lotu w przestrzen.



Spoiler

To raczej nie o to chodzi, bo po zakończeniu ME3 na orbicie Ziemi została gigantyczna flota, która nawet bez przekaźników masy mogła sobie dość swobodnie latać (jedyny problem to paliwo w takim wypadku). Galaktyki wzdłuż i wszerz nie byliby w stanie przemierzać, ale same loty w kosmos nie powinny być problemem (a to wynika ze słów tego gościa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2012 o 10:23, Nagaroth napisał:

Spoiler

To nie do końca prawda, jeśli mamy wystarczająco dużo punktów, i wybierzemy zniszczenie
Żniwiarzy Shepard przeżyje.



A skąd to wiesz ? Udało ci się coś takiego zrobić ? Z drugiej strony, nie da się zmobilizować więcej niż na samym końcu gry wojska. Trzeba podobno grać w tryb multi, żeby mieć więcej niż 50 % szans na powodzenie misji. Ja własnie tylko tyle miałem. Łączną liczbę wojsk szacowano mi na 7600 chyba.

Spoiler

Na koniec wybrałem zniszczenie żniwiarzy i zostawienie wszystkie cywilizację przy życiu, czyli prawą stronę.



@ Future Panda
Naprawdę jest w drodze ? :P

Spoiler

Ogólnie dla mnie to było straszne przeżycie i możecie wierzyć albo i nie to się przejąłem tym co się stało na końcu. Było mi po prostu wszystkich żal i te ostatnie zdjęcia towarzyszy Sheparda w bladych kolorach .. :( Szkoda mi Kajdana.. bo chłopak się zakochał w mojej pani Komandor i jeszcze te słodkie chwilę pod koniec gry.. ;((( Bezsensu, że umarła na koniec.. Ja chcę innego końca gry. No i to zakończenie jest bezsensu. Wyższa siła itp no jasne :) No i jeszcze Normadia gdzieś wylądowała na sam koniec gry.. To raczej chyba nie była Ziemia bo Joker robił wszystko żeby uciec od przekaźników masy i ich wybuchu.. Też dziwne eh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na necie są filmy z najlepszą możliwością

Spoiler

zniszczenia Żniwiarzy, gdzie dodatkowo pokazany jest 4 sekundowy film jak tors Sheparda łapie oddech. Potrzeba 5000 EMS (bądź 4000, jeśli jakieśtam warunki zostaną spełnione...). Czyli albo trzeba wszystko dokładnie przeczesać albo niestety, trzeba zacząć grać w multi...



I pytanie odnośnie zakończenia
Spoiler

syntezy. Jeśli dobrze rozumiem "zmechanizowane" magicznym zielonym promieniem zostaną wszystkie istoty organiczne? Nie tylko ludzie czy turianie, ale i psy czy biedronki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować