Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2012 o 18:11, vegost napisał:

U mnie nie ma żadnej gry na liście eh.. Nawet w Origin nic nie pokazuje..
Czyżby mi usunęli mój klucz ? Ja nie mam w ogóle takie zakładki jak panel ze
swoimi grami heh :D Może to dlatego, że mam gry starsze niż Origin ?

Mogłeś to sobie darować naprawdę. Poprosiłem po koleżeńsku o poradę, a Ty i lukasir musicie się naśmiewać.
Powiem Ci tylko jeszcze, że jeśli chodzi o produkcje EA Classic sprzed 2009 roku kupione w wersji box (np. "Crysis Maximum Edition", nie mozna ich przypisać do Origin-u. Na infolinii EA jesdnak podali instrukcję jak to zrobić: trzeba się zarejestrować i założyć konto na http://www.pogo.com/, konto Pogo podpiąć pod konto EA/Origin oraz ustawić je jako wiodące i teraz w Origin wpisujesz cd-key z pudełkowej produkcji EA Classic i możesz pobierać tytuł z Origin.

Wiedziałeś o tym?

EA ma zadzwiającą zdolność do komplikowania wszystkiego, nie to co Steam. :)

>Co do zakupów dodatków do ME3 to pewnie jest

Dnia 03.07.2012 o 18:11, vegost napisał:

tak jak mówisz, trzeba będzie najpierw dodać pkt a dopiero potem kupisz DLC. I to chyba
tylko z poziomu gry. Gry wydane przez EA się jak widać różnią...

I o to mi chodziło. jestem naprawdę zobowiązany. :) Docinki mogliście sobie z lukasirem darować. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 18:23, Janek_Izdebski napisał:

Mogłeś to sobie darować naprawdę. Poprosiłem po koleżeńsku o poradę, a Ty i lukasir musicie
się naśmiewać.
Powiem Ci tylko jeszcze, że jeśli chodzi o produkcje EA Classic sprzed 2009 roku
kupione w wersji box (np. "Crysis Maximum Edition", nie mozna ich przypisać do
Origin-u. Na infolinii EA jesdnak podali instrukcję jak to zrobić: trzeba się zarejestrować
i założyć konto na http://www.pogo.com/, konto Pogo podpiać pod konto EA/Origin oraz
ustawić je jako wiodące i teraz w Origin wpisujesz cd-key z pudełkowej produkcji EA Classic.

Wiedziałeś o tym?


Nie docinałem ci naprawdę. Nie wiedziałem, że gry z przed 2009 roku nie można rejestrować na Origin. Dopiero teraz o tym przeczytałem w FAQ na stronie Origin. Więc jeśli zostałeś urażony to cię przepraszam za moją niewiedze na temat Origin :)

Dnia 03.07.2012 o 18:23, Janek_Izdebski napisał:

I o to mi chodziło. jestem naprawdę zobowiązany. :) Docinki mogliście sobie z lukasirem
darować. Pozdrawiam.


Nie ma za co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 18:15, Olamagato napisał:

I po co te nerwy? Jeden nie jest złodziejem, a drugi nie jest dzieckiem. Tak więc najwyraźniej
obaj się mylicie.
Rację ma natomiast wujek Dżordż. Wylewnie milcząc. :)


W takim razie mogę przeprosić za swoje zachowanie :) Nie mniej nie lubię jak ktoś mnie nazywa złodziejem chociaż nic o mnie nie wie i nie ma na to dowodów. Dzięki za interwencje i kończę już ten spór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 18:26, vegost napisał:

Nie docinałem ci naprawdę. Nie wiedziałem, że gry z przed 2009 roku nie można rejestrować
na Origin. Dopiero teraz o tym przeczytałem w FAQ na stronie Origin. Więc jeśli zostałeś
urażony to cię przepraszam za moją niewiedze na temat Origin :)

Znowu ten sarkazm i docinki... Ale założe się, że o Pogo nie wiedziałeś...

Mogę zrozumieć, że moje pytania mogly się komuś wydać irytujące oraz idiotyczne, w koncu każdy ma inna percepcję i tolerancję na ludzką niemoc/błądzenie/indolencję. Mogę tylko za to przeprosić.

To jednak nie zmienia faktu, że EA/EA Classic/Origin/Bioware mają dziwny i czasem mocno pokomplikowany sposób kupowania/aktywacji DLC, a nawet całych gier.

Dnia 03.07.2012 o 18:26, vegost napisał:

Nie ma za co :)

Podziękowałem Ci za pomoc, bez sarkazmu. A tak w ogóle waham się między "ME3" a "Spec Ops - The Line" albo dodatkiem do "Civ5". Trzymaj się, vegost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 18:34, Janek_Izdebski napisał:

Znowu ten sarkazm i docinki... Ale założe się, że o Pogo nie wiedziałeś...

Myślisz, że robię to specjalnie ? No dzięki... Nie, nie wiedziałem o Pogo bo skąd ? Nie interesuje się za bardzo EA i tym co robią.

Dnia 03.07.2012 o 18:34, Janek_Izdebski napisał:

Podziękowałem Ci za pomoc, bez sarkazmu. A tak w ogóle waham się między "ME3"
a "Spec Ops - The Line" albo dodatkiem do "Civ5". Trzymaj się, vegost.


Teraz jak poprawili ME3 to warto zakupić za 89 zł bo jest w promocji na wakacje :) Jeśli lubisz strategię to chyba nie trzeba ci przedstawiać Cywilizacji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, przepraszam wszystkich, których zirytowały/uraziły moje posty. Peace. :)

Cały czas waham się między "ME3" a "Spec Ops - The Line" albo dodatkiem do "Civ5"...

5-6 argumentów za tym, żeby zainwestować w "ME3"...

Drugie tyle, żeby odpuścić sobie tę grę i zakupić coś innego...

Nadmienię tylko, że grałem poprzednio tylko w "jedynkę". Dziękuję za sugestie i rozwianie wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 19:32, Janek_Izdebski napisał:

Cały czas waham się między "ME3" a "Spec Ops - The Line" albo dodatkiem
do "Civ5"...


Kup raczej dodatek do Civki. Spec Ops: The Line i ME3 - zdecydowanie po przecenie. Chociaż ten drugi coś długo się trzyma, no ale może już za miesiąc lub dwa trafi do serii EA Classics.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 19:52, vegost napisał:

Możesz mi powiedzieć jak powiązać konto z pogo do tego z EA? Nie widzę takiej
opcji.. ;/

Musisz się zalogować na EA, ale chyba przez wersję "International" o ile pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 19:59, Demagol napisał:

Kup raczej dodatek do Civki. Spec Ops: The Line i ME3 - zdecydowanie po
przecenie. Chociaż ten drugi coś długo się trzyma, no ale może już za miesiąc lub
dwa trafi do serii EA Classics.

Thanks. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 17:22, Aurelinus napisał:

/.../ tak jak twoje złodziejskie maniery, /.../


Masz dowody na poparcie swoich oskarżeń czy są to tylko słowa? Ostrzeżenie za bezpodstawne oskarżenia kierowane w kierunku rozmówcy. Przedstawisz mi dowody które udowodnią, że kolega faktycznie ukradł grę (spiracił ją) to cofnę ostrzeżenie, jak do tej pory nie ma dowodów na poparcie Twoich oskarżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 11:46, ReVanMg napisał:

Spoiler

W Zniszczeniu Shep przeżywa, gdzie powinien zdechnąć bo sam jest syntetykiem. Nie
wspominając, że z pkt widzenia technologii zwykły komputer w gruncie rzeczy nie różni
się niczym od Getha, więc czemu cała reszta okrętów ludzi, turian itd działała to ja
nie mam pojęcia.



Spoiler

Do końca syntetykiem nie jest, tylko częściowo. Zresztą IMO w tej wersji Shepard wyraźnie umiera. Owy dziwaczny mini filmik ukazujący nagły ruch w zgliszczach i oddech jakby samego głównego bohatera... nie wiem, ciężko mi to zinterpretować, naprawdę. ;-) Miałem nadzieję, że i ten motyw BW nieco nam rozjaśni, ale niestety. :-(
A co do syntetyków a normalnych statków to chyba jednak musi być jakaś różnica. Pytanie brzmi, czy owy beam atakuje tylko "świadomych syntetyków" czy też wszystko co zawiera jakąkolwiek elektrykę ?
Tak na marginesie, ja szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie nagłego przeskoku od zwykłego schematycznego komputera (choćby nie wiem jak był zaawansowany) do w pełni świadomej SI, czującej i myślącej emocjonalnie jak my. To zagadnienie podchodzi w zasadzie nie tyle pod naukę, co bardziej już filozofię. Zresztą kwestie stricte religijne oraz filozoficzne podejmowane są w grze bardzo często, a w Trójce w zasadzie niemal bez przerwy... niemniej czynione jest to dość subtelnie, bez żadnych konkretnych wskazówek, jak żyć lub w co wierzyć. Chyba nie powstała jeszcze dotąd gra tak dojrzała fabularnie pod tym względem.
Także kwestia podejścia. ;-)


Dnia 03.07.2012 o 11:46, ReVanMg napisał:

Spoiler

W Kontroli, gdzie pokazane jest jakoby Shep stał się władcą absolutnym Żniwiarzy, co
samo w sobie przeczy pozostałym częścią gry i EC do 3;p



Też jakoś nie bardzo widzi mi się takie zakończenie. ;-)

Dnia 03.07.2012 o 11:46, ReVanMg napisał:

Spoiler

Synteza zaś kompletnie nie pasuje jeśli patrzeć na uniwersum ME jako sci-fic, zwłaszcza
przez pryzmat dwóch pierwszych części(no i liście z obwodami drukowanymi wyglądają przekomicznie...;p).
Z drugiej strony nie wiem, czemu uważasz, że Catalyst by tutaj rządził, on się staje
wtedy zbędny. Narratorem jest zaś EDI, która cieszy się z tego, że jest żywa, tak w dużym
skrócie.



Spoiler

Dlaczego Catalyst miałby rządzić ? Bo wyraźnie mówi coś w stylu "...all will be connected to us".
Zresztą czy ktokolwiek łudzi się, że po takiej syntezie nagle ustaną wszystkie wojny i wszyscy będą się kochali jak aniołki ? A jeśli nie, jeśli np. Kroganie zaczną zabawę z Turianami w wojnę ? Kto wie, czy wtedy Catalyst nie pomyśli sobie "O kurde, synteza znowu nie wypaliła. Trzeba wrócić do planu A". Ja tam mu nie ufam.


Dnia 03.07.2012 o 11:46, ReVanMg napisał:

Nie wiem też, za co Bio miałyby się należeć podziękowania. Ja rozumiem, że EC nie musieli
wypuszczać, ale to był raczej dmg control niż gest dobrej woli, patrząc na ostatnie ich
porażki, a winić za wszystko EA to lekka przesada.


Choćby za to, że fajnie wszystko wyprostowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 20:30, Dann napisał:

Miałem nadzieję, że i ten motyw BW nieco nam rozjaśni, ale niestety. :-(


Powiedzieli na forum, że

Spoiler

Shepard żyje i ma się dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 20:21, Janek_Izdebski napisał:

Musisz się zalogować na EA, ale chyba przez wersję "International" o ile pamiętam.


Teraz już nie ma EA international. Jest teraz pogrupowane na państwa. Wchodziłem przez US/GB i nic z tego. Czytałem na innych forach i opcją jest skonsultowanie się z konsultantem i wyjaśnić mu całą sprawę. Trzeba podać cd-key i tyle. Ponoć załatwiają od ręki. Co ciekawe dostajemy parę dodatków za darmo bo Origin nie jest kompatybilny z grami z 2005 roku a ja mam wersję deluxe BF2 + siły specjalne :P No nic, mam płytę więc chyba nie ma co się nad tym rozwodzić, gorzej jak by przestała działać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 20:37, vegost napisał:

> Musisz się zalogować na EA, ale chyba przez wersję "International" o ile pamiętam.

Teraz już nie ma EA international. Jest teraz pogrupowane na państwa. Wchodziłem przez
US/GB i nic z tego. Czytałem na innych forach i opcją jest skonsultowanie się z konsultantem
i wyjaśnić mu całą sprawę. Trzeba podać cd-key i tyle. Ponoć załatwiają od ręki. Co ciekawe
dostajemy parę dodatków za darmo bo Origin nie jest kompatybilny z grami z 2005 roku
a ja mam wersję deluxe BF2 + siły specjalne :P No nic, mam płytę więc chyba nie ma co
się nad tym rozwodzić, gorzej jak by przestała działać :P

Pewnie jak podasz im cd-key mailowo/telefonicznie do "BF2" i powiesz, że inaczej nie możesz, to dodadzą Ci grę do biblioteki Origin. Ale najpierw zawsze proszą o powiązanie konta EA (tak jak już mówiłem, chyba wersji międzynarodowej) z Pogo.

Dawniej jak się logowałem do mojego konta EA (przez przglądarkę, nie przez Origin) na koncie miałem trzy aliasy: konta EA, konta Battlefield, i Pogo właśnie. Trzeba było ustawić te ostatnie jako domyślne, odpalić Origin (używając, o ile się nie mylę, danych logowania z Pogo podczas logowania do Origin) i wtedy wpisać cd-key w odpowiednim miejscu. Być może teraz inaczej trzeba zmienić ten alias konta. Na infolinii EA na pewno powiedzą. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żyć się odechciewa jak czyta się takie posty. Nie lubisz ME? Ok, nie mam z tym problemu. Ale rzucasz tutaj jakieś słówka bez absolutnie żadnych argumentów i myślisz, że jesteś fajny. Nie obchodzi mnie to czy ktoś lubie ME, czy nie dopóki umie to dobrze uzasadnić podając SENSOWNE argumenty, a nie: "ME3 to szajs, jakich mało, prawdziwy bubel i nie zasługuje, by tę szmirę w ogóle kupować.". Retoryka znana z polskiej sceny politycznej - co w sumie nie dziwi, skoro są posłowie są wybierani m.in. przez autorów TAKICH postów.

ME ma dobrą fabułę, ciekawe postacie, dobrą mechanikę walki, interesujące uniwersum. Jeśli Ci się nie podoba to ok, ale to nie znaczy, że ME to crap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2012 o 20:30, Dann napisał:

Spoiler

Do końca syntetykiem nie jest, tylko częściowo. Zresztą IMO w tej wersji Shepard wyraźnie
umiera. Owy dziwaczny mini filmik ukazujący nagły ruch w zgliszczach i oddech jakby samego
głównego bohatera... nie wiem, ciężko mi to zinterpretować, naprawdę. ;-) Miałem nadzieję,
że i ten motyw BW nieco nam rozjaśni, ale niestety. :-(
A co do syntetyków a normalnych statków to chyba jednak musi być jakaś różnica. Pytanie
brzmi, czy owy beam atakuje tylko "świadomych syntetyków" czy też wszystko co zawiera
jakąkolwiek elektrykę ?
Tak na marginesie, ja szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie nagłego przeskoku od zwykłego
schematycznego komputera (choćby nie wiem jak był zaawansowany) do w pełni świadomej
SI, czującej i myślącej emocjonalnie jak my. To zagadnienie podchodzi w zasadzie nie
tyle pod naukę, co bardziej już filozofię. Zresztą kwestie stricte religijne oraz filozoficzne
podejmowane są w grze bardzo często, a w Trójce w zasadzie niemal bez przerwy... niemniej
czynione jest to dość subtelnie, bez żadnych konkretnych wskazówek, jak żyć lub w co
wierzyć. Chyba nie powstała jeszcze dotąd gra tak dojrzała fabularnie pod tym względem.
Także kwestia podejścia. ;-)


Spoiler

Och, chyba spojrzałeś ze złej strony na mój argument. Chodziło mi o to, że hardware Gethów to w gruncie rzeczy "zwykłe" jednostki obliczeniowe nie różniące się zbytnio od takich wmontowanych w okręty Sojuszu. EDI to inna para kaloszy bo tam hardware i software składają się na EDI jaką znamy, ale w przypadku Gethów zaś oni są tylko softem, nawet po upie Żniwiarzy. Kwestie filozoficzne to już inna para kaloszy.

Tak czy inaczej Shep bez syntetycznych elementów powinien być martwy a BIO potwierdziło, że żyje...

Dnia 03.07.2012 o 20:30, Dann napisał:

Choćby za to, że fajnie wszystko wyprostowali.

No właśnie, nie fajnie bo na drugi rzut oka wszystko się sypie, wtedy sypało się na pierwszy;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 20:23, Isildur napisał:

> /.../ tak jak twoje złodziejskie maniery, /.../

Masz dowody na poparcie swoich oskarżeń czy są to tylko słowa? Ostrzeżenie za
bezpodstawne oskarżenia kierowane w kierunku rozmówcy. Przedstawisz mi dowody które udowodnią,
że kolega faktycznie ukradł grę (spiracił ją) to cofnę ostrzeżenie, jak do tej pory nie
ma dowodów na poparcie Twoich oskarżeń.

O_o
Zapewne albo nie doczytałeś co powiedział vegost, albo ja nie umiem czytać:
Teraz po wypuszczeniu wersji rozszerzonej i wyjaśnieniu wszystkich niejasności mogę z całą pewnością polecić grę wszystkim chętnym do jej zakupu. Sam to zrobię
"Już nie raz pisałem w tym wątku, że mam wersję pożyczoną od kumpla gdzie gram na jego koncie Origin."
Nie wydaje mi się, że muszę cokolwiek udowadniać, bo ''złodziejskimi manierami'' nazywam zwyczaj grania np. na "pożyczonym koncie i grze kolegi" i kupowanie gier "jak mi się ewentualnie spodobają". Czy ty, jak idziesz do kina na film, to najpierw oglądasz "u kolegi" "pożyczoną wersję"? To jakiś żart w stylu vegosta?
Nie mam sobie nic do zarzucenia, bo, jak już napisałem jest subtelna, ale wyraźna różnica pomiędzy kupującym oryginał, a zachęcającym do niewątpliwie wątpliwych praktyk i robienia łaski wydawcom "jak mi się spodoba". I jestem obrażony - i zapewne nie tylko ja - bo ja kupuję oryginały bez warunków wstępnych, a jakość sprawdzam w normalnych źródłach.
W każdym razie, może pogadasz w waszym sklepie, by zrobili nam po prostu taką "wypożyczalnię"? Jak mi się spodoba to kupię coś... Dla mnie - bomba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak można porównać grę do filmu... Film jest liniowy i najdłużej trwa 2 godziny. Gra może posiadać nieliniową fabułę, MULTIPLAYER, Co-op, misje poboczne. Więc nie rozumiem tego porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować