Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Tak, na platynie trafia się na przeciwników z różnych frakcji. Ja Collectorowi rozwinąłem oba skille kosztem dark channel, bo najrzadziej go używałem. Z pozostałymi dwoma można spokojnie robić eksplozje biotyczne. Główną wadą tego Collectora jest jego kruchość, zwłaszcza jak wejdzie w ten drugi tryb używając heavy melee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy aby kupić DLC do ME3 muszę kupić punkty BioWare poprzez Origin, czy też mogę je kupić w formie kodu na Allegro? Jeśli to drugie rozwiązanie działa (a jest sporo tańsze), to gdzie wtedy wklepuje się kod i jak można sprawdzić ile ma się aktualnie punktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba kupować punktów na Origin, ja kupuję w gramowym sklepie. Punkty dodaje się na http://social.bioware.com/home.php? logujesz się swoim mailem i hasłem z Origina. Potem wchodzisz w "moje konto", albo "mój profil" nie pamiętam dokładnie jak się to nazywa i masz tam guzior "dodaj punkty BioWare".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kody już kupione, czekam tylko na e-maila :) Szkoda tylko, że mimo tak wysokiej ceny jak na ledwie kilkugodzinne DLC (i to niezbyt wiele wnoszące, szczególnie Omega z tego co czytałem), nie są one multiplatformowe. Z chęcią pograłbym w całą trylogię z wszystkimi dlc na PS3, ale jak mam znowu płacić tyle co za 2 nowe gry to chyba odpowiedź jest oczywista :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 21:09, Azvar napisał:

Dzięki, kody już kupione, czekam tylko na e-maila :) Szkoda tylko, że mimo tak wysokiej
ceny jak na ledwie kilkugodzinne DLC (i to niezbyt wiele wnoszące, szczególnie Omega
z tego co czytałem), nie są one multiplatformowe. Z chęcią pograłbym w całą trylogię
z wszystkimi dlc na PS3, ale jak mam znowu płacić tyle co za 2 nowe gry to chyba odpowiedź
jest oczywista :P

Lepiej grać w ME3 na PC niż na PS3. Omega nie była zła, ale 1200 punktów to było stanowczo za dużo. Taki Leviathan oferował podobny czas rozgrywki, a był za 800. Jednak pewnego klimatu Omedze nie można odmówić. Za to Citadel jest jak najbardziej tego warte, bo po dobrej misji (naszpikowanej nawiązaniami i zabawnymi odzywkami - polecam zabrać team Wrex i Javik) pozostaje eksploracja nowego huba, która może dość sporo czasu zająć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do platform, to ja oczywiście preferuję pod wieloma względami PC (lepsza grafika, gra kupiona na wiele lat zamiast jednej generacji konsol, taniej), ubolewam tylko że BioWare nie zdecydowało się wprowadzić do Mass Effect na PC obsługi pada, kompletnie tego nie rozumiem i dlatego drugi raz chętnie przeszedłbym trylogię z padem w ręku, bez garbienia się przy kompie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 09:27, The_Nemezis napisał:

Czy dinozaury mogł być ofiarami żniw? I czy zderzenie z astetoidą tak naprawdę nie było
wojną atomową? Tak mnie jakoś naszło:-)


Na pewno nie były celem Żniwiarzy :) Ale mogły wyginąc na skutek upadku np. jakiegoś pocisku. W ME2 lub ME3 w czasie skanowania jakiejś tam planety pojawiała się informacja, że na znajduje się tam krater pozostały po któryś żniwach (wiek krateru był szacowany chyba nawet na miliony lat). Więc kto wie, po za tym spoko rozkmina, to uniwersum na to pozwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dinozaury jakie znamy nie mogły być zagrożeniem dla Żwniwiarzy. Nie były to istoty humanoidalne, więc po co mieli by je zabijać. Chyba tylko po to, aby pomóc ludzkości się rozwinąć, ale to ma mały sens. Jednak przypadek losowy z "meteorytem" mógł być spowodowany Żniwiarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
3 część ukończyłem dosłownie kilka dni po premierze i czekałem z powrotem aż ukażą się wszystkie DLC żeby zagrać we wszystko naraz żeby rozgrywka była możliwie najdłuższa i najciekawsza. Punkty zakupiłem i wieczorem mam zamiar zacząć instalowanie dodatków ale niestety zaginą mi zapis z postacią z części 1 i 2. Widziałem kiedyś edytor zapisów i właśnie o niego chcę zapytać.
Da się za jego pomocą stworzyć postać ze wszystkimi wyborami z ME1 i ME2 i z DLC do nich? Szukałem zapisów innych ludzi w sieci ale nie znalazłem takiego który by najbardziej przypominał mój wiec zostaje mi tylko ten edytor chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 11:17, Kraju napisał:

Dinozaury jakie znamy nie mogły być zagrożeniem dla Żwniwiarzy. Nie były to istoty humanoidalne,
więc po co mieli by je zabijać. Chyba tylko po to, aby pomóc ludzkości się rozwinąć,
ale to ma mały sens. Jednak przypadek losowy z "meteorytem" mógł być spowodowany Żniwiarzem.


No właśnie jakie znamy ;P Ile szkieletów znaleziono? Nigdy nic nie wiadomo.

Spoiler

Proteanie też mieli być rasą dobrych wspaniałych i genialnych stwórców a wyszło jak zwykle ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dinozaury mogły być zwykłymi zwierzętami, a jakaś cywilizacja żyła przed nami. Zostali zgładzeni abyśmy my mogli się rozwijać. Stosunek asari do protean jako bogów odzwierciedla pradawne wierzenia starożytnej Grecji czy Rzymu. Zresztą można to podciągnąć do dzisiejszych czasów. Też wierzymy i czcimy (mówię ogólnie, nie tylko o chrześcijaństwie) istoty których nie znamy i nic o nich nie wiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 15:39, GodOfLiar napisał:

Da się za jego pomocą stworzyć postać ze wszystkimi wyborami z ME1 i ME2 i z DLC do nich?
Szukałem zapisów innych ludzi w sieci ale nie znalazłem takiego który by najbardziej
przypominał mój wiec zostaje mi tylko ten edytor chyba.

Tak, edytor oferuje praktycznie każdą znaną decyzję. Są tam odpowiednie zakładki, gdzie można zaznaczać konkretne wybory. Można też np. nawet dodawać aktualnie posiadane bronie, pancerze itd. Niezbędne informacje są w tym temacie: http://social.bioware.com/forum/1/topic/368/index/10759911/1

Alternatywnie zamiast tworzyć sejwa od zera możesz pobrać jakiegoś gotowca i modyfikować według potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 20:19, Arcling napisał:

Tak, edytor oferuje praktycznie każdą znaną decyzję. Są tam odpowiednie zakładki, gdzie
można zaznaczać konkretne wybory. Można też np. nawet dodawać aktualnie posiadane bronie,
pancerze itd. Niezbędne informacje są w tym temacie: http://social.bioware.com/forum/1/topic/368/index/10759911/1

Alternatywnie zamiast tworzyć sejwa od zera możesz pobrać jakiegoś gotowca i modyfikować
według potrzeb.


Dzieki za to ale odkopałem zapis, tyle, że mam problem ze stwierdzeniem czy to ten bo ME3 nie odczytuje mi go. Może go źle wrzuciłem, nie do tego folderu co trzeba. Jaka powinna być poprawna śćieżka? Czy też musi to być folder z zapisami stworzony przez ME2, a nie "samoróbka"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 11:42, GodOfLiar napisał:

Dzieki za to ale odkopałem zapis, tyle, że mam problem ze stwierdzeniem czy to ten bo
ME3 nie odczytuje mi go. Może go źle wrzuciłem, nie do tego folderu co trzeba. Jaka powinna
być poprawna śćieżka? Czy też musi to być folder z zapisami stworzony przez ME2, a nie
"samoróbka"?

Save musi pochodzić z ME2. ME3 z tego, co pamiętam szuka go domyślnie w folderze ME2, więc jeśli dwójka nie jest zainstalowana trzeba po prostu stworzyć folder imitujący ten z sejwami od ME2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 13:18, Arcling napisał:

Save musi pochodzić z ME2. ME3 z tego, co pamiętam szuka go domyślnie w folderze ME2,
więc jeśli dwójka nie jest zainstalowana trzeba po prostu stworzyć folder imitujący ten
z sejwami od ME2.


Dzieki wielkie już sobie poradziłem choć trochę to trwało.
Musiałem użyć ściagniętego i przerobionego zapisu bo mojego nie chciało czytać co bym nie robił.

Teraz inne pytanie.
Grając wcześniej swoją postacią z 1 i 2 ME3 zaczynałem na 50 poziomie. Teraz grająć tą zaimportowaną zaczynam na 30. Dostane wystarczająco doświadczenia podczas gry żeby osiągnąć 60 poziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 13:34, GodOfLiar napisał:

Teraz inne pytanie.
Grając wcześniej swoją postacią z 1 i 2 ME3 zaczynałem na 50 poziomie. Teraz grająć tą
zaimportowaną zaczynam na 30. Dostane wystarczająco doświadczenia podczas gry żeby osiągnąć
60 poziom?

Przy pierwszym przejściu miałem bodajże coś koło 57, więc trzeba potem by było zrobić ponowne przejście tą samą postacią, zachowując istniejący level żeby dobić do 60. To jednak było po premierze bez dlc (miałem wtedy jedynie From Ashes), ale jeśli teraz przechodzić to z Lewiatanem, Omegą i Cytadelą to pewnie bez problemu wpadnie ten 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań w związku z płatnymi DLC.
Słyszałem że ostatni, Cytadela jest bardzo dobry, a wczesniejszy Lewiatan też nienajgorszy. Za to Omega jest już słaba.

Prosiłbym o rzetelną opinię dotyczącą tych dodatkowych,bowiem ostatnio rozważam szalony plan kupienia albo całego pakietu, lub też tylko dwóch. Chodzi mi głównie o ich długość, oraz jakoś fabuły, te dwie cechy są dla mnie głównym punktem odniesienia(choć opinie co do muzyki, dodadtkowego conentu mile widziane) co do dosyć wysokiej ceny, bowiem najtaniej za pkt Bioware wyjdzie 107 zł... za samą grę w dniu premiery zapłaciłem 83. Kpina nie z tej Ziemi.

Warto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 21:03, Darkstar181 napisał:

Warto ?

Imho - Lewiatan jest najlepszy. Najbardziej wpasowany w klimat i całą historię.
Omega najsłabsza - całość sprowadza się do zwykłej nawalanki, wątek fabularny raczej słaby.
Cytadela jest pośrodku. Początkowa intryga całkiem fajnie poprowadzona, ale późniejszy wątek "imprezy" i "upiększania" "mieszkania" (cudzysłowy zamierzone) - lipa straszliwa. Klimat całości też niestety wzbudza uczucia ambiwalentne. Z jednej strony cała gra stara się trzymać przygnębiająco ponurego nastroju, za to Cytadela to po prostu gag za gagiem, bez opamiętania. Żarty bardzo fajne, nie powiem - ale nijak nie pasujące nastrojem do reszty ME3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omega nie jest zła, aczkolwiek za droga, jak na ilość contentu. Spośród trzech dlc fabularnych ma też najmniejszą wartość jeśli chodzi o możliwość ponownego przechodzenia. Sama misja jest wykonana dobrze, klimat otoczenia został zachowany, aczkolwiek jest trochę glitchów (cała gra ma ich zresztą niemało) i narzucony skład.

W Lewiatanie i Cytadeli skład można już sobie wybrać (plus Wrex na Cytadeli, co jest dodatkowym plusem). Lewiatan istotny ze względu na rzeczy, jakie wyjawia. Cytadela jest pełna różnych nawiązań do poprzednich części i humoru. Ma zdecydowanie najwięcej contentu, bo sama misja jest mniej więcej długości Omegi (oczywiście granie na insanity trochę też wydłuża walki), a po wątku dlc można trochę godzin spędzić w nowym hubie robiąc spotkania, przyjęcie, grając w minigry i odblokowując wszystko na arenie (skład z ME2, nowe mapy i wrogowie, jest też linia questów do tych aren).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować