Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2012 o 19:26, vegost napisał:

No chyba, że niektórzy marzą sobie w ogóle co innego na koniec.


Innego niż co? Dostaniemy tylko kontynuację tego co mamy w podstawce.

Spoiler

Shepard uwalnia się z indoktrynacji a następnie rozwala Kosiarki w cholerę i idzie się upić z Garrusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 20:11, kesik93 napisał:

Innego niż co? Dostaniemy tylko kontynuację tego co mamy w podstawce.

Spoiler

Shepard uwalnia
się z indoktrynacji a następnie rozwala Kosiarki w cholerę i idzie się upić z Garrusem.



I''d really like that. :-)
Mimo że happy ending, nie miałbym absolutnie nic przeciwko takiemu zakończeniu. :-)
TBH aż szkoda że BW naprawdę nie wpadło na tak genialny pomysł od samego początku.

Spoiler

Pomyślcie, jeśli wybieracie opcje Kontroli lub Syntezy, wtedy gra kończy się jak się kończy. Ulegliście sile indoktrynacji, przegraliście. Jeśli wybieracie opcję Zniszczenie (czyli IMO tą najbardziej logiczną), Shepard budzi się na Ziemii razem ze swoimi towarzyszami (patrz: filmik, gdzie podnosi się z gruzów), po czym razem wchodzą do wiązki, na Cytadelę, powstrzymują prawdziwego Ilusive Mana, a Crucible robi swoje - rozwala Reaperów.


Ciekawe, ciekawe, co BW teraz zrobi ? Jeżeli w ogóle pominą ten motyw z indoktrynacją, to co w takim razie będą prostowali lub dodawali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się.

1.) Wybierając opcje Prawości

2.)

Spoiler

W pewnym momencie dostaniesz questa od dr. Chakwas dotyczącego wymiany zasobów medycznych po jego wykonaniu i powrocie na Normandię będziesz miał do wyboru dwa ulepszenia. Jedno z nich pozwala właśnie pozbyć się blizn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 20:11, kesik93 napisał:

Innego niż co? Dostaniemy tylko kontynuację tego co mamy w podstawce.

Spoiler

Shepard uwalnia
się z indoktrynacji a następnie rozwala Kosiarki w cholerę i idzie się upić z Garrusem.



Spoiler

No własnie to o czym piszesz tutaj. Jaka niby indoktrynacja ? Nie wiedziałem, że Shepard był pod wpływem Żniwiarzy ? No chyba, że coś mnie ominęło w podstawce. Ale raczej nie, więc to bzdura jak ich mało. Shepard zniszczył żniwiarzy, przeżył i ostatecznie zakończył cykl. Czego chcesz więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 22:03, vegost napisał:

Spoiler

No własnie to o czym piszesz tutaj. Jaka niby indoktrynacja ? Nie wiedziałem, że Shepard
był pod wpływem Żniwiarzy ? No chyba, że coś mnie ominęło w podstawce. Ale raczej nie,
więc to bzdura jak ich mało. Shepard zniszczył żniwiarzy, przeżył i ostatecznie zakończył
cykl. Czego chcesz więcej ?


Spoiler

Bo nie był, według tej teorii cały finał jest dopiero próbą indoktrynacji przez Żniwiarzy. Obejrzyj kilka filmików na yt, całkiem sensownie to argumentują i rzucają cytatami z kodeksu (który jest przecież pisany przez BW) oraz tych, którzy tej indoktrynacji się oparli (patrz. królowa Raknii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Nie wiedziałeś, przeoczyłeś to. Wystarczy połączyć kilka znanych faktów i już wszystko się układa.

Czekamy na DLC kontynuujące wątek z podstawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 23:41, kesik93 napisał:

No właśnie. Nie wiedziałeś, przeoczyłeś to. Wystarczy połączyć kilka znanych faktów i
już wszystko się układa.

Czekamy na DLC kontynuujące wątek z podstawki.

Nie było czegoś takiego :) Ale dobrze, że masz jakiś punkt zaczepiania dla takich spekulacji :D Ja czekam tylko na odpowiedzi a nie na nowe zakończenie bo ono jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 15:22, vegost napisał:

> A jak trzeba z Vegą zagadać , żeby móc mieć rzeź?

Spoiler

Rzeź odblokowujesz jak będziesz w pewnym momencie w kampanii. On sam do ciebie wyślę
maila na terminal i poprosi o spotkanie u ciebie w kajucie. Wtedy wezwiesz go przez interkom
i pod koniec rozmowy dostaniesz rzeź.



Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, jeśli pominą ten wątek o którym wspomniałeś w spoilerze i o którym rozmawiamy, to są po prostu skończeni. Zakończenie w formie takiej jakiej jest kompletnie nie trzyma się kupy. Zastanowie się dwa razy zanim kupię gre od BW w takim przypadku, ale poczekajmy jak BW z tego wybrnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL, dziś mnie już BioWare pożarło 66000 kredytów, chciałem kupić ulepszony pakiet weterana i wystąpił błąd. Uruchamiam grę ponownie a tu brakuje 33k kredytów a paczki i tak nie dostałem. I tak dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 00:46, Kerigun napisał:

LOL, dziś mnie już BioWare pożarło 66000 kredytów, chciałem kupić ulepszony pakiet weterana
i wystąpił błąd. Uruchamiam grę ponownie a tu brakuje 33k kredytów a paczki i tak nie
dostałem. I tak dwa razy.

Zajrzyj w ekwipunek, jeśli nie teraz to wylosowany sprzęt pojawi się za kilka godzin. Tak się dzieje jak mają zapchane serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 23:55, Skwark napisał:

Dla mnie, jeśli pominą ten wątek o którym wspomniałeś w spoilerze i o którym rozmawiamy,
to są po prostu skończeni. Zakończenie w formie takiej jakiej jest kompletnie nie trzyma
się kupy. Zastanowie się dwa razy zanim kupię gre od BW w takim przypadku, ale poczekajmy
jak BW z tego wybrnie.


Kiedy nakreśliłeś mi ten potencjalny wątek o którym tu rozmawiamy, pomyślałem sobie: Panowie w BW są albo bardzo mądrzy albo wyjątkowo głupi. :-)
Chcę wierzyć że jednak to pierwsze, ale coś zawsze podpowiada, że BW i tak genialny patent ? Nie wiem czy sam Nolan wpadłby na coś takiego, a co dopiero goście z BW, których ostatnie scenariusze do innych gier raczej specjalnie nie powalały.
Możemy ewentualnie założyć,

Spoiler

że całość jest dość sensowna, nawet jeśli stanowi tylko interpretację fanów, i BW to wykorzysta do własnych celów.

Niezbyt chlubne rozwiązanie, ale jak to mawiają: whatever works. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 10:22, AgayKhan napisał:

Jest takie osiągnięcie "Rusznikarz" - ulepsz dowolną broń do 10 poziomu. JAk to zrobić?
Maksymalnie mogę do 5 poziomu.

Tylko podczas drugiego przejścia gry (nie ważne czy nową postacią, czy NG+).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że mamy do czynienia z indoktrynacją to sam Zwiastun w rozmowie z Katalizatorem się wydaje.

Spoiler

Katalizator cały czas używa zwrotu my. Mówi między innymi: Nie mógł kontrolować nas bo my już kontrolowaliśmy jego (o TIMie). No ale zdolność indoktrynacji posiadają Kosiarki a nie Katalizator. Kosimy zaawansowane cywilizacje, młodsze zostawiając w spokoju. Tak samo zrobiliśmy z ludźmi gdy tu ostatni raz byliśmy. No ale Katalizator powinien być przez cały czas na Cytadeli. Wiemy, że myślałeś o zniszczeniu nas. Shepard myślał o zniszczeniu Żniwiarzy a nie Katalizatora. I teraz główna konkluzja: skoro Żniwiarze są rozwiązaniem Katalizatora, czyli notabene są tylko jego narzędziami to nie powinien mówić o sobie i o Żniwiarzach my. Powinien być bytem ponad Żniwiarzami i powinien jasno ich klasyfikować. Już chyba nie muszę mówić, że sami Żniwiarze nie wiedzą czym jest Katalizator a to jeszcze bardziej kłóci się z my. To nic innego jak rozmowa Sheparda ze Zwiastunem, którzy przebiera formę dziecka (tego użytego w celu osłabienia woli Sheparda, awatar tych, których Shepard nie uratował) i Katalizatora (tego czego Shepard najbardziej i rozpaczliwie potrzebował). End of topic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować