Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Więcej bym się spytał, ale że nie mam póki co czasu to ja, przeciętny husk, zadam wam, internetowym odpowiednikom Świadków Jehowy, jedno pytanie:

Czemu Teoria indoktrynacji sprawdza się wtedy i tylko wtedy gdy zrobiliśmy wszystko idealnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 17:31, Dann napisał:

Spoiler

Zresztą nasunęło mi się jeszcze jedno proste pytanie: skąd do diaska na Cytadeli wziął
się Ilusive man ?

W bazie Cerberusa ktoś (Kai Leng albo VI - nie pamiętam) mówi, że IM poleciał na Cytadelę.

Dnia 24.03.2012 o 17:31, Dann napisał:


A tak BTW, czy ktokolwiek w Bioware te doniesienia potwierdził ?

Teorię? Nikt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:10, vegost napisał:

A to, że na siłę próbują wmówić innym graczom, że koniec jest inny niż ten przedstawiony
przez Bioware. To jest dopiero chore. Że wymyślają sobie jakąś historie i głoszą ją jak
proroctwo bez żadnych dowodów. Domysłami można się podetrzeć. I już źle się robi jak
się to czyta dniami i nocami.

Prawem fana jest majstrować przy lore świata i tworzyć fan-stuff!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikomu nie próbuje wmówić, są jednak pewne fakty które dają do myślenia... a może o to właśnie chodziło BW? Każdy sobie wierzy w co chce ;) mnie jendak bardzo ciekawi co to za DLC będzie. Jeżeli nie zostanie pociągnięta ta teoria dalej (wspomniane przebudzenie Sheparda) to przyznam, że będę bardzo, bardzo zawiedziony i prawdopdobnie cała ta teoria nie będzie wtedy miała sensu.


@Shveid

Szczerze to nie oglądałem pozostałych zakończeń, poza tymi jakie były dostępne w moim przejściu, ale opcji jest dużo, można być nawet uśmierconym podczas rozmowy z IM oraz Andersem i nie zobaczyć co się dalej stało. Osobiście uważam to jedynie za alterantywę, BW pokazało, że lubi dawać wiele możliwości zakończenia swoich gier. Nie trzeba zaraz być uszczypliwym :P to tylko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:10, vegost napisał:

A to, że na siłę próbują wmówić innym graczom, że koniec jest inny niż ten przedstawiony
przez Bioware.

Jaki znowu inny? Nikt nic nie zmienia, ludzie tylko, i aż, interpretują to, co zobaczyli, próbują wgryźć się w to głębiej i połączyć w logiczną całość. Nie widzę w tym nic nienormalnego.
>To jest dopiero chore. Że wymyślają sobie jakąś historie i głoszą ją jak

Dnia 24.03.2012 o 18:10, vegost napisał:

proroctwo bez żadnych dowodów.

Masz dowody w linkach na poprzedniej stronie :)

Dnia 24.03.2012 o 18:10, vegost napisał:

Domysłami można się podetrzeć. I już źle się robi jak
się to czyta dniami i nocami.

Nie czytaj, proste. Nikt nie zmusza do przyjęcia punktu widzenia zakładającego

Spoiler

indoktrynację

. Jeżeli nie chcesz pobawić się w rozkminianie "co BioWare miało na myśli" to nie, nikt nie zmusza. Masz swój punkt widzenia i spoko. Nie nazywam Cię w tego powodu nienormalnym, tak jak Ty nie powinieneś tak mówić o osobach interpretujących zakończenie po swojemu. Tym bardziej, że
Spoiler

teoria indoktrynacji składa się w o wiele logiczniejszą całość niż wersja, w której całe zakończenie faktycznie się wydarzyło.



Poczekajmy do kwietnia i zobaczymy, co tam BioWare wymyśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:10, vegost napisał:

A to, że na siłę próbują wmówić innym graczom, że koniec jest inny niż ten przedstawiony przez Bioware.


Nie inny. Po prostu BW jeszcze nie wyłożyło kart na stół i my tylko uświadamiamy społeczeństwo, które tego nie dostrzegło i uwierzyło, że to był prawdziwy epilog. Ten dopiero przed nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:16, Hubi_Koshi napisał:

Prawem fana jest majstrować przy lore świata i tworzyć fan-stuff!


Masz na myśli tworzyć inną fabułę niż tą przedstawiona w grze ? Nie ma to sensu.

@Magwisienka to żaden dowód tylko spekulacja. Tak samo mogę ja powiedzieć, że Shepard jest kobietom. A Żniwiarz byłym Gethem. Każdy może mówić i robić co chce. Spekulacji nie będzie końca. A BioWare może pochwycić pomysł, żeby uratować dupę przed spapraną grom. Proste i prawdy pewnie się już nigdy nie dowiemy. Równie dobrze mogą zmyślać w kwietniu. Ja się nie oszukuje i nie wymyślam innego zakończenia. Widzę taki jaki dało nam BioWare i przyjmuje je do wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:24, vegost napisał:

Masz na myśli tworzyć inną fabułę niż tą przedstawiona w grze ? Nie ma to sensu.

Dlaczego? Zabawa światem i postaciami potrafi być naprawdę świetna :-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 17:24, Henrar napisał:

Keep dreamin''...
...


Wiesz, można być pospieszanym przez EA, można nawet być poganianym przez EA. :-) Ludzie robią wtedy różne zwariowane rzeczy. :-P

Spoiler

Ale z drugiej strony tyle bezsensów wręcz jawnie rzucających się w oczy jakby były zrobione celowo, musi mieć swoje uzasadnienie. No pewne sceny i filmiki przecież każdy za przeproszeniem de**l by zauważył.
Ja osobiście nie bardzo wierzę w to, żeby scenarzyści z BW nie dostrzegli takich bzdur, jak np. to że po wylądowaniu Normandii na jakiejś tam planecie wychodzą z niej (poza Jeffem) obaj bohaterowie, którzy teoretycznie powinni byli biec razem z Tobą w kierunku wiązki - czyli czytaj zginąć w trakcie biegu lub dotrzeć do niej i pojawić się w środku razem z Shepardem.
Albo może programiści zapomnieli, że nawet pistolet Sheparda z pustego nie naleje ?
Nie wspominając o krótkim filmiku o tym, że Shepard jednak żyje (a z nieba, znaczy się z Cytadeli raczej nie spadł :-)) ... czy możemy założyć, że przez przypadek ktoś zapomniał ten filmik usunąć i został jako bug ? A skoro tak, to dlaczego pojawia się tylko przy wyborze opcji Zniszczenia ?
Oraz kilka innych rzeczy z samego zakończenia.

Jeśli wszystk to jest wynikiem błędów i niedoróbek Bioware, to z firmą naprawdę nie jest dobrze. Niech w takim razie lepiej faktycznie to ukryją i wykorzystają owe szczęście w nieszczęściu, jakim jest owa teoria o próbie indoktrynacji. :-)



Spoiler

Zresztą jak sobie wyobrażasz sprostowanie i dodanie zakończenia w przypadku, gdy pełna dziur i absurdów scena w Cytadeli jest jednak prawdziwa ? Czego wtedy takie zakończenie może dotyczyć ? Ewentualnie losów załogi Normandii po wylądowaniu na owej planecie, tylko która wersja wydarzeń zostanie przyjęta i dlaczego akurat taka ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:19, Magwisienka napisał:

Masz dowody w linkach na poprzedniej stronie :)

Dziury wynikające z tego, że Bioware musiało się sprężyć i zrobić zakończenie na szybko nie są wystarczającymi dowodami, że teoria o indoktrynacji jest prawdziwa.

@kesik93:
Prawdziwy epilog? Już jest, zaraz po napisach końcowych. A nowego zakończenia ma nie być, o czym zresztą pisałem we wcześniejszych postach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:24, vegost napisał:

@Magwisienka to żaden dowód tylko spekulacja. Tak samo mogę ja powiedzieć, że Shepard
jest kobietom. A Żniwiarz byłym Gethem. Każdy może mówić i robić co chce. Spekulacji
nie będzie końca. A BioWare może pochwycić pomysł, żeby uratować dupę przed spapraną
grom. Proste i prawdy pewnie się już nigdy nie dowiemy. Równie dobrze mogą zmyślać w
kwietniu. Ja się nie oszukuje i nie wymyślam innego zakończenia. Widzę taki jaki dało
nam BioWare i przyjmuje je do wiadomości.

Ale zauważ, że nie to jest mówienie na zasadzie "bo my tak chcemy, żeby tak było, więc na pewno tak jest, bo my tak mówimy". Nie. To jest dokładna analiza zakończenia pod kątem poprzednich części (wypowiedzi Sarena, Suwerena i Zwiastuna) i wyciągnięcie odpowiednich wniosków. Nikt nie twierdzi, że tak jest na 100%. To są domysły, ale jednak poparte konkretnymi i licznymi argumentami. Nie naskakuj na ludzi myślących i potrafiących analizować to, co zobaczyli :)

btw. Shepard była kobietą xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:25, Hubi_Koshi napisał:

Dlaczego? Zabawa światem i postaciami potrafi być naprawdę świetna :-3


Ale po co ? Tylko po to, żeby stworzyć swój własny koniec ? Swoją własną historię ? To było by dobre dla nowej części :) A w tej już wszystko wiemy. Nie ma co zmieniać na siłę.

@Henrar oby nie zmienili, bo to by było głupie z ich strony. Tak się wyłożyć dla fanów bo oni chcieli czegoś innego na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:30, Magwisienka napisał:

To są domysły, ale jednak poparte konkretnymi
i licznymi argumentami. Nie naskakuj na ludzi myślących i potrafiących analizować to,
co zobaczyli :)

btw. Shepard była kobietą xP


Tak tylko domysły a argumenty mają w głowach wymyślone. A domysłów nie bierze się za prawdę a już na pewno nie może być dowodem, że tak było. I nie naskakuję, tylko ostrzegam tych co by głupio wierzyli w takie domysły. Owszem była kobietom. Ale to był taki żarcik bo w ME od zawsze Shepard był przedstawiany jako mężczyzna. Dopiero teraz to zmienili na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:31, vegost napisał:

Ale po co ? Tylko po to, żeby stworzyć swój własny koniec ? Swoją własną historię ? To
było by dobre dla nowej części :) A w tej już wszystko wiemy. Nie ma co zmieniać na siłę.

... Nie masz w sobie duszy fana [kiwa smutnie głową]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:26, Henrar napisał:

> Masz dowody w linkach na poprzedniej stronie :)
Dziury wynikające z tego, że Bioware musiało się sprężyć i zrobić zakończenie na szybko
nie są wystarczającymi dowodami, że teoria o indoktrynacji jest prawdziwa.

Chodziło mi głównie o filmik. Może i gracze dorobili go sobie od czapy, nieważne. Ważne, że wszystko tam faktycznie składa się w logiczną całość i skłania do głębszego zastanowienia. Jeżeli przyjmiemy tą teorię, to słowa Sarena, Suwerena i Zwiastuna wypowiedziane w poprzednich częściach mają sens i wpasowują się w to, co widzimy w zakończeniu ME3. Wolę przyjąć takie nastawienie, tym bardziej, że ma ono jakiś sens, niż przyznać, że BioWare spektakularnie zawaliło całą trylogię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:26, Dann napisał:

Wiesz, można być pospieszanym przez EA, można nawet być poganianym przez EA. :-) Ludzie
robią wtedy różne zwariowane rzeczy. :-P

Spoiler

Ale z drugiej strony tyle bezsensów wręcz jawnie rzucających się w oczy jakby były
zrobione celowo, musi mieć swoje uzasadnienie. No pewne sceny i filmiki przecież każdy
za przeproszeniem de**l by zauważył.


Idź do Obsidianu i powiedz, że zakończenie KotORa 2 się kupy nie trzyma. I co? Grę wydali mimo że wiedzieli, jak wygląda zakończenie. EA kazało wydać ME3 - Bioware to zrobiło. Jedna obsuwa wystarczy.

Dnia 24.03.2012 o 18:26, Dann napisał:

Spoiler

Ja osobiście nie bardzo wierzę w to, żeby scenarzyści z BW nie dostrzegli takich bzdur,
jak np. to że po wylądowaniu Normandii na jakiejś tam planecie wychodzą z niej (poza
Jeffem) obaj bohaterowie, którzy teoretycznie powinni byli biec razem z Tobą w kierunku
wiązki - czyli czytaj zginąć w trakcie biegu lub dotrzeć do niej i pojawić się w środku
razem z Shepardem.


Skąd wiesz, że tego nie zauważyli, ale było już za późno? Zakończenie było zmieniane bodajże na początku listopada, goniły terminy i musieli coś złożyć do kupy na szybko. I dodali scenkę, w której z Normandii wychodzą najczęściej używani towarzysze z gry.

Dnia 24.03.2012 o 18:26, Dann napisał:

Albo może programiści zapomnieli, że nawet pistolet Sheparda z pustego nie naleje ?

I ten pistolet ma być niby dowodem w sprawie? To ja wyskoczę z teorią, że indoktrynacja zaczęła się wcześniej, bo Shepard strzelał z karabinów maszynowych z nieograniczoną amunicją. Ba, pójdę dalej - bohater Killzone''a jest zindoktrynowany, bo korzysta z pistoletu z nieskończoną amunicją przez CAŁĄ grę. Zrozum, pistolet w tym fragmencie gry to kwestia czysto gameplay''owa a nie element fabuły.

Spoiler

Dnia 24.03.2012 o 18:26, Dann napisał:

Nie wspominając o krótkim filmiku o tym, że Shepard jednak żyje (a z nieba, znaczy się
z Cytadeli raczej nie spadł :-))


Tego nie wiesz. Równie dobrze

Spoiler

mógł wrócić portalem

, albo scenarzyści Bioware zapomnieli o czymś takim jak prawa fizyki. W grach, filmach i książkach co chwila się zdarza, że ktoś przeżywa coś, co w realnym życiu na 100% zostawiłoby krwawą papkę.

Dnia 24.03.2012 o 18:26, Dann napisał:

czy możemy założyć, że przez przypadek ktoś zapomniał ten filmik usunąć i został jako bug ?

Może dlatego, że Bioware musiało coś na szybko zrobić?

Dnia 24.03.2012 o 18:26, Dann napisał:

A skoro tak, to dlaczego pojawia się tylko przy wyborze opcji Zniszczenia ?

No bo, uwaga, przy pozostałych zakończeniach

Spoiler

z Sheparda nie zostaje nawet pojedynczy atom

Dnia 24.03.2012 o 18:26, Dann napisał:

Jeśli wszystk to jest wynikiem błędów i niedoróbek Bioware, to z firmą naprawdę nie jest
dobrze.

A to od czasu wykupienia przez EA kiedykolwiek było dobrze?

Dnia 24.03.2012 o 18:26, Dann napisał:

Niech w takim razie lepiej faktycznie to ukryją i wykorzystają owe szczęście
w nieszczęściu, jakim jest owa teoria o próbie indoktrynacji. :-)]

To będzie pokaz prawdziwej niekompetencji i braku oryginalności ze strony Bioware. Zrobili zakończenie, jakie zrobili i niech pokażą jaja i powiedzą wszystkim, że zakończenie jest prawdziwe (bo i tak wszystko wskazuje, że jest) i że dorobią parę scenek, które poprawią nieścisłości wynikające z dotrzymania terminów.

Dnia 24.03.2012 o 18:26, Dann napisał:

Spoiler

Zresztą jak sobie wyobrażasz sprostowanie i dodanie zakończenia w przypadku,


Problem w tym, że ja sobie tego nie wyobrażam, bo tego się nie da. A sprostowanie uważam za dodanie nowych scen i poprawienie starych (m. in. kodu odpowiedzialnego za wyświetlanie postaci w

Spoiler

scenie z Normandią


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:35, Hubi_Koshi napisał:

... Nie masz w sobie duszy fana [kiwa smutnie głową]


Oj zdziwiłbyś się jaki ze mnie wytrwały fan Mass Effecta. Trzymam się po prostu teorii BioWare i nikogo więcej.

@Magwisienka zgoda, to kwestia tego czego kto chcę od gry :) Jeśli do kogoś ma to sens to niech w to wierzy. Najlepiej niech każdy wierzy w to co widzi i jeśli dla niego ma to sens a dla drugiego nie to już kwestia chyba gustu. Prawda jest i jeśli ktoś jej nie akceptuje to trudno. Nie można trafić do wszystkich. Ale odpowiedzi być powinny i mam nadzieję, że pojawią się w kwietniu i raz na zawsze ukróci to spekulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:31, vegost napisał:

@Henrar oby nie zmienili, bo to by było głupie z ich strony. Tak się wyłożyć dla
fanów bo oni chcieli czegoś innego na koniec.


Spoiler

Zakładając że owa teoria snu na jawie Sheparda zostanie obrana przez BW, to wcale nie będzie nowe zakończenie, tylko dokładnie to co napisali: Nie zmiana, tylko sprostowanie i dodanie zakończenia. :-)

Tak czy inaczej obecnie zostaję przy zakończeniu nr 1 czyli Zniszczeniu Reaperów. Tyle że wtedy na co komu sprostowanie ? Kiedy nawet Mass Relays już nie ma.



Pożyjemy, zobaczymy. W każdym razie miło usłyszeć różne koncepcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:30, Magwisienka napisał:

Ale zauważ, że nie to jest mówienie na zasadzie "bo my tak chcemy, żeby tak było, więc
na pewno tak jest, bo my tak mówimy". Nie. To jest dokładna analiza zakończenia pod kątem
poprzednich części (wypowiedzi Sarena, Suwerena i Zwiastuna) i wyciągnięcie odpowiednich
wniosków. Nikt nie twierdzi, że tak jest na 100%. To są domysły, ale jednak poparte konkretnymi
i licznymi argumentami. Nie naskakuj na ludzi myślących i potrafiących analizować to,
co zobaczyli :)


Bardziej próba dopasowania zdarzeń odpowiednio do własnej teorii;) Osobiście uważam że teoria o indoktrynacji jest wyssana z palca i tylko wygodnym wytłumaczeniem dla niektórych;) Jak będzie mi się chciało to później odpiszę naszemu koledze co i jak;)

Poza tym widzę że dużo osób chce wierzyć w tą teorię o indoktrynacji, która jeśli okazałaby się prawdziwa oznaczałaby że BioWare ma graczy w głębokim poważaniu. Sprzedając grę niekompletną i zmuszając do kupna jakiegoś dodatku by poznać niby prawdziwe zakończenie. Dla mnie taki zabieg oznaczałby że pierwszy raz obraziłbym się na jakaś firmę robiącą gry. I robienie sobie jaj z graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować