PinKee

ANDROID System

696 postów w tym temacie

Ostatnio mam cheć do kupienia sobie Sony Xperia Z.Ma go ktoś??Jakie wrażenia???Czytałem o nim już sporo i wydaje się dość pozytywny.Czekam na rade ;).Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przenoszenie aplikacji na kartę pamięci w moim telefonie nie działa prawidłowo.

W szczegółach aplikacji niby wszystko gra (przeniesiono 1,29 GB danych), ale całościowy podgląd karty pamięci wskazuje, że znajduje się na niej tylko 788 MB, więc liczby się nie zgadzają.

Gdzie jest problem? Jak to naprawić?

20130719160516

20130719160520

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek podłącz do komputera i zobacz co pokazuje Windows, a następnie również w eksploratorze Windowsa przejdź do folderu zawierającego dane RR3 i zobacz jego rozmiar. Przenoszenie na pewno działa prawidłowo, niemożliwe, żeby apka zostawiła 600 MB w pamięci na aplikacje, niektóre smartfony nawet tyle nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 21:39, Siriondel napisał:

Na początek podłącz do komputera i zobacz co pokazuje Windows, a następnie również w
eksploratorze Windowsa przejdź do folderu zawierającego dane RR3 i zobacz jego rozmiar.
Przenoszenie na pewno działa prawidłowo, niemożliwe, żeby apka zostawiła 600 MB w pamięci
na aplikacje, niektóre smartfony nawet tyle nie mają.

Ok, oficjalnie zgłupialem. Po podłączeniu telefonu do komputera wszystkie foldery zajmują zero bajtów, rozmiary mogę tylko ocenić po całoścowym widoku karty pamięci i telefonu.

20130720112143

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ktoś mnie zjedzie, że nie przeczytałem każdego postu w tym temacie i pytam o coś co było 13 stron temu małym druczkiem zapisane, ale i tak spytam: Jest jakaś lista najlepszych aplikacji na androida? Niedługo S2 zakupuje i np. plan lekcji, coś do czytania ebooków, coś do biegania i coś, co by mi nawet przez myśl nie przeszło bym sobie poinstalował, żeby ułatwić i uprzyjemnić życie :) Więc jak?:P
ps; jest jeszcze coś, co zmienia zasięg do odpowiedniej sieci (egzaminator prawa jazdy mi pokazywał) i chciałbym to zobaczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie ze świątyni inspiracji i natchnień (czyt. klopka ;) gdzie pocinałem sobie w Real Racing 3. System sterowania w tego typu grach za pomocą akcelerometru na tyle mi się spodobał, że zastanawiam się, czy istnieje może aplikacja na androida, która pozwalałaby używać telefonu komórkowego jako pada/kierownicy w grach na PC? Szczególnie interesuje mnie funkcja kierownicy wykorzystującej wspomniany akcelerometr. Łączność, wzorem niektórych myszek, mogłaby się odbywać za pomocą Bluetootha. Istnieje takie coś, czy zwyczajnie mnie poniosło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Evernote, robisz notatki pc albo telefon, i się synchronizują.
Amuse do przeglądania różnych stron.
Endomondo do biegania.
Mapy Google, Google Chrome jak używasz na pc to polecam, no i z rozrywkowych może jakaś ipla albo Jewels czy coś w tym stylu. Scrabble polskie też są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaopatrzyłem się w końcu w smartfona z Androidem 4.2.2, ale to mój pierwszy smartfon i się nie znam za bardzo co i jak.

Mógłby mi ktoś polecić jakie aplikacje OBOWIĄZKOWO powinienem zainstalować? Np. jaka przeglądarka, odtwarzacz MP3, coś co ułątwi życie :), parę tytułów gierek też nie zaszkodzi. Chodzi mi głównie o darmowe.

Na płatne przydzie jeszcze czas.
Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się wyłączyć "auto-odtwarzanie"/auto-indeksowanie "nośnika" w androidze, bo jak sie wlozy pendrive do tableta, karte do telefonu to android automatycznie indeksuje pliki, a chciałbym to wyłączyc, bo indeksuje pliki video, a np. chce tylko skopiowac pliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2013 o 12:21, Slappy napisał:

Witam, zaopatrzyłem się w końcu w smartfona z Androidem 4.2.2, ale to mój pierwszy smartfon
i się nie znam za bardzo co i jak.

Z ciekawości: jaki? ;)

Dnia 04.08.2013 o 12:21, Slappy napisał:

Mógłby mi ktoś polecić jakie aplikacje OBOWIĄZKOWO powinienem zainstalować?
Np. jaka przeglądarka

Chrome. Ewentualnie Dolphin lub Next, ale to już kwestia gustu ;)

Dnia 04.08.2013 o 12:21, Slappy napisał:

odtwarzacz MP3

Tu z darmowymi będzie ciężko. Z płatnych wszyscy chwalą PowerAmp, a ja od siebie bym polecił GoneMAD Music Player - wygląda dość ubogo, ale działa bardzo dobrze i ma dużo przydatnych bajerów. W Play Storze są triale obu.

Dnia 04.08.2013 o 12:21, Slappy napisał:

coś co ułątwi życie :)

Evernote - synchronizowane notatki na PC i telefon
ES File Explorer - przeglądarka plików (absolutnie niezbędna, bo Android nie ma "fabrycznej")
Dropbox - ...Dropbox ;) Wirtualny dysk.
MX Player - jak lubisz oglądać filmy na komórce

Dnia 04.08.2013 o 12:21, Slappy napisał:

parę tytułów gierek też nie zaszkodzi.

Jetpack Joyride
Angry Birds (wszystkie)
Doodle Jump

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2013 o 12:29, Dared00 napisał:

> Witam, zaopatrzyłem się w końcu w smartfona z Androidem 4.2.2, ale to mój pierwszy
smartfon
> i się nie znam za bardzo co i jak.
Z ciekawości: jaki? ;)

Samsung Galaxy S4, generalnie to miałem dylemat między S4, Xperią Z i HTC One, ale ostatecznie wybrałem galaxy i jestem zadowolony ;)
Chrome już miałem zainstalowany domyślnie i faktycznie sprawuje się nieźle. Ale mimo wszystko obbadam Next i Dolphin również :)
Dzięki wielkie za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam, raczej do bardziej zaawansowanych użytkowników.
Rozpidziła mi się Xperia Sola, nie warto jej naprawiać, szukam więc nowego telefonu.
W Xperiach mega mi się podoba nakładka i sama stylistyka, ale w mojej kwocie mogę się zastanawiać między Xperią P a Galaxy S2. S2 jest mega szybka jednak, całkiem sporo podobno od P, ma lepszą baterię ( co jest dla mnie ważne, bo 2 razy w ciągu 24h telefonu ładować nie mogę ) ale.... no właśnie. TouchWiz do mnie nie przemawia, są jakieś dobre ( naprawde dobre, przy których nie będę miał problemu z odpaleniem gier ) custom romy, które zamienią Samsunga w Xperię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie nietypowe pytanie - da się (jak?) archiwizować save''y z gier na Androida? Musiałem "na chwilę" zwolnić trochę miejsca, odinstalowałem Plants vs Zombies, po ponownym zainstalowaniu okazało się, że profil w grze wcięło :/. A już miałem odblokowane prawie wszystkie acziki i byłem gdzieś w połowie drugiego przejścia gry (osiągnięcie "Second life"). To samo w World of Goo, choć tam za dużo nie straciłem. A co dziwne, we Fruit Ninja po takim zabiegu odblokowane tła i ostrza mi nie zniknęły (choć gry ponownie nie pobierałem, po prostu przed odinstalowaniem zrobiłem backup ApkInstallerem).

Drugie pytanie - można gdzieś pobrać Operę Mobile? Bo się mi ostatnio zaktualizowała do czegoś, co nazywa się po prostu Opera - wszystko fajnie, ale muli mi się to niemiłosiernie. A Opera Classic to... Nie da się opisać tego bez używania brzydkich słów - zawiesza się, wyłącza, przy otwartych 4 kartach zaczyna wydziwiać (a wersja Mobile nie protestowała mi nawet 10) albo wywala komunikat, że "Strona internetowa nie jest dostępna" (połączenie z Internetem oczywiście jest, wbudowana przeglądarka w tym samym czasie normalnie otwiera strony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Save może sobie zarchiwizować wchodząc na pamięć głowną telefonu> Android i dalej szukając folderu od danej gry. Najlepiej skopiować sobie gdzieś cały.

Wydaje mi się, że Opera Mini wciąż jest w markecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 00:14, Smileyer napisał:

Save może sobie zarchiwizować wchodząc na pamięć głowną telefonu> Android i dalej
szukając folderu od danej gry. Najlepiej skopiować sobie gdzieś cały.


Zacząłem nową grę w PvZ, skopiowałem folder z PvZ w nazwie, odinstalowałem PvZ, zainstalowałem PvZ, wrzuciłem folder z powrotem - profilu nie ma :/.
Tak na marginesie, Contra Evolution nie ma tam żadnego folderu, a zauważyłem, że odinstalowanie i ponowne zainstalowanie tej gry resetuje wszystko, m. in. poziomy odblokowane w "Mission Mode". Mogą swoje dane aplikacje zapisywać w pamięci wewnętrznej urządzenia? Mogą takie dane być w folderze .android_secure?

Dnia 18.09.2013 o 00:14, Smileyer napisał:


Wydaje mi się, że Opera Mini wciąż jest w markecie :)


Chodzi mi o Mobile :). Mini a Mobile to dwie różne rzeczy, Mini, jak nazwa sugeruje, jest minimalistyczna, Mobile to już prawie jak desktopowa przeglądarka :). Mini testowałem na telefonie i mnie nie zadowala jako substytut Mobile :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do archiwizowania zapisów gier - jeżeli gra zapisuje stan na SD, takie zapisy nie mają prawa zginąć, nieważne, ile razy grę usuniesz i znów wrzucisz. Jeżeli nie zapisuje na SD, zapisuje je w pamięci, do której nie masz dostępu i dane znikają razem z grą.

Dziwne, że sam się do tej pory nie połapałeś, mimo że sam przedstawiłeś sobie rozwiązanie dwa posty wyżej. Robiłeś backup i nie zniknęło. A jak nie zrobiłeś, to zniknęło. Niesamowite.
Ściągnij Titanium Backup i rób sobie kopie. Nawet jak będziesz chciał zainstalować appkę jeszcze raz "na czysto", z kopii możesz przywrócić sobie tylko dane.

Co do Opery Mobile. Opera Mobile miała działać tak długo, jak długo deweloperom zajmie dopieszczanie zupełnie nowej Opery, z której zniknie człon "Mobile". Skoro stara zaktualizowała się do tej nowej, to chyba znaczy, że ten czas właśnie nadszedł. I po ptakach. Czy można gdzieś ją jeszcze pobrać? Owszem, można. W internecie, kojarzysz gdzie to jest?
Jak chcesz starszą wersje jakiejś aplikacji, np. Opery Mobile, to poszukaj jej w sieci, na jakimś chomiku czy gdziekolwiek. Wstukanie "Opera Mobile" w Google da Ci z dziesięć rozwiązań od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hym. Próbował ktoś kiedyś tetheringu przez bluetooth? Próbuję właśnie połączyć telefon i tablet, ale niestety- EasyTether Tablet wyrzuca komunikat o tym, że "aplikacja musiała zostać zatrzymana" (który zazwyczaj wyrzuca w momencie, kiedy zwyczajnie nie wykrył urządzenia, do którego dostępu się żąda), zaś telefon (SE Xperia X10 mini pro) mówi o tablecie, że jest "Powiązany, ale nie połączony" (i opcji połączenia nie ma). Pliki przesyłają się normalnie, ale nie da się w żaden sposób zmusić telefonu (bo to chyba po jego stronie jest problem) do owego "połączenia".

Stąd moje pytanie- czy miał z tym ktoś jakieś doświadczenia? Jakich programów używał? Może jest jakaś sensowna alternatywa dla EasyTether (póki co testowałem na wersji lite, bo chciałem zobaczyć, czy w ogóle to zadziała- i całe szczęście, że nie kupiłem pro!)? Narazie się poddaję, ale opcja ta jest dla mnie dość istotna (tablet bez modemu, a w pociągu żadnego hotspota nie ma...), więc będę musiał coś wykombinować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem na swoim LG L9 certyfikat potrzebny do połączenia się z siecią wi-fi politechniki poznańskiej. Niestety instalacja uniemożliwiła mi wybór przesunięcia jako blokady ekranu. Czy istnieje jakaś prosta możliwość odblokowania tej blokady nie usuwając tego certyfikatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Opera Mobile pozwala na zapisanie przeglądanych stron i otwieranie ich w trybie offline? Funkcja ta bardzo by mi się przydała, a póki co wyczytałem, że oferuje ją jedynie Google Chrome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się