PinKee

ANDROID System

696 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2010 o 18:14, Codipar napisał:

Jak mogę na Foryo instalować aplikacje pobrane z marketu na karcie pamięci ? Nie, które
dają się przenieść inne nie ... Jakoś inaczej się to robi?

Jak napisałbyś posta jakoś sensownie, to można było Ci łatwiej odpowiedzieć :P O jakie programy w końcu Ci chodzi? :P Przypuszczam, że pisałeś z telefonu i T9 poprawił Ci "niektóre" na "nie, które".
Odpowiem wg tego, co mi się wydaje, że napisałeś ;) Otóż przenosisz tylko te programy, które wspierają taki bajer. Wymuszenie przeniesienia sprawi, że aplikacja nie będzie działać. Robi się to zawsze tak samo - w zarządzaniu aplikacjami, gdzie pokazują Ci się właściwości i opcje takie jak "Odinstaluj", czy "Wyczyść pamięć", powinno też być "Przenieś na kartę SD". Jeżeli nie ma, doinstaluj z Marketu appsa "Apps2sd".

Oczywiście jest metoda na instalację niemal absolutnie wszystkiego na SD, ale dostępna tylko w custom ROMach - nazywa się A2SD+ i wymaga utworzenia karcie pamięci partycji wyłącznie na appsy - sformatowanej na EXT2/EXT3 (lub EXT4, choć to niewskazane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższych zabawach telefonem w końcu mam go chyba rozpracowanego ;] Dziennie poza domem zjada mi ok. 3MB danych także 0,5GB było przesadzone ... Może kiedyś się przyda jak więcej aplikacji będzie z internetu korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Siriondel

Ile trzyma Ci bateria w Desire ? Mi podczas przeglądania internetu przez jakąś godzinę, pobraniu paru aplikacji z marketu i 30-40 minut grania w gry bateria zaczęła padać po 6-7 godzinach ... wydaje mi się, że trochę za szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 18:42, Codipar napisał:

Ile trzyma Ci bateria w Desire ? Mi podczas przeglądania internetu przez jakąś godzinę,
pobraniu paru aplikacji z marketu i 30-40 minut grania w gry bateria zaczęła padać po
6-7 godzinach ... wydaje mi się, że trochę za szybko.

Nie, całkiem w porządku. Trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, to dopiero pierwsze cykle. Wiadomo, że z czasem się to rozkręci. Po drugie, to temat internetowy, gdzie działa nie tylko aplikacja, ale i WiFi (jak sam pisałeś). Ostrzegałem, że WiFi na przenośnych systemach w high-endowych urządzeniach zjada baterię szybko. Naprawdę szybko. Przeglądanie na GSM wydłuży czas działania. Po trzecie - to Desire, urządzenie z dość słabą baterią. HTC ma dziwną tendencję do umieszczania tym słabszych baterii, im lepszy telefon. Miałem mocniejszą baterię w Xperii a procesor telefonu dwukrotnie słabszy. Po czwarte, tak to jest ze smartfonami. To nie to co kiedyś, baterie trzymające tydzień. Teraz 48 godzin to jest wynik bardzo dobry.
Dwa, dwa i pół dnia jestem w stanie wyciągnąć, używając telefonu sporadycznie do niewymagających zadań, a tak używam najczęściej. Średnio zaś to jest między 35 a 48 godzin, choć jeśli mam ochotę, to mogę zarżnąć baterię i w dwie godziny. Jak nie ma robić w pracy, to głównie bawię się telefonem i odłączając z ładowarki przed wyjściem do niej, po powrocie (8h) znów muszę podłączać. Osobiście przeprowadziłem kalibrację, tak jak pisałem, Ty też możesz, choć lepiej poczekać, aż bateria osiągnie ten "szczyt" po kilkunastu cyklach. A nuż odczujesz różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 18:54, Avarr napisał:

Orientuje się ktoś jak android chodzi na HTC Wildfire?


Fabrycznie 2.1 ale można zaktualizować do 2.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 19:49, Fang napisał:

> Orientuje się ktoś jak android chodzi na HTC Wildfire?

Fabrycznie 2.1 ale można zaktualizować do 2.2


Dzięki za odpowiedź, ale chodziło mi bardziej o odczucia na temat prędkości działania, stabilności i wpływu dosyć małej rozdzielczości ekranu na dostępne aplikacje itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Android działa bez najmniejszego zarzutu na HTC Wildfire. Wszystko płynnie, animacje i przejścia, niska rozdzielczość ogólnie nie rzuca się w oczy, choć w Sense to jednak widać, że WVGA to nie jest. Kwestia wydajnościowa została ogólnie potraktowana z odpowiednią troską.

Dostępność aplikacji - cóż... rzeczywiście to jest jakiś niemiły temat, jako że nie znajdziesz w Markecie aplikacji dla QVGA, jeżeli developer zaznaczył, że taki tryb ma nie być obsługiwany, nawet jeśli aplikacja byłaby w stanie na takiej rozdzielczości działać. Z drugiej strony, jeśli chodzi o zwykłe programy użytkowe, dla każdej funkcji jest tyle zamienników, że z pewnością coś da się znaleźć, choć być może akurat nie tą najlepszą aplikację.
Jeśli chodzi o gry, ładne, dobre gry ofkors, to oczywiście można zapomnieć, zarówno ze względu na rozdzielczość, jak i hardware. Nawet Angry Birds tnie bardzo mocno, bez overclockingu i zmiany ROMu na jakiś lepszy nie ma co myśleć a i wtedy będzie to wyglądać "jedynie" poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 20:03, Avarr napisał:

> > Orientuje się ktoś jak android chodzi na HTC Wildfire?
>
> Fabrycznie 2.1 ale można zaktualizować do 2.2

Dzięki za odpowiedź, ale chodziło mi bardziej o odczucia na temat prędkości działania,
stabilności i wpływu dosyć małej rozdzielczości ekranu na dostępne aplikacje itp. :)


O sorry przeczytałem "jaki android chodzi na HTC Wildfire" ;) Nie wiem jak 2.2 bo w sumie wyszedł dopiero dziś (przynajmniej oficjalna wersja) natomiast 2.1 chodzi bardzo płynnie co pewnie jest spowodowane właśnie mniejszą rozdzielczościom a więc i mniejszymi wymaganiami. Niestety jakość wyświetlanych elementów jest przez to tragiczna. Miałem wziąć właśnie ten telefon ale na szczęście wybrałem coś innego. Wszystko na nim jest strasznie postrzępione.

http://lh3.ggpht.com/_GoVmoiodLfc/TCofns-S1JI/AAAAAAAAArQ/XDJ3iuMGzTU/HTC%20WildFire%20(20).JPG

Nieźle to widać na tych dolnych trzech przyciskach i dwóch środkowych aplikacjach a w realu jest niestety gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jakiejś konsoli do gier i tak nie chciałbym robić z telefonu, gdyż raczej chciałbym telefon z kilkoma bajerami, niż bajery z telefonem. Niby pod tym względem Wildfire się sprawdza, ale jednak obawiam się, że pikseloza będzie denerwowała w codziennym użytkowaniu... Najlepiej byłoby obaczyć samemu. Może wtedy lepiej dopłacić do używanego Desire, albo zainteresować się zupełnie czymś innym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 20:36, Fang napisał:

Miałem wziąć właśnie
ten telefon ale na szczęście wybrałem coś innego. Wszystko na nim jest strasznie postrzępione.
http://lh3.ggpht.com/_GoVmoiodLfc/TCofns-S1JI/AAAAAAAAArQ/XDJ3iuMGzTU/HTC%20WildFire%20(20).JPG
Nieźle to widać na tych dolnych trzech przyciskach i dwóch środkowych aplikacjach a w
realu jest niestety gorzej.


Co w takim razie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 20:51, Avarr napisał:

Co w takim razie masz?


Samsunga Galaxy 5700. Jedyny problem to wolno działające gry w 3d ale za to filmiki odtwarza w bardzo dobrej jakości bez problemu i do tego ma niezły dźwięk a jest o 100 zł tańszy od Wildfire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 21:00, Fang napisał:

> Co w takim razie masz?

Samsunga Galaxy 5700. Jedyny problem to wolno działające gry w 3d ale za to filmiki odtwarza
w bardzo dobrej jakości bez problemu i do tego ma niezły dźwięk a jest o 100 zł tańszy
od Wildfire.


A jak jest z jakością wykonania? Raczej nie chciałbym, żeby coś trzeszczało lub spsuło. A, i jaka wersja systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 21:05, RamiroPL napisał:

Wykonanie ma dobre IMO. A wersja systemu... oficjalnie 2.1, po roocie każda ;p


Raczej nie chciałbym grzebać w sofcie telefonu, choć pewno wiele osób tak robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 21:25, RamiroPL napisał:

Przez radio skreślać telefon? Dobre sobie, hi hi.


Jedni wymagają 5mpix aparatu, inni radia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 21:17, Avarr napisał:

Szkoda, że nie można edytować: niestety ten samsung odpada, gdyż ni ma radia :(


Nie wiem do jakiej kwoty szukasz telefonu ale zakładam że jak myślałeś nad Wildfire to te z wyższej półki odpadają. Więc może Sony Ericsson Xperia X8 lub X10? Jak coś to od razu ci powiem LG GT540 odpada gówno jakich mało. Ekran bardzo ciężko reaguje na dotyk. Motorola FlipOut ma bardzo marny wyświetlacz i przez swoją konstrukcje ma czasem problemy z aplikacjami bo coś nie tak wykrywa położenie i np aplikacja wyświetla się do góry nogami... Reszta telefonów z Androidem które ma radio jest albo droga albo nie miałem okazji się bawić więc się nie wypowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się