PinKee

ANDROID System

696 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2013 o 10:04, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Używasz domyślnego klienta poczty? Łączysz się przez WiFi?


Używam programu Gmail - a sposób połączenia (czy to przez Wifi czy pakiety danych, or whatever się to nazywa) nie miał większego wpływu na czas dostarczania wiadomości. Enyłej - ostatnim rzutem na taśmę (to jest przed zakupem telefonu Blackberry, w którym jest specjalna usługa, która wiem że działa na 100% i wysyła wszystko w czasie rzeczywistym) przeczytałem pewien post na tym zj***ym polskim forum androida, na którym nie można zadać pytania bo od razu wyrzucają temat:P.

A post polecał ustawić sobie konto właśnie w domyślnym kliencie poczty (oprócz tego ustawionego w programie gmail). Tak zrobiłem i nagle wszystko zaczęło działać - może to przypadek, bo później, dla sprawdzenia, wywaliłem konto z domyślnego klienta i nadal wszystko działało. Zanim to wszystko się stało to poczytałem o problemie, który zdawał się objawiać na różnych telefonach i z prowadzonych dyskusji można było wywnioskować, że to google coś sknocił:
http://productforums.google.com/forum/#!topic/mobile/SQH6JnIFYcQ%5B101-125-false%5D


Ps. Sprawdziłem raz jeszcze czy wszystko działa: powiadomienie na komórkę dostałem szybciej niż się klient pocztowy googla zdążył odświeżyć. :P W każdym razie, jest to ten sam czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bry. Dostałem dzisiaj swój pierwszy telefon z androidem (Samsung Galaxy S2) i z tego co wyczytałem stronę wcześniej, taki telefon powinien być zabezpieczony antywirusem. Moglibyście jakiś polecić? Darmowy najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2013 o 19:59, Reffanov napisał:

Bry. Dostałem dzisiaj swój pierwszy telefon z androidem (Samsung Galaxy S2) i z tego
co wyczytałem stronę wcześniej, taki telefon powinien być zabezpieczony antywirusem.
Moglibyście jakiś polecić? Darmowy najlepiej.

Bzdura. Jeżeli nie będziesz ściągał badziewia z jakichś rosyjskich stron, spokojnie poradzisz sobie bez antywira.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2013 o 19:59, Reffanov napisał:

Bry. Dostałem dzisiaj swój pierwszy telefon z androidem (Samsung Galaxy S2) i z tego
co wyczytałem stronę wcześniej, taki telefon powinien być zabezpieczony antywirusem.
Moglibyście jakiś polecić? Darmowy najlepiej.


Jak apki instalujesz po pobraniu ze sklepu i nie wchodzisz w internetach na żadne "złe" strony to antywirus się ci nie przyda. Jednak mogą się zdarzyć sytuacje, których nie da się przewidzieć, tj. zagubienie lub kradzież smartfona, a w takich przypadkach antytheft się może przydać.

Osobiście testowałem sporo antywirów i wynikło mi z tego, że:
- mogę polecić Comodo https://play.google.com/store/apps/details?id=com.comodo.pimsecure&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5jb21vZG8ucGltc2VjdXJlIl0. - jedyną jego wadą (dla niektórych) jest brak polskiego języka, ale IMO to najlepszy darmowy antywirus na androida.

-ewentualnie mogę polecić avast! https://play.google.com/store/apps/details?id=com.avast.android.mobilesecurity&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hdmFzdC5hbmRyb2lkLm1vYmlsZXNlY3VyaXR5Il0. - jest po polsku, ale IMO ciut gorszy niż Comodo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej, mam problem
moa dziewczyna w lg l5 kilkakrotnie źle odblokowywała ekran, przez co prosi ją teraz o zalogowanie na konto google, tylko poprawne dane nie działają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie Google Chrome mi crashuje na LG l9 po każdym uruchomieniu. Wersja systemu to 4.1.2. Chodziło przez jakiś czas po updatecie do Jelly Bean; ale od kilku dni nie mogę używać tej przeglądarki. How to fix it?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 12:56, KrisK91 napisał:

Panowie Google Chrome mi crashuje na LG l9 po każdym uruchomieniu. Wersja systemu to
4.1.2. Chodziło przez jakiś czas po updatecie do Jelly Bean; ale od kilku dni nie mogę
używać tej przeglądarki. How to fix it?


Nevermind. Usunięcie wszystkich aktualizacji przywróciło przeglądarkę do wersji "fabrycznej" i znów działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 17:39, kindziukxxx napisał:

> > polecicie jakieś fajne gry RPG (darmowe) na Androida?
> Angry Birds, Raging Thunder, Plumber - te mam i na nudę nie narzekam :)
Birdsy też mam ale one raczej nie są RPG, resztę wypróbuję :)

Zelda 5 i Zelda 4 (bezpłatne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Norton.
Na swoim telefonie mam darmowego AVG, który totalnie nie przeszkadza, ale też soft jest mi całkowicie zbędny, bo nigdy nic na telefon się nie przypałętało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie korzystam z żadnego. Wystarczy nie ściągać softu z lewych źródeł i sprawdzać uprawnienia tego, co się instaluje.


A teraz pytanie z innej beczki. Mam na telefonie ponad 4000 SMSów (wysłane + odebrane). Część z nich to informacje, że ktoś próbował się ze mną połączyć. Niestety nie zawsze kasowałem je na bieżąco więc co jakiś czas jeszcze gdzieś się znajdą. Chciałbym je wykasować. Szukam więc programu (na PC lub telefon), który będzie w stanie przeskanować mi całą skrzynkę odbiorczą pod kontem określonej sekwencji znaków i wykasować te, które pasują do wzoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie lamerskie pytanie: jaka jest obecnie najnowsza wersja Androida i czy da się ją wgrać na Nexusa 4? Jeśli tak, to czy to skomplikowana operacja?
Czy po przesiadce ze stareńkiego Froyo przeżyję duży szok w 4.1? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 00:48, PinKee napisał:

Mam takie lamerskie pytanie: jaka jest obecnie najnowsza wersja Androida i czy da się
ją wgrać na Nexusa 4? Jeśli tak, to czy to skomplikowana operacja?
Czy po przesiadce ze stareńkiego Froyo przeżyję duży szok w 4.1? :)

Na Nexusie 4 jest zawsze najnowszy Android, bo to Googlowy telefon. Po przesiadce na 4.2? Szok będzie, ale raczej pozytywny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam głupi problem :P
Zgubiłem jedno hasło. I to tak na amen, a do tego jest na stronie, na której nie ma możliwości jego odzyskiwania. Ale przypomniałem sobie, że mam je zapisane w przeglądarce telefonu- domyślnej, androidowej aplikacji Internet (android jakiś staruśki, telefon Sony Xperia X10 mini pro, wersja systemu pewnie jakieś 2.0). No i tu pytanie- znacie może jakieś aplikacje na androida, które pozwolą mi wydobyć to hasło z przeglądarki? Niestety ona sama nie ma opcji wyświetlania zapamiętanych haseł...
Będę niebywale wdzięczny za pomoc. Póki co na szczęście dostęp do konta mam, ale co z tego, jeżeli zmiana hasła wymaga podania starego, a stare w każdej chwili mogę stracić (np. jak przeglądarka stwierdzi, że warto by było zapomnieć wszystkie hasła, co już jej się zdarzało)...

Ewentualnie programy na PC, co jak podłączę telefon do komputera zrobią to samo... Mam nadzieję, że ktoś będzie umiał mi pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś będzie umiał, ale to Ty będziesz musiał umieć sobie pomóc przede wszystkim :P
To dość skomplikowana sprawa, będzie wymagało od Ciebie troszkę wysiłku i eksperckiej wiedzy. Potrzebujesz zrobić roota, jeżeli go nie masz.
1. Ściągnij i zainstaluj adb. Linki i poradnik jak to zrobić znajdziesz tu:
http://jaxov.com/2010/10/set-up-adb-on-windows-7-vista-xp-for-android-phones/
2. Zajrzyj do instrukcji, która wyjaśnia jak wyciągnąć z telefonu odpowiedni plik bazy danych z hasłami i uzyskać do niego dostęp. Tutaj:
http://www.concentriclivers.com/?page=Android%20Passwords
3. Instrukcja powyżej mówi, byś ściągnął i zainstalował SQLite. Znajdziesz w linku poniżej, w sekcji Precompiled Binaries for Windows, pierwszy link.
http://www.sqlite.org/download.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 22:52, Siriondel napisał:

Ktoś będzie umiał, ale to Ty będziesz musiał umieć sobie pomóc przede wszystkim :P
To dość skomplikowana sprawa, będzie wymagało od Ciebie troszkę wysiłku i eksperckiej
wiedzy. Potrzebujesz zrobić roota, jeżeli go nie masz.
1. Ściągnij i zainstaluj adb. Linki i poradnik jak to zrobić znajdziesz tu:
http://jaxov.com/2010/10/set-up-adb-on-windows-7-vista-xp-for-android-phones/
2. Zajrzyj do instrukcji, która wyjaśnia jak wyciągnąć z telefonu odpowiedni plik bazy
danych z hasłami i uzyskać do niego dostęp. Tutaj:
http://www.concentriclivers.com/?page=Android%20Passwords
3. Instrukcja powyżej mówi, byś ściągnął i zainstalował SQLite. Znajdziesz w linku poniżej,
w sekcji Precompiled Binaries for Windows, pierwszy link.
http://www.sqlite.org/download.html


Podziękował, zrobiłem bardzo podobnie i sam sobie poradziłem. Wprawdzie wymagało to ode mnie 2h pracy (nigdy wcześniej ani nie rootowałem, ani nie bawiłem się ADB, ani nie korzystałem z programów typu SQlite), ale dałem radę :)
To na papierze i w tych poradnikach wygląda bardzo prosto, ale zanim się ogarnąłem, jak zmusić ADB do działania minęła godzina :D To był główny problem, jak już się przez to przebrnie to było nienajgorzej.
Tym niemniej zdziwiłem się. Na PC jest mnóstwo programów, które oferują wyświetlanie haseł do dosłownie wszystkiego. A na androida nie znalazłem nawet jednego... Całe szczęście, że udało się po zrootowaniu.
Jeszcze raz bardzo dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Kupiłem niedawno swój pierwszy smartphone z androidem Samsung galaxy s advance i mam takie pytanko czy możecie mi podpowiedzieć jakieś tricki jak ustawić telefon by nie zżerał baterii na darmo czy by nie łączył się od tak sobie z internetem tylko np. bym ja wybierał sposób ? I przydały by mi się też jakieś aplikacjcje godne polecenia do poprawy działania i płynności systemu ;)

z góry dziękuję ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Żadne aplikacje tego typu nie działają.

Możesz powyłączać synchronizacje, GPS, Wi-Fi kiedy nie używasz, ustawić normalną, nieaktywną tapetę, powyrzucać widgety z pulpitów. Albo zmienić ROM ale po Twoim poście stwierdzam że raczej nie dasz rady tego zrobić na razie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się