PinKee

ANDROID System

696 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2014 o 20:10, Kadaj napisał:

Xperia P. Po podłączeniu słuchawek dźwięk nadal idzie z głośnika. Mogło się coś poprzestawiać
w systemie czy to już na pewno uszkodzone wejście?


Masz dalej ten telefon? Jeśli tak to może rozkminiłeś jak ustawić własną tapetę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 17:47, LastOrder napisał:

Masz dalej ten telefon? Jeśli tak to może rozkminiłeś jak ustawić własną tapetę ?

Yyyy... Ustawienia -> Wyświetlacz -> Tapeta? ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 17:42, Kadaj napisał:

> Dostałem jakąś informację o tym że moja komórka może mieć wirusa i karzą mi wysłać
SMSa
> na numer 60516. Naprawdę coś złapałem czy to tylko jakaś próba namówienia mnie na
opłatę
> czy wręcz jakieś oszustwo?
http://www.zigzagfone.com/PL/support/products ;d

Próba wrobienia mnie huh? Dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 17:57, Kadaj napisał:

> Masz dalej ten telefon? Jeśli tak to może rozkminiłeś jak ustawić własną tapetę
?
Yyyy... Ustawienia -> Wyświetlacz -> Tapeta? ^^''


W sumie nie sprecyzowałem. Ściągam sobie tapetę z neta ale jak chcę ją ustawić na ekran to zawsze włącza mi się ucinanie obrazu do jakiegoś marnego kwadrata. Nie mogę takiego obrazu ustawić na całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 18:04, LastOrder napisał:

W sumie nie sprecyzowałem. Ściągam sobie tapetę z neta ale jak chcę ją ustawić na ekran
to zawsze włącza mi się ucinanie obrazu do jakiegoś marnego kwadrata. Nie mogę takiego
obrazu ustawić na całość.

Ano nie możesz, dlatego że obraz musi być przycięty oraz dopasowany do proporcji i wielkości ekranu. Jak spróbujesz ustawić jako tapetę obrazek, który natywnie pasuje do tych proporcji, to zobaczysz, że będziesz mógł ustawić całość bez przycinania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oddałem siostrze starego smartfona (LG L5), nie miała konta googlowego, więc chciałem jej założyć przez telefon, ale jest jeden problem. Przy zakładaniu zawsze włącza się wifi, niestety nie mam w tej chwili stałego dostępu i nie mogę założyć tego konta. A bez niego nie da rady wejść do playa.

I tu moje pytanie, dlaczego to trzeba zrobić przez wifi? Co prawda jest wybór między wifi i "przesyłem danych", ale niestety włącza się tylko wifi. Kiedyś nie miałem w ogóle wifi i jakoś się zalogowałem na swoje konto, gdy używałem tego telefonu, a teraz zonk.

Rozjaśni ktoś ten mrok? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 20:19, Kakarotto napisał:

Oddałem siostrze starego smartfona (LG L5), nie miała konta googlowego, więc chciałem
jej założyć przez telefon, ale jest jeden problem. Przy zakładaniu zawsze włącza się
wifi, niestety nie mam w tej chwili stałego dostępu i nie mogę założyć tego konta. A
bez niego nie da rady wejść do playa.

I tu moje pytanie, dlaczego to trzeba zrobić przez wifi? Co prawda jest wybór między
wifi i "przesyłem danych", ale niestety włącza się tylko wifi. Kiedyś nie miałem w ogóle
wifi i jakoś się zalogowałem na swoje konto, gdy używałem tego telefonu, a teraz zonk.


Rozjaśni ktoś ten mrok? ;)

To niech siostra lub ty założy normalny adres na googlu znaczy adres gemail i wtedy przy włączeniu danych wpisujesz ten adres i hasło do niego i działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 18:04, LastOrder napisał:

W sumie nie sprecyzowałem. Ściągam sobie tapetę z neta ale jak chcę ją ustawić na ekran
to zawsze włącza mi się ucinanie obrazu do jakiegoś marnego kwadrata. Nie mogę takiego
obrazu ustawić na całość.


Witam. Spróbuj tego programu - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sanjn.twcrop&hl=pl - powinien rozwiązać Twój problem. Wiem, że po czasie to piszę, ale dopiero teraz zajrzałem do wątku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 18:04, LastOrder napisał:

> > Masz dalej ten telefon? Jeśli tak to może rozkminiłeś jak ustawić własną tapetę

> ?
> Yyyy... Ustawienia -> Wyświetlacz -> Tapeta? ^^''

W sumie nie sprecyzowałem. Ściągam sobie tapetę z neta ale jak chcę ją ustawić na ekran
to zawsze włącza mi się ucinanie obrazu do jakiegoś marnego kwadrata. Nie mogę takiego
obrazu ustawić na całość.

