PinKee

ANDROID System

696 postów w tym temacie

Jak zablokować reklamę Adblockiem w Androidzie? Na stacjonarnym klikałem prawym klawiszem na obrazku i pojawiało się menu kontekstowe w którym była odpowiednia opcja. Wybierałem ją i było po kłopocie.
Tu nie mogę (nie potrafię) otworzyć menu kontekstowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Opera Mobile Classic przegięła - wysypała mi się przy 6 (!) otwartych zakładkach... Na jaką przeglądarkę polecacie się przerzucić? Odpadają:
- Przeglądarka Opera (działa mi gorzej, niż Mobile Classic),
- Next (gdzie się podziały "ogonki"?),
- Firefox i Chrome (przetestowałem - "dziękuję, postoję").

Pytanko - jak kupię coś w grze z mikrotransakcjami, to to coś przypisuje się do konta w Google, z którego dokonałem zakupu (i pojawi się na każdym urządzeniu, na którym zainstaluję grę z konta, z którego dokonałem zakupu, czyli w sumie coś jak DLC na Steam), czy przypisuje się to tylko i wyłącznie do tej jednej instalacji gry i nawet, jak ją zainstaluję z tego samego konta Google na innym urządzeniu to to coś przepadanie?

BTW, pośmiejcie się, "Google translator w akcji", jak sądzę :P:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.machineworksnorthwest.painkillerp
Jakby naprawili:

Spoiler

BEST gry PC "SHOOTER roku jest teraz na urządzenia z systemem Android!

Painkiller: Purgatory HD jest najbardziej intensywne, chwytające 3D strzelanka dostępna na smartfonie lub tablecie!

Przygotuj się na najbardziej paraliżujący umysł, mrożące krew w żyłach 3D walczy urządzenie mobilne może dostarczyć:

* Over-the-top broń
* Painkiller to olbrzymie bitwy z bossami znaków towarowych
* Incredible, wysoce szczegółowy sztuka
* Trzy poziomy trudności:
* Insomnia
Nightmare * (odblokowania)
Trauma * (odblokowania)
* Odblokuj dwadzieścia zupełnie nowych osiągnięć
* Zbieraj dusze uzdrowić
* Broń z alternatywnymi trybami ognia
* Oryginalna ścieżka dźwiękowa i efekty dźwiękowe
* Dark, chwytające atmosfera
* Painkiller Maraton bitwy z bossami


Uwięzieni w świecie ciemności i niezbyt zachęcający, oczekując oczyszczenia dla ziemskich grzechów, musisz walczyć przez niezliczonych wojowników wroga, próbując powstrzymać nieuchronnego Unholy War i obalenia Lucyfera.

Ale nawet jeśli wygrasz tą szaloną walkę, trzeba jeszcze wziąć hordy wycie demonów pragnących pomścić swojego mistrza.

Jesteś anioła tylko modlitwa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2013 o 17:37, Blackhand napisał:

Pytanko - jak kupię coś w grze z mikrotransakcjami / ciach

To zależy od gry i zależy co kupisz. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że takie rzeczy jak kostiumy, jakieś małe dodatki itp. można pobrać bez problemu ponownie - zawartość nie będzie widoczna na liście kupionych aplikacji, ale będzie widoczna wewnątrz aplikacji, w której została kupiona. Wirtualna waluta natomiast przypisuje się do profilu w grze - jeżeli usuniesz profil (albo usunie się wraz z dezinstalacją gry) - prawdopodobnie przepadnie. Trzeba robić backupy, tak na wszelki wypadek.

// edit
A co do przeglądarki - jaki masz problem z Dolphinem, że z niego nie korzystasz? Zakładam, że skoro próbowałeś wymienione, to musiałeś i Dolphina próbować - to w końcu najpopularniejsza przeglądarka. A jak nie próbowałeś jakimś cudem, to spróbuj. Ja używałem go na poprzednim smartfonie i byłem zadowolony, ale od tygodnia mam nowego i systemowa przeglądarka jest teraz dla mnie najlepsza. Z lepszych to jest jeszcze chyba Maxthon na Androida i też możesz zobaczyć, podobno tak dobra, że twórca custom ROMu, którego używam, wrzuca ją domyślnie do systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2013 o 18:25, Siriondel napisał:

...
To zależy od gry i zależy co kupisz. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że takie rzeczy
jak kostiumy, jakieś małe dodatki itp. można pobrać bez problemu ponownie - zawartość
nie będzie widoczna na liście kupionych aplikacji, ale będzie widoczna wewnątrz aplikacji,
w której została kupiona. Wirtualna waluta natomiast przypisuje się do profilu w grze
- jeżeli usuniesz profil (albo usunie się wraz z dezinstalacją gry) - prawdopodobnie
przepadnie. Trzeba robić backupy, tak na wszelki wypadek.


Gra - Middle Manager of Justice :). Darmówka, ale można tam coś dokupić, poza walutą są jakieś akcesoria np. generujące co jakiś czas punkty Supremium. Nie zależy mi jakoś szczególnie na tych dodatkach, ale sypnąłbym trochę grosza twórcom, bo imo zasługują na to (mikrotransakcje nie są w sumie do szczęścia potrzebne w tej grze, nie są też nachalne - zupełnie inaczej, niż w płatnej Contra Evolution, gdzie płacimy i dostajemy coś w stylu wersji shareware, brakuje tylko wyskakujących nag screenów...).

Dnia 10.10.2013 o 18:25, Siriondel napisał:


// edit
A co do przeglądarki - jaki masz problem z Dolphinem, że z niego nie korzystasz? Zakładam,
że skoro próbowałeś wymienione, to musiałeś i Dolphina próbować - to w końcu najpopularniejsza
przeglądarka. A jak nie próbowałeś jakimś cudem, to spróbuj. Ja używałem go na poprzednim
smartfonie i byłem zadowolony, ale od tygodnia mam nowego i systemowa przeglądarka jest
teraz dla mnie najlepsza. Z lepszych to jest jeszcze chyba Maxthon na Androida i też
możesz zobaczyć, podobno tak dobra, że twórca custom ROMu, którego używam, wrzuca ją
domyślnie do systemu.


Hm, jakoś Dolphin mnie ominął :). Nie wiem, czy nie miałem czasem jakiegoś problemu z zainstalowaniem go, choć w Google Play na liście aplikacji mi się nie wyświetla. W każdym razie obadam obie, dzięki :). Mam nadzieję, że nie mają problemów z polskimi znakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, chyba zostanę przy Maxthonie :). Dolphin mi obraca orientację ekranu, więc na tablet (a raczej "tablet") się nie nadaje, no chyba, że się da gdzieś ustawić orientację poziomą (nie szukałem szczerze mówiąc :)). Próbnie zainstalowałem jeszcze FF i próbowałem zainstalować Chrome, ale ten pierwszy po pierwszym uruchomieniu w pamięci wewnętrznej telefonu zaanektował dodatkowe ~30MB i jakiś dziwny jest (nie ma przycisku/opcji typu "wyjdź z programu", dziwne), ten drugi twierdzi, że nie ma miejsca "na dysku" (no tak, >100MB to faktycznie bardzo mało, 1/5 pamięci wewnętrznej mojego "tabletu") i się nie chce zainstalować.
Tak więc jeszcze raz dziękuję za pomoc :).

Ciekawostka - na Operach (obu - Mobile Classic i Przeglądarce Opera) scrollowanie strony głównej YT to koszmar (znaczy zamula przeglądarka tak, że reakcja następuje nawet i po minucie), nie zdarza się to w Dolphinie/Maxthonie/Firefoxie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to aby napewno wina Androida ale cóż... mam problem z alarmem. Zazwyczaj działa normalnie, ale raz na jakiś czas (czyli między innymi dzisiaj) alarm odpala się na sekundę góra i się wyłącza, przez co już kilka razy zdarzyło mi się zaspać. Ktoś się spotkał z takim problemem i wie jak go rozwiązać?

Mam Samsunga Galaxy S2 i Androida w wersji 4.1.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 09:29, Reffan napisał:

Nie wiem czy to aby napewno wina Androida ale cóż... mam problem z alarmem. Zazwyczaj
działa normalnie, ale raz na jakiś czas (czyli między innymi dzisiaj) alarm odpala się
na sekundę góra i się wyłącza, przez co już kilka razy zdarzyło mi się zaspać. Ktoś się
spotkał z takim problemem i wie jak go rozwiązać?

Sprawdzałeś, czy tak samo masz z innymi budzikami?

Te ponoć chwalą:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tjeannin.alarm
https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.bitspin.timely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Co polecicie do przeglądania plików PDF? Mojego planu lekcji nie potrafią odczytać ani Polaris Viewer (krateczki zamiast znaków), ani Adobe Reader (myślniki zamiast znaków).
2. Była taka gierka na Androida, coś w stylu tower defense, w której mieliśmy swoją wieżę, a naszym celem było zniszczenie wieży przeciwnika poprzez wysyłanie do boju jednostek kupowanych za pieniądze i wspomaganych przez znajdującą się na wieży balistę. Było to proste 2D z przewijanym ekranem. Kojarzy ktoś tytuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 16:54, Gumisiek2 napisał:

2. Była taka gierka na Androida, coś w stylu tower defense, w której mieliśmy swoją wieżę,
a naszym celem było zniszczenie wieży przeciwnika poprzez wysyłanie do boju jednostek
kupowanych za pieniądze i wspomaganych przez znajdującą się na wieży balistę. Było to
proste 2D z przewijanym ekranem. Kojarzy ktoś tytuł?

Battle Cats?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie Battle Cats, ale gra wygląda identycznie. Ma jednak mniejsze jednostki, jest ich więcej (w dalszych etapach na ekranie pojawia się totalny chaos), a całość dzieje się w realiach mediewistycznego fantasy. Grałem w nią już dawno, ok. półtorej roku temu, ale pamiętam, że posiadała bardzo przyjemną dla oka grafikę. Tytuł, którego szukam, wygląda bardzo podobnie do tych gier (najbardziej do tej ostatniej, lecz w niej nie posiadamy własnych jednostek i mamy widok z góry, podczas gdy w tamtej grze był widok z boku):

https://play.google.com/store/apps/details?id=game.hero.castlewars
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blogspot.androidresearch.castlesiege
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droidhen.defender2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie :/ Googlowałem, przeglądałem rankingi najlepszych gier tower defense/offense na Androida, szukałem gry w Google Play (wydawało mi się, że miała w tytule słowo "castle" i straciłem już nadzieję na znalezienie tego tytułu :( A szkoda, bo była bardzo fajna i wciągająca. Dzięki za pomoc w szukaniu ;-) Choć nie ukrywam, że gdyby ktoś wiedział, o jakim tytule mówię, to byłbym niezmiernie wdzięczny za podrzucenie mi nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam! Gra, której szukałem to Cartoon Wars.

BTW. Po screenach nie widać, żeby gra toczyła się w realiach mediewistycznego fantasy, więc może coś pokićkałem :P

EDIT: Korzystając z okazji, zadam jeszcze dwa pytanka. Czy na stronie danej aplikacji w Google Play jest gdzieś informacja o tym, czy jest ona płatna, czy bezpłatna? I dlaczego zwykle pokazuje mi recenzje userów, którzy daną aplikację ocenili na jedną gwiazdkę? Gra ma 7 tysięcy ocen jednogwiazdkowych na 327 tysięcy ocen ogólnie, a mi pokazuje właśnie te jednogwiazdkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 18:53, Gumisiek2 napisał:

EDIT: Korzystając z okazji, zadam jeszcze dwa pytanka. Czy na stronie danej aplikacji
w Google Play jest gdzieś informacja o tym, czy jest ona płatna, czy bezpłatna?

Na przycisku jest napisane "Zainstaluj" przy bezpłatnej lub już kupionej i "Kup [cena]" przy płatnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za informację. Co do gry, to moja radość już ostygła - wymaga ona połączenia z Internetem, więc będę mógł pograć co najwyżej w domu lub gdy dotrze do mnie karta Aero2 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>wymaga ona połączenia z Internetem,

Moze sprawdz jak gra reaguje gdy telefon/tablet jest w trybie offline/samolotu/ moze sie uruchomi?
Dziwna sprawa z pdf, sam go robiles czy gotowca od kogos masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 23:03, Sarinew napisał:

Moze sprawdz jak gra reaguje gdy telefon/tablet jest w trybie offline/samolotu/ moze
sie uruchomi?


Gra się uruchamia, ale po chwili wyskakuje komunikat o tym, że nie jestem połączony z Siecią. Według licznika danych gra pobrała zaledwie 90 kilobajtów, co kosztowałoby mnie jakieś 10 groszy, gdybym miał w nim kartę SIM.

Dnia 19.11.2013 o 23:03, Sarinew napisał:

Dziwna sprawa z pdf, sam go robiles czy gotowca od kogos masz?


Jest to plan lekcji mojej uczelni, a że studiuję na politechnice, to powinien być zrobiony dobrze :P Niespecjalnie zależy mi na posiadaniu go w wersji PDF, więc sprawę olałem, ale później sprawdzę, jak wygląda sprawa z innymi plikami w tym formacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się