PinKee

ANDROID System

696 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2010 o 16:25, GANGSTERR napisał:

Głupie pytanie

Mam androida v. 2.1 na moim LG GT540 i nie mogę znaleźć opcji do zmiany tapety (raz,
na samym początku, jeszcze na sofcie 1.6 mi się to udało, ale teraz nie mogę)...



Poszukaj w ustawieniach ekranu głównego ... ew. zainstaluj jakiś program, który umożliwia taką funkcję ... np. Menager Plików ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 16:25, GANGSTERR napisał:

Mam androida v. 2.1 na moim LG GT540 i nie mogę znaleźć opcji do zmiany tapety [...]

Na ekranie głównym przytrzymujesz palec/rysik/cokolwiek aż pojawi się "Dodaj do strony głównej". Wybierasz Tapety. Dalej już sobie raczej poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 17:05, Avarr napisał:

Dobra! Kupiłem SE X8. Jaki zestaw aplikacji powinienem sobie załatwić na początek?


Witam. Też posiadam SE X8. Moim zdaniem na początek dobrze by było zainstalować APNdroid, Astro File Menager, Opera Mini oraz Office Suite. Ten ostatni program znajdziesz w PlayNow, resztę w Markecie za darmo. Z gier polecam Angry Birds (też darmowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 18:48, aragorn14 napisał:

Witam. Też posiadam SE X8. Moim zdaniem na początek dobrze by było zainstalować APNdroid,
Astro File Menager, Opera Mini oraz Office Suite. Ten ostatni program znajdziesz w PlayNow,
resztę w Markecie za darmo. Z gier polecam Angry Birds (też darmowe).


Dzięki za odpowiedź :). Co robi ten APNdroid? I czy da się widżety ustawić ''na lewo'' od ekranu z zegarem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 19:08, Avarr napisał:

Dzięki za odpowiedź :). Co robi ten APNdroid? I czy da się widżety ustawić ''na lewo''
od ekranu z zegarem?


1. APNdroid pozwala zablokować połączenie z Internetem, kiedy tego nie chcesz. Przejrzałem teraz jednak widżety w X8. Tam jest już coś takiego. Nazywa się on transferem danych. Nie ma więc potrzeby instalacji tej aplikacji.

2. Tak wystarczy, że w ekranie dodawania widżetów dotkniesz go dłużej i przesuniesz go w prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie mogłem nigdzie znaleźć tej gry zaraz po pobraniu, bo nie wiedziałem, że jeszcze musi się zainstalować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie - czy na lepszym telefonie z androidem da rade odtwarzać Divx''y z napisami? Bo słyszałem że są jakieś programy do divx, a nie wiem czy obsługują też napisy. Będę wdzięczny za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 23:08, gogowitczak napisał:

Mam do Was pytanie - czy na lepszym telefonie z androidem da rade odtwarzać Divx''y z
napisami? Bo słyszałem że są jakieś programy do divx, a nie wiem czy obsługują też napisy.
Będę wdzięczny za odpowiedź ;)



Ja na Desire nie mam problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 23:08, gogowitczak napisał:

Mam do Was pytanie - czy na lepszym telefonie z androidem da rade odtwarzać Divx''y z
napisami? Bo słyszałem że są jakieś programy do divx, a nie wiem czy obsługują też napisy.
Będę wdzięczny za odpowiedź ;)


W markecie znajdziesz pełno programów które otworzą filmy Divx z napisami. Ważną sprawą jest fakt, że film jak i napisy muszą posiadać tą samą nazwę.
A poza tym czy nie prościej ściągnąć darmową wersje Total Video Convertera i zgrać filmik od razu z napisami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 23:08, gogowitczak napisał:

Mam do Was pytanie - czy na lepszym telefonie z androidem da rade odtwarzać Divx''y z
napisami? Bo słyszałem że są jakieś programy do divx, a nie wiem czy obsługują też napisy.
Będę wdzięczny za odpowiedź ;)


Na LG Swift normalnie odtwarza, polecam mVideoPlayer do napisów. A plik z napisami nie musi mieć tej samej nazwy, w tym playerze można go znaleźć "ręcznie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stało się coś, czego nie spodziewałem się ujrzeć w najśmielszych snach :P Podłączam Desire do ładowania po powrocie z pracy, jako że cały dzień katowałem Fruit Ninja, moją ulubioną grę na Androida. Podpinam ładowarkę i jaki dostaje komunikat? Że prąd podawany z gniazdka przez ładowarkę jest mniejszy niż wynosi aktualne zużycie energii telefonu! By się naładował, musiałem go zwyczajnie wyłączyć. Jak to jest możliwe? Sprawdziłem w informacjach, co akurat zużywa baterię i nie było tam nic więcej niż zwykle, może ekstra 2% które zużywała gra w stanie bezczynności.
Ja wiedziałem, że jedną z wad Desire jest akumulator o pojemności bardzo nieadekwatnej do specyfikacji sprzętowej telefonu, ale że aż tak?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 23:30, Siriondel napisał:

Dzisiaj stało się coś, czego nie spodziewałem się ujrzeć w najśmielszych snach :P Podłączam
Desire do ładowania po powrocie z pracy, jako że cały dzień katowałem Fruit Ninja, moją
ulubioną grę na Androida. Podpinam ładowarkę i jaki dostaje komunikat? Że prąd podawany
z gniazdka przez ładowarkę jest mniejszy niż wynosi aktualne zużycie energii telefonu!
By się naładował, musiałem go zwyczajnie wyłączyć. Jak to jest możliwe? Sprawdziłem w
informacjach, co akurat zużywa baterię i nie było tam nic więcej niż zwykle, może ekstra
2% które zużywała gra w stanie bezczynności.
Ja wiedziałem, że jedną z wad Desire jest akumulator o pojemności bardzo nieadekwatnej
do specyfikacji sprzętowej telefonu, ale że aż tak?...



Ja bym baterię na gwarancję oddał, to nie możliwe, że tak szybko żywotność baterii mogła się skrócić ...
Ja na razie Jeszce nie wiem ile mi max trzyma bateria bo się ciągle telefonem bawię dopiero dziś miałem przestój i jak na razie zeszła jedna "kreska"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 23:11, Mange napisał:

Jak zainstalować androida 2.1 do SE X8 ? No i skąd ?


Musisz podłączyć telefon do komputera kablem USB. Wtedy na ekranie telefonu wyświetlą się trzy opcje. Wybierz "zainstaluj PC Companion". Kiedy program się już zainstaluje, po chwili powinny się wyświetlić instrukcje jak należy zaktualizować X8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 17:11, aragorn14 napisał:

> Jak zainstalować androida 2.1 do SE X8 ? No i skąd ?

Musisz podłączyć telefon do komputera kablem USB. Wtedy na ekranie telefonu wyświetlą
się trzy opcje. Wybierz "zainstaluj PC Companion". Kiedy program się już zainstaluje,
po chwili powinny się wyświetlić instrukcje jak należy zaktualizować X8



A nie można zwyczajnie pobrać aktualizacji od razu na telefon z internetu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 18:31, Codipar napisał:

A nie można zwyczajnie pobrać aktualizacji od razu na telefon z internetu ?


Można, tyle że jeśli nie masz sieci Wi-Fi to może być pewnym kosztem i lepiej ściągnąć przez komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2011 o 19:43, aragorn14 napisał:

Można, tyle że jeśli nie masz sieci Wi-Fi to może być pewnym kosztem i lepiej ściągnąć
przez komputer.


W takim wypadku to oczywiście najlepszy sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się