PinKee

ANDROID System

696 postów w tym temacie

Dobra panowie trzeba mi znaleźć ANDROIDA na nokię 5230. Wiem, że JEST taka wersja bo widziałem filmiki na YT. Tylko, że ja bym chciał taką "normalniejszą" wersję. I mam jeszcze jedno pytanie - najważniejsze. Czy to jest legalne? Jeżeli nie to proszę o całkowite zignorowanie mojego posta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 20:27, Czarek188 napisał:

Dobra panowie trzeba mi znaleźć ANDROIDA na nokię 5230. Wiem, że JEST taka wersja bo
widziałem filmiki na YT. Tylko, że ja bym chciał taką "normalniejszą" wersję. I mam jeszcze
jedno pytanie - najważniejsze. Czy to jest legalne? Jeżeli nie to proszę o całkowite
zignorowanie mojego posta...



A dlaczego miałoby być nielegalne ? Kupując komputer możesz instalować systemy jakie Ci się podoba ... tak samo w komórce.Z tym, że tu już sprawa obija się o gwarancję ... bo jeśli telefon jest sprzedawany powiedzmy WM7 to do okresu zakończenia gwarancji ja bym jechał na nim ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co muszę sciągnąć by móc oglądać filmiki/anime przez internet w SEx8. Bo teraz jak chcę oglądać to w miejscu gdzie ma być okienko z filmem jest czarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No też się tym chciałbym zainteresować. Mam nokie 5530, a dziś zobaczyłem, że można Androida wrzucić do nokii. Ciekawe, nie powiem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić tutaj ten filmik? Bo coś mi śmierdzi ściemą. Z tego co wiem jak dotąd nikt poprawnie nie zainstalował w pełni działającego Androida na Nokię 5230 czy 5530, o której pisze RamiroPL - tak, by działało to płynnie i w 100% funkcjonalnie. Te wszystkie filmiki z YT które ja widziałem to albo powłoka od SBP ze skórką ekranu głównego Nexus One lub HTC Sense, albo GDesk (jedno i drugie to tylko mod ekranu głównego), albo programik we flashu.
Może się mylę, wrzuć więc jakieś linki. Jeżeli ktoś to naprawdę zrobił i zrobił dobrze, to jest wielkie osiągnięcie. Bo ile trzeba się napocić, żeby zrobić np. dobrze działający ROM z Windows Mobile 6.5 na telefon z standardowym 6.1. Do dziś żaden ROM Androida na tel. z Windows Mobile też nie działa w 100% stabilnie i funkcjonalnie, czegoś tam często brakuje (np. a to internetu nie ma, a to aparat, a to WiFi itp...). To co dopiero Symbiana na Androida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 11:06, Czarek188 napisał:

Raczej to nie są jakieś motywy do menu...

No właśnie są.

Dnia 06.01.2011 o 11:06, Czarek188 napisał:

Wspomniany GDesk. Nakładka na Symbiana o wyglądzie Androida. Here:
http://www.symbianos.pl/artykuly/software/493-gdesk-poradnik

Dnia 06.01.2011 o 11:06, Czarek188 napisał:

Tutaj masz nawet w nazwie filmiku - SBP Mobile Shell. I to jest to samo - program modyfikujący powłokę systemu, skórka zrobiona by UI wyglądało jak to jak z krzyżówki Androida i WP7. Tego programu sam używałem na Windows Mobile 6.1, który ma obleśny interfejs, by uczynić go milszym i przyjaźniejszym w użytkowaniu.

Tak więc powiedzmy wprost - to nie jest system Android zainstalowany na Nokii, tylko modyfikacje powłoki Symbiana by wyglądał on jak system Google. Ale mimo to warto się zainteresować - można się pobawić i odświeżyć wygląd swojego telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Xperię x10. Jakimś dziwnym przypadkiem klawiatura mi się przestawiła na chińską. Wcześniej nie miałem problemów z przestawieniem klawiatury na inną, ale teraz z tej nie mogę zmienić na androidową lub standardową. Pomoże ktoś ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie program jest w standardzie w moim SGS, i to działa.
Co nie działa, to udostępnianie wideo/audio przez WMP11 -DLA- telefonu.
Niby filmy pokazuje, ale gdy próbuje jakiś włączyć, wyskakuje błąd, a w PC "wystąpił błąd z aplikacją wmpnetwork.exe" czy jakoś tak, no i oczywiście aplikacja się zamyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 22:54, Mafioso_PL napisał:

W sumie program jest w standardzie w moim SGS, i to działa.
Co nie działa, to udostępnianie wideo/audio przez WMP11 -DLA- telefonu.
Niby filmy pokazuje, ale gdy próbuje jakiś włączyć, wyskakuje błąd, a w PC "wystąpił
błąd z aplikacją wmpnetwork.exe" czy jakoś tak, no i oczywiście aplikacja się zamyka.


jak masz roota to polecam zainteresować się poprzednim linkiem (z tym że to chyba tylko streaming PC -> SGS), jeśli nie to tu jest w miarę krok po kroku wyjaśnione co i jak http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=756352 - sam za parę dni będę to testował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co zacząłem sie bawić Xperią X8 i najnowszym Androidem i muszę powiedzieć, ze ten system.. ma burdel w plikach. Takiego natłoku pustych folderów o dziwnych nazwach nie widziałem jak dotąd nigdzie. Troche to denerwujące.

Tak na marginesie. W jaki sposób na telefonie zainstalować aplikację ściągniętą przez kompa? Tak żeby nie wchodzić do Android Market.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 22:09, HumanGhost napisał:

Dopiero co zacząłem sie bawić Xperią X8 i najnowszym Androidem

Jak uzyskałeś najnowszego Androida na Xperii X8?

Dnia 28.01.2011 o 22:09, HumanGhost napisał:

i muszę powiedzieć, ze
ten system.. ma burdel w plikach. Takiego natłoku pustych folderów o dziwnych nazwach
nie widziałem jak dotąd nigdzie. Troche to denerwujące.

Denerwujące? Dlaczego? Tak w ogóle, to gdzie ten burdel? W plikach systemu? Generalnie nie można tam zajrzeć nie mając roota a jeśli się ma, to nie ma potrzeby tam zaglądać, zresztą Windows (mobilny także) ma taki sam "burdel". Czy chodzi o "burdel" na karcie pamięci? Jak tak to sformatuj. Z natłoku pustych folderów o dziwnych nazwach zostaną trzy, przynajmniej tyle zostało u mnie. Nic Cię już nie będzie denerwować :P

Dnia 28.01.2011 o 22:09, HumanGhost napisał:

Tak na marginesie. W jaki sposób na telefonie zainstalować aplikację ściągniętą przez
kompa? Tak żeby nie wchodzić do Android Market.

Normalnie jak w Windows. Ściągasz instalator, wrzucasz na kartę SD i instalujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 04:34, Siriondel napisał:

Jak uzyskałeś najnowszego Androida na Xperii X8?


Normalnie. Podłączyłem komórkę do kompa i przez PC Companion ściągnęła się i zainstalowała aktualizacja.

Dnia 29.01.2011 o 04:34, Siriondel napisał:

Denerwujące? Dlaczego?


Bo ciężko się zorientować gdzie co jest. Jakoś dziwnie to porozkładane jest.
Przed formatem to chyba jakąś kopię zapasową plików wypadałoby zrobić?

Dnia 29.01.2011 o 04:34, Siriondel napisał:

Normalnie jak w Windows. Ściągasz instalator, wrzucasz na kartę SD i instalujesz.


No ni by tak, ale problem jest taki, że programy mają dziwne rozszerzenia, których telefon nie chce czytać o ile już je widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 08:40, HumanGhost napisał:

Normalnie. Podłączyłem komórkę do kompa i przez PC Companion ściągnęła się i zainstalowała
aktualizacja.

Cóż, z pewnością to ostatnia wersja dostępna dla Twojego telefonu, ale nie jest to "najnowszy Android" w takim razie :P

Dnia 29.01.2011 o 08:40, HumanGhost napisał:

Bo ciężko się zorientować gdzie co jest. Jakoś dziwnie to porozkładane jest.
Przed formatem to chyba jakąś kopię zapasową plików wypadałoby zrobić?

Rozumiem Cię, choć mi tam nie przeszkadza. Powiedzmy szczerze, że zwykłemu userowi Anroida nie jest potrzebny menedżer plików na co dzień w telefonie, przynajmniej tak sądzę. Wszystko co potrzeba wrzuca się przez komputer, gdzie nawigacja jest prostsza, a dostęp do tego mają już odpowiednie programy. Kopia zapasowa? Jeżeli jeszcze nie zawaliłeś karty SD swoimi plikami, to w sumie nie ma tam za wiele. Jakieś instrukcje obsługi, przykładowe mp3 pewnie itp. Ale jak to z jakimkolwiek formatem bywa - jasne, że należy zrobić kopię. Jak jakieś folder okaże się ważny, po prostu się go wrzuci z powrotem.

Dnia 29.01.2011 o 08:40, HumanGhost napisał:

No ni by tak, ale problem jest taki, że programy mają dziwne rozszerzenia, których telefon
nie chce czytać o ile już je widzi.

Coś mi tu śmierdzi. Instalatory aplikacji na Androida mają tylko jedno rozszerzenie, które każdy menedżer plików rozpoznaje i uruchamia bez problemu. "Dziwne rozszerzenia" oznaczają, że coś jest tymi Twoimi programami nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy telefon z androidem do grania? Chodzi mi o to,gdzie się wygodniej gra,gdzie jest lepsza grafika itp. Od razu mówie,że nie chce tabletów jak Galaxy S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się