Zaloguj się, aby obserwować  
Perry_Cox

OnLive - temat ogólny

27 postów w tym temacie


OnLive - platforma do gier typu wideo na życzenie zapowiedziana na Game Developers Conference w marcu 2009. Cała gra odbywa się na zdalnym serwerze, a zrenderowana treść przesyłana jest do użytkownika za pomocą szybkiego łącza internetowego. Do gry wystarczy telewizor z prostą przystawką lub komputer o bardzo małej mocy obliczeniowej (jakikolwiek komputer z systemem XP, Vista lub Mac OS X). Wymagane jest łącze internetowe o szybkości 1,5 Mbps (dla rozdzielczości SD) lub 4-5 Mbps (dla rozdzielczości HD). Serwis został uruchomiony 17 czerwca 2010 w USA. (wiki)

Jako że ostatnio i w Polsce można korzystać z tej usługi (z tego co mi wiadomo, na początku tylko w USA to działało, ale głowy nie dam) postanowił zobaczyć z czym to się je. Spokojnