PinKee

ANDROID System

696 postów w tym temacie

Jeszcze raz pisze bo odkrylem problem. Mam zainstalowanego LG PC Suite IV. Wlasnie porobowalem za jego pomoca polaczyc sie z moim LG Swiftem i nie moge. Nie wykrywa telefonu. Jak wciskam zeby laczyl sie z pamięcia masowa to juz windows wykrywa ale wiadomo... To juz nie przez Suite w ktorym moge robic aktualizacje. Odinstalowalem wiec program, sciagnalem ze strony LG i zainstalowalem ponownie. Dalej nic.
Czytalem gdzies ze moze to byc przez zbyt mala ilosc pamieci na telefonie, wiec kilka programow wywalilem. Mam 30MB wolnych. Wyczytalem tez ze moze zadzialac jak wyciagne karte pamieci ale tez nic.
Wie ktos co mam zrobic? Miesiac temu jeszcze dzialalo a nic chyba nie robilem co mogloby cos zepsuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czekam na przesyłkę z Orange z HTC Desire ... i od razu pyt. ;]

Polecicie jakieś godne uwagi aplikacje ?
Orientuje się ktoś ile taki telefon pobiera/wysyła danych miesięcznie ?
Głównie chodzi mi o sprawdzanie konta mailowego raz na 2-3 godziny i aktualizacje pogody co powiedzmy godzinę ... do reszty rzeczy będę używał WiFi. I tu rodzi się kolejne pytanie.Czy jeśli chcę korzystać z WiFi muszę dodatkowo wyłączyć obsługę 3G etc ? Czy jak się połączę to będzie ciągnęło z WiFi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Jak w moim przypadku (Orange) będzie z aktualizacją do 2.2 ? Będę musiał coś skądś pobrać czy wyskoczy mi informacja w tel, że aktualizacja jest dostępna ? Jak wiadomo telefon zapchany programikami od Orange ... poza tym da się to jakoś ... wywalić? :)


Sorrki za double post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowiem tylko o tym Wifi - nie trzeba nic wyłączać 3G, jak jesteś z Wifi połączony, to automatycznie tylko tego używa do połączenia z siecią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2010 o 04:00, Codipar napisał:

Właśnie czekam na przesyłkę z Orange z HTC Desire ... i od razu pyt. ;]

Pierwszy poważny błąd. Mulasty syf od Orange dostajesz na dzień dobry. Rozumiem jednak , że ofertę miałeś dobrą, witam zatem w klubie posiadaczy najlepszego obok iPhone''a smartfona na świecie.

Dnia 14.12.2010 o 04:00, Codipar napisał:

Polecicie jakieś godne uwagi aplikacje?

Zerknij do mojego posta na samym dole na poprzedniej stronie. Zapodałem tam parę programów, które sam mam zainstalowane.

Dnia 14.12.2010 o 04:00, Codipar napisał:

Orientuje się ktoś ile taki telefon pobiera/wysyła danych miesięcznie ?

Nie. Ściągnij widżeta monitorującego ilość przesyłanych danych. Nie powinno być dużo, dopóki nie zaczniesz mocno szaleć. Ustawisz RSS, pocztę, pogodę, aktualizacje aplikacji z Marketu... robi się sporo, a jak dojdzie jakiś Facebook czy Twitter, to szykuj kasę na rachunki. Tak czy siak: Android = dobry pakiet internetowy, inaczej może być niemiło. A jak high-endowy Android, jak Desire, to tym bardziej. No chyba że zablokujesz transfer.

Dnia 14.12.2010 o 04:00, Codipar napisał:

Głównie chodzi mi o sprawdzanie konta mailowego raz na 2-3 godziny i aktualizacje pogody
co powiedzmy godzinę ... do reszty rzeczy będę używał WiFi. I tu rodzi się kolejne pytanie.Czy
jeśli chcę korzystać z WiFi muszę dodatkowo wyłączyć obsługę 3G etc ? Czy jak się połączę
to będzie ciągnęło z WiFi ?

Pamiętaj jedynie, że częste używanie WiFi skraca czas działania na jednym naładowaniu z dwóch dni do jakichś paru godzin. Ja wolę jechać na 3G niż zarzynać baterię.

Dnia 14.12.2010 o 04:00, Codipar napisał:

Jeszcze jedno. Jak w moim przypadku (Orange) będzie z aktualizacją do 2.2 ? Będę musiał coś skądś pobrać
czy wyskoczy mi informacja w tel, że aktualizacja jest dostępna ? Jak wiadomo telefon zapchany programikami > od Orange ... poza tym da się to jakoś ... wywalić? :)

Masz stosowną opcję w ustawieniach. W ogóle to jest update do FroYo z Orange? Aż dziwne, że wieśniakom zachciało się taki przygotować... ciekawe co będzie z nadchodzącym Gingerbread... Nieważne. Syfu z Orange nie wywalisz bez sflashowania nowego, czyściutkiego, wolnego od skaz operatora ROMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2010 o 15:58, Siriondel napisał:

> Właśnie czekam na przesyłkę z Orange z HTC Desire ... i od razu pyt. ;]
Pierwszy poważny błąd. Mulasty syf od Orange dostajesz na dzień dobry. Rozumiem jednak
, że ofertę miałeś dobrą, witam zatem w klubie posiadaczy najlepszego obok iPhone''a
smartfona na świecie.

> Polecicie jakieś godne uwagi aplikacje?
Zerknij do mojego posta na samym dole na poprzedniej stronie. Zapodałem tam parę programów,
które sam mam zainstalowane.

> Orientuje się ktoś ile taki telefon pobiera/wysyła danych miesięcznie ?
Nie. Ściągnij widżeta monitorującego ilość przesyłanych danych. Nie powinno być dużo,
dopóki nie zaczniesz mocno szaleć. Ustawisz RSS, pocztę, pogodę, aktualizacje aplikacji
z Marketu... robi się sporo, a jak dojdzie jakiś Facebook czy Twitter, to szykuj kasę
na rachunki. Tak czy siak: Android = dobry pakiet internetowy, inaczej może być niemiło.
A jak high-endowy Android, jak Desire, to tym bardziej. No chyba że zablokujesz transfer.

> Głównie chodzi mi o sprawdzanie konta mailowego raz na 2-3 godziny i aktualizacje
pogody
> co powiedzmy godzinę ... do reszty rzeczy będę używał WiFi. I tu rodzi się kolejne
pytanie.Czy
> jeśli chcę korzystać z WiFi muszę dodatkowo wyłączyć obsługę 3G etc ? Czy jak się
połączę
> to będzie ciągnęło z WiFi ?
Pamiętaj jedynie, że częste używanie WiFi skraca czas działania na jednym naładowaniu
z dwóch dni do jakichś paru godzin. Ja wolę jechać na 3G niż zarzynać baterię.

> Jeszcze jedno. Jak w moim przypadku (Orange) będzie z aktualizacją do 2.2 ? Będę
musiał coś skądś pobrać
> czy wyskoczy mi informacja w tel, że aktualizacja jest dostępna ? Jak wiadomo telefon
zapchany programikami > od Orange ... poza tym da się to jakoś ... wywalić? :)
Masz stosowną opcję w ustawieniach. W ogóle to jest update do FroYo z Orange? Aż dziwne,
że wieśniakom zachciało się taki przygotować... ciekawe co będzie z nadchodzącym Gingerbread...
Nieważne. Syfu z Orange nie wywalisz bez sflashowania nowego, czyściutkiego, wolnego
od skaz operatora ROMu.



Okej dzięki za odpowiedzi ...
Jak się bardziej oswoję z telefonem to wgram wszystko bez datków orange.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Siriondel mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Dawno kupowałeś tego Desire ? Jaki masz wyświetlacz?AMOLED czy SLCD? Zależy mi na wyświetlaczu AMOLED a jak wiadomo w obiegu sa też SLCD, za który podziękuje ... i martwię się co mi przyślą z tego orangę ... napisałem do nich maila ale może być tak, że mi odpiszą po dostawie tel. Na stronie mają podane, że wyświetlacze to AMOLED ... ale może być też tak, że nie zmienili/dodali, że są też SLCD ... Przy kurierze nie będę wstanie stwierdzić co mi się trafiło ... i obawiam się, że będę musiał odstąpić od umowy z nimi w przypadku jak podeślą mi SLCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam już za 3 posta pod rząd ale mam pytanie.Czy na wersji andka 2.2 (Froyo) można już instalować aplikacje na karcie pamięci bez potrzeby rootowania systemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 10:11, Codipar napisał:

Przepraszam już za 3 posta pod rząd ale mam pytanie.Czy na wersji andka 2.2 (Froyo) można
już instalować aplikacje na karcie pamięci bez potrzeby rootowania systemu ?

Tak, można - dlatego ja się nie mogę doczekać aż na niego się przesiądę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 11:34, PinKee napisał:

> Przepraszam już za 3 posta pod rząd ale mam pytanie.Czy na wersji andka 2.2 (Froyo)
można
> już instalować aplikacje na karcie pamięci bez potrzeby rootowania systemu ?
Tak, można - dlatego ja się nie mogę doczekać aż na niego się przesiądę :)



Heh, chociaż jedna dobra wiadomość ;] Jeszce żebym tylko dostał AMOLEDA ... i będzie dobrze.
Tak poza tym pakiet danych 500MB styknie do aktualizacji widgetu pogodowego co godzinę oraz gmaila co 2-3 godziny ? Do pobierania aplikacji i przeglądania internetu będę używał Wi-Fi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam zamiar kupić w play SE x8,już czytałem i wiem że jest ta aktualizacja do adnroida 2.3.Czy są jakieś inne telefony z tym androidem za podobną cenę?Polecacie jakiś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam już ok. tygodnia Androida i jak na razie to sumarycznie - razem ze ściąganiem aplikacji z Marketu - mam niecałe 100MB, więc Tobie 500 MB powinno bezproblemowo wystarczyć na maila i pogodynkę :) Jedynie jakbyś chciał video oglądać po sieci, to Cię może trochę sieknąć megabajtowo, ale normalne strony aż tak dużo też nie zabierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 12:06, PinKee napisał:

Ja używam już ok. tygodnia Androida i jak na razie to sumarycznie - razem ze ściąganiem
aplikacji z Marketu - mam niecałe 100MB, więc Tobie 500 MB powinno bezproblemowo wystarczyć
na maila i pogodynkę :) Jedynie jakbyś chciał video oglądać po sieci, to Cię może trochę
sieknąć megabajtowo, ale normalne strony aż tak dużo też nie zabierają.


Video to raczej przez Wi-Fi ... po to mam w domu 50Mbit/s szkoda, że HTC Desire nie obsługuje technologi n tylko b/g lepszy przesył danych by był ...
Jak to faktycznie tak mało ciągnie to na początek może wykupie 100 MB i zobaczę jak to będzie najwyżej dokupię.

EDIT: Jaką przeglądarką dysponuje 2.2 ?? Opera mini 11 ?? Czy operę trzeba ściągnąć ? I jak wygląda sprawa flesha w niej ? Trzeba coś doinstalować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 12:06, Get_Down napisał:

Witam,mam zamiar kupić w play SE x8,już czytałem i wiem że jest ta aktualizacja do adnroida
2.3.Czy są jakieś inne telefony z tym androidem za podobną cenę?Polecacie jakiś inny?


Tylko pytanie czy SE X8 dostanie aktualizacje do 2.3 ? Bo nic o tym nie słyszałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 12:09, Codipar napisał:

Video to raczej przez Wi-Fi ... po to mam w domu 50Mbit/s

W domu to ja video na komputerze przeglądam, a nie na mikrym ekraniku :P

Dnia 15.12.2010 o 12:09, Codipar napisał:

EDIT: Jaką przeglądarką dysponuje 2.2 ?? Opera mini 11 ?? Czy operę trzeba ściągnąć ?
I jak wygląda sprawa flesha w niej ? Trzeba coś doinstalować ?

2.2 pewnie tak jak 2.1 dysponuje tylko jakąś standardową androidową przeglądarką, Operę czy inne Delfiny trzeba sobie samemu ściągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 12:20, PinKee napisał:

> Video to raczej przez Wi-Fi ... po to mam w domu 50Mbit/s
W domu to ja video na komputerze przeglądam, a nie na mikrym ekraniku :P
> EDIT: Jaką przeglądarką dysponuje 2.2 ?? Opera mini 11 ?? Czy operę trzeba ściągnąć
?
> I jak wygląda sprawa flesha w niej ? Trzeba coś doinstalować ?
2.2 pewnie tak jak 2.1 dysponuje tylko jakąś standardową androidową przeglądarką, Operę
czy inne Delfiny trzeba sobie samemu ściągnąć.



Ja ogólnie to nawet na komputerze rzadko na YT zaglądam ...
Wiesz mi czasem się nie chce siedzieć przy kompie i oglądać czegokolwiek a laptopy przeważnie są zajęte więc dla mnie będzie akurat ... o ile w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, gościu, Ty zapomnij o wyświetlaczu AMOLED w Desire. Ja brałem w Play, telefonik jak ze sklepowej dystrybucji, nie mącony, było to 3 miesiące temu i mam SLCD. Nie ma już takich ekranów w Desire, od kiedy Samsung jakiś czas temu stwierdził stwierdził, że nie mają możliwości robić tych ekranów dla telefonów innych niż własne ze względu na ograniczenie dostępu do surowców (ja tam nie wiem z czego te ekrany się robi). A potem montaż nie został wznowiony... wiesz, Desire to "stary" model i trzeba promować Desire Z i HD.

Parę słów ode mnie. Po pierwsze, dlaczego tak Ci zależy na tym wyświetlaczu? Nie ma prawie żadnej różnicy, poza jakimiś ledwo dostrzegalnymi odcieniami, kontrast może lepszy, kąt widzenia pełniutki, ale obraz w SLCD jest bardziej naturalny. Kolory w AMOLED wcale nie są lepsze od tych w SLCD. Sam przejrzałem wiele recenzji i porównań - w niemal wszystkich stwierdzano, że różnice są w sumie nieistotne. Plus taki może, że AMOLED jest mniej pazerny na baterię (dużo mniej!), a SLCD ma lepszą (podobno) widoczność w słońcu.

Jak sprawdzić jaki masz ekran? Masz napisane na spodzie pudełka telefonu Jak będzie "3,7 inch capacitive touch screen", to masz SLCD, a jak "3,7 inch AMOLED touch screen" - to wiadomo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się