PinKee

ANDROID System

696 postów w tym temacie

Dnia 21.09.2014 o 22:18, maniekk napisał:

Znacie może jakiś dobry program do robienia backupu danych typu: sms, książka telefoniczna?
Muszę zrobić wipa, a nie chcę stracić wiadomości.

Jeez, backup kontaktów jest normalną funkcją obecną od lat w Androidzie. Zaś co do SMSów, to ja używam normalnie Titanium Backup do robienia kopii wszystkiego co możliwe, kiedy robię wipe. Nie wiem czy wersja darmowa robi kopię wiadomości, ale możesz też użyć tej oto appki:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riteshsahu.SMSBackupRestore&hl=pl
Używałem jej, zanim do Titanium Backup wprowadzono funkcję backupu SMSów i mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 13:14, Prince_Miki napisał:

Ktoś już testował nowego Androida Lollipop i czy jest szybszy od Kitkata?


A od kiedy Andek jest szybki? Każda kolejna wersja nawet jak jest szybsza, po poorawkach, to i tak muli. A kupno nowszego telefonu o szybszych parametrach nie jest rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 15:11, lucek25 napisał:

A od kiedy Andek jest szybki?

Wcale nie jest napisałem, że jest szybki, tylko zwyczajnie zadałem pytanie czy jest szybszy od KitKata.

Dnia 21.10.2014 o 15:11, lucek25 napisał:

Każda kolejna wersja nawet jak jest szybsza, po poorawkach,
to i tak muli.

To zależy tylko i wyłącznie od sprzętu.

Dnia 21.10.2014 o 15:11, lucek25 napisał:

A kupno nowszego telefonu o szybszych parametrach nie jest rozwiązaniem.

To co według Ciebie jest rozwiązaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie do użytkowników Nexusa 5: czy dostaliście już powiadomienie o dostępności aktualizacji do Lollipopa? Bo na moim Nexusie 5 regularnie sprawdzam jej dostępność i nadal nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanko - Czy istnieje apka lub opcja w Andku, która wycisza telefon kiedy dzwoni numer którego nie mam w książce telefonicznej? Może być też apka, która w ogóle nie pozwala się połączyć numerowi, którego nie mam zapisanego u siebie.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mi się wydaje ale mój S5 jakby wolniej pracował pod Android 5.0. Niedawno operator łaskawie udostępnił aktualizację i sam nie wiem . Jakby to nie hula jak wcześniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale to się zdarza, szczególnie w smartfonach z nakładkami producenta. Niby update, a jednak interfejs przez nowe funkcje zajmuje więcej RAM''u i wtedy wychodzą takie kwiatki. Ja również mam telefon zaktualizowany do Lollipopa i mam inny problem - otóż po dłuższym użytkowaniu urządzenia po wyjściu z jakieś aplikacji, z której przez jakiś czas korzystałem ekran startowy się odświeża, co jest bardzo irytujące. I chcę przez powiedzieć, że zarówno w moim, jak i Twoim przypadku jedynym wyjściem jest czekanie na kolejny update. Life is brutal. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio dziwne problemy podczas przeglądania internetu. Otóż w losowych momentach przeglądarka nagle zamyka się sama z siebie, resetuje mi się też tapeta telefonu na domyślną, czasem zamiast tapety jest czarne tło. Jakieś pomysły co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brakuje RAMu, telefon zamyka wszystkie aplikacje, żeby odzyskać trochę pamięci. Zasyfiony telefon, wyczyściłbym wszystkie pliki użytkownika.

Ja z trochę innym pytankiem. Mam Xperię S, niestety od Orange, co wiąże się z zablokowanym bootloaderem. Obecnie siedzę na ROMie eXistenZ Ultra 2.0 i mimo wszystko nie jestem do końca zadowolony z systemu, często zwalnia. Szukam jakiegoś ROMu na czystym androidzie, lecz nie wiem jak takowy ( to chyba cyanogen mod, dobrzę kojarze?) ma się do instalacji na stockowym kernelu i czy jest to wogóle możliwe. Jest jakaś dobra dusza, która mogłaby mi rozjaśnić sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję aplikacji do rozmów ze swoją drugą połówką, ewentualnie po prostu darmowej aplikacji do rozmów. Wcześniej korzystałem z Couple, ale aplikacja z niewiadomych przyczyn kosztowała mnie ponad 800 MB w pamięci urządzenia, a to prawie połowa całej dostępnej pamięci w moim modelu (po wyczyszczeniu danych dojście do takiego poziomu zajęło jej niecałe 2 dni), co jest o tyle dziwne, że rozmowy są zapisywane na serwerze, a żadnych plików nie przesyłałem. Miłą opcją byłaby możliwość wysłania zdjęcia, krótkiego filmiku czy nagrania głosowego. Od biedy spróbuję skorzystać z apki Facebooka czy GG, ale wolałbym jednak inne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2015 o 17:11, Gumisiek2 napisał:

Poszukuję aplikacji do rozmów ze swoją drugą połówką, ewentualnie po prostu darmowej
aplikacji do rozmów. Wcześniej korzystałem z Couple, ale aplikacja z niewiadomych przyczyn
kosztowała mnie ponad 800 MB w pamięci urządzenia, a to prawie połowa całej dostępnej
pamięci w moim modelu (po wyczyszczeniu danych dojście do takiego poziomu zajęło jej
niecałe 2 dni), co jest o tyle dziwne, że rozmowy są zapisywane na serwerze, a żadnych
plików nie przesyłałem. Miłą opcją byłaby możliwość wysłania zdjęcia, krótkiego filmiku
czy nagrania głosowego. Od biedy spróbuję skorzystać z apki Facebooka czy GG, ale wolałbym
jednak inne rozwiązanie.


Skype?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wyczyścić te pliki użytkownika? Chyba nie chodzi o ręczne usuwanie zainstalowanych programów? Bo to nic nie pomogło, a z telefonem/systemem dzieje się coraz gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Xperii S trzeba wejść w ustawienia, potem w "pamięć" i "wyczyść pamięć wewnętrzną". Można też wejść w ustawienia i poszukać "przywróc ustawienia fabryczne" czy coś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2015 o 11:22, Snafu napisał:

W Xperii S trzeba wejść w ustawienia, potem w "pamięć" i "wyczyść pamięć wewnętrzną".
Można też wejść w ustawienia i poszukać "przywróc ustawienia fabryczne" czy coś podobnego.

gooby pls

chodziło mi o wyczyszczenie ustawień na podobnej zasadzie, jak w komputerze czyści się pliki pamięci podręcznej, odwiedzane strony internetowe, pliki ustawień programów etc. Jest na telefonie ten sam program co na pc - CCleaner, nie jestem jednak pewien, czy nie potrzebuje roota - w razie co takowy robi się szybko i bardzo łatwo, a z nim możemy dużo więcej zdziałać w telefonie


Od niedawna posiadam Xperię Z, odrazu odblokowałem BL i wrzuciłem CM12.1 - muszę powiedzieć, że pomimo raptem kilku mniejszych bugów, system po początkowych wojażach jest niesamowity. Multitasking działa cudownie, interfejs przejrzysty, wszystko działa natychmiastowo. Tylko ten battery drain...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.04.2015 o 12:18, Pernia napisał:

chodziło mi o wyczyszczenie ustawień na podobnej zasadzie, jak w komputerze czyści się
pliki pamięci podręcznej, odwiedzane strony internetowe, pliki ustawień programów etc.
Jest na telefonie ten sam program co na pc - CCleaner, nie jestem jednak pewien, czy
nie potrzebuje roota - w razie co takowy robi się szybko i bardzo łatwo, a z nim możemy
dużo więcej zdziałać w telefonie


Nie wymaga roota i jest bardzo dobrym programem tego typu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zmieniłem parę dni temu swój telefon na nowszy i chciałem pograć w jakieś fajne gierki. Nie muszą być darmowe, ale żeby cena nie zwaliła mnie z nóg ;) myslałem o turowych strategiach, rpgach, może jakieś budowanie miasta, wsi, wyspy. Poleci ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się