Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

Mass Effect 3

4342 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2012 o 10:22, Phobos_s napisał:

12 PM PST to 21:00 naszego czasu.


Uuu, to ja już przed chwilą ściągnąłem (eh, zostałem zmuszony) Origina, chcę pobierać demko, a tu figa, czekać trzeba :( No trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2012 o 12:33, Pupu2 napisał:

Czyli co? nie ma dema?


Na xboxa jest, na PC około 21, na playstation to nie mam pojęcia kiedy będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2012 o 11:56, Outlander-pro napisał:

Uuu, to ja już przed chwilą ściągnąłem (eh, zostałem zmuszony) Origina, chcę pobierać
demko, a tu figa, czekać trzeba :( No trudno.


Niestety. Z tego co pamiętam to z DLC do ME2 też tak było, że trzeba było czekać do wieczora.
Cóż, prawa rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sieć gram.pl tradycyjnie ssie, powinno się zrobić zrzutkę na nowy serwer dla nich, bądź zatrudnić
nowych informatyków, skoro są tacy biedni. Od paru lat te same problemy. To tak słowem wstępu.
Wykorzystam sytuację i podzielę się jako pierwszy wrażeniami z demka.

Mechanika gry generalnie ta sama, pierwsze co się rzuca w oczy to nieco podrasowane tekstury. Muzyka
jednak taka sobie, oprócz początkującego motywu raczej nie porywa :/ W czasie rozgrywanych dwóch misji
można spotkać paru znajomych z poprzednich części. Jeśli ktoś ma sejwy (między innymi ja) z pewnością
ucieszy go fakt że na bank wpłynie on fabularnie na grę, choć nie wiadomo w jak dużym stopniu.

Multi... w końcu ! Dostępny jest tylko tryb odpierania fal wrogów (coś jak zombie z Coda) i... trzeba
przyznać że wykonano go bardzo dobrze. Są rożne postacie (tak, można będzie grać paroma rasami, w końcu
przypierdziele komuś krogańskim łbem ! :) drzewko umiejętności, modyfikacja ekwipunku.
Niestety, nadal chyba nie wyeliminowano błędu z przenikaniem i utykaniem w ścianach, o czym boleśnie
się przekonałem podczas sieciowej rozgrywki. Jako ostatni żywy zablokowałem się... i dupa zbita. Zginąć
nie mogę, a wyjście z serwera skutkuje stratą WSZYSTKICH punktów XP. Tragedia. Paradoksalnie lepiej dać
się podłożyć całej drużynie i czekać aż serwer sam zakończy grę, zamiast wyjść z niego. Mam nadzieję że
taka idiotyczna opcja jest tylko w demie, ale jeśli nie, to jest to moim zdaniem pierwsza rzecz do
poprawki, zaraz po ścianach.
Krótko mówiąc, warto czekać. Aha, gameplay bardzo przyjemny, widać inspiracje z jedynki, a przeciwnicy
w końcu robią naprawdę dobry użytek z osłon i granatów. Ba, potrafią nawet flankować !
Na razie tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pojawienia się dema ME oczywiście gram.pl musi mulić :P Co do samego demka to z powodu, że nie dało się zaimportować save''ów z dwójki zagrałem sobie panią Shepard i nie wiem czy to wina tej postaci i czy tak było w poprzednich wersjach, ale strasznie sztucznie pani komandor.. biega. W ogóle pierwsze wrażenie mam negatywne, na pierwszy rzut oka wersja PC wygląda na słabo przerobioną z konsoli. Dawno nie grałem w ME2, ale czegoś takiego nie pamiętam. Może to tylko demo, a pełna wersja będzie lepsza i będę miał lepsze wrażenia, ale póki co - choć na to liczyłem - szczena mi nie opadła, wręcz przeciwnie.. Owszem lepsze tekstury, ale ogólnie cała reszta na minus - może to wina tego, że to demo i misję zostały wycięte w sztuczny sposób, ale modele postaci wyglądają słabo, widać że silnik gry ma już swoje lata, mało tego sterowanie też średnie, normalnie odniosłem podobne wrażenie jak grając najpierw w Dragon Age 1 a potem w 2 :P ogólnie fajniej mi się grało w ME2. No ale trzeba pamiętać, że to demo. Tak czy siak, w trójeczkę będzie trzeba zagrać obowiązkowo. Choć wolałbym by to lepiej wyglądało. Zgodzę się z opiniami, że ta wersja to gniot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polak jak to polak - tylko narzekać potrafi. Ech, ludzie, ludzie. Jeśli chcecie ładnej grafiki to odpalcie Battlefielda, zapomnieliście że Mass Effect to tylko Unreal Engine 3? Włączcie część pierwszą, a potem dla porównania demko trójeczki, to nie będziecie tak jęczeć. :) Co do samego demka... prolog naprawdę mi się podobał, szczególnie ostatnia scena, a druga misja? Cóż, trochę wyrwana z kontekstu, ale ujdzie w tłoku. Ogółem rzecz ujmując troche za bardzo z action rpg, jakim niewątpliwie była część 1 zrobili Call of Duty (czy może raczej Gears of War) w kosmosie. Za dużo akcji, a jeśli dodać jeszcze tą opcję wyłączenia wszystkich wyborów, czy przyklejanie się do ścian... ech, casuale, casuale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niektórzy mogą mieć wątpliwości, więc o tym napiszę. Polska wersja gry na X360 w ogóle nie wspiera Kinecta! To że nie będzie obsługi języka polskiego było oczywiste, ale gra nie wspiera nawet anglojęzycznych komend. Po zmianie języka konsoli, demo uruchamia się w wersji w pełni angielskiej i wtedy obsługa Kinect działa, ale czy będzie taka możliwość w pełnej wersji? Poza tym pozbawia nas to możliwości czytania polskich napisów. Ogólnie te komendy to bajer, nieźle się sprawdzają krótkie polecenia, jeśli chodzi o długie, to znacznie szybciej jest nacisnąć. Zabrakło mi też jednego polecenia, które przyszło mi do głowy jako pierwsze do wypróbowania, mianowicie "Reload".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demo strasznie, mnie zawiodło przy pierwszym podejściu prolog wygląda paskudnie, naprawdę ME1 i 2 sprawiały lepsze wrażenie. Ziemia wygląda jak jakaś wczesna alfa, nie mówiąc już o wyglądzie Żniwiarzy. Sytuację ratuje druga misja, wygląd to trochę lepiej, jest sporo fajnej walki. Bardzo podobają mi się skille i zagrywki przeciwników, niezły też jest nowy system zdrowia, ogólnie walka wydaje się być trudniejsza niż w ME2. Bolą za to opcje dialogowe dostępne w demie, tylko dwie możliwości do wyboru, mam nadzieję, że to się zmieni w pełnej wersji. Po demie miałem składać preorder, teraz już nie jestem tego taki pewien :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, myślałem że to tylko ja z bliżej niewiadomych powodów zawiodłem się demem. Trochę to wszystko takie przekombinowane i nienaturalne. Pełniaka i tak kupię, bo fabuła wciągnęła mnie do reszty, ale samą mechaniką gry jestem zawiedziony. Nie liczę też na większe zmiany w pełnej wersji, bo ta została już ukończona. Z resztą to już demo. Gdyby to była jakaś wersja beta to wiadomo, że BioWare naprawiłby to i owo. Ale w tym przypadku lepiej się nie nastawiać na nic wielkiego. W każdym razie mój pierwszy kontakt z ME3 wypadł raczej negatywnie, ale nie zniechęciło mnie to do zakupu pełnej wersji. Multi nie próbowałem - odpuściłem sobie na etapie logowania do Origina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demko naprawdę jakieś żylaste i niedoprawione. Anderson przy bieganiu ma ruchy jak drewniana marionetka, Żniwiarze wyglądają, jakby robił je grafik amator. Sztuczność otoczenia w prologu dosłownie wyrzyguje się z ekranu. Dialogów nie oceniam, bo wiadomo - wszystkiego ze szczegółami dowiemy się w pełnej wersji, smaczków też się tam na pewno nazbiera. Mechanika troszkę mnie wkurzyła, chociaż to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Zaś słysząc zwyczajne powielenie motywu Normandy Reborn czułem się jakby wylano na mnie wiadro moczu. Rozumiem, chwytliwych motywów można użyć ponownie, ale 1) nie kopiując na chama, 2) nie w tak debilny sposób, gdzie ta muzyka kompletnie tam nie pasuje.
Pod względem audiowizualnym jestem bardzo rozczarowany, jednak mimo wszystko przyjemnie zleciała ta godzinka ze starymi mordami.
A na koniec mały psikus: do obrony kroganki mój Infiltrator (czy jak tam inni wolą, Szpieg) ruszył uzbrojony w shotguna i Motykę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, demo ma trochę wad graficznych:
udało mi się przeniknąć przez mojego towarzysza a potem nie mogłem się zatrzymać, gdyż pchał mnie on przed sobą
przede mną pojawia się pozioma linia, która trochę przeszkadza w rozgrywce
najbardziej graficznie odstraszył mnie dym - są momenty, gdy przeciwnicy rzucają w nas dymnymi granatami, jeżeli spojrzy się na dym z innego konta to widać, iż to tylko dwuwymiarowa tekstura ...
do tego napisy, doszedłem do wniosku, że w pełnej wersji pewnie nie będę ich w ogóle czytał ...

gra poszła już do tłoczni, więc nie ma raczej szans na poprawki, ale może patche to poprawią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku dema postacie mają zamknięte usta w czasie dialogów, potem przez chwilę ruch ust jest opóźniony w stosunku do głosu, ale po udaniu się

Spoiler

na naradę/przesłuchanie

wszystko już działa jak należy, też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2012 o 10:54, damlon napisał:

Na samym początku dema postacie mają zamknięte usta w czasie dialogów, potem przez chwilę
ruch ust jest opóźniony w stosunku do głosu, ale po udaniu się

Spoiler

na naradę/przesłuchanie


wszystko już działa jak należy, też tak macie?

U mnie wszystko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle, do panów oburzonych niskim poziomem grafiki :

Popatrzcie no sobie do opcji w grze. Są tam ustawienia co do jakości tekstur ? No właśnie. Nie ma. A w poprzednich odsłonach były. Hmm... coś tu jest nie tak co to oznacza ?
Ano to że gracie najprawdopodobniej na średnich ustawieniach. Pozostałych tekstur nie wrzucono, aby demko mniej zajmowało.
Lepiej czasem pomyśleć nieco przed osądami.
Być może się mylę, ale prawie na bank to jest powodem takiej średniawej grafy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się, że opcji ustawień grafiki w demie jest trochę mało, ja jestem zadowolony, bo na moim starym GF 7950gt gra działa płynnie, ale faktycznie przydałyby się pewnie lepsze tekstury dla osób, które mają sprzęt zdolny je wykorzystać. Wiem, że pewnie są osoby, dla których grafika jest najważniejsza, ale dla mnie jest to ostatnia rzecz jaką będę brał pod uwagę przy ocenie ME3. Gra ma wywoływać emocje, a scena opuszczenia przez Sheparda Ziemi w połączeniu z towarzyszącą muzyką jest super, można się popłakać jak ktoś jest wrażliwy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować