PinKee

ANDROID System

696 postów w tym temacie

Szukam darmowej aplikacji do czatowania, w której nie będę musiał podawać swojego numeru telefonu. Najlepiej byłoby po prostu ją zainstalować i pisać z wybraną osobą, ewentualnie założyć konto. Myślałem po prostu o GG, bo i tak z niego korzystam, ale może ktoś ma lepszą alternatywę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uhm, Hangouts (stare Google Talk). Oparte o G-Mail i jeśli dobrze pamiętam, to nie wymaga numeru telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że trochę nieodpowiedni temat, ale szukam jakiegoś urządzenia z androidem i wyjściem HDMi, natywną rozdzielczością 854 x 480 pikseli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej szukam jakiejs darmowej aplikacji do monitorowania transferu danych z opcją godzinowa, czyli w ciagu miesiąca moge wykorzystać 500mb danych ale od godziny 1 do 9 mam dodatkowe 5,5gb. No i tu jest problem jest może jakiś program którym można ustawić aby mi naliczało transfer tylko od godziny 9 rano do 1 w nocy? Bo tego 5,5gb i tak nie osiągne a żeby przekroczyć 500mb to nietrudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiej aplikacji używacie do zamykania dziadostwa działającego w tle?
Do tej pory używałem Advanced Task Killer, ale wydaje mi się że sprawuje się on coraz gorzej, mam coraz mniej dostępnej pamięci, i coraz szybciej pada bateria, a nie instaluje żadnych nowych appek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2014 o 12:55, Mafioso_PL napisał:

Jakiej aplikacji używacie do zamykania dziadostwa działającego w tle?
Do tej pory używałem Advanced Task Killer, ale wydaje mi się że sprawuje się on coraz
gorzej, mam coraz mniej dostępnej pamięci, i coraz szybciej pada bateria, a nie instaluje
żadnych nowych appek.

Żadnej. Podobno wszystkie te task killery są o kąt dupy rozbić. Czysty android to najlepszy android.

Ale wiele osób poleca też greenify, nie próbowałem nie wypowiem się. Tryb stamina w X SP działa znakomicie ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=474&pid=13672
napisałem, dlaczego nie należy używać task killerów w Androidzie i dlaczego mimo tego ludzie ich używają.
Usuń to dziadostwo i nigdy nie instaluj tego gówna, bo tylko szkodzisz sam sobie. Gdyby zamykanie aplikacji było takie konieczne, system robiłby to sam. A nie robi. Nie rób tego i Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2014 o 16:50, Siriondel napisał:

W tym miejscu
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=474&pid=13672
napisałem, dlaczego nie należy używać task killerów w Androidzie i dlaczego mimo tego
ludzie ich używają.
Usuń to dziadostwo i nigdy nie instaluj tego gówna, bo tylko szkodzisz sam sobie. Gdyby
zamykanie aplikacji było takie konieczne, system robiłby to sam. A nie robi. Nie rób
tego i Ty.


Problem w tym że gdy nie mam tego dziadostwa, bateria pada w ciągu 4 godzin mimo iż nic nie robię z telefonem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2014 o 18:39, Mafioso_PL napisał:

Problem w tym że gdy nie mam tego dziadostwa, bateria pada w ciągu 4 godzin mimo iż nic
nie robię z telefonem...

To idź do ustawień baterii i sprawdz, co ci tyle energii żre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2014 o 20:14, Mafioso_PL napisał:

I cudowny system mi powie że ekran, który nie był włączany od zakończenia ładowania...

Ściągnij jakiś zaawansowany monitor baterii czy systemu, który pokaże Ci konkretne procesy ze szczegółami, a nie ogólniki typu "System Android 70%", ''Ekran 15%" czy "Wybieranie numerów 15%". Oprócz tego, pobierz z GP aplikację Wakelock Detector - być może coś trzyma Twój telefon wybudzony "pod maską", że tak powiem. Telefon się nie grzeje bez powodu?

Także task killer nie rozwiązuje tego, być może po prostu zabijasz kłopotliwe procesy, ale one w końcu wracają, bo nie wiesz w końcu co konkretnie stwarza problem - więc na dłuższą metę tylko się powiększy. Tak jak napisałem - system radzi sobie z tym jak umie, ale jeżeli jakieś appki coś psują - to tych kłopotliwych appek trzeba się pozbyć, a nie instalować task killera. A może to awaria sprzętu? A może coś z łącznością? Próbowałeś zrobić kopię ważnych danych i zresetować telefon?

Anyway, zrobisz jak uważasz. Z ciekawości zapytam - jaki telefon i jaka wersja Androida na nim? Instalujesz na nim appki spoza Google Play?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2014 o 22:50, Boguslav4 napisał:

W czym oprócz Javy można programować na Androida, bo jakoś nie chce mi się wierzyc, że
przeportowali GTA na jave xd?

W wszystkim do czego jest kompilator/interpreter dla "andka" (to w zasadzie "dziwna" dystrybucja Linuksa, wiec jest je z czego przenosić) w tym C++ i Python.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Telefon to Note 3 z KitKatem po ostatnim updacie.
Żeby używać Wakelock na KitKacie trzeba zrootować telefon, a nie chcę tracić gwarancji póki tel jest świeży :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiegoś fajnego spisu (po krótkiej sesji z Google''em dotarłem jedynie do jakichś top to i tamto różnych redakcji, meh) czy wręcz stronki na temat starych gier przeportowanych na Andka, np. z systemu Amiga.

Może być wierny port, może być odświeżony port (choć jak widzę Dungeon Keepera od EA, to cukierkowe ciarki mnie przechodzą).

Coś jak Airfox (River Raid), Prehistorik, Alien Breed - te udało mi się znaleźć samemu w sklepie Google Play.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś dobre appki typu remote desktop które nie wymagają windowsa z obsługą pulpitu zdalnego? MS pożałował tej funkcjonalności w Vistach Home, niby można znaleźć na to "hacki", ale wymagają one podmiany jednego z plików systemowych na ten z wersji Ultimate, Business lub Enterprise, co za bardzo legalne nie jest, jeśli się którejś z tych wersji nie posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się