Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Teoria nie podparta czystym dowodem tylko domysłami, które wynikają z niedomówień. Tak to jest, jak się przedstawia postać w ostatnich 5 minutach gry.

Spoiler

Nie wpadłeś na pomysł, że mówi w liczbie mnogiej, by mówić o sile, jaką stanowi on wraz z Reapersami? Nie, to przecież za proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 10:36, Henrar napisał:

Teoria nie podparta czystym dowodem tylko domysłami, które wynikają z niedomówień. Tak
to jest, jak się przedstawia postać w ostatnich 5 minutach gry.


Ta teoria ma sens, nawet jeśli to tylko domysły. Bioware zrobił tak dziurawe zakończenie, że jak rozumieć je dosłownie, to zwyczajnie nie trzyma się kupy.

Jak to w końcu jest z tym zakończeniem? Bioware dało do zrozumienia, że coś zmieni, poprawi, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 11:43, Feallan napisał:

Ta teoria ma sens, nawet jeśli to tylko domysły. Bioware zrobił tak dziurawe zakończenie,
że jak rozumieć je dosłownie, to zwyczajnie nie trzyma się kupy.

Bo:
a) zakończenie nie było gotowe jeszcze w listopadzie
b) ze scenarzystów pracujących nad poprzednimi częściami tylko jedna osoba pracowała nad trójką
c) i ta sama osoba (Walters) robiła też zakończenie na szybko, byle tylko zdążyć
?
Naprawdę myślisz, że Bioware zdążyłoby wpaść na teorię indoktrynacji i ją wprowadzić do gry? Bo ja nie - tym bardziej, że Final Hours stwierdza wyraźnie, że Bioware nad tym pracowało, ale pomysł został anulowany - co tłumaczy, czemu część scen zawiera kilka elementów, które niby pasują do teorii.

Dnia 25.03.2012 o 11:43, Feallan napisał:

Bioware dało do zrozumienia, że coś zmieni, poprawi, czy jak?

Doda nową zawartość, która wyjaśni parę spraw i spowoduje, że część wątków zostanie zamkniętych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 11:50, Henrar napisał:

Bo:
a) zakończenie nie było gotowe jeszcze w listopadzie
b) ze scenarzystów pracujących nad poprzednimi częściami tylko jedna osoba pracowała
nad trójką
c) i ta sama osoba (Walters) robiła też zakończenie na szybko, byle tylko zdążyć
Naprawdę myślisz, że Bioware zdążyłoby wpaść na teorię indoktrynacji i ją wprowadzić
do gry? Bo ja nie - tym bardziej, że Final Hours stwierdza wyraźnie, że Bioware nad tym
pracowało, ale pomysł został anulowany - co tłumaczy, czemu część scen zawiera kilka
elementów, które niby pasują do teorii.


Czy to ważne? Fani w parę dni wymyślili kilka wariantów zakończenia, mających o wiele większy sens, a temu bullshitowi, który w końcu dostaliśmy od Bioware, nadali trochę sensu. Teorię o indoktrynacji da się obronić, da się też ją obalić. Chociaż to w sumie nie ma sensu.

Dnia 25.03.2012 o 11:50, Henrar napisał:

Doda nową zawartość, która wyjaśni parę spraw i spowoduje, że część wątków zostanie zamkniętych.


Chociaż tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 12:27, Ecko09 napisał:

Spoiler

Gdzie jest Legion po misji na pancerniku Gethów?



Spoiler

Powinien jak dobrze pamiętam być na Normandii (w sali wojennej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mam kilka pytań odnośnie zadań.
1.Komu oddać schemat wieżyczki cerberusa?
2.Stabilizator modułów grzewczych gdzie jest ten salarianin bo chodzę po całym prezydium i nie mogę z żadnym salariańcem pogadać.
3.Gdzie będzie volus któremu mam dać tom księgę pinklesa?
Ps. jestem tuż przed wyleczeniem genowadium(nie mam już innych misji i wszystko co mogłem z galaktyki zebrałem.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie to warto poczytać choćby niektóre z wcześniejszych postów w tym temacie aby nie powtarzać tego samego. Na przykład.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=63627&pid=2599
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=63627&pid=2598
Jak i wcześniejsze wersje scenariusza. Naprawdę tak trudno przyjąć wersję, że Bioware zwyczajnie goniło do premiery i wszelkie niescisłości są tego efektem? Choćby wycięte sceny i audio a także zmieniona koncepcja. Z nimi to wszystko wyglądało by o wiele lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 14:24, Odin123 napisał:


Mam kilka pytań odnośnie zadań.
1.Komu oddać schemat wieżyczki cerberusa?
2.Stabilizator modułów grzewczych gdzie jest ten salarianin bo chodzę po całym prezydium
i nie mogę z żadnym salariańcem pogadać.
3.Gdzie będzie volus któremu mam dać tom księgę pinklesa?
Ps. jestem tuż przed wyleczeniem genowadium(nie mam już innych misji i wszystko co mogłem
z galaktyki zebrałem.)


Gdy jesteśmy w Cytadeli włączamy mapę i na niej są zaznaczone postacie które zlecają nam questy, zmierzamy do nich i oddajemy im dany przedmiot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, równie dobrze według tego co czytałem i zalinkowanych śmieci, możemy założyć, że było im tak bardzo śpieszno do ukończenia gry, że postanowili odłożyć to do DLC.

>Naprawdę tak trudno przyjąć wersję
Mógłbym zapytać o to samo ;) ale dobrym słowem i prośbą mnie nie przekonasz. Nie wykluczam takiej możliwości, ale nie chce mi się po prostu wierzyć, że zrobili by tak duże błędy na zakończenie tak wspaniałej gry. Natomiast jeśli chodzi o deleted scenes i cały ten crap to wątpie aby był on wiarygodnym dowodem na obalenie tej tezy... jedyne co mi udowadnia to fakt, że wszystko było na etapie tworzenia i wciąż jeszcze przebierali w możliwościach. Tak jak jeden z przeciwników tej tezy podlinkował mi wcześniej info o tym, że miał być gameplay kiedy Shepem sterują Reaperzy, ale ze względu na trudności nie zdecydowali się na to. W jaki sposób jest to dowodem na to, że indoktrynacja nie ma miejsca? Ja to odbieram wręcz przeciwnie, gameplay''u nie ma, ale jest za to ładnie pasująca namiastka tego co chcieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest Dakuuna czy jak tam się nazywa planeta Elcorów? Dostałem zadanie, żeby się tam udać i żadnego info w jakim układzie ani nic. Jakoś nie uśmiecha mi się na ślepo każdego układu po kolei sprawdzać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 17:02, Ecko09 napisał:

Gdzie jest Dakuuna czy jak tam się nazywa planeta Elcorów? Dostałem zadanie, żeby się
tam udać i żadnego info w jakim układzie ani nic. Jakoś nie uśmiecha mi się na ślepo
każdego układu po kolei sprawdzać....

z tego co wiem to w grze jest błąd i nie się tego zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 17:34, lord0 napisał:

z tego co wiem to w grze jest błąd i nie się tego zrobić :)

Mi się udało, miałem jednocześnie misje odzyskania jakiegoś itemu z tej planety, poleciałem tam, zeskanowałem i zdobyłem ten item. Poleciałem do Cytadeli i miałem zaliczoną tą misję u dyplomaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 17:02, Ecko09 napisał:

Gdzie jest Dakuuna czy jak tam się nazywa planeta Elcorów? Dostałem zadanie, żeby się
tam udać i żadnego info w jakim układzie ani nic. Jakoś nie uśmiecha mi się na ślepo
każdego układu po kolei sprawdzać....

Jest w jakimś układzie, który ma w nazwie Nabula czy Nebula. I da się zrobić, ja zrobiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 17:02, Ecko09 napisał:

Gdzie jest Dakuuna czy jak tam się nazywa planeta Elcorów? Dostałem zadanie, żeby się
tam udać i żadnego info w jakim układzie ani nic. Jakoś nie uśmiecha mi się na ślepo
każdego układu po kolei sprawdzać....


Spoiler

System Phontas w Mgławicy Sileonskiej. Na tej planecie można zrobić dwa questy. W jednym skanujesz Dekuune w poszukiwaniu księgi Elków a w drugim tylko oblatujesz planetę w celu uratowania cywilów i potem wracasz do ambasadora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może mi wyjaśnić dlaczego

Spoiler

Miranda umiera w Sanktuarium ?! Grałem Shepem kobietą i przeżyła jak facetem to ginie.. To kwestia wyboru w romansie ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 18:06, vegost napisał:

Ktoś może mi wyjaśnić dlaczego

Spoiler

Miranda umiera w Sanktuarium ?! Grałem Shepem kobietą
i przeżyła jak facetem to ginie.. To kwestia wyboru w romansie ?!


Spoiler

Musisz najpierw ją ostrzec przed Kai Lengiem a potem jeszcze raz pogadać w Presidium, by przeżyła. Romans nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować