Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Guild Wars - pierwsza gra MMO w polskiej wersji językowej!

414 postów w tym temacie

Z jednej strony fajnie i wogóle, z drugiej jednak boje się pewnej rzeczy... Aktualnie w grze można spotkać całą masę tzw. kiddies , czyli dzieciaków (8-10 lat) które szukają darmowego WoWa, narzekają na wszystko, wychodzą jak się zrobi coś nie po ich myśli, itp. Niestety kiedy w sklepach znajdzie się GW PL to cała rzesza polskich "kiddies" ograniczona jak na razie barierą językową nagle pojawi się na necie i będzie tylko przeszkadzać graczom, którzy grają w GW bo lubią GW,a nie dlatego że rodzice nie dadzą na abonament...

Ale tak ogólnie to miłe zaskoczenie i z pewnością trafna decyzja, która spowoduje wzrost liczby sprzedanych kopii gry :) Brawo CD-P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tu mnie zaskoczyl GW :D Teraz przeciwnicy WoW-a beda dumni :) a tak na boku .... moglibyscie przetlumaczyc WoW-a :P:P:P Bo questow nie czaje niktorych itp :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sls333 zobacz jak działa zmiana jezykow w GW ... zmienia sie momentalnie i do wyboru sa wszystkie. (bork bork jest spoko;p ) A jak ktos sie chce uczyc angielskiego to nic niestoi na przeszkodzie. Jedno jest pewne - polakow bedzie 2x wiecej w GW:P Większym problemem jest to, ze w wiekszosci to beda dzieciaczki, ktore zobaczyly ładne pudelko w tesco i namowily biednych rodzicow na kupno;p Banda 11letnich pseudograczy potrafi skutecznie zepsuc zabawe - naprawde. Zagrajcie w Tibię ...:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jay Z
Ta gra nie jest tak popularna w Polsce jak w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Korei, Japonii itd.
Jeśli wprowadzonoby język polski - trzeba również wprowadzić polski dystrykt.
I tu jest pies pogrzebany, bo większość polaków będzie siedziała na angielskim, a nie na polskim dystrykcie.
Dlaczego na angielskim? Tak naprawdę to angielski jest dystyktem międzynarodowym ( a nie International District). Nawet większość Niemców, Hiszpanów i inni gracze z Europy grają właśnie na english, a nie na spain itd.
Dlaczego? Bo większe są szanse na przyłączenie sie do party na angielskim serwerze. I tak zamyka się kółko więcej ludzi na angielskim -> większe szanse na przyłączenie do party -> bo więcej ludzi na angielskim dystykcie.

I co taki biedny Polak znający tylko i wyłącznie swój rodzimy język porobi w świecie Guild Wars?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat jestem Waszym wiernym klientem,ale tak naprawdę dopiero teraz poczułem,że jestem dla Was kimś
ważnym i wyjątkowym. Kopara opadła. Szok.Czekam na zamówione GWF z niecierpliwością, na Gothica III i na
inne gry.Szacunek.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy CDP bedzie rozmawiac kiedykolwiek z Blizzardem o polskie wersji WoWa ale z drugiej strony chyba lepiej niech zostanie w Angielskie wersji bo nieraz najlepsze gry sa w orginalnej wersji niz w polskiej. A mam nadzieje ze GW zostanie poprawnie spolonizowane i sie nie powtorzy ten sam problem co z grami DII i Fable: Zapomniane Opowiesci ;] (moze jeszcze do Fable zostanie wydana łatka mam wielkie nadzeiej ze TAK ^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 15:14, Delta 37 napisał:

Tak naprawdę to angielski jest dystyktem międzynarodowym ( a nie International
District)


Nie międzynarodowym ale między europejskim. International wskazuje na to że spotkać się tam mogą: Koreańczycy, amerykanie, europejczycy, chińczycy i to wszyscy na jednym dystrykcie. Dlatego jest on international :) A English jest... hmmm/... intereuropean :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, że robią polską wersję... będzie więcej Polaków... zresztą mnie polska wersja nie potrzebna ;P ta gra i tak zawsze będzie wymiatac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie... ja jednak obstaję przy twierdzeniu, że całość jest całkowicie niepotrzeba. Sądzę, że większość graczy w GW z polskiej sceny nadal będzie grać po angielsku i na angielskich districtach. Na ten temat toczyło się u nas już wiele dyskusji i zawsze pojawiały się dwa argumenty:

1. Polacy nie lubią grać z Polakami, przez kulturę Polaków (sic!). I coś w tym jest, bo bardzo wiele osób rzuca k**** na prawo i lewo, albo wyzywa innych.
2. GW jest grą która przez mnogość skillów wymaga, aby możliwie dużo ludzi znało je w jednym języku. Francuska, Hiszpańska i Włoska wersja dowiodły tego, gdyż dość często pojawiają się ludzie, którzy mimo znajomości angielskiego nie potrafili się dogadać, bo skille znali tylko w swoim języku. Uniemożliwiało to grę, ponieważ drużyna nijak nie była w stanie dostosować buildu do potrzeb i taka osoba po prostu zostawała wywalona z party.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 15:14, Delta 37 napisał:

I co taki biedny Polak znający tylko i wyłącznie swój rodzimy język porobi w świecie Guild Wars?


Pójdzie do polskiego dystryktu oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysl swietny ^^ powodzenia w lokalizacji :) Nie rozumiem co ludzie maja przeciwko. Jestem Polakiem i choc znam angielski jako tako to wole komunikowac sie w ojczystym jezyku. Jak komus to przeszkadza zawsze moga isc na angielski district i gadac po angielsku. A pomysl nie musi byc dla zachecenia tych co nie znaja jezyka do kupna, tylko ulatwienia gry tym, ktorzy graja i mecza sie z angielskim. Sam w WoWie poznalem duzo ludzi ktorzy nie mowili po angielsku a jakos grali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 15:26, Axel Yellow napisał:

2. GW jest grą która przez mnogość skillów wymaga, aby możliwie dużo ludzi znało je w jednym
języku. Francuska, Hiszpańska i Włoska wersja dowiodły tego, gdyż dość często pojawiają się
ludzie, którzy mimo znajomości angielskiego nie potrafili się dogadać, bo skille znali tylko
w swoim języku. Uniemożliwiało to grę, ponieważ drużyna nijak nie była w stanie dostosować
buildu do potrzeb i taka osoba po prostu zostawała wywalona z party.


Nazwy mogą zostać oryginalne, opisy w języku polskim, prawda? :) NCsoft to firma fachowa pod każdym względem. Na pewno pomogą nam wypracować takie rozwiązania, aby przyjemność płynąca z gry okazała się jak największa, także w interakcji z innymi graczami. Myślimy także o beta testach, więc każdy będzie mógł przekonać się, jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 15:28, Shadow Raziel napisał:

Jedno słowo: CDP najlepszy wydawca!!!



To nie jest jedno słowo.. (czepialska), ale serdeczne dzięki za miłe słowa. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować