PinKee

ANDROID System

696 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2010 o 15:05, Siriondel napisał:

Heh, gościu, Ty zapomnij o wyświetlaczu AMOLED w Desire. Ja brałem w Play, telefonik
jak ze sklepowej dystrybucji, nie mącony, było to 3 miesiące temu i mam SLCD. Nie ma
już takich ekranów w Desire, od kiedy Samsung jakiś czas temu stwierdził stwierdził,
że nie mają możliwości robić tych ekranów dla telefonów innych niż własne ze względu
na ograniczenie dostępu do surowców (ja tam nie wiem z czego te ekrany się robi). A potem
montaż nie został wznowiony... wiesz, Desire to "stary" model i trzeba promować Desire
Z i HD.

Parę słów ode mnie. Po pierwsze, dlaczego tak Ci zależy na tym wyświetlaczu? Nie ma prawie
żadnej różnicy, poza jakimiś ledwo dostrzegalnymi odcieniami, kontrast może lepszy, kąt
widzenia pełniutki, ale obraz w SLCD jest bardziej naturalny. Kolory w AMOLED wcale nie
są lepsze od tych w SLCD. Sam przejrzałem wiele recenzji i porównań - w niemal wszystkich
stwierdzano, że różnice są w sumie nieistotne. Plus taki może, że AMOLED jest mniej pazerny
na baterię (dużo mniej!), a SLCD ma lepszą (podobno) widoczność w słońcu.

Jak sprawdzić jaki masz ekran? Masz napisane na spodzie pudełka telefonu Jak będzie "3,7
inch capacitive touch screen", to masz SLCD, a jak "3,7 inch AMOLED touch screen" - to
wiadomo :P



Na pudełku nie będzie nic bo pomarańcza barnduje nawet pudełka ... jak nie dostanę AMOLEDA to pójdę do salonu i podziękuje za współpracę i poszukam jakiejś ciekawej oferty z SGS.Zależy mi na AMOLED ze względu na to, że nie potrzebuje latarki z wyświetlacza jak to jest w przypadku i LCD i SLCD.Widoczność na słońcu też mi nie robi bo głównie sprowadza się do sprawdzenia godziny ... a jak przyjdzie sms to sobie mogę ręką przysłonić i zobaczę co trzeba. Zależy mi właśnie ładnych i żywych kolorach ... jakbym chciał LCD to bym kupił HTC HD2 na WM i ewentualnie przerobił na androida.
Tak naprawdę to się zastanawiam ile prawdy jest w tym, że Samsung nie daje rady z produkcją bo z tego co wiem uruchomili nową fabrykę ... może po prostu HTC zrobiło się bardziej pazerne na kasę i tańszym kosztem sprzedaje produkt po starej cenie ...
Gdyby nie to, że Desire HD jest dość drogi w orange to bym go wziął ... Desire Z nie widziałem w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja bym się nie przejmował, ale oczywiście to Twoje upodobania. Może to i dobrze, ze względu na to, że podziękujesz tym chamom za współpracę. Ale że nawet pudełka zmieniają na własne, to nie wiedziałem. Ale z drugiej strony widziałeś takiego boxa? Może to nie będzie jakieś zupełnie inne pudełko, tylko jakiś lekki branding, znaczek tu i tam, dzięki czemu dopatrzysz się, że masz nie taki ekran...
Z tą pazernością HTC to biorę to mocno pod uwagę. Może nawet taka była ich cicha strategia pierwotnie, ch** wie. Z tego względu również obawiam się o oficjalny update do 2.3 dla Desire (tu znów - dla HD już jest potwierdzony, ale o aktualizacji dla zwykłego ani słowa, na szczęście jest community).
Ja HD bym nie brał, nie podoba mi się design i przyciski, a kolosalny ekran sprawia, że wskaźnik mobilności spada poniżej moich osobistych wytycznych minimalnych. Desire Z to coś jak zwykły Desire tylko z fizyczną klawiaturą QWERTY, kilkoma małymi bajerkami i (jeszcze) słabszą baterią. W polskich salonach/sklepach również go nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem bo mama ostatnio sobie u nich Samsunga Monte kupiła ... pudełko jest całkowicie przerobione na motyw orange. Na pudełku znajduje się tylko informacja o zawartości zestawu bez danych technicznych i adresy do oddziałów orange w całej europie ... po prostu żenada ... pocieszający jest tylko fakt, że podobno jest możliwość wyboru w 2.2 jakiej nakładki chce się używać ... przynajmniej podobno w Desire tak jest ...

Teraz jestem w kropce i nie wiem jaki bym miał wziąć telefon zamiast Desire.SGS wypada nieźle natomiast mam niemiłe doświadczenia z serwisem samsunga na tyle silne, że wcześniej nie brałem w ogóle pod uwagę go, do tego jego wykonanie jak dla mnie pozostawia wiele do życzenia ... i to brzydka nakładka Touch Wiz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 16:00, Codipar napisał:

Teraz jestem w kropce i nie wiem jaki bym miał wziąć telefon zamiast Desire.

Ja bym brał Samsunga Wave. Czort z tym, że ma Bada OS, ale jest mistrzowsko wręcz wykonany, cieniutki i aluminiowy, cudeńko po prostu. A dodatkowo ma ekranik Super AMOLED i jeszcze jest stosunkowo nieduży jako całość, więc jest doskonale mobilny i w kieszeni się mieści bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 16:27, PinKee napisał:

> Teraz jestem w kropce i nie wiem jaki bym miał wziąć telefon zamiast Desire.
Ja bym brał Samsunga Wave. Czort z tym, że ma Bada OS, ale jest mistrzowsko wręcz wykonany,
cieniutki i aluminiowy, cudeńko po prostu. A dodatkowo ma ekranik Super AMOLED i jeszcze
jest stosunkowo nieduży jako całość, więc jest doskonale mobilny i w kieszeni się mieści
bezproblemowo.



Mi właśnie chodzi o coś z wyświetlaczem ok. 4 cali. SGS akurat by się nadawał gdyby nie to, że to Samsung ... mam straszę doświadczenia z serwisem komórek tego producenta i musiałbym być naprawdę w desperacji, żeby kupić komórkę od nich ... poza tym on też ma Super AMOLED ;]

Siriondel zapodaj jakąś fotkę jak się prezentuje np pulpit przy "SUPER LCD" lub jak niektórzy wolą "Szajs LCD" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

APPS, APPS , APPS!
Android/iOS > każdy inny telefon bez Androida/iOS
Obudową to możesz zabłysnąć przed znajomymi i w tramwaju ale soft, soft służy wyłącznie Tobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daje linka do aukcji na allegro, żeby pokazać jak orange branduje pudełka. ;]

http://allegro.pl/htc-desire-amoled-karta-4gb-komplet-jak-nowy-i1368815205.html


EDIT : Koleś chce za niego tylko 1.100 zł ... tak myślę, że może sprzedam swojego o ile będzie z SLCD za normalną cenę i kupię tego ... a za resztę... może jakieś dobre słuchawki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 16:46, Selv napisał:

APPS, APPS , APPS!
Android/iOS > każdy inny telefon bez Androida/iOS
Obudową to możesz zabłysnąć przed znajomymi i w tramwaju ale soft, soft służy wyłącznie Tobie ;)

Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie - dla mnie właśnie ważniejsza jest jakość wykonania samego telefonu, nie przepadam za tandetnym i trzeszczącym plastikiem, a bardzo lubię metalowe obudowy. Nie po to, żeby się nimi chwalić, tylko dla mojego dobrego samopoczucia :)
Co do aplikacji - na Androida i iOSa jest całe zatrzęsienie aplikacji, a bardzo wiele z nich nie nadaje się nawet do tego, żeby się nimi podetrzeć ^_^ Zresztą po co Ci dziesięć różnych programów robiących to samo? Mnie jest bardzo łatwo zadowolić, więc pewnie Bada OS by mi wystarczył, a bebechy i "skórkę" Wave ma bajeczne :]

A propos Androida - jak przeglądałem Market, to rzuciły mi się w oczy programy, które pomagają wybrać przydatne programy... :D Od nadmiaru głowa jednak boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że w kategoriach cenowych Wave'a nie ma już skrzypiącego plastiku, nie popadajmy w skrajności.
Nie ma co w ogóle mówić o nieprzydatnych aplikacjach, ważne, że są i będą nowe a system będzie wspierany przez długi okres czasu. Co komu potrzebne wybieramy. Nie podoba się pulpit? Zmieniasz. Nie pasuje klawiatura? Zmieniasz. Nie pasuje app draw, zmieniasz!
Po to masz dużo aplikacji abyś mógł sobie wybrać taką która leży najbardziej, zupełnie jak na windowsie, jeden używa foobar, drugi winamp. Na tym polega właśnie pewna "wolność" Androida i nie uzyska się tego na Wave, nawet poprzez samą politykę cenową aplikacji - mało bezpłatnych.
Zresztą, nie brałbym tego systemu chociażby dlatego, że jest nowy. Zmieniam telefony na tyle rzadko, że wybieram coś co będzie wspierane przez następne 2 lata a tutaj tej pewności nie ma.
Dla ludzi którzy używają jeszcze telefonu jako tylko "telefonu" to faktycznie, bez różnicy ale dla bardziej wymagających użytkowników - imo iOS/Android

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, masakra! To jest zupełnie inny box niż box normalny! Jeżeli takie coś ma miejsce, to co dopiero siedzi w samym sofcie? Normalnie bez debrandingu ani rusz. Ograniczenie konkurencji w najbardziej bezczelny sposób...
Całe życie byłem w Orange. Teraz mam Play, ale stary nr nadal mam na Xperii X1 (o dziwo - niebrandowana!), ale kiedy tylko opłacę swój haracz do końca - nigdy tam nie wracam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 17:08, Siriondel napisał:

Chłopie, masakra! To jest zupełnie inny box niż box normalny! Jeżeli takie coś ma miejsce,
to co dopiero siedzi w samym sofcie? Normalnie bez debrandingu ani rusz. Ograniczenie
konkurencji w najbardziej bezczelny sposób...
Całe życie byłem w Orange. Teraz mam Play, ale stary nr nadal mam na Xperii X1 (o dziwo
- niebrandowana!), ale kiedy tylko opłacę swój haracz do końca - nigdy tam nie wracam.



Przyszedł mój HTC.Powiem szczerze prezentuje się znacznie lepiej niż sądziłem ... Nie wiem jaki ma wyświetlacz ... nie jestem wstanie tego na chwilę obecną stwierdzić.W każdym razie widać wszystko nawet pod bardzo bardzo dużym kontem ...

Ogólnie to mam jeszcze parę pytań.
Właśnie ładuje po raz pierwszy telefon.I nie wiem czy mam go ładować 12 godzin tzn. Formować baterię czy naładować na maxa i odłączyć.Różnie producenci różnie podają ...
Druga sprawa.Dostaliście instrukcję obsługi w postaci książeczki ? Bo ja nie mam nic takiego ...
Orientuje się ktoś jak zrobić aby tylko wybrane przeze mnie aplikacje łączyły się z internetem ?Przy konfiguracji telefonu na pewno zaznaczyłem Gmaila ... poza tym pogodynka ... można jakoś ustawić jak często ma się odświeżać poczta a jak pogodynka ? Jeszcze jakieś inne widgety/aplikacje łączą się z netem ?
O dziwo w tel. miałem zainstalowaną od razu wersję 2.2 ... do pobrania mam jakąś małą aktualizację jeszcze ... wnosi ona coś konkretnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 20:33, Codipar napisał:

Przyszedł mój HTC.Powiem szczerze prezentuje się znacznie lepiej niż sądziłem ... Nie
wiem jaki ma wyświetlacz ... nie jestem wstanie tego na chwilę obecną stwierdzić.W każdym
razie widać wszystko nawet pod bardzo bardzo dużym kontem ...

Czy Ty chciałeś AMOLEDA dlatego, iż byłeś przekonany, że SLCD to jakieś totalne gó*no, na którym nic nie widać i ogólnie brzydkie, bez porównania do AMOLED? :P Jak tak, to myliłeś się, co zresztą napisałem - nie ma praktycznie żadnych różnic do zobaczenia gołym okiem.

Dnia 16.12.2010 o 20:33, Codipar napisał:

Właśnie ładuje po raz pierwszy telefon.I nie wiem czy mam go ładować 12 godzin tzn. Formować
baterię czy naładować na maxa i odłączyć.Różnie producenci różnie podają ...

Nie, ładuj normalnie, tak ze 4 godziny. Tobie chodzi o formatowanie baterii? Ekhm... tego się nie przeprowadza od paru lat w telefonach :P Zaś tzw. kalibrację baterii możesz przeprowadzić później, ale do dziś nawet najwięksi mędrcy nie uzgodnili, czy to w ogóle coś daje.

Dnia 16.12.2010 o 20:33, Codipar napisał:

Druga sprawa.Dostaliście instrukcję obsługi w postaci książeczki ? Bo ja nie mam nic
takiego ...

Heh. Orange w swoim poziomie debilizmu upadli już tak nisko, że nie dołączają takich bajerów. W Xperii miałem instrukcję w postaci jakiejś rozkładanej planszy. Zaś teraz przy Desire miałem normalną instrukcję książeczkową, ale cóż... hello, Orange.

Dnia 16.12.2010 o 20:33, Codipar napisał:

Orientuje się ktoś jak zrobić aby tylko wybrane przeze mnie aplikacje łączyły się z internetem
?Przy konfiguracji telefonu na pewno zaznaczyłem Gmaila ... poza tym pogodynka ... można
jakoś ustawić jak często ma się odświeżać poczta a jak pogodynka ? Jeszcze jakieś inne
widgety/aplikacje łączą się z netem ?

Możesz ustawić coś takiego tylko w przypadku określonych programów już będących elementami systemu lub dorzuconymi przez HTC w ramach Sense. Jak będziesz instalował zewnętrzne aplikacje, to będziesz miał info, jakich uprawnień wymaga ona do działania. Jeżeli jednym z nich będzie "pełen dostęp do internetu", to aplikacja ma dostęp i Tobie, zwykłemu szaremu użyszkodnikowi nie jest dane to wpłynąć - nie możesz przebierać, że ta może się łączyć, a tamta nie - dopóki całkowicie nie odłączysz telefonu od internetu.
Co jeszcze łączy się netem? Na pewno widżety i programy społecznościowe, przeglądarki (choć nie same, wiadomka), RSS, Footprints/Friend Stream, Akcje. No i sprawdziłbym na Twoim miejscu, czy czasem coś od Orange nie łączy się samo gdzieś przypadkiem.

Dnia 16.12.2010 o 20:33, Codipar napisał:

O dziwo w tel. miałem zainstalowaną od razu wersję 2.2 ... do pobrania mam jakąś małą
aktualizację jeszcze ... wnosi ona coś konkretnego ?

Aktualizację do systemu? Nic mi o tym nie wiadomo. Zaś to, że masz od razu 2.2 to kwestia brandowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, telefon będę ładował normalnie.Wiem, że takie baterie nie posiadają pamięci ładowania ale wolałem się upewnić ;]

Ogólnie to nie widzę tam dużo syfu od orange ... jakaś gierka ... pewnie demo, Orange world, Orange navi i chyba coś jeszcze ... poza tym mogę ustawić sobie normalny wygląd HTC Sync.
Jak naładuje tel. to pobawię się żeby skonfigurować bo na razie bawiłem się na nieaktywnej karcie żeby nie skasowało mi jak za zboże ...

Jeszcze jedno, czy jeśli jestem w zasięgu WiFi to telefon będzie pobierał/wysyłał dane przez to łącze czy przez łącze GSM ? Coś tam ustawiałem jak ma się łączyć ale i tak nie chce żeby przypadkiem nie korzystało z tego co ma.

EDIT : Co do AMOLEDA to po prostu podobały mi się kolory na nim ale jak jak teraz patrzę to obraz na tel. jest bardzo ładny ... a małe prawdopodobieństwo, że to jednak AMOLED ... Telefonu nie oddam ;p Za bardzo mi się spodobał ... Najbardziej z gówien Orange drażni mnie znaczek na tylnej klapce ... na szczęście zawsze będzie zasłonięty dłonią ;] Patrzyłem za nowymi klapkami ale ceny kosmiczne jak za takie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 21:21, Codipar napisał:

Jeszcze jedno, czy jeśli jestem w zasięgu WiFi to telefon będzie pobierał/wysyłał dane
przez to łącze czy przez łącze GSM ? Coś tam ustawiałem jak ma się łączyć ale i tak nie
chce żeby przypadkiem nie korzystało z tego co ma.

Zawsze jeśli jesteś połączony z siecią WiFi telefon jedzie po WiFi. Pamiętaj - nie wystarczy być w zasięgu, trza być połączonym.
Zdarza się z sieciami WiFi różnie, czasami np. tak, że połączenie się zrywa. I telefon automatycznie przechodzi na GSM (oczywiście dopóki nie uzyska jeszcze raz połączenia z WiFi, próbę podejmuje automatycznie), co może oznaczać koszta. W ustawieniach masz opcję, by tel. zamiast przechodzić na GSM, rozłączał połączenie całkowicie. Taka rada ;)

Dnia 16.12.2010 o 21:21, Codipar napisał:

... Telefonu nie oddam ;p

Wiedziałem, że to powiesz :P

Dnia 16.12.2010 o 21:21, Codipar napisał:

Za bardzo mi się spodobał ... Najbardziej z gówien Orange drażni
mnie znaczek na tylnej klapce ... na szczęście zawsze będzie zasłonięty dłonią ;] Patrzyłem
za nowymi klapkami ale ceny kosmiczne jak za takie coś.

Nom, to jest to co najbardziej drażni, do tego zmniejsza wartość tela przy sprzedaży. Soft usuniesz bezpłatnie, obudowy nie. Pamiętam, jakiś czas temu szukałem na AlleDrogo klapki do wspomnianej Xperii, bo się porysowała jako że metalowa. Telefon prawie 3- letni, klapa 70 (sic!) zeta.

//
A co do HTC Sync - na bank masz 3.0 bo ta wersja choć najnowsza, to jest stara jak świat :P Gdybyś jednak nie wierzył, zawsze możesz ściągnąć ze strony HTC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że muszę być połączony.W domu połączenie z WiFi mam stałe. Poza tym w Gdyni w prawie całym mieście jest bezpłatne WiFi.3g chcę używać poza domem ale tylko do aktualizacji wiadomości z Facebooka, Gmaila oraz pogodynki ... w przyszłości może coś jeszcze ... W takim razie Sync mam najnowszy bo sprawdzałem datę i już dawnoo wyszedł.Do Desire klapki jeszcze droższe ... najtańszą widziałem za 989 zł ale nie wiem czy to był oryginał bo inne był za 180 o0 jutro idę telefon ubezpieczyć do Orange bo aż strach jak obudowa się obije ;d a tak za darmo wymienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie do polecenia jakies gry albo ciekawe aplikacje na androida?
Jeszcze mam pytanie. Mam APNdroida i nie wiem czy on blokuje jak jest czerwony znaczek czy jak jest zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 22:17, Nevrac napisał:

Macie do polecenia jakies gry albo ciekawe aplikacje na androida?

Ze swojej strony polecam: Abduction!, Angry Birds, Paper Toss/Toss It, Air Control, ShootUI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Star Traders, Pocket Empires, Zenonia
Przeglądarki: Opera mini i Skyfire (odtwarza większość filmów we flashu),
aTrackDog(sprawdza aktualność zainstalowanych aplikacji w markecie i podaje ich aktualne wersje), Astro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę na Foryo instalować aplikacje pobrane z marketu na karcie pamięci ? Nie, które dają się przenieść inne nie ... Jakoś inaczej się to robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się