PinKee

ANDROID System

696 postów w tym temacie

Ja wymagam dużo ramu, oprogramowania i dobrego procka ;p Kumpla spytałem, co z tym radiem w tym fonie, ma mi niedługo odpowiedzieć, to dam znać ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2010 o 01:00, A-cis napisał:

> albo zainteresować się zupełnie czymś innym?
Może to Ci podpasuje :-D
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,8844058,LG_Optimus_2X___pierwszy_smartfon_z_procesorem_dwurdzeniowym.html
Niestety nic nie piszą czy ma radio :-)



Tak, a jego cena to ponad 2200 zł ... skoro szuka czegoś pokroju Wildfire to raczej ten LG tym bardziej odpada ...
Pomyśl nad X10 mini/mini pro ... ewentualnie normalnej X10 ... wszystkie mają radio i są na pewno tańsze niż desire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 22:35, Avarr napisał:

X8 wydaje sie byc ciekawa alternatywa. Wiadomo cos o aktualizacji systemu do 2.2?

Wiadomo. Nie ma i nie będzie. SE zapowiedziało, że 2.1 jest jedyną i ostatnią aktualizacją do ich obecnych modeli. I to że w ogóle dostały to co dostały to dobrze, bo kiedy X10 wchodziła na rynek, było powiedziane, że dla telefonów z pączkiem nie będzie żadnych update''ów. Ale... ekler też miał nie wyjść i wyszedł, więc może, może... w każdym razie, odpowiedź brzmi na dzień dzisiejszy - nie będzie.
Mój znajomek z pracy wziął sobie chyba ze trzy tygodnie temu X8 i sobie chwali ze względu na design i ekran pojemnościowy. Oczywiście to kolejny telefon z kategorii "jak się nie ma co się lubi...", ale jak na swoją kategorię wagową - jest dobrze. Takie HTC Legend bez AMOLEDA i tym interfejsem UX. Niestety przestała mu się nagle podobać wielkość ekranu, od kiedy zobaczył moje Desire. Z drugiej strony ciężko brać pod uwagę opinię kogoś, kto próbuje za wszelką cenę odłączać telefon od sieci, by nawet złotówki mu transfer nie pochłonął, co jakby mija się z całą ideą Androida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie cieszę się, że chociaż 2.1 jest. Okazało się, że mój kolega posiada X8, ale jeszcze na 1.6 (spierał się ze mną, że nie ma aktualizacji :d). Telefon sprawia bardzo pozytywne wrażenie, ale gdy przyszło do pisania to szło to raczej ciężko. Nigdy nie miałem telefonu z wyświetlaczem dotykowym, ale mam nadzieję, że to kwestia przyzwyczajenia i wyćwiczenia jakiejś techniki pisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście przesiadłem się z dotykowca więc z obsługą nie mam najmniejszych problemów ... może też dlatego, że wcześniej miałem 3 calowy ekran a teraz mam 3,7 cala ... im dłużej mam swojego Desire tym bardziej mi się podoba ... Praktycznie nieograniczone możliwości ...

Jak już mówimy o transferze danych, słyszeliście coś o wysokich rachunkach za połączenia internetowe w play ? Podobno telefony potrafią w różnych godzinach, często nocnych pobierać duże ilości danych ... ciekawe czy winnych sieciach też istnieje problem ... ? I tak się zastanawiam, czy jeśli mam jakiś programik z marketu, który wymaga pełnego połączenia z netem ... najczęściej ze względu na wyświetlane reklamy to czy istnieje możliwość, że pobiera jakieś dane nawet jak nie używam go ? Np. Barcode Scaner, albo Astro File Menager ? Korzysta ktoś z Winampa i wie jak w jego przypadku wygląda pełen dostęp do internetu ? Bo po przeczytaniu problemów z Playem odinstalowałem połowę programów, które zastępowały mi inne systemowe ...
Poza tym jak sprawdzałem co głównie pobiera mi z sieci wyszło, że coś o nazwie 1013 ... niestety jak chcę dokładniejszych informacji program kończy działanie, sprawdzałem to za pomocą kodu *#*#4636#*#*/Historia Baterii/Wykorzystanie sieci/Łącznie przez cały czas i się zastanawiam czy to jakiś program z marketu czy jakiś syf na komórce mam pomimo Antywirusa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 02:03, Codipar napisał:

Jak już mówimy o transferze danych, słyszeliście coś o wysokich rachunkach za połączenia
internetowe w play ?