Najpierw sprawdź jaką telefon ma rozdzielczość .
Na przykładzie ja mam Xperie M2 i tapeta pulpitu musi być 540x960
a tapeta która przesuwa się na kilku ekranach 720 x 640 czyli musisz znać rozdziałki swojego smartfona wtedy zwykłym paitem przytniesz rozmiar zdjęcia do wymaganego rozmiaru i ustawiasz w całości bez cięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 23:05, Carter napisał:

To niech siostra lub ty założy normalny adres na googlu znaczy adres gemail i wtedy przy
włączeniu danych wpisujesz ten adres i hasło do niego i działa.


Przy zakładaniu lub logowaniu się do istniejącego konta przez telefon, występuje uprzednio opisany problem.
Ciągle włącza się wifi, a ja nie mam teraz do niego dostępu. Jak to obejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2014 o 19:26, Kakarotto napisał:

> To niech siostra lub ty założy normalny adres na googlu znaczy adres gemail i wtedy
przy
> włączeniu danych wpisujesz ten adres i hasło do niego i działa.

Przy zakładaniu lub logowaniu się do istniejącego konta przez telefon, występuje uprzednio
opisany problem.
Ciągle włącza się wifi, a ja nie mam teraz do niego dostępu. Jak to obejść?

Podałem koledze jak ja to zrobiłem nie pamiętam czy musiałem włączyć wi-fi to było 2 lata temu po prostu podpiołem moje konto pod telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2014 o 19:26, Kakarotto napisał:

> To niech siostra lub ty założy normalny adres na googlu znaczy adres gemail i wtedy
przy
> włączeniu danych wpisujesz ten adres i hasło do niego i działa.

Przy zakładaniu lub logowaniu się do istniejącego konta przez telefon, występuje uprzednio
opisany problem.
Ciągle włącza się wifi, a ja nie mam teraz do niego dostępu. Jak to obejść?

Jest jeszcze taka możliwość jeśli oddałeś dla siostry smartfon a masz inny to ustaw go jako wtedy sostry smartfon znajdzie twój jako wi-fi i powinno zadziałać (tylko to się wiąże z naliczeniem opłat za internet no chyba że masz jakiś pakiet)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się niedawno z WP 7.8 (na którym mało co działa, a ma jeszcze mniej działać niedługo) na Androida 4.4.2 KitKat. Polecacie jakieś strony z informacjami, recenzjami aplikacji na Androida? Wybranie chociażby pakietu otwierającego pliki z Office''a zabrało mi kupę czasu, tyle tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 12:13, damienthorn napisał:

Polecacie jakieś strony z informacjami, recenzjami aplikacji na Androida?

Android Police co kilka tygodni robi podsumowania nowych aplikacji: http://www.androidpolice.com/topics/roundups-2/

A tak poza tym, to napisz czego szukasz, to może dostaniesz jakieś rady i polecenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 12:17, Dared00 napisał:

A tak poza tym, to napisz czego szukasz, to może dostaniesz jakieś rady i polecenia :)


Na razie powolutku kompletuje to, co jest mi na bieżąco potrzebne. W tej chwili rozglądam się za aplikacją czytającą pliki .mobi i .epub oraz jakiś sensownych notatek, które synchronizowały by się z kontem google (aby móc je edytować na komputerze i telefonie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 12:40, damienthorn napisał:

Na razie powolutku kompletuje to, co jest mi na bieżąco potrzebne. W tej chwili rozglądam
się za aplikacją czytającą pliki .mobi i .epub

FBReader - używałem przez jakiś czas i dobrze radził sobie z epubami, ale nie miałem okazji sprawdzić .mobi: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.geometerplus.zlibrary.ui.android

Dnia 21.09.2014 o 12:40, damienthorn napisał:

oraz jakiś sensownych notatek, które
synchronizowały by się z kontem google (aby móc je edytować na komputerze i telefonie).

Google Keep: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.keep i http://keep.google.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakiś dobry program do robienia backupu danych typu: sms, książka telefoniczna? Muszę zrobić wipa, a nie chcę stracić wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się