Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2012 o 18:17, Henrar napisał:

Spoiler

Musisz najpierw ją ostrzec przed Kai Lengiem a potem jeszcze raz pogadać w Presidium,
by przeżyła. Romans nie ma znaczenia



Spoiler

Ale jak ją ostrzec przed Kei Langiem ? Jak grałem shepem kobietom to to zrobiłem, ale nie pamiętam jak xD Jakieś sugestie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 19:28, vegost napisał:

Spoiler

Ale jak ją ostrzec przed Kei Langiem ? Jak grałem shepem kobietom to to zrobiłem,
ale nie pamiętam jak xD Jakieś sugestie ?


Spoiler

Oba spotkania są możliwe po tym, jak wyśle Ci maila (ogólnie spotykamy się z nią trzy razy na Cytadeli, ale chodzi o rozmowę drugą i trzecią). Z tego co pamiętam to Kai Leng jest wspomniany z automatu w trakcie drugiej rozmowy (tej przez terminal), która rozgrywa się po ataku na Cytadelę.
Aha, musimy też przeczytać mail od Andersona dotyczący Kai Lenga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 19:38, Henrar napisał:

Spoiler

Oba spotkania są możliwe po tym, jak wyśle Ci maila (ogólnie spotykamy się z nią trzy
razy na Cytadeli, ale chodzi o rozmowę drugą i trzecią). Z tego co pamiętam to Kai Leng
jest wspomniany z automatu w trakcie drugiej rozmowy (tej przez terminal), która rozgrywa
się po ataku na Cytadelę.
Aha, musimy też przeczytać mail od Andersona dotyczący Kai Lenga.



Tak, ale jako Shep(facet) miałem z nią tylko dwa spotkania na cytadeli. Raz po raz pierwszy w doku, drugi bodajże w jakimś pokoju i to wszystko. Wiem, że można coś jeszcze zrobić, ale za cholerę nie miałem takiej sytuacji.. Błąd gry ?! Teraz już nie mam szans się cofnąć tak daleko.. Mam tylko save najdalej z przed misji na Horyzoncie.. Fuck me !! ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, jeżeli poniższe informacje są prawdziwe to jest to spory SPOILER odnośnie tego, co się wydarzyło PO zakończeniu ME3. Jest to rzekomo celowy przeciek jednego z pracowników BW z tego co zrozumiałem, ale daje sporo informacji na temat DLC, które ma niby poprowadzić dalej fabułę. Czytacie na własną odpowiedzialność :} i z lekkim przymróżeniem oka, BW jeszcze się do tego nie ustosunkowało na swoim Tweecie.

http://i39.tinypic.com/1gnlw2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeszedłem kampanię i jestem strasznie wkurzony. Co prawda kwestia gustu,

Spoiler

ale w tej grze tak zżyłem się z bohaterami, że ciężko było mi przełknąć przez gardło ich śmierć. Wolałbym najzwyklejszy Happy End zamiast patrzeć jak umierają moi towarzysze, no i ja sam, Shepard. Czy na pewno zginęliśmy? Pojęcia nie mam. Gdyby jednak okazało się, że nasz główny bohater żyje, to też nie wiem co podołałbym w następnej części bez takiego Jokera, Andersona czy Ashley.



@UP.

Kiepski z angielskiego jestem jeśli chodzi o tak złożone teksty, a szkoda, bo może czegoś bym się dowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też bym prosił jak kolega wyżej o jakieś, chociaż krótkie streszczenie tego co jest tam napisane. Będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 19:44, Skwark napisał:

Uwaga, jeżeli poniższe informacje są prawdziwe to jest to spory SPOILER odnośnie
tego, co się wydarzyło PO zakończeniu ME3.


Jak dla mnie do olbrzymi fake. Ale pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemy pierwszego świata: ciekawość mnie zżera, by dowiedzieć się, dlaczego wszyscy tak psioczą na zakończenie, ale nie mam najmniejszego zamiaru poznać go inaczej, jak tylko ujrzeć na własne oczy kończąc grę moją panią Komandor Bastilą Shepard. ;)
Swoją drogą, pograłem już jakieś 15 godzin ( byłoby około 3 więcej, ale wróciłem się w pewnym momencie, bo przypadkowo ominąłem ważny fragment gry ) i póki co, to pod względem mechaniki to najlepsza część gry. Chociażby takie ulepszanie broni: w jedynce zbierało się wszystko w masowych ilościach, w dwójce zostały jedynie różne rodzaje amunicji, ale już jako umiejętności - trójka to złoty środek między nimi. Do tego broń, którą wreszcie każda klasa może nosić ograniczając się jedynie jej wagą. Co prawda gram żołnierzem, więc nie dotyczy mnie ten problem, ale druga postać już cierpliwie czeka w kolejce, aż i ją spotka zaszczyt zakończenie swojej przygody w ME 3. Ogólnie rzecz biorąc, gra się świetnie, a te moje 15 godzin to zapewne ok. 1/3, znając moje tempo gry i miłowanie się w przeszukiwaniu każdego kąta i kończeniu każdego questa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się robi:

Spoiler

Praca nad DLC trwa już pare miesięcy więc była planowana.

Według tych informacji poprawnym przejściem jest zniszczenie Reaperów. DLC o nazwie Terminator skupione zostanie na wydostaniu się załogi Normandy, która rozbiła się gdzieś na krańcu układu Sol i skontaktowaniu się z resztą systemu. Shepard przeżył, razem z resztkami cytadeli wszedł w atmosfere i rozbił się na ziemi.

Szacuje się, że w ciągu roku wyczerpią się zapasy, całe floty utknęły w układzie słonecznym.

Jako, że wszystko co syntetyczne zostało zniszczone, część umysłu Shepa nie działa, Chakwas oznajmia, że Shep będzie warzywem. Powstaje pomysł zastąpienia zniszczonych układów. Załoga wyrusza w 3 miejsca aby zebrać potrzebne śmieci. Ponoć jedna z części pochodzi od EDI, Joker się zgadza.

Shep się budzi, wygłasza symboliczną mowę na resztkach cytadeli, która oficjlanie kończy wojnę. Na koniec mamy cutscenkę, która wszystko zwija i pokazuję co się dalej wydarzyło w związku Shepa z jego LI.


Teraz informacje na temat gry, która ma być następcą serii Mass Effect o nzawie Mass Shift (o_O). W niej ujawnione jest, że prawdziwy Shepard zginął w chwili wejścia cytadeli w atmosferę i że tak naprawdę w ciele Sheparda siedzi Catalyst. Nikt o tym z początku nie wie. Mass Shift to ten sam świat i postacie, gra będzie skierowana bardziej na akcję w tym również latania po kosmosie. Będze szansa polatania Reaperem... o imieniu Murmur, którym steruje Catalyst. Głownym celem Catalysta w Mass Shift będzie powstrzymanie istot żywych od utworzenia kolejnych syntetyków. EDI będzie obecna w jego umyśle - jakiś wewnętrzny konflikt. Reszta informacji opisuje nieco sam gameplay i po krótce nowe postacie. Jest również wzmianka o tym, że Mass Shift odbywać się bedzie millenium po wydarzeniach z ME3.... jak w takim razie Shep przeżyje? ;}



Tak jak wspomniałem. Nie wiadomo kto to umieścił - poza informacją, iż jest to były pracownik BW który narzeka z EA i dlatego publikuje te informacje- tak więc absolutnie nie bierzcie tego na serio, tak jak kolega wyżej napisał, było już głośno o DLC The Truth ;} Osobiście traktuje to bardziej jako ciekawostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 20:09, xDeuSx napisał:

Ogólnie rzecz biorąc, gra się
świetnie, a te moje 15 godzin to zapewne ok. 1/3, znając moje tempo gry i miłowanie się
w przeszukiwaniu każdego kąta i kończeniu każdego questa. :)


Nie będzie ci to dane w pełni. Gra ma dużo bugów. Trzeba nieźle uważać z questami bo lubią się kończyć bez słowa upomnienia i wykonanie ich czasami graniczy z cudem modląc się, żeby buga nie było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również tak samo do tego podchodziłem. Myślałem sobie, że nie może być tak źle, ME to marka BW, mogą robić co chcą z zakończeniem i z pewnością tego nie popsują, jednak gdy je zobaczyłem to przyznam, że troche mnie rozczarowało, chociaż jest na swój sposób wzruszające i epickie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 19:44, Skwark napisał:

Uwaga, jeżeli poniższe informacje są prawdziwe to jest to spory SPOILER odnośnie
tego, co się wydarzyło PO zakończeniu ME3. Jest to rzekomo celowy przeciek jednego z
pracowników BW z tego co zrozumiałem, ale daje sporo informacji na temat DLC, które ma
niby poprowadzić dalej fabułę. Czytacie na własną odpowiedzialność :} i z lekkim
przymróżeniem oka, BW jeszcze się do tego nie ustosunkowało na swoim Tweecie.

http://i39.tinypic.com/1gnlw2.jpg


Fake z bardzo prostej przyczyny (no chyba że koleś który to wrzucił jest totalnym idiotą)... Podał tak szczegółowe dane o sobie że BioWare bez trudu mogło by dojść który to pracownik a wtedy miał by nie tylko gwarantowaną sprawę w sondzie ale nikt by go nie zatrudni wiedząc że jest kablem... I w ogóle ten opis jest debilny... Nie wyobrażam sobie gry kimś innym niż Shepard-em i do tego Shep przypalony w wejściu w atmosferę potrzebuje części zamiennych no błagam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2012 o 14:39, Bracio napisał:


Gdy jesteśmy w Cytadeli włączamy mapę i na niej są zaznaczone postacie które zlecają
nam questy, zmierzamy do nich i oddajemy im dany przedmiot.


Na mapie mam zaznaczonych tylko członków drużyny. Plus w dokach nikogo, w obszarze tymczasowym nikogo, w czyśćcu Arie, w szpitalu dr. Michel i Theana, w ambasadach Belyey''a i Udine. Więcej nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś się pytał, o co chodzi w tych postach:
Czerwony post to historia inżyniera oświetlenia, który opowiada o tym, że Bioware się skończyło po przejęciu przez EA.
Post niżej: wstęp do tego "wycieku" i o tym, że może się zmienić.
Niżej: Terminator - nowe DLC do ME3, rozgrywające się po zakończeniu.

Spoiler

Wg posta, Javik miał pochodzić z Terminatora. DLC opowiada o tym, jak załoga rozbija się na jakiejś planecie Protean. Muszą znaleźć sposób na opuszczenie świata i/lub kontakt z resztą. Wracają na Ziemię, gdzie część ras stara się opuścić Ziemię wiedząc, że nie będą w stanie tam przeżyć (czyli pewnie Turianie i Quarianie).
Shepard zostaje odnaleziony na Ziemi, ciężko ranny (w śpiączce), część jego mózgu (ta syntetyczna, wrzucona przez Cerberusa w ME2), jest wyłączona). Ekipa ma za zadanie "naprawić" bohatera podróżując do trzech lokacji (planet?). Jedna z części ma pochodzić od EDI


Post po prawej:
Spoiler

Po zainstalowaniu części Shepard budzi się koło części Cytadeli, która spadła z nim na Ziemię. Ma przemówienie, które kończy "Sol War" (podejrzewam, że rasy zaczęły walczyć o statki, by opuścić system


Później robi się ciekawie:
Spoiler

W DLC tego nie ma, ale Shepard to nie Shepard (bo on zginął w trakcie upadku), tylko Catalyst)
Jego prawdziwe pochodzenie ma być wyjaśnienie w Mass Shift - duchowym spadkobiercy ME


Spoiler

Mass Shift ma być historią o tych samych postaciach, w tym samym uniwersum, ale bardziej nastawioną na akcję. Gracz ma mieć możliwość latania Reaperem o imieniu Murmur


Dalej historia o postaci, która miała się pojawić w DLC do ME2, ale będzie dopiero w
Spoiler

Mass Shift


Ostatni post:
Spoiler

Bioware planowało historię samobójstwa głównej postaci już w poprzednich częściach. W oryginale ME2 Kaidan/Ashley miał/a popełnić samobójstwo w trakcie rozmowy z Shepardem


Spoiler

Mass Shift ma się skupiać na historii Catalyst, który cały czas stara się powstrzymać syntetyków przed zabiciem istot organicznych. Catalyst będzie w konflikcie z EDI (która teraz ma się w nim znajdować), która uważa, że pokój jest możliwy


Spoiler

Ma być więcej taktycznej walki, ale jednocześnie mniej osłon. Ma się pojawić Volus bez kombinezonu. Dodatkowo ma być on głównym przeciwnikiem w grze. Nazywa się Asad Grim


Ostatnie zdanie mówi o tym, że jest to "work in progress", ale większość fabuły jest już napisana.

Nie wierzę, w to co czytam i w to, co tłumaczę :O
To ja już wolę indoktrynację.

Z ciekawostek: na reddicie ktoś zamieścił parę fragmentów z plików gry, które tłumaczą, skąd ekipa Sheparda
Spoiler

wróciła na Normandię

. Tylko dialogi, co wskazuje na to, że Bioware nie miało nawet czasu na zrobienie sceny w grze. Dodatkowo wiadomo, że wycięto Majora Kirrahe z operacji Hammer i parę innych postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 20:15, Fang napisał:

Fake z bardzo prostej przyczyny (no chyba że koleś który to wrzucił jest totalnym idiotą)...
Podał tak szczegółowe dane o sobie że BioWare bez trudu mogło by dojść który to pracownik
a wtedy miał by nie tylko gwarantowaną sprawę w sondzie ale nikt by go nie zatrudni wiedząc
że jest kablem... I w ogóle ten opis jest debilny... Nie wyobrażam sobie gry kimś innym
niż Shepard-em i do tego Shep przypalony w wejściu w atmosferę potrzebuje części zamiennych
no błagam...


Zgadzam się. Tekst wydaje się być wyssanym z palca jakiegoś gościa, który ma ograniczoną wyobraźnie. Był zły na zakończenie i pomyślał o tym. To by było totalnie niezrozumiałe granie kimś innym niż Shepardem. Do tego znów katalizator i dla odmiany bawimy się Żniwiarzem ? Przypomina mi to DLC dla 6-latków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej, nikt nie sądził, że BW może popsuć samo zakończenie a jednak :P ale sam również nie biore tego na poważnie, umieściłem tutaj jako ciekawostkę to oblookania. Uszkodzenie części zamiennych jest spowodwane wyborem zakończenia, nie wejściem w atmosfere, ale fak faktem, nie było by za bardzo co przypalać przy tym wejściu w atmosfere według mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować