Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age II - producenci opowiadają o grze

25 postów w tym temacie

Nikt nie napisał, że jest coś złego w planowaniu walki. Czy może ktoś napisał?

Twierdzę tylko, że ten element nie świadczy o tym, czy gra jest bardziej, czy mniej rpg od innych gier.

Zresztą taki pierwszy Wiedźmin niewiele ma wspólnego z taktyczną walką, a Wiedźmin 2 na trailerach na taktyczną grę też nie wygląda. Mimo tego W1 był świetny, a W2 jeszcze lepiej się zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DA:O bardzo mi przypadło do gustu i jakoś nie zauważyłam tej kiepskiej fabuły. Prezentowany materiał dotyczący DA2 wzmaga moje obawy dotyczące zbytniego uproszczenia gry. Ja chcę tradycyjny widok z góry, aktywną pauzę i taktyczne planowanie a nie kolejną zręcznościówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walka w "Wiedźminie" nie była specjalnie taktyczna, ale nie była też specjalnie zręcznościowa. A jeśli okaże się, że w DA:2 możliwości sterowania drużyną są tak rozwiązane jak w ME to będę nieszczęśliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy którzy tak jadą po tej grze [która o zgrozo jeszcze nie wyszła] - nie podoba wam się podejście arcade w ME i w DA2 - nikt nie zmusza was do grania o.0
Co jak co ale konkurencyjny pod względem gatunku wiesiek 2 ma dostać taki sam patent [komba, "maszerka" na padzie/klawiaturze] i nikt go tak nie krytykuje [do tego obie gry mają dostać qte na da narzekacie, na wiesia już nie ?]
Nikt nikogo nie zmusza do kupowania gier, zamiast jęczeć jak stare baby niektórzy mogli by iść i popisać w temacie gier które lubią - vide Drakensang River of Time, gra stricte "papierowa", więc przypadnie do gustu.

Dla mnie mogą tu nawet zrobić H&S, póki fabuła mnie wciągnie i gra jako całokształt mnie zainteresuje nie mam nic przeciwko. A i sama fabuła może być kolejny "save the world" naciąganym do bólu póki to da mi to co nazywam fun, bo chyba o to właśnie chodzi [nie gram w gry wyścigowe już kupę lat, nie mniej nie chodzę jęczeć w tematach o owych grach jak to spartolili to, tamto, siamto bo to nie gatunek który preferuje]


P.S.
Zanim fanboje witchera i Sapkowskiego mnie zakrzyczą - darujcie.
Zamówiłem kolekcjonerkę i DA i Witchera, obie gry skończę zapewne z wielkim bananem na twarzy i satysfakcją, a wy jako "internetowi wojownicy" dalej się o nie bijcie.
Pozdrawiam normalnych ze zdrowym podejściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie. Właściwie to nie gatunek cRPG umiera gdyż on cały czas ewoluuje. Źle powiedziałem. Ale stara szkoła tworzenia RPG-ów została zamknięta już raczej na dobre. Czy to źle? Nigdy nie lubiłem np. turowego systemu walki. Wolałem czystą akcje w czasie rzeczywistym. Ale elementy taktyczne w walce lubię. Im bardziej rozbudowany system walki tym lepiej. Co do Dragon Age 2 i Bioware to zmiany jakie wprowadzili chociażby w kwestii dialogów i tworzenia postaci mnie nie przekonują. No przynajmniej główna bohater ma głos. Zobaczymy dalsze dev diary. Może pojawią się jakieś konkrety odnośnie poszczególnych elementów gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować