PinKee

ANDROID System

696 postów w tym temacie

Płynności Androida nic nie poprawi bo... Java. Ale z kolejnymi aktualizacjami systemu jest coraz lepiej, jeśli o samą płynność chodzi.

W opcjach baterii powinieneś mieć możliwość np. wyłączania łączenia z Internetem, gdy telefon jest wygaszony i tym podobne. Poza tym, to jest smartphone, nie wymagaj od niego długiego działania. Trzeba się nastawić na codzienne ładowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał przedmówca, musisz nastawić się na fakt, że dłużej jak dzień (lub dwa) Twoja bateria nie wytrzyma co byś nie robił, ale możesz poprawić ogólny rezultat za pomocą tej aplikacji:
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.gpo.greenpower2&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5ncG8uZ3JlZW5wb3dlcjIiXQ..
Ja używam jej już od dobrych trzech lat. W przeciwieństwie do wielu innych gównianych aplikacji tego typu nie obiecuje żadnych magicznych sztuczek, tylko automatycznie zarządza ważnymi dla oszczędzenia baterii ustawieniami według planu, jaki sam skonfigurujesz. Polecam wersję Premium, bo ma ogromne możliwości, choć jest też ograniczona wersja darmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 15:14, Narmo napisał:

A teraz pytanie z innej beczki. Mam na telefonie ponad 4000 SMSów (wysłane + odebrane).
Część z nich to informacje, że ktoś próbował się ze mną połączyć. Niestety nie zawsze
kasowałem je na bieżąco więc co jakiś czas jeszcze gdzieś się znajdą. Chciałbym je wykasować.
Szukam więc programu (na PC lub telefon), który będzie w stanie przeskanować mi całą
skrzynkę odbiorczą pod kontem określonej sekwencji znaków i wykasować te, które pasują
do wzoru.

Poradziłem sobie sam. Go SMS Pro ma odpowiednią funkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - czy Android po resecie (czasami mój "tablet" GoClever TAB R75 lubi się sam zresetować) zapisuje sobie gdzieś jakiś "crash dump"? Zauważyłem, że po każdym resecie z pamięci na aplikacje ubywa mi kilka-kilkanaście MB, a mój "tablet" nie ma jej za dużo (jakieś 500MB, do tego część, jakieś 120MB, zżerają fabrycznie zainstalowane aplikacje których nie idzie się pozbyć :/). Da się jakoś tą pamięć odzyskać, usunąć te zrzuty (jeśli to jet to)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleciłby mi ktoś jakąś przeglądarkę internetową? Opera? Mozilla? W ogóle jest to potrzebne do łatwiejszego i przyjjemniejszego urfowania po necie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 16:06, Laston napisał:

A czego teraz używasz? I jaki sprzęt?

Smsung galaxy s advance, android 2.3.6, i używam tej zwykłęj pzeglądarki która jest już wgrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie Chrome, Dolphin Browser, Opere (chociaż ostatnio się trochę popsuła) i wybierz tą która Ci przypasuje. Dużo ludzi korzysta z tej domyślnej bo jest całkiem dobra. Telefon masz dobry więc wszystkie powinny chodzić bdb, różnią się tylko funkcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 17:22, mlynar911 napisał:

> A czego teraz używasz? I jaki sprzęt?
Smsung galaxy s advance, android 2.3.6, i używam tej zwykłęj pzeglądarki która jest już
wgrana.

Sprawdź Next Browser, niedawno pojawiła się na rynku, a działa bardzo przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zainstalować na swojej Xperii x8 menadżer urządzeń - ASTRO. Plik jest w formacie .apk więc nie wiem jak go zainstalować. Jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2013 o 23:46, Revar napisał:

Witam. Chciałbym zainstalować na swojej Xperii x8 menadżer urządzeń - ASTRO. Plik jest
w formacie .apk więc nie wiem jak go zainstalować. Jakieś pomysły ?

Co to jest menedżer urządzeń na Androida?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2013 o 23:46, Revar napisał:

Witam. Chciałbym zainstalować na swojej Xperii x8 menadżer urządzeń - ASTRO. Plik jest
w formacie .apk więc nie wiem jak go zainstalować. Jakieś pomysły ?

Apk? Klikasz i się instaluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 01:34, Siriondel napisał:

> Witam. Chciałbym zainstalować na swojej Xperii x8 menadżer urządzeń - ASTRO. Plik
jest
> w formacie .apk więc nie wiem jak go zainstalować. Jakieś pomysły ?
Co to jest menedżer urządzeń na Androida?

Taki menedżer zadań, nowsze wersje niby pozwalają na wolniejsze niezużywanie baterii, jakieś fajne widgety dodają. Moim zdaniem kosmetyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2013 o 23:46, Revar napisał:

Witam. Chciałbym zainstalować na swojej Xperii x8 menadżer urządzeń - ASTRO. Plik jest
w formacie .apk więc nie wiem jak go zainstalować. Jakieś pomysły ?


A nie menadżer plików czasem? Mam ten telefon, ciężka sprawa z instalowaniem APKów, bo nie ma fabrycznie (przynajmniej u mnie nie było) żadnego menadżera APK czy przeglądarki plików. Ja sobie zainstalowałem przez Google Play Total Commandera, a potem - jak napisał Dared00 - przechodzisz do folderu z plikiem APK, "klikasz" na nim i dalej już prosta sprawa :) (o ile w ustawieniach nie zapomniałeś zaznaczyć "Pozwól na instalowanie aplikacji spoza Android Market").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ja sobie zainstalowałem przez Google Play Total Commandera
włączyłem tryb debugowania USB, później w ''uruchom'' na pc wpisałem ''cmd'' i pojawiła się konsola gdzie trzeba było wpisać pare wierszy by zainstalować menadżer ASTRO - sprawa wydała się średnia w obsłudze, ale wszystko świetnie działa.

Ogólnie chodziło mi o to, żeby wgrać na androida baze słowników itp. Używam aktualnie ColorDict, swoją drogą, świetny program. Zna ktoś jeszcze jakies stronki skąd pobiorę encyklopedię w nowszym wydaniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak działają emulatory androida na PC (da się korzystać spokojnie)?

Może głupie pytanie, ale jaka jest opinia Google na temat legalności tego i wsparcia technicznego?

Mój stary telefon z androidem już nie działa, a nie chciałbym stracić dostępu do aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emulatory Androida działają tragicznie, miałem z nimi do czynienia przy okazji programowania na tą platformę. Jedyny dobry to ten od Intela ale wymaga procesora tegoż producenta ze wsparciem wirtualizacji, ten faktycznie działa tak samo, a nawet lepiej niż na telefonie.
Samo korzystanie z emulatorów jest w pełni legalne, android jest darmowy możesz go instalować wszędzie bez ograniczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 21:24, Laston napisał:

Emulatory Androida działają tragicznie, miałem z nimi do czynienia przy okazji programowania
na tą platformę. Jedyny dobry to ten od Intela ale wymaga procesora tegoż producenta
ze wsparciem wirtualizacji, ten faktycznie działa tak samo, a nawet lepiej niż na telefonie.
Samo korzystanie z emulatorów jest w pełni legalne, android jest darmowy możesz go instalować
wszędzie bez ograniczeń.


Co z kwestią sklepu i konta google? Czy używanie na sprzęcie bez preinstalowanego androida jest nie legalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że nie wiem jak to dokładnie jest. W emulatorach "fabrycznie" nie ma usług google - sklep, mapy, etc. Da się jednak te aplikacje doinstalować. Wydawało mi się, że producent urządzenia musi ponieść opłatę licencyjną za Google Play ale nie mogę nigdzie znaleźć o tym informacji, nigdzie nie pada słowo opłata.
Ja raczej bym się tym nie przejmował, jeśli sklep rzeczywiście zadziałałby na emulatorze (nie sprawdzałem własnoręcznie), nie słyszałem żeby kogoś spotkały konsekwencje korzystania z Androida w ten sposób.

PS. Znalazłem emulator który jest stworzony do tego typu zadań, podobno nawet płynnie działa.
http://www.dobreprogramy.pl/BlueStacks-App-Player,Program,Windows,35569.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, proste pytanko.
Ostatnio zablokowałem pewien numer. Znajoma, pokłóciliśmy się dość ostro i miałem jej mocno dosyć. Gdy sprawa się wyjaśniła, odblokowałem.
Problem jest taki, że mimo, iż numer nie jest zablokowany, ona wciąż nie może do mnie zadzwonić, tak, jakby numer był zablokowany. Próbowałem usuwać kontakt i zapisać jeszcze raz, wyłączać tel. Co może pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się