PinKee

ANDROID System

696 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2011 o 15:32, Siriondel napisał:

/.../ IMO główną zaletą Twojego typu ekranu jest jego energooszczędność,
co jest akurat ważne w smartfonach (podobno Desire z AMOLEDem może wyrobić nawet 30%
dłużej na baterii od SLCD!), reszta jest prawie niedostrzegalna.

Co do baterii, to niestety, ale z tego co czytałem i słyszałem, to nieważne jakie HTC nie może się nią pochwalić...

Jeszcze się tak zapytam, zanim telefon do mnie dotrze o aktualizacje. Jak to jest w HTC? Bo ten co dostane, będzie miał wersję 2.1, a ja oczywiście wolałbym 2.2 Froyo (lub 2.3 jeśli jest dostępne).

@Adikarius

Dnia 09.04.2011 o 15:32, Siriondel napisał:

Cieszyć się że lepszy i rarytas:)

Ha, to nawet nie wiedziałem, a po prostu wybrałem tańszy. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2011 o 21:56, 8bit napisał:

Co do baterii, to niestety, ale z tego co czytałem i słyszałem, to nieważne jakie HTC
nie może się nią pochwalić...

To prawda i troszkę zastanawia mnie taka polityka. Przebajerowane telefony i co nowszy sprzęt to słabsza bateria? Nie wiem, jakaś dziwna polityka cięcia kosztów? Cóż, pozostaje się z tym pogodzić, zawsze można dostosować ustawienia telefonu, czy ściągnąć z Marketu jakiś programik który poprawi żywotność baterii. Są takie i o dziwo - naprawdę działają.

Dnia 09.04.2011 o 21:56, 8bit napisał:

Jeszcze się tak zapytam, zanim telefon do mnie dotrze o aktualizacje. Jak to jest w HTC?
Bo ten co dostane, będzie miał wersję 2.1, a ja oczywiście wolałbym 2.2 Froyo (lub 2.3
jeśli jest dostępne).

Ponieważ nie bierzesz w żadnej sieci tylko normalnie kupujesz, będziesz miał Eklerka (2.1), ale jako że aktualizacja do Froyo jest dostępna od miesięcy, możesz zaktualizować telefon już po pierwszym włączeniu. Wszystko jest w ustawieniach. Oczywiście jeżeli zapoznasz się już trochę z Androidem ogólnie, polecam zmianę ROMu na jakiś custom, zawsze lepiej wykorzystasz swój nowy sprzęcik.
Gingerbread, mówisz? No cóż, jak to z bywa z Androidami, każdy producent telefonu wydaje update''y dla swoich modeli - wiadomo, to kosztuje a aktualizację trzeba za darmo dać. Wiesz jak to jest z tymi chciwymi korporacjami. Ale tutaj wieści są dobre - AFAIK HTC ma wypuścić update dla całej linii Desire do Androida 2.3 jakoś w lecie. Pierwsze mają go dostać Desire Z i HD, posiadacze pierwszych Desire (czyli my) są na szarym końcu. To chyba tak za karę że nie chcieliśmy wybulić więcej kasy na nowszy model więc będziemy czekać.
Ponadto w przypadku brandowanych telefonów trzeba jeszcze poczekać na ruch operatora, nas to jednak nie dotyczy.
Oczywiście zdolni kucharze zrobili już dawno różnorakie ROMy dla Desire oparte o Gingerbread, więc niby HTC łaski nie robi, ale zawsze lepiej poczekać na oficjalny update zanim się zainstaluje coś takiego. Jeszcze nie wspierana wersja może powodować w końcu różne błędy czy coś nie będzie działać jak powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2011 o 23:32, Siriondel napisał:

> Bo ten co dostane, będzie miał wersję 2.1, a ja oczywiście wolałbym 2.2 Froyo (lub
2.3
Ponieważ nie bierzesz w żadnej sieci tylko normalnie kupujesz, będziesz miał Eklerka
(2.1), ale jako że aktualizacja do Froyo jest dostępna od miesięcy, możesz zaktualizować
telefon już po pierwszym włączeniu. Wszystko jest w ustawieniach.

A jak przebiega sama aktualizacja? Bez problemów i jakiś dziwactw typu: wyjmowanie karty sim i karty pamięci, wciskanie przycisku głośności i stanie na prawej nodze? (Mniej więcej coś takiego musiałem zrobić podczas aktualizacji w LG Swift)

Dnia 09.04.2011 o 23:32, Siriondel napisał:

/.../ posiadacze pierwszych Desire (czyli my) są na szarym końcu.
To chyba tak za karę że nie chcieliśmy wybulić więcej kasy na nowszy model więc będziemy czekać.

Więc trzeba będzie poczekać. Dajmy słabszym iść przodem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 15:38, 8bit napisał:

A jak przebiega sama aktualizacja? Bez problemów i jakiś dziwactw typu: wyjmowanie karty
sim i karty pamięci, wciskanie przycisku głośności i stanie na prawej nodze? (Mniej więcej
coś takiego musiałem zrobić podczas aktualizacji w LG Swift)

Żadne kaskaderskie wyczyny z pewnością nie będą konieczne :P O ile pamiętam, tylko w ustawieniach wybierzesz wyszukanie aktualizacji, przebijesz się przez ostrzeżenie, co by lepiej włączyć WiFi bo pobranie 100 MB przez sieć komórkową tanie może nie być i potem czekasz. Dłuugo czekasz, ale wszystko robi się samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia dzisiejszego telefon do mnie przyszedł (wreszcie!). Na szczęście był już w wersji 2.2, więc zyskałem na czasie jakąś godzinę, którą bym zmarnował na aktualizacje. :p Ogólnie bardzo fajny smatrfon, nawet szybszy niż sądziłem. ;) Na razie niepokoi mnie tylko jedna rzeczi tu pytanie do posiadaczy HTC Desire: Czy Wam też się tak nagrzewa dolna część telefonu? Mi tak i to nawet nie przy jakimś ekstremalnym użytkowaniu. Po prostu ściągałem kilka aplikacji (po kolei, nie jednocześnie :P) z Android Market. To normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 21:23, 8bit napisał:

Czy Wam też się tak nagrzewa dolna część
telefonu? Mi tak i to nawet nie przy jakimś ekstremalnym użytkowaniu. Po prostu ściągałem
kilka aplikacji (po kolei, nie jednocześnie :P) z Android Market. To normalne?

Owszem, nagrzewa się i to dość mocno. Również byłem na początku zaniepokojony, ale mój zaufany specjalista uspokoił mnie, że tak ma być. Procesor zaczyna pracować, więc ciepło się wydobywa i nie ma z tego żadnej szkody. Nawet jeżeli tylko uruchomisz market i pobawisz się w nim chwilę, a co dopiero jakaś wymagająca gra czy WiFi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 21:23, 8bit napisał:

Dnia dzisiejszego telefon do mnie przyszedł (wreszcie!). Na szczęście był już w wersji
2.2, więc zyskałem na czasie jakąś godzinę, którą bym zmarnował na aktualizacje. :p Ogólnie
bardzo fajny smatrfon, nawet szybszy niż sądziłem. ;) Na razie niepokoi mnie tylko jedna
rzeczi tu pytanie do posiadaczy HTC Desire: Czy Wam też się tak nagrzewa dolna część
telefonu? Mi tak i to nawet nie przy jakimś ekstremalnym użytkowaniu. Po prostu ściągałem
kilka aplikacji (po kolei, nie jednocześnie :P) z Android Market. To normalne?

Z tym nagrzewaniem to nawet fajna sprawa. Telefon może służyć w zimę do ogrzania sobie rąk :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka dni temu kupiłem Samsunga Galaxy Ace z Androidem w wersji 2.2.1. Jak na razie jestem zachwycony po przesiadce ze starej Nokii. Jedyną wadą systemu (którą zauważyłem)w tym konkretnym telefonie jest brak obsługi Flasha (nie da się go doinstalować, ale i nie uprzykrza mi to jeszcze życia). Android market nie jest taki wspaniały jak mówią, ale i tak DUŻO lepiej zaopatrzony niż rodzimy dla Samsunga sklep o nazwie Samsung Apps, a jak wiadomo w różnorodności aplikacji siła. Może to odczucie mylne ze względu na to, że nie kupowałem jeszcze aplikacji a korzystałem jedynie z darmowych. Wcześniej miałem okazję pracować na Windowsie w wersji 5.0 ale to był jakiś koszmarek. Nie widziałem jeszcze konkurencyjnego Bada, ale na razie Froyo prowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagane jest konto na checkout.google.com, możesz je powiązać ze swoją kartą płatniczą (delfin z mBanku działa bezproblemowo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 22:16, lastvegas napisał:

Witam, kilka dni temu kupiłem Samsunga Galaxy Ace z Androidem w wersji 2.2.1. Jak na
razie jestem zachwycony po przesiadce ze starej Nokii. Jedyną wadą systemu (którą zauważyłem)w
tym konkretnym telefonie jest brak obsługi Flasha (nie da się go doinstalować, ale i
nie uprzykrza mi to jeszcze życia). Android market nie jest taki wspaniały jak mówią,
ale i tak DUŻO lepiej zaopatrzony niż rodzimy dla Samsunga sklep o nazwie Samsung Apps,
a jak wiadomo w różnorodności aplikacji siła. Może to odczucie mylne ze względu na to,
że nie kupowałem jeszcze aplikacji a korzystałem jedynie z darmowych. Wcześniej miałem
okazję pracować na Windowsie w wersji 5.0 ale to był jakiś koszmarek. Nie widziałem jeszcze
konkurencyjnego Bada, ale na razie Froyo prowadzi.

Na froyo jest flash może wystarczy go zainstalować https://market.android.com/details?id=com.adobe.flashplayer&feature=search_result
Ewentualnie ace mogło dostać niepełne froyo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na galaxy ace można już wgrać gingerbread 2.3.3 ;)

btw. wie ktoś może jak przeinstalować sterowniki dotyku? bo mam małe problemy z nim ,czasami wykrywa jakby dotyk był wyczuwany 2cm od palca :\ . Jeśli nic z tym nie zrobię pozostaje mi oddanie telefonu do serwisu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi podpowie, ską ściągnąć aktualny program swype na androida? ten co mam jest ok, tylko jedyny jego mankament to ciągła informacja że wygasła mi wersja próbna(?) i mam go uaktualnić. Tylko jak się uaktualnia swype?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 18:38, kaczoor napisał:

czy ktoś mi podpowie, ską ściągnąć aktualny program swype na androida? ten co mam jest
ok, tylko jedyny jego mankament to ciągła informacja że wygasła mi wersja próbna(?) i
mam go uaktualnić. Tylko jak się uaktualnia swype?

http://forum.android.com.pl/f34/swype-ciekawa-klawiatura-6032/
tutaj masz wystarczy pobrać tylko wersje odpowiednią do urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej pytanie nooba:

Mam zamiar kupić sobie solidniejszy telefon i akurat pomyślałem o Xperii Play. Kupiony bez simlocka będzie poprawnie działać z kartą sim Orange?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Solidniejszy, pod jakim względem?
Chyba że chodzi o "lepszy", jak solidniejszy, to polecam Defy, na która się przesiadłem z ip 3g, i normalnie kosmos.

Co do pytania, to tak będzie działać karta orange, simlock to blokada na daną sieć.

Btw polecam wszystkim fanom Androida modyfikację Cyanogen Mod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się