Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Dnia 18.03.2012 o 23:35, Leos8 napisał:

Kpisz czy o drogę pytasz?
Ludziom gra się podoba, ale zakończenie to dla większości fanów nieporozumienie, delikatnie
rzecz biorąc. Może doczytaj dokładnie; bo ja również odwiedzam często BSN (ENG, PL) i
SB. Oprócz tego kilka innych portali i w więszkości ludzie są zadowoleni z gry - ale
z zakończenia niekoniecznie.


Ja własnie na 2 konkurencyjnych + na forum gamespot znalazłem wypowiedzi graczy, którzy właśnie chwalili zakończenie. No nic sam dojde to zobacze.

Czy daleko mam do końca głównego wątku?

Spoiler

Bo teraz jestem na planecie Tali i tam robie misje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 00:02, Azazell napisał:

Czy daleko mam do końca głównego wątku?

Spoiler

Bo teraz jestem na planecie Tali i tam robie
misje.



Już bardzo blisko.

Spoiler

Dobra przeszedłem grę drugi raz i w końcu dostałem dobre zakończenie. Zniszczyłem żniwiarzy, przekaźniki przeszły do historii i Shepard przeżył :) Co się jeszcze wydarzyło ? Nie wiadomo. Wiem na pewno, że żyją nasi towarzyszę, wszystkie istoty organiczne i wszystkie rasy. Na jak długo wszyscy byli w układzie słonecznym ? Nie wiadomo. Tygiel nie zabił istot organicznych. Problemem i kłopotem przeżycia mogą być przekaźniki masy, które wybuchając mogły zniszczyć pobliskie planety. Jak wiadomo siła rażenia wybuchu nie była tak duża, jednak przekaźniki masy zawsze były blisko planet. Więc można się domyślać co się stało, ale i też mieć nadzieję, ze to nie dosięgnęło Ziemi jak i innych planet. I takiej teori się trzymam. Co do tego co się wydarzyło w sterowni nie mam wyjaśnienia. Były tam sceny i momenty, których nie da się logicznie przedstawić czy wyjaśnić. Według mnie Shepard nie był kontrolowany w żadnym momencie gry. A jedyne miejsce w jakim ta teoria była by słuszna jest własnie sterownia w cytadeli, gdzie to Człowiek Iluzja kontrolował Sheparda i Andersona. A żniwiarze naturalnie Człowieka Iluzje. Może i w środku cytadeli była łączność, dzięki czemu Hacket się skontaktował, że Shepardem. Nie można tego wykluczyć. Jeśli chodzi o Andersona i jego dziwne pojawienie się w Cytadeli można wyjaśnić tylko tym, że podczas ataku na Kanał nie brał on udziału tak samo jak ten major. Kiedy Zwiastun zaprzestał ataku Anderson mógł się przedostać do kanału za Shepardem, kiedy on wyczyścił mu w sumie drogę do środka. Ale to co się działo już na górze Tyglu nie da się wyjaśnić. W próżni nie da się oddychać bez tlenu. Więc moja teoria mogła by być z jednej strony słuszna a z drugiej całkowicie nie trafiona. Cieszę się jednak tym, że Shepard żyję i chyba to się dla mnie najwięcej liczy. Że mimo wszystko jest ok a jak to zostało przedstawione i czy to wszystko było prawdą czy tylko snem tego się dowiemy mam nadzieję już wkrótce :P



Spoiler

Jeszcze jedno na końcu filmiku jest Astronom a nie Astronauta :) Więc niby teoria, że cofnęliśmy się do tyłu z technologią kosmiczna może okazać się bujdą :) Skoro nie ma przekaźników masy to wiadomo, że podróżowanie do innych galaktyk czy układów tak jak mówił ten Astronom jest niemożliwa. Ale nie mówił, że to przez technologię a przez przekaźniki masy, których nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy rozpoczynając grę od nowa tym samym bohaterem do ponownej rozgrywki przechodzą
1) znalezione i kupione ulepszenia do broni,
2) kupione komplety pancerza,
3) znalezione i kupione elementy pancerza,
4) znalezione i kupione bronie,
5) ulepszone bronie,
6) pozostałe kredyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj skończyłem ME3 i mam kilka pytań, daje jako spoiler tak na wszelki wypadek:

Spoiler

1. w której misji jest możliwość przejęcia atlasa (osiągniecie)?. Zrobiłem misje z biotykami w której była opcja korzystania z atlasa ale osiągnięcia nie zaliczyłem. Może to nie to?
2. jak poprawić gotowość bojową w sektorach?
3. jakie nalezy mieć zasoby bojowe do zaliczenia osiągniecia? Cały pasek mam na zielono, z tego co kojarze to każda planeta na 100%. Osiągniecie nie zaliczone
4. jak doprowadzić do przeżycia Sheparda?
5. dlaczego w chwili odpalenia Tygal cała moja załoga bedąca na Ziemi nagle w filmiku ucieka z Ziemi Normandią?
6. dlaczego Tali widać tylko na zdjęciu? ;D niezła się wydaje, zreszta od początku z nia romansowalem
7. czy was też irytuje ilość zwiazków homoseksualnych w tej grze? :D
8. jak osiągnąć 10 poziom broni?
9. czy wam też brakuje rozwiniecia wątku zwiastuna? jakoś go mało w 3 części


w razie czego dodam że net mi w domu wysiadł i nie miałem możliwości pogrania w multi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest z tymi pytaniami, loguje się na traila i mi wyskakuje ze inne podałem odpowiedzi przy tych pytaniach jak to teraz odblokować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 08:17, Zand79 napisał:

Witam wczoraj skończyłem ME3 i mam kilka pytań, daje jako spoiler tak na wszelki wypadek:

Spoiler

1. w której misji jest możliwość przejęcia atlasa (osiągniecie)?. Zrobiłem misje z
biotykami w której była opcja korzystania z atlasa ale osiągnięcia nie zaliczyłem. Może
to nie to?

Podczas tej misji spotykasz pustego atlasa i jego kierowcę, trzeba go zabić by nie zdążył go uruchimić i wtedy można go użyć.

Dnia 19.03.2012 o 08:17, Zand79 napisał:

2. jak poprawić gotowość bojową w sektorach?

Grając w multi.

Dnia 19.03.2012 o 08:17, Zand79 napisał:

3. jakie nalezy mieć zasoby bojowe do zaliczenia osiągniecia? Cały pasek mam na zielono
z tego co kojarze to każda planeta na 100%. Osiągniecie nie zaliczone

nie wiem :D

Dnia 19.03.2012 o 08:17, Zand79 napisał:

4. jak doprowadzić do przeżycia Sheparda?

W ogóle jest taka opcja ?

Dnia 19.03.2012 o 08:17, Zand79 napisał:

5. dlaczego w chwili odpalenia Tygal cała moja załoga bedąca na Ziemi nagle w filmiku
ucieka z Ziemi Normandią?

Kolejna zagadka :D

Dnia 19.03.2012 o 08:17, Zand79 napisał:

6. dlaczego Tali widać tylko na zdjęciu? ;D niezła się wydaje, zreszta od początku z
nia romansowalem

Gdzie jest takie zdjęcie ??

Dnia 19.03.2012 o 08:17, Zand79 napisał:

7. czy was też irytuje ilość zwiazków homoseksualnych w tej grze? :D

E tam, trzeba być tolerancyjnym :D

Dnia 19.03.2012 o 08:17, Zand79 napisał:

8. jak osiągnąć 10 poziom broni?

W singlu wydaje mi się że można do max 5 poziomu dobić (przez konsloę)

Dnia 19.03.2012 o 08:17, Zand79 napisał:

9. czy wam też brakuje rozwiniecia wątku zwiastuna? jakoś go mało w 3 części

No mało go :D Ale BW chyba go nie lubiło :P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. W każdej. Używasz snajperki, by zniszczyć szybę i zabić żołnierza siedzącego w środku po czym przejmujesz mecha.

7. Nie. Raz, że nie ma ich wcale tak dużo, a dwa, że są zrobione ze smakiem, a nie w stylu "in your face" za co duży plus dla Bioware

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 08:23, Paoro napisał:

Co jest z tymi pytaniami, loguje się na traila i mi wyskakuje ze inne podałem odpowiedzi
przy tych pytaniach jak to teraz odblokować?

Sory pomyliło mi się :P to do innego tematu miało być :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Single player zaliczone. Zakończenie mi się podoba. Shepard ginie? Bomba. A co? MIał zniszczyć wroga i poślubić kogoś tam i mieć dzieci? Dobrze jest.
Przechodzę teraz drugi raz. Tym razem szturmowcem. Adeptem było łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 09:52, AgayKhan napisał:

Single player zaliczone. Zakończenie mi się podoba. Shepard ginie? Bomba. A co? MIał
zniszczyć wroga i poślubić kogoś tam i mieć dzieci?


lub co gorsza grozić dlc albo 4 częścią z prawdziwym zakończeniem :P

Dnia 19.03.2012 o 09:52, AgayKhan napisał:

Przechodzę teraz drugi raz. Tym razem szturmowcem. Adeptem było łatwiej.


a ja nie - historia zamknięta, nawet jeżeli nie w idealny sposób (ofiary, gethy) to i tak, nie lubię grać wbrew swoim naturalnym wyborom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler


4. jak doprowadzić do przeżycia Sheparda?
W ogóle jest taka opcja ?
ponoć jest jak masz duże zapasy wojska ;D właśnie doczytałem na forum
czytałem chyba strone temu na tym forum że komuś się udało przeżyć (ale nie pochwalił się jak to zrobił ;)
6. dlaczego Tali widać tylko na zdjęciu? ;D niezła się wydaje, zreszta od początku z nia romansowalem
Gdzie jest takie zdjęcie ??
w kajucie obok łożka dostajesz w prezencie jak masz z nia romans ;D
8. jak osiągnąć 10 poziom broni?
W singlu wydaje mi się że można do max 5 poziomu dobić (przez konsloę)
a mi się wydawało że jest osiągniecie za 10 poziom



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 03:15, vegost napisał:

Spoiler

Jeszcze jedno na końcu filmiku jest Astronom a nie Astronauta :)



Polskie tłumaczenie jest diablo mylące, to nie żaden Astronom ani Astronauta a Stargazer, czyli Obserwujący gwiazdy, Patrzący w gwiazdy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 11:27, Nagaroth napisał:

>

Spoiler

Jeszcze jedno na końcu filmiku jest Astronom a nie Astronauta :)



Polskie tłumaczenie jest diablo mylące, to nie żaden Astronom ani Astronauta a Stargazer,
czyli Obserwujący gwiazdy, Patrzący w gwiazdy itp.


A ''obserwujący gwiazdy'' to coś innego niż astronom? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 11:39, NeroNarmeril napisał:

A ''obserwujący gwiazdy'' to coś innego niż astronom? ;P


Tak, astronom to naukowiec, człowiek zajmujący się profesjonalnie obserwowaniem i badaniem gwiazd i kosmosu. Stargazer to koleś po prostu patrzący w gwiazdy w danym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 09:52, AgayKhan napisał:

Single player zaliczone. Zakończenie mi się podoba. Shepard ginie? Bomba. A co? MIał
zniszczyć wroga i poślubić kogoś tam i mieć dzieci? Dobrze jest.


Ta, to mogli chociaż być konsekwentni, a nie mówić że "przeszedłeś do legendy, bla bla", ożywiać i wrzucać z powrotem na Normandię w celu ściągania kasy za DLC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 08:17, Zand79 napisał:

Witam wczoraj skończyłem ME3 i mam kilka pytań, daje jako spoiler tak na wszelki wypadek:

Spoiler

1. w której misji jest możliwość przejęcia atlasa (osiągniecie)?. Zrobiłem misje z
biotykami w której była opcja korzystania z atlasa ale osiągnięcia nie zaliczyłem. Może
to nie to?


Możesz wykonać przejęcie Atlasa w dowolnej chwili jeśli tylko Cerberus przyślę go na pomoc. Przejęcie Atlasa to nie to samo co wejście do niego kiedy nikt go nie używa. Chodzi tu o to, że musisz najpierw zabić pilota, który w nim siedzi i potem sam do Atlasa wejść. Jak to zrobić ? Proste, strzelasz headshoty do momentu aż zbijasz szybę ochronna pilota. Potem go zwyczajnie zabijasz jednym strzałem w głowę i Atlas przestaję działać.

Dnia 19.03.2012 o 08:17, Zand79 napisał:

2. jak poprawić gotowość bojową w sektorach?

O ile mi wiadomo to wymierną siłę wojsk da się pozyskać tylko do poziomu 3600 ? Potem, żeby mieć więcej trzeba grać w multiplayera. Inaczej się nie da.

Dnia 19.03.2012 o 08:17, Zand79 napisał:

3. jakie nalezy mieć zasoby bojowe do zaliczenia osiągniecia? Cały pasek mam na zielono,
z tego co kojarze to każda planeta na 100%. Osiągniecie nie zaliczone

Chodzi tutaj o pozyskanie wszystkich możliwych sprzymierzeńców w grze. Nie tylko chodzi o planety, ale o questy fabularne i poboczne.

Dnia 19.03.2012 o 08:17, Zand79 napisał:

4. jak doprowadzić do przeżycia Sheparda?

Spoiler

Do przeżycia Sheparda potrzeba co najmniej 5000 wymiernej siły zbrojnej. I do tego trzeba wybrać wariant zniszczenia Żniwiarzy czyli opcja czerwona.


Dnia 19.03.2012 o 08:17, Zand79 napisał:

5. dlaczego w chwili odpalenia Tygal cała moja załoga bedąca na Ziemi nagle w filmiku
ucieka z Ziemi Normandią?

Spoiler

Nie wiadomo, może w jakiś sposób udało się szybko zabrać załogę z Ziemi i podjąć próbę ucieczki od wybuchającego przekaźnika masy.


Dnia 19.03.2012 o 08:17, Zand79 napisał:

6. dlaczego Tali widać tylko na zdjęciu? ;D niezła się wydaje, zreszta od początku z
nia romansowalem

Autorzy nie zdecydowali się jej pokazać. To też dziwne zachowanie jak na koniec całej sagi Mass Effect.

Dnia 19.03.2012 o 08:17, Zand79 napisał:

7. czy was też irytuje ilość zwiazków homoseksualnych w tej grze? :D

Owszem, ale to kwestia gustu i orientacji. Jeśli trzymasz się romansu czy miłości z pierwszej części to nie przeszkadza to w ogóle bo nikt się do ciebie nie podwala.

Dnia 19.03.2012 o 08:17, Zand79 napisał:

8. jak osiągnąć 10 poziom broni?

Nie da się. Istnieją tylko 5 poziomów broni.

Dnia 19.03.2012 o 08:17, Zand79 napisał:

9. czy wam też brakuje rozwiniecia wątku zwiastuna? jakoś go mało w 3 części


w razie czego dodam że net mi w domu wysiadł i nie miałem możliwości pogrania w multi

Spoiler

Nie wiem czy to było by koniecznie. Wszyscy wiemy, że Zwiastun to żniwiarz i nie ma co tutaj się rozchodzić nad tą kwestią. Widziałeś go przy kanale. Starczy.



@Nagaroth
Spoiler

Co nie zmienia faktu, że nie ma pojęcia o kosmicznej technologi. Koleś po prostu obserwuje gwiazdy i ma znikomą wiedzę na ich temat. Nie można tego filmu i wypowiedzi tego fana gwiazd brać na poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować