Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Shepard nie definiuje świata przedstawionego, jak najbardziej się z Tobą zgadzam, ale dla mnie jest ikoną całej trylogii, jest całą jej kwintesencją.
Mass Effect to nie byle gra opowiadająca o wojnie na skalę całej Galaktyki, ale o przygodach komandora Sheparda w pierwszej kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 23:22, Bezi_113 napisał:

Shepard nie definiuje świata przedstawionego, jak najbardziej się z Tobą zgadzam, ale
dla mnie jest ikoną całej trylogii, jest całą jej kwintesencją.
Mass Effect to nie byle gra opowiadająca o wojnie na skalę całej Galaktyki, ale o przygodach
komandora Sheparda w pierwszej kolejności.


Oczywiście. A kolejne gry w uniwersum ME będą o czymś całkowicie innym. Na prawdę, nie widzę problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tm poście będę zastępował wyrazy niecenzuralne spojlerem z poprzedzającym (b).
Wczoraj kło22 przeszedłem massa 2 i nie wiem jak można było tak [zepsuć] tak (b) [fajną] grę.
Ta gra mnie rozwalała (w pozytywnym sensie) przez prawie cały czas , ale

Spoiler

od trafienia tym

(b)[głupim]
Spoiler

promieniom żniwiarza

wszystko zaczęło się (b)[kochać].
Spoiler

Szturm na bazę cerberusa

był po prostu (b)[fajny] a
Spoiler

rozwalenie tego

(b)[męskiego członka]
Spoiler

Kai Lega

jak wisienka na torcie.
Spoiler

Ostatni lot na Ziemię

był po prost epicki i nic dodać nic ująć, ale kiedy
Spoiler

zaczynamy iść na cytadele

to tak jakby się miało zjeść coś tak dobrego, że nigdy już by się nie miało już spróbować czegoś podobnego, a gdy mamy zjeść ostatni najlepszy kęs ,ahh... ktoś ci wepchnął [fekalia] do ust. Tak się poczułem jak zobaczyłem to zakończenie. Później nie mogłem zasnąć do ok 2 i słuchając muzyki próbowałem się nie wkurzać na głos. Teraz tylko pozostaje wierzyć(pewnie się oszukując)w teorię indoktrynacji bo inaczej Mass effect 3 zostanie(wg mnie przynajmniej) najbardziej (b)[zepsutą] grą, jaka może być, bo takie rzeczy jak
Spoiler

w większości zamiast rozmów słuchanie załogi, jak z Zaedem iKasumi w 2

to można wybaczyć, a;e takie coś na koniec to było (b)[nierządnica] nie fer ze strony bio ware
Ps. Parametry zakończenia to
Spoiler

ok 6k wymierne i zniszczenie bazy, po wszystkim z Normandii wychodzą Javik i Garus(miałem ich ze sobą przy ostatnim szturmie).



[Znacznie zmoderowano - M - H]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mass 3 chyba, a nie 2 :P. Mała pomyłka. Odnośnie całości tego "zakończenia" polecam ten filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=ythY_GkEBck&feature=player_embedded

Nie wiem czy było, czy nie, ale sporo rzeczy mi się nie zgadzało przechodząc zakończenie, a ten filmik sporo mi rozjaśnił.

Polecam obejrzeć tym, którzy przeszli grę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 09:37, cezaq napisał:

Mass 3 chyba, a nie 2 :P. Mała pomyłka. Odnośnie całości tego "zakończenia" polecam ten
filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=ythY_GkEBck&feature=player_embedded

Nie wiem czy było, czy nie, ale sporo rzeczy mi się nie zgadzało przechodząc zakończenie,
a ten filmik sporo mi rozjaśnił.

Polecam obejrzeć tym, którzy przeszli grę ;).


Ja już po lekturze "informacji" od Bioware na Tweeterze itd. straciłem nadzieję, że to prawda. Jest może 10 % szans, że za to teraz twócy się podczepią pod ten skądinąd świetny pomysł - "łał, rozgryźliście nas!" - ale póki co, dwóch panów odpowiedzialnych za zakończenie było po prostu skrajnie niekompetentnych, i sie szczerze dziwią, czemu zakonczenie się nam nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w sumie śledziłem tweety BW odnośnie zakończenia, stalkowałem nawet CMa BW na tweecie i nie znalazłem niczego co by przekreślało wątek indoktrynacji. Ich odpowiedzi są raczej wymijające a nawet dające do myślenia... tak czy inaczej, z pewnością nie zaprzeczyli... ja nadzieje wciąż mam ;)

Chociaż mam wrażenie, że w zamyśle BW, zakończenie miało pozostawiać wiele możliwości do spekulacji, aby każdy mógł sobie dopowiedzieć to co mu się podoba... takie zakończenie uszczęśliwiające wszystkich. Na moje bezpośrednie pytanie do Jessica Merizan, czy zakończenie było snem, otrzymałem odpowiedź - a jak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko czekam, aż BW powie, że radykalnie zakończeń nie zmieni i ta banda ślepo wierząca w zmianę w końcu dostanie po głowie. O ile bowiem na początku rage był zrozumiały, to teraz nawet na spokojnie nie mogę o grze pogadać, bo każdy gada tylko o zakończeniu i jeszcze jest pewny, że BW coś z tym zrobi. No już to widzę kurna. Oni gry nie potrafią porządnie załatać, a co dopiero zakończenie zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt na chwilę obecną chyba nie wierzy w "zmianę".... raczej w "podanie więcej szczegółów" (co zostało zapowiedziane przez BW na kwiecień). ME to świat Bioware, mogą sobie go zakończyć jak chcą. To tak jakby prosić Sapkowskiego czy Rowling aby zmienić zakończenie ich książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 11:18, Skwark napisał:

Nikt na chwilę obecną chyba nie wierzy w "zmianę".... raczej w "podanie więcej szczegółów"
(co zostało zapowiedziane przez BW na kwiecień). ME to świat Bioware, mogą sobie go zakończyć
jak chcą. To tak jakby prosić Sapkowskiego czy Rowling aby zmienić zakończenie ich książek.


A to ciekawe, bo co jeden to gada o ''dlc, które zmieni to i owo''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o takowym. Wielu też gadało o DLC "The Truth" czy wspomniany przeze mnie wcześniej "Terminator" - które zostały ostatecznie obalone przez BW. Nie bądż takim pesymistą. Ludzie przywiązali się do świata ME i do Sheparda, który stanowi jego większość - przynajmniej dla tych, którzy głównie grali w gry z tego uniwersum - i chcieliby uzyskać jakieś jednolite zakończenie z happy endingiem, ja ich rozumiem, ale nie ma się co irytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 11:25, Skwark napisał:

Nie słyszałem o takowym. Wielu też gadało o DLC "The Truth" czy wspomniany przeze mnie
wcześniej "Terminator" - które zostały ostatecznie obalone przez BW. Nie bądż takim pesymistą.
Ludzie przywiązali się do świata ME i do Sheparda, który stanowi jego większość - przynajmniej
dla tych, którzy głównie grali w gry z tego uniwersum - i chcieliby uzyskać jakieś jednolite
zakończenie z happy endingiem, ja ich rozumiem, ale nie ma się co irytować.


Też rozumiem ludzi, ale powoli to wszystko zaczyna mnie solidnie wkurzać. Zwłaszcza jak znajdą się ''mędrcy'', którzy objawionym głosem twierdzą, że ''jeżeli podobają ci się zakończenia, to nie jesteś fanem'' (wczoraj trafiłem na takiego wesołka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostałeś już raz upomniany za słownictwo. Niczego się nie nauczyłeś?

Degrad -1

Przypominam ponadto, że spoiler służy wyłącznie do ukrywania szczegółów dotyczących fabuły utworu, nigdy do ukrywania wulgaryzmów. Proszę nie mieszać tych dwóch zastosowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Stwierdziwszy, że kroi mi się w ciągu najbliższych paru dni sporo wolnego czasu, uznałem iż to doskonała okazja do nadrobienia growych zaległości (czytaj - przejścia ME3). Stwierdziłem, że wygrzebię sobie swoje stare sejwy, a potem polecę do Empiku...
...i guzik. Okazało się, że zapisy gdzieś mi się wzięły i zasiały. Słyszałem jednak, że po internecie krąży jakowyś generator sejwów - prawda to czy mit? Bo tak średnio mi się chce przechodzić całość od samego początku.
Z góry dzięki za jakiekolwiek info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 11:12, Skwark napisał:

takie zakończenie uszczęśliwiające wszystkich.


No to im chyba średnio wyszło nie sądzisz?I czy Rowling, czy Sapkowski plują fanom w twarz mówiąc że to deszcz? I to by wcale nie musiał być happy end , ale brakuje tutaj epickości która kazała by ci siedzieć w krześle i gapić się na napisy końcowe tak byś nie mógł się od nich oderwać (jak w 1 i 2 ), a tu masz to coś.

cezaq niestety nie jestem najlepszy w angliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 11:38, Hellmut napisał:

Zostałeś już raz upomniany za słownictwo. Niczego się nie nauczyłeś?

Degrad -1

Przypominam ponadto, że spoiler służy wyłącznie do ukrywania szczegółów dotyczących fabuły
utworu, nigdy do ukrywania wulgaryzmów. Proszę nie mieszać tych dwóch zastosowań.


Ok postaram się zapamiętać ,ale błem nieco zdenerwowany.( z resztą nadal jestem)(, a i zamiast nierządnica bardziej by pasowało cholera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie napisałem, że im to wyszło :P ale sądząc po ich komentarzach i tym, że sami zdaje się gdzieś przyznali, że zachęcają do tego, aby każdy sobie dopowiedział to co uzna za stosowne, mogło to być zamierzone działanie. Faktem jest, że jakie by zakończenie nie zrobili, znajdą się tacy, którym się to nie spodoba... może chcieli temu zapobiec.

Natomiast co do samej fabuły to nadal uważam, że jeżeli to ich świat to mogą z nim zrobić co chcą, nawet jeżeli będzie to coś głupiego. Jeżeli fanowi się to nie spodoba to powinien wyciągnąć wnioski przy następnym fabularnym produkcie od BW a nie rzucać w ich siedzibe ciastkami ;}. A samo zakończenie, patrząc na nie całkowicie bez żadnych teorii (chociaż to trudne w tym przypadku :P) według mnie epickość ma, jest tylko troszeczkę... chaotyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 20:13, Nagaroth napisał:

To nie żadne genialne rozwiązanie czy cwane zmienianie fabuły, ten myk zrobiono po to
że jak wyjdzie DLC i jeśli je kupisz to żebyś mógł je sobie przejść a nie musiał rozpoczynać
całą grę od nowa.


Poprawka: ten myk zrobiono po to, by trzepać kasę z DLC, które nie będą miały większego wpływu na główną historię.

Dodatkowo to jeszcze bardziej rozwala zakończenie.

Spoiler

Umierasz, widzisz nielogiczne outro, napisy końcowe, a zaraz potem dowiadujesz się, że "przeszedłeś do legendy i możesz grać w DLC", a czas się cofa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 15:38, Skwark napisał:

Wcale nie napisałem, że im to wyszło :P ale sądząc po ich komentarzach i tym, że sami
zdaje się gdzieś przyznali, że zachęcają do tego, aby każdy sobie dopowiedział to co
uzna za stosowne, mogło to być zamierzone działanie. Faktem jest, że jakie by zakończenie
nie zrobili, znajdą się tacy, którym się to nie spodoba... może chcieli temu zapobiec.

Let me get this straight... Bioware bało się, że niektórym nie spodoba sie zakończenie, więc zrobili takie, które prawie nikomu się nie podoba? Łał, logika taka, jak Catalysta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować