Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2012 o 17:05, Noma napisał:

Trzymaj filmik, łatwiej będzie pokazać o co chodzi.



Właśnie przed chwileczką miałem taką scenę z Ashley bomba :P Nigdy nie myślałem, że może się tak nawalić. Ale to wszystko wina Jamesa :) Dobrze, że nie leżała pod stołem XD

@Magwisienka tak.. widziałem i słyszałem jak grałem Shepem kobietą haha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak sobie wyobrażasz to swoje DLC? Jeśli ja np skończyłem z niebieskim lub zielonym zakończeniem. To muszę teraz od nowa cała grę przechodzić? Skoro Shepard budzi się tylko na czerwonym zakończeniu.
Ciekawa teoria ale nie przekonała mnie do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 17:15, Noma napisał:

A jak sobie wyobrażasz to swoje DLC? Jeśli ja np skończyłem z niebieskim lub zielonym
zakończeniem. To muszę teraz od nowa cała grę przechodzić? Skoro Shepard budzi się tylko
na czerwonym zakończeniu.
Ciekawa teoria ale nie przekonała mnie do siebie.


Tak jak w ME2, jest zakończenie które nie ma kontynuacji ;) Wtedy musisz całą grę przechodzić, tak? To dalczego budzi się tylko na tym a nie innym jest również wyjaśnione. a DLC rozpoczyna się po wygranej walce o której mowa w poście. Może to być DLC albo kolejna część - nie to jest istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

90% tych argumentów jest tylko INTERPRETACJĄ zakończenia przez fanów. Tylko tyle i aż tyle. A jest tak dlatego, że zakończenie było zmieniane kilka razy i powstało ze scen powstałych wcześniej (część nadal jest w plikach - np. scena śmierci Garrusa i Liary), część elementów (np. wygląd Cytadeli z końca) wynika również z ograniczeń technicznych, głównie dostępnego miejsca na płycie DVD.

A Bioware odpowiada wymijająco, bo prawdopodobnie chce tę teorię wykorzystać. Albo i nie - http://social.bioware.com/forum/1/topic/323/index/10542062
"Not changed, but we are creating new content to clarify and add closure" Jeżeli teoria o indoktrynacji byłaby prawdziwa, to Bioware dodałoby nowe zakończenie, bo "closure" bez dodania czegoś nowego nie miałoby żadnego sensu.

Keep dreamin''...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 16:43, Skwark napisał:

Bzdury? A czemu tak uważasz?
...


A skąd ja mam wiedzieć, czy teraz Ty nie próbujesz mnie zindoktrynować, abym uwierzył że to co piszesz. ;-P

Spoiler

A tak na poważnie, to cholibka naprawdę ma sens. A raczej faktycznie nie ma sensu wiele rzeczy, które dzieją się już na Cytadeli. Dodam jeszcze, że np. Hackett woła do Sheparda przez rzekome radio, że nic się nie dzieje, a Shepard przecież również niczego nie robi. To znaczy próbuje, ale nagle upada i po chwili jakaś platforma wynosi go na górę. Wszystko piękne i podane jak na tacy.
I faktycznie ten cholerny pistolet się nie przegrzewa. :-) Dopiero jak o tym wspomniałeś, to zdałem sobie z tego sprawę.
Zresztą nasunęło mi się jeszcze jedno proste pytanie: skąd do diaska na Cytadeli wziął się Ilusive man ?

Wow... i mean. Znaczy się to naprawdę ciekawe. Ja od samego początku kiedy tylko usłyszałem każdy z wariantów od razu wiedziałem, że tylko jeden mnie interesuje - właśnie Zniszczenie Reaperów (o czym zresztą pisałem już wcześniej, jeszcze zanim przeczytałem Twojego posta). Bo przecież o to przez całą grę walczymy, nie o jakąś kontrolę czy tym bardziej syntezę, ale o pokonanie Reaperów.

I faktycznie: Shepard nie miałby szans przeżyć tego wybuchu, a potem jeszcze eksplozji całej cytadeli i jej upadku na Ziemię! A ta opcja pojawia się tylko przy wyborze opcji Zniszczenia.


Kurde... jeśli to prawda, a sporo na to wskazuje, to naprawdę panowie w Bioware są GENIUSZAMI. :-)
Ale zarazem otworzyli sobie drogę do fajnego i fascynującego DLC, za które zapewne (o ile takowe powstanie) zgarną niesamowitą kasę.



A tak BTW, czy ktokolwiek w Bioware te doniesienia potwierdził ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 17:19, Skwark napisał:

Tak jak w ME2, jest zakończenie które nie ma kontynuacji ;) Wtedy musisz całą grę przechodzić,
tak?

Tak tyle że ME2 miało z 6 czy ileś zakończeń bo zależało to od ilości członków drużyny która przeżyła.
A tutaj mamy tylko 3 z czego Twoja teoria 2 wyklucza. Więc tak jakby jesteśmy zmuszeni do zagrania tylko jednego jeśli chcemy ciągnąć fabułę.
Nie trzyma się to dla mnie "kupy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chce ci się odpowiadać w całości to lepiej nie odpowiadać...

Szczerze to nie widze tu innej interpretacji tego... chociażby ostatni argument w moim poście, ale po co brać je na warsztat, skoro można po prostu skreślić wszystko w pierwszym zdaniu, no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem jak to wyklucza wspomnianą przeze mnie teorię...

W sumie prawda jest taka, że BW na dzień dzisiejszy wcale nie musi niczego wyjaśniać, może chcieli spowodwać zamęt. Albo faktycznie zrobili kiepskie zakończenie, albo to zakończenie ma drugie dno, które nie wszyscy zrozumieją. Może poprzez "closure" BW będzie chciało to wytłumaczyć "bardziej przystępnie" dla mas. Cóż, ja uważam tą teorię za wielce prawdopodobną, zobaczymy co z tego wyjdzie po ich DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

To po przejściu gry nie wracasz automatycznie na Normandię, aby zagrać w kolejne fascynujące przygody i DLC? Ja tak miałem, ale u mnie Shepard "przeżył" (wybrałem opcję zniszczenia żniwiarzy - czerwoną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



>

Spoiler

I faktycznie ten cholerny pistolet się nie przegrzewa. :-)


Spoiler


Jak dla mnie gdyby się przegrzewał[brak ammunicji] to znalazłby się i taki kretyn który by narzekał że nie może zabić tych kilku żniwiarzy pod koniec bo brak mu naboi.
W ilu to grach przeróżnych masz w pewnych momentach nieskończoną ilość amunicji czy też nieśmiertelność, tylko po to aby utrzymać to napięcie i podniecenie gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 17:37, Kraju napisał:

Spoiler

To po przejściu gry nie wracasz automatycznie na Normandię, aby zagrać w kolejne fascynujące
przygody i DLC? Ja tak miałem, ale u mnie Shepard "przeżył" (wybrałem opcję zniszczenia
żniwiarzy - czerwoną).


Nie rozumiesz, oczywiście że mam takie coś. Ale wyobraź sobie że to DLC wychodzi, a na moim zakończeniu Shepard się rozpłynął i nie obudził.
Jeśli zrobią tak że jednak obojętnie który kolor wybrałeś i tak się obudzisz w gruzach to po jaką cholerę pokazali to tylko w czerwonym. O to mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2012 o 17:37, Skwark napisał:

zobaczymy co z tego wyjdzie po ich DLC.

Nowy kompan do drużyny. Pewnie volus. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Akurat teoria z pistoletem jest błędna, ale to nie skreśla tego co napisał w poście Skwark. A interpretacja z indoktrynacją jest więcej niż pewna.

Nawet jeśli sam BW tego nie wymyślił, to wystarczyli fani aby dać idealny pretekst do zrobienia DLC/kolejnej gry/czegokolwiek dla BW i EA i zarobienia kolejnych ogromnych sum.

Dnia 24.03.2012 o 17:37, Noma napisał:

Nowy kompan do drużyny. Pewnie volus. :D


Ja bym chciał hanara. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

W ME2 Shepard też mógł zginąć. I nagle w ME3 wraca i walczy dalej?

Jak to racjonalnie wyjaśnić? Nie da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 17:43, Kraju napisał:

Spoiler

W ME2 Shepard też mógł zginąć. I nagle w ME3 wraca i walczy dalej?

Jak to racjonalnie
wyjaśnić? Nie da się.

Spoiler

Jeśli Ci zginął w ME2 to nie możesz grać tym Save''m w ME3.
Dlatego to jest dla mnie głupie że musimy zagrać tylko czerwone zakończenie aby cieszyć się naszą własną historią[bo każdy taką kształtował przez te 3 części serii]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 17:43, Kraju napisał:

Spoiler

W ME2 Shepard też mógł zginąć. I nagle w ME3 wraca i walczy dalej?

Jak to racjonalnie
wyjaśnić? Nie da się.


Mógł, ale nie musiał przecież zginąć. BioWare podkreślało, że jeśli chodzi o importowanie save z ME2 to tylko te w którym Shepard przeżył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak dopowiedzieć sobie samemu koniec :) Panowie to są spekulację i nikt normalny nie uwierzy w takie bajeczki jak indoktrynacja Sheparda czy kogokolwiek. Jeśli ktoś ma wyobraźnie, która mu takie pomysły i domysły podsuwa to gratuluje. Ale zostaje przy oficjalnej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 17:43, Kraju napisał:

Spoiler

W ME2 Shepard też mógł zginąć. I nagle w ME3 wraca i walczy dalej?

Jak to racjonalnie
wyjaśnić? Nie da się.


A co chcesz racjonalnie wyjaśniać? Poległeś w samobójczej misji w ME 2 - nie możesz importować save''a bo Shepard nie żyje. Wszystko jest logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:03, KamyK_84 napisał:

Boże, to nienormalnych (wariatów?) jest pełno.
Wyobraźnia, bajeczki. Kurde to gra sci-fi, co byłoby w tym dziwnego?


A to, że na siłę próbują wmówić innym graczom, że koniec jest inny niż ten przedstawiony przez Bioware. To jest dopiero chore. Że wymyślają sobie jakąś historie i głoszą ją jak proroctwo bez żadnych dowodów. Domysłami można się podetrzeć. I już źle się robi jak się to czyta dniami i nocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować