Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2014 o 03:58, Sipso napisał:

Dialog z Catalyst z Extended Cut.

http://www.youtube.com/watch?v=yx_smmq_3AE


Zaczynam narzekanie :P
O gotowości do syntezy decyduje stara i dobra zasada, by dać graczowi iluzję, że postać którą steruje jest ważna.
Motyw komputera który "chciał dobrze" był wałkowany miliardy razy, a decyzja o niszczeniu życia we wszechświecie (w tym syntetycznego, bo jakoś z poprzednich cykli nic nie ma) przypomina mi pewną książkę, gdzie rozwiązaniem problemów wszechświata było zniszczenie wszechświata. Oklepany motyw i głupi...

Nie przeszkadza mi zakończenie ME3, ale nie jest logiczne, ani dobre :) Powinna być opcja zapytania na koniec czy komputer nie wziął tego rozwiązania z wielkiej księgi kliszy fabularnych, pełen postmodernizm w końcu to...

Twoja argumentacja jest logiczna i ciekawa (jestem za!), ale maszyna na końcu ME 3 jest alogiczna (logiką bym tego nie nazwał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 18:55, zerohunter napisał:

bo wątpię żeby była opcja importowania, za dużo zmiennych.


Ej, nie powtarzaj za BioWare ;) Oni tam w pewnym momencie powiedzieli, że między save z ME2 a ME3 jest kilkadziesiąt zmiennych czy nawet jeszcze więcej bo kilkaset, ale jak dobrze wiemy gdyby miał być import z ME3 do ME4 to zmienne byłyby dokładnie trzy :P Tak więc nie popadajmy w paranoje i nie powtarzajmy głupiego gadania developerów. Prawda jest taka, że najważniejszy wybór dokonuje się w tych wszystkich częściach dopiero na absolutnie samym końcu co nie jest praktycznie żadnym wyzwaniem dla scenarzystów czy programistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2014 o 02:02, Agntx napisał:

Ej, nie powtarzaj za BioWare ;) Oni tam w pewnym momencie powiedzieli, że między save
z ME2 a ME3 jest kilkadziesiąt zmiennych czy nawet jeszcze więcej bo kilkaset

A ile było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 09:31, Boguslav4 napisał:

O gotowości do syntezy decyduje stara i dobra zasada, by dać graczowi iluzję, że postać
którą steruje jest ważna.

Nie tylko do syntezy, ale w ogóle. Shepard był/a ważn(y/a)? No, nie.
Cała gra, a także praktycznie wszystkie inne gry to iluzja wyboru i znaczenia. Jak pogmerać, to i nawet rzeczywistość się taka wyda.

Dnia 06.04.2014 o 09:31, Boguslav4 napisał:

Motyw komputera który "chciał dobrze" był wałkowany miliardy razy, a decyzja o niszczeniu
życia we wszechświecie (w tym syntetycznego, bo jakoś z poprzednich cykli nic nie ma)
przypomina mi pewną książkę, gdzie rozwiązaniem problemów wszechświata było zniszczenie
wszechświata. Oklepany motyw i głupi...

Oklepany, owszem. Ale przez to głupi? Jak jest oklepany, to jest oklepany z jakiegoś powodu
To człowiek wydaje się być nielogiczny w tym ;)

Dnia 06.04.2014 o 09:31, Boguslav4 napisał:

Nie przeszkadza mi zakończenie ME3, ale nie jest logiczne, ani dobre :)

To czy jest dobre to jedno, czy logiczne drugie. jednak to, że wydaje się nielogiczne, nie znaczy, że takie jest.

Dnia 06.04.2014 o 09:31, Boguslav4 napisał:

Powinna być opcja zapytania na koniec czy komputer nie wziął tego rozwiązania z wielkiej księgi kliszy
fabularnych, pełen postmodernizm w końcu to...

Czyli jakaś logika w tym jednak wydaje się być.

Dnia 06.04.2014 o 09:31, Boguslav4 napisał:

Twoja argumentacja jest logiczna i ciekawa (jestem za!), ale maszyna na końcu ME 3 jest
alogiczna (logiką bym tego nie nazwał).

To, że działanie wydaje nam się nie poprawne, nie musi oznaczać, że jest "nielogiczne" przy określonych zmiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grą, nie mogę jej odpalić. Pewno istnieje na to jakieś rozwiązanie:

Program EA Origin przestał działać i Mass Effect 3 zostanie zamknięty, najdziwniejsze jest to że Origin działa w grze, mam ikonkę w trayu i też działa. Klikam w przycisk i grę mi zamyka, origin działa dalej.

Szukałem na necie znalazłem tylko porady w stylu odpal jako administrator, wyłącz Origin w grze. Zrobiłem obie te rzeczy nadal widzę ten tekst po odpaleniu gry.

Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś "naprawiać" grę? Prawy przycisk na okładce w bibliotece Origin- powinno sprawdzić pliki i dociągnąć zepsute (jeśli jakieś są). Jak to nie pomoże to reinstalacja, bardziej nie pomogę.
Odpaliłem właśnie u siebie i w menu wszystko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, nawet wziąłem całą grę pobrałem z neta wczoraj przez origina pół dnia to zajęło. Po 19 próbowałem odpalić nadal to samo, ten sam ekran startowy.
Urzyłem nawet narzędzia zgłaszania błędów Origin ale nie wiem kiedy mi odpiszą.

20140817085418

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2014 o 08:54, Endriu napisał:

Próbowałem, nawet wziąłem całą grę pobrałem z neta wczoraj przez origina pół dnia to
zajęło. Po 19 próbowałem odpalić nadal to samo, ten sam ekran startowy.
Urzyłem nawet narzędzia zgłaszania błędów Origin ale nie wiem kiedy mi odpiszą.


Spróbuj ustawić w menedżerze zadań najwyższy priorytet dla Origin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nic nie zmienia, gra nadal nie działa. Pisałem do pomocy technicznej oni też nie odpisują. Po co wogóle stworzyli origina przecież to tylko wk..wia (denerwuje) ludzi. To już nie pierwsza gra, którą zakupiłem jest pod origina i mam z nią problem. Jakby tak ukradli mi konto to bym stracił wszystkie gry i co z tego że mam je na płytach skoro są powiązane z tą głupią usługą origin bzdura, kiedyś życie było prostsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem grę, należy przenieść gdzieś katalog ze wszystkimi grami origin. Odinstalować origin i zainstalować ponownie, potem skopiować gry w poprzednie miejsce i odpalić aplikację z prawami administracyjnymi. Origin sprawdzić wszystkie gry, które znalazł. Zainstalowałem grę z płyt, gra się zaktualizowała odpialiłem i działa.

Rozwiązanie znalazłem szukając w google sposobu na triala 48godzinnego do Titanfalla bo też mi nie chciał odpalić (miałem czarny ekran po reklamie firm przy odpalaniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania:
W jakich układach da się uzupełnić zbiornik z paliwem? Mój największy dylemat w trzeciej części wogóle w żadnym z układów nie lata statek z paliwem. Nie wiem czy to błąd gry czy co innego?
Co najlepiej rozwijać u szeparda, obecnie mam 13lv nie wiem czy te skille mogę w pełni do końca rozwinąć czy gra jest na tyle długa ?
Dziwne jest to że pancerz za 50k w zasadzie od podstawowego pancerza różni się tylko tym że zabiera mi ilość życia dając jakiś słaby bonus? Wydaje mi się że zbroja cerberusa jest najlepsza dla mnie chociaż i tak zminiejsza mi ilość życia.

20140830141002

20140830141019

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2014 o 14:11, Endriu napisał:

W jakich układach da się uzupełnić zbiornik z paliwem? Mój największy dylemat w trzeciej
części wogóle w żadnym z układów nie lata statek z paliwem. Nie wiem czy to błąd gry
czy co innego?

W niektórych występują stacje, ale to mniejszość. W wielu układach skanując można zebrać dodatkowe paliwo.

Dnia 30.08.2014 o 14:11, Endriu napisał:

Co najlepiej rozwijać u szeparda, obecnie mam 13lv nie wiem czy te skille mogę w pełni
do końca rozwinąć czy gra jest na tyle długa ?

Można wymaksować wszystkie skille poza jednym (np. nie rozwijając bonusowego). Zawsze można je zresetować na Normandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przymierzam się do kupienia 3 części z wszystkimi DLC ale mam pytanie co do DLC.

Gdzie je dostać? W sklepach internetowych jest podstawka na Origin ale nigdzie nie znalazłem DLC. Czy muszę je kupić przez Origin? Jeżeli tak to czy są one jeszcze dostępne i jak to wygląda cenowo?

Ps. Czy gra ktoś jeszcez w multi? Z tego co czytałem muszę przejść kilka misji multiplayer żeby uzyskać najlepsze zakończenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2016 o 15:29, Wilzyg napisał:

Gdzie je dostać?

Tylko na Originie, z użyciem prehistorycznych Bioware Points.

Dnia 10.02.2016 o 15:29, Wilzyg napisał:

Ps. Czy gra ktoś jeszcez w multi? Z tego co czytałem muszę przejść kilka misji multiplayer
żeby uzyskać najlepsze zakończenie.

Można spokojnie uzyskać najlepsze zakończenie przechodząc kampanię z dlc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2016 o 17:50, Kadaj napisał:

> Gdzie je dostać?
Tylko na Originie, z użyciem prehistorycznych Bioware Points.


Czemu prehistorycznych?

Nigdy nic za nie nie kupowałem wiec nie wiem za bardzo jak to działa, choć ja na mój gust pomysł kupienia punktów za gotówkę i użycia tych punktów do kupienia gry jest najłagodniej mówiąc dziwny i uciążliwy. Czemu to tak zrobili, orientuje się ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2016 o 22:52, Wilzyg napisał:

Czemu prehistorycznych?


Moze dlatego, ze zaczely istniec wraz z DA: origins z 2009 roku, a ostatnia gra ich wymagajaca to ME3 z 2012, ale ten czas leci. Mimo tego nadal czynia zakup dlc do kiku gier bioware drogim wydatkiem, a ostatnia gra bioware da3 NIE wymaga tych punktow, tylko maja normalna cene i sa w promocjach, a na dlc powiazane z bioware punktami nie ma znizek.
Napisales "wszystkich dlc", a wiesz, ktore konkretnie chcesz ,fabularne, czy tez pakiety broni?

Cenowo 800 punktow 30 zlotych, 1600- 60 ( w sklepie origin w wyszukiwarce wpisz Punktów BioWare mam wrazenie, ze stanialy o 1-2 zlote) , a 3 fabularne dlc do me3 kosztuja 3200 punktow- 120 zlotych, bo zakladam, ze chcesz wydac najmniej i kupisz w promocji M3 wydanie deluxe, ktore zawiera czwarte dlc /Z popiołów/ warte wg punktow 30 zlotych. A nawet juz jak masz zwykla podstawke to mozesz kupic ulepszenie do deluxe w cenie 15 złotych. A Me3 w wersji deluxe jest po 30 zlotych, a sam Me3 po 15 w ostatniej promocji. dlc''ow z pakiety broni nie licze.
A czasami ulepszenie do deluxe bylo w promocji po 5 złotych.

Bardzo ciekawe, nie ? w sumie 30(gra i jedno dlc)+120(za 3 dlc) =150. A dragon age 3 goty - z wszystkimi dlc- ostatnio bylo w promocji za 60. (jak dla mnie cios dla posiadaczy kupujacych dlc na premiere, bo premierowa cena dlc do da3 to okolo 50 - pomijam pomniejsze dlc, a wiekszych dlc do da3 jest 3 czyli gra+50x3 =ałałaałaała)

Dnia 10.02.2016 o 22:52, Wilzyg napisał:

Nigdy nic za nie nie kupowałem wiec nie wiem za bardzo jak to działa,

Majac karte debetowa/kredytowa lub paypala przy uzyciu klienta lub strony z sklepem origin kupujesz punkty, a moze odrazu wybrane dlc ?( tak to powinno dzialac w teorii, bo nie robilem tam zakupow)

Dnia 10.02.2016 o 22:52, Wilzyg napisał:

mówiąc dziwny i uciążliwy. Czemu to tak zrobili, orientuje się ktoś?

Trudno rzec, moze mialo to wiecej sensu jak punkty byly w sprzedazy w czasach z trudnym dostepem do karty/paypala ? Zreszta wtedy program i sklep origin byl w powijakach.(zreszta cala idea platform cyfrowych chyba tez?

Dygresja, a w sklepie ps3 to te dlc sa sprzedawane za kase i dostaja normalne przeceny, ze posiadacz PC wiecej wyda za ten sam dlc.(nie wiem jak z xbox) -zakladam, ze pytasz sie o wersje pc, a jak ps3 to bedziesz mial taniej-
Wiec konsumencie NIE kupuj dlc, zostan po stronie tych co ich nie kupuja, szczegolnie od takiego duzego wydawcy. ocal i tak juz upadly rynek! ale kto sie tym przejmuje.:P
w sumie nic po promocjach na dlce, skoro wydawca wyskoczy z zbiorczym wydaniem w cenie zblizonej do jednego dlc. a nie tylko EA tak robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyczerpująca odpowiedź.

Dziękuje.

Chciałem tylko DLC fabularne, bronie nie są mi do szczęścia potrzebne. Chciałem te DLC ale jak mi to podliczyłeś to zwątpiłem. Za dodatki które przedłużą mi grę o kilka/kilkanaście godzin mam zapłacić 3 razy więcej niż za podstawkę? I to po takim czasie od ich premiery. Do tej pory żadnej Złotej Edycji, Wydania Kolekcjonerskiego ani GOTY to nie jest fajne ale jak wiadomo EA ma własne pomysły i jakoś do nich nie dociera, że jednak nie zawsze są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem napisac, ze punkty da sie kupic taniej w innych rejonach swiata np. w rublach, Ludzie nawet kupuja gry i zdaje sie, ze origin nie kasuje takich zakupow, no ale do tego trzeba miec odpowiedniego znajomego lub odpowiednie programy-vpn i wiedziec co sie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do ME3 po długim czasie i może coś źle zapamiętałem, ale wydaje mi się, że

Spoiler

po ataku Cerberusa na Cytadelę, Ash powinna wrócić do drużyny na Normandię, a tak się nie stało mimo, że to ja zastrzeliłem Udnię, a dodatkowo w ME1 romansowałem z nią

. Jakiś bug, czy wydarzy się to później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować