PinKee

ANDROID System

696 postów w tym temacie

Witam. Na moim smartfonie są dwie przeglądarki. Chrome i taka najzwyklejsza co się zwie "Internet" :) Obecnie domyślną przeglądarką jest chrome, lecz coraz bardziej zaczyna mi się podobać ta zwykła. Jednak po otworzeniu np. na takim Facebooku zewnętrznego linka, link ten otwiera się w chrome. Jak ustawić żeby domyślną przeglądarką został "Internet"? Telefon to Sony Xperia T. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2013 o 00:07, Szczep_NML napisał:

Witam. Na moim smartfonie są dwie przeglądarki. Chrome i taka najzwyklejsza co się zwie
"Internet" :) Obecnie domyślną przeglądarką jest chrome, lecz coraz bardziej zaczyna
mi się podobać ta zwykła. Jednak po otworzeniu np. na takim Facebooku zewnętrznego linka,
link ten otwiera się w chrome. Jak ustawić żeby domyślną przeglądarką został "Internet"?
Telefon to Sony Xperia T. Z góry dzięki za pomoc.


Ustawienia-->Aplikacje-->Chrome-->Wyczyść domyślne (lub coś o podobnej nazwie)
i następnym razem przy otwieraniu linku na facebook''u powinno się pojawić okno i wyborem przeglądarki która ma być użyta do otworzenia linku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko.Wie ktoś jakim programam i jak zainplantować do mp3 okładkę albumu by była wyświetlana podczas odtważania tego utworu na telefonie(SE neo v)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2013 o 08:09, Carter napisał:

Ja mam takie pytanko.Wie ktoś jakim programam i jak zainplantować do mp3 okładkę albumu
by była wyświetlana podczas odtważania tego utworu na telefonie(SE neo v)

Jeżeli masz cały album w jednym folderze, to po prostu wrzucasz okładkę do folderu z utworami. Jeżeli chcesz okładkę tylko do konkretnego mp3... good luck. Próbowałem się z tym kiedyś babrać przez kilka godzin i każdy odtwarzacz wczytywał okładki tylko z kilku utworów, albo nie wczytywał ich wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2013 o 08:35, Dared00 napisał:

> Ja mam takie pytanko.Wie ktoś jakim programam i jak zainplantować do mp3 okładkę

Niestety po wygraniu obrazka okładki dalej nic nie wyświetla .Android 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy można jakoś edytować pasek powiadomień? Chciałbym zrobić tak, żeby pasek nie pokazywał aktualnej godziny i % naładowania baterii. Czy można w jakiś sposób wdrożyć te ustawienia? Za wszelką pomoc dziękuję ;]

EDIT Jaki polecacie antywirus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto mieć antywirus. Ja mam go w smartfonie i na tablecie i nie wpływa negatywnie na baterie i wydajnosc..

Polecam Avast Mobile ewentualnie antywirus firmy Zoner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 22:55, Szczep_NML napisał:

Witam. Czy można jakoś edytować pasek powiadomień? Chciałbym zrobić tak, żeby pasek nie
pokazywał aktualnej godziny i % naładowania baterii. Czy można w jakiś sposób wdrożyć
te ustawienia? Za wszelką pomoc dziękuję ;]

W stockach nie ma takich możliwości. Niektóre customy umożliwiają takie zabawy ze status barem, między innymi CyanogenMod. Być może są dla Twojego Androida jakieś mody. Ale najlepiej i najprościej poszukaj appki w Google Play.

@Azazell
Antywirusa w telefonie warto mieć, jeżeli się nie wie co się robi, wałęsa się po internetach nie wiadomo gdzie, instaluje się appki bez sprawdzenia ich pochodzenia i oczywiście - kiedy się piraci. Normalny, rozsądny człowiek, który wie jak korzystać z internetu, wie, że appki należy ściągać i kupować w Google Play, wie, że trzeba sprawdzać, kto stworzył to co instalujemy w telefonie (czyli np. nie ściąga wrzuconej dwa dni temu appki nazwanej "Flash Player for Android New and Improved"), wie, żeby nie ściągać apk z jakichś podejrzanych miejsc, wie, żeby nie otwierać podejrzanych maili i załączników itp. - po prostu myślący użytkownik - nie, taki antywirusa - programu żerującego na lenistwie i głupocie - w telefonie nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2013 o 14:56, Siriondel napisał:

> Witam. Czy można jakoś edytować pasek powiadomień? Chciałbym zrobić tak, żeby pasek
nie
> pokazywał aktualnej godziny i % naładowania baterii. Czy można w jakiś sposób wdrożyć

> te ustawienia? Za wszelką pomoc dziękuję ;]
W stockach nie ma takich możliwości. Niektóre customy umożliwiają takie zabawy ze status
barem, między innymi CyanogenMod. Być może są dla Twojego Androida jakieś mody. Ale najlepiej
i najprościej poszukaj appki w Google Play.

@Azazell
Antywirusa w telefonie warto mieć, jeżeli się nie wie co się robi, wałęsa się po internetach
nie wiadomo gdzie, instaluje się appki bez sprawdzenia ich pochodzenia i oczywiście -
kiedy się piraci. Normalny, rozsądny człowiek, który wie jak korzystać z internetu, wie,
że appki należy ściągać i kupować w Google Play, wie, że trzeba sprawdzać, kto stworzył
to co instalujemy w telefonie (czyli np. nie ściąga wrzuconej dwa dni temu appki nazwanej
"Flash Player for Android New and Improved"), wie, żeby nie ściągać apk z jakichś podejrzanych
miejsc, wie, żeby nie otwierać podejrzanych maili i załączników itp. - po prostu myślący
użytkownik - nie, taki antywirusa - programu żerującego na lenistwie i głupocie - w telefonie
nie potrzebuje.



Ogólnie racja. Ja teraz pojechałem do siostrzenicy i bóg wie co by ona uruchomiła. Dlatego lepiej mieć antywirus.. Zresztą co on szkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak zsynchronizować dane aplikacji z kontem aby np. po przeinstalowaniu telegonu lub kupnie nowego pobrać dane aplikacji? Jest taka możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 10:54, Pile napisał:

Witam. Jak zsynchronizować dane aplikacji z kontem aby np. po przeinstalowaniu telegonu
lub kupnie nowego pobrać dane aplikacji? Jest taka możliwość?

Z tego, co wiem, to nie ma takiej możliwości od strony systemu. Co najwyżej dane z karty pamięci możesz na Dropboxa albo Google Drive wrzucić.

Chyba, że coś się zmieniło w ostatnich miesiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach kopii zapasowej jest coś takiego jak przywracanie danych aplikacji po reinstalaci systemu. Nie jestem pewien jak to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jak włączę synchronizację (android jelly bean, galaxy s ii) z kontem gmail to (zarówno przy wykorzystaniu transmisji danych czy połączeniu wifi) powiadomienie o e-mailu dostaję z 2 minutowym opóźnieniem w porównaniu do faktycznego czasu otrzymania e-maila bezpośrednio na koncie gmail?


Tak. mam włączoną synchronizację z kontem i transmisję danych (zarówno w aplikacji gmail jak i na samym telefonie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 12:27, ThimGrim napisał:

Dlaczego jak włączę synchronizację (android jelly bean, galaxy s ii) z kontem gmail to
(zarówno przy wykorzystaniu transmisji danych czy połączeniu wifi) powiadomienie o e-mailu
dostaję z 2 minutowym opóźnieniem w porównaniu do faktycznego czasu otrzymania e-maila
bezpośrednio na koncie gmail?


Tak. mam włączoną synchronizację z kontem i transmisję danych (zarówno w aplikacji gmail
jak i na samym telefonie).

Wiadomości są sprawdzane co kilka minut, żeby nie zżerać trasferu na darmo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2013 o 15:53, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

> Dlaczego jak włączę synchronizację (android jelly bean, galaxy s ii) z kontem gmail
to
> (zarówno przy wykorzystaniu transmisji danych czy połączeniu wifi) powiadomienie
o e-mailu
> dostaję z 2 minutowym opóźnieniem w porównaniu do faktycznego czasu otrzymania e-maila

> bezpośrednio na koncie gmail?
>
>
> Tak. mam włączoną synchronizację z kontem i transmisję danych (zarówno w aplikacji
gmail
> jak i na samym telefonie).
Wiadomości są sprawdzane co kilka minut, żeby nie zżerać trasferu na darmo :)


Łel, chyba jednak nie bardzo bo ostatnio wszystko zaczęło działać prawidłowo - powiadomienie otrzymuję w tym samym momencie co emaila na konto googla. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2013 o 17:33, ThimGrim napisał:

> > Dlaczego jak włączę synchronizację (android jelly bean, galaxy s ii) z kontem
gmail
> to
> > (zarówno przy wykorzystaniu transmisji danych czy połączeniu wifi) powiadomienie

> o e-mailu
> > dostaję z 2 minutowym opóźnieniem w porównaniu do faktycznego czasu otrzymania
e-maila
>
> > bezpośrednio na koncie gmail?
> >
> >
> > Tak. mam włączoną synchronizację z kontem i transmisję danych (zarówno w aplikacji

> gmail
> > jak i na samym telefonie).
> Wiadomości są sprawdzane co kilka minut, żeby nie zżerać trasferu na darmo :)

Łel, chyba jednak nie bardzo bo ostatnio wszystko zaczęło działać prawidłowo - powiadomienie
otrzymuję w tym samym momencie co emaila na konto googla. :P

Używasz domyślnego klienta poczty? Łączysz się przez WiFi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się