Słyszał, ale z doświadczenia ludzi wokół mnie wiem, że 90% osobników z takimi problemami to tylko ciemna masa - prostacki lud, który rzuca się na super technologię, (bo szpanik albo jakieś samozadowolenie), nie próbując się poznać nawet skrawka informacji o nich. A rozwiązanie często jest tak blisko, jak nie jakiś banalny program, to usunięcie problematycznego, a najczęściej lekarstwem byłby zdrowy rozsądek, który mógłby przejawić się choćby poprzez poszukanie informacji o i opinii o wymarzonym telefonie, by nie zaskoczyć się, że ten ma tendencję od ściągania dużej ilości danych.
To problem we wszystkich sieciach, bo we wszystkich jest ciemna masa. Do Play może poszło jej więcej, nie wiem. W każdym razie - znasz swój telefon i swoją ofertę, rozumiesz, jakimi prawami rządzi się internet mobilny, umiesz zadbać o koszta - nie masz problemu. Jeżeli nie spełniasz któregoś z tych warunków - daj sobie na luz. Ludzie często ich nie spełniają, ale nie dają sobie na luz mimo to.

Ja mam pakiet internetowy w Play 750 MB za 20 zeta. Ostatnio nie miałem neta stacjonarnego przez zaległości w płatnościach przez jakieś dwa tygodnie, matka "zapomniała" o comiesięcznym spacerze do lokalnej kablówki dwa razy. I przez te dwa tygodnie Desire uratowało mi tyłek dzięki opcji modemu, którą wykorzystałem, by podłączyć kompa i funkcji hotspotu, dzięki czemu podłączyłem przez WiFi PS3. Korzystałem z neta normalnie, browsing, YouTube, wszystko. I nawet grosika poza abonament nie wyszedłem. Wystarczy nie pozwolić swojemu telefonowi łączyć się, kiedy nie potrzeba. Są opcje, można wyłączyć synchronizację, różne automatyczne funkcje sieciowe, można np. na noc wyłączyć internet albo nawet włączyć tryb samolotowy. Trzeba się tylko zainteresować.

Dobra, koniec wywodu, teraz coś do Ciebie, Codipar, bo widzę, że znów panikujesz :P Tobie też mówię, byś dał spokój i się nie martwił. Wiesz, ile Twój telefon ściąga danych. Desire to sprzęt, który nie podbije Twoich rachunków bez Twojej wiedzy, zawsze ostrzega Cię, kiedy duże opłaty mogą zostać naliczone. Już sam na start ma dobrze ustawione opcje, a Ty możesz tylko dopasować to jeszcze bardziej. Jeżeli program wyświetla reklamy i to jego jedyna opcja sieciowa, na pewno nie będzie się łączył gdzieś w tle. Zresztą zaden tego nie będzie robił, jeżeli nie jest to jedna z jego funkcjonalności. Sprawdzaj opcje w różnych programach i orientuj się, jak wyglądają w nich kwestie sieciowe. Ew. ściągnij Task Killera i zarzynaj procesy w tle - masz spokój. Pamiętaj, by nie ściągać jakiegoś podejrzanego syfu z czeluści marketu, bierz towary tylko sprawdzone i polecane. To co ściąga Ci z sieci coś tam to może być wszystko, równie dobrze coś z systemu, jakiś proces, a Ty już myślisz, że masz wirusa, choć dopiero co kupiłeś telefon. Rozumiem niepokój, bo tu idzie o Twoje pieniądze, ale nie popadajmy w skrajność. Spokojnie możesz wrócić do programów z Marketu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć
znacie jakąś aplikację na androida, która, no że się tak wyraże... klaszcze za nas ;d po prostu aplikacja do klaskania. Może ktoś się z tym kiedyś spotkał, bo ja szukałem i nie znalazłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 12:47, kaczoor napisał:

cześć
znacie jakąś aplikację na androida, która, no że się tak wyraże... klaszcze za nas ;d
po prostu aplikacja do klaskania. Może ktoś się z tym kiedyś spotkał, bo ja szukałem
i nie znalazłem



Pierwsze słyszę o czymś takim.


------------

Telefon mam raczej poprawnie skonfigurowany.W większości czasu siedzę przy WiFi ... Mobilny internet włączam ręcznie jak wychodzę z domu. W nocy wyłączam wszystko, poza tym 2 programy zliczające wysyłanie/pobieranie danych (NetCounter) oraz (TrafficStatsLite) ... programy, które mam to raczej pewne aplikacje, cieszące się w markecie dobrymi opiniami, oraz dużą ilością pobrań, często przekraczającą kilkaset pobrań.Na razie posiadam w Orange pakiet 500MB za 15 zł, z czego w obecnym nie pełnym okresie rozliczeniowym dostałem ... 130+ MB ... wykorzystałem z tego może z 5MB ... programy wszystko ładnie zliczają ... różnice są naprawdę nie wielkie i sięgają kilkuset KB i to tylko ze względu, że Orange liczy pakiety po 50KB ... podobno problem z rachunkami w Play polega na tym, że opłaty i dane naliczane są już przy próbie połączenia z internetem a nie dopiero w momencie jego nawiązania ... ile w tym prawdy jest to nie wiem ...
Korzysta ktoś z antywirusa BullGuard ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 18:30, kaczoor napisał:

> Pierwsze słyszę o czymś takim.

więc po co w ogóle odpowiadasz na mój post?



Żebyś miał się o zagadkę.
I tak odpisywałem na post kogoś innego. A moja odpowiedź była równoznaczna z tym, że raczej nie ma takiej aplikacji bo i po co ? Jak już to mogłoby być ewentualnie nagranie aplauzu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są aplikację na "Pierdzenie" czy "Bekanie" więc czemu nie miało by być na Klaskanie ? ^^

A jeśli już przy aplikacjach jesteśmy, zna ktoś jakąś do przesyłania plików przez WiFi z TELEFONU na PC i odwrotnie ?
Najlepsze było by wysyłanie jak przez Blutacza (zaznaczamy plik, wyślij przez)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 12:47, kaczoor napisał:

cześć

No siema! :)
Mam rozwiązanie dla Twojego problemu - wpisz w wyszukiwarce w Markecie "applause", to po angielsku oznacza aplauz, czyli oklaski właśnie. Wyświetli Ci się co najmniej kilkanaście programów, które klaskają/klaszczą (niepotrzebne skreślić :) - prawie jak u Rubika ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 20:19, Mafioso_PL napisał:

Są aplikację na "Pierdzenie" czy "Bekanie" więc czemu nie miało by być na Klaskanie ?
^^

Tylko, że te aplikacje służą do robienia sobie jaj a klaskaniem raczej nikogo nie rozbawisz a raczej zirytujesz ;]

Dnia 23.12.2010 o 20:19, Mafioso_PL napisał:

A jeśli już przy aplikacjach jesteśmy, zna ktoś jakąś do przesyłania plików przez WiFi
z TELEFONU na PC i odwrotnie ?
Najlepsze było by wysyłanie jak przez Blutacza (zaznaczamy plik, wyślij przez)


A da się coś takiego robić ? Bo ja jak przerzucałem dane między laptopem a desktopem to używałem kabla krosowanego ...

Dnia 23.12.2010 o 20:19, Mafioso_PL napisał:

Mam rozwiązanie dla Twojego problemu - wpisz w wyszukiwarce w Markecie "applause", to
po angielsku oznacza aplauz, czyli oklaski właśnie. Wyświetli Ci się co najmniej kilkanaście
programów, które klaskają/klaszczą (niepotrzebne skreślić :) - prawie jak u Rubika ^_^


Teraz będę się do końca roku zastanawiać po co ludzie robią takie aplikacje ... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2010 o 00:02, Codipar napisał:

A da się coś takiego robić ? Bo ja jak przerzucałem dane między laptopem a desktopem
to używałem kabla krosowanego ...


Cóż, znalazłem w Samsung APP''s Keis''a na telefon, teraz włączam go w telefonie, włączam przeglądarkę wpisując IP mojego telefonu i mam wszystko, czego mi potrzeba ;)
Szkoda tylko że z samego telefonu nie mogę przesyłać plików :/

20101224004603

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, sam korzystam z routera D-Linka :P
Znalazłem też fajny program do drukowania dokumentów z telefonu poprzez połączenie z drukarką WiFi ^^
Niestety kosztuje prawie 8 euro, a nie mam karty kredytowej ^^


Dzisiaj był najtragiczniejszy dzień w moim życiu... rozmawiałem na dworze przez telefon i wyślizgnął mi się z ręki... cała tylna klapka porysowana... załamka :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego po kupnie pokrowca wsuwki zacząłem żałować, że nie kupiłem kabury ;d
Jak już przy programach jesteśmy, orientuje się ktoś czy jest jakiś program modyfikujący głos tak żeby brzmiał np. jak na nagraniach policyjnych ? Wujek ma taki w SE W995 .. z tym, że tam to było od nowości ... szukałem po markecie ale same słabe znajdowałem ... albo zmieniały głos podczas rozmowy telefonicznej albo modyfikowały tylko na jeden kiepski w dodatku sposób. Nie sprawdzałem płatnych, bo żal kasy jakbym miał sprawdzać wszystkie a żaden nie byłby tym o, który mi chodzi ... no i dysponuje tylko karta debetową co raczej uniemożliwia mi zakupy w AM.

Wesołych Świąt Wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie

Mam androida v. 2.1 na moim LG GT540 i nie mogę znaleźć opcji do zmiany tapety (raz, na samym początku, jeszcze na sofcie 1.6 mi się to udało, ale teraz nie mogę)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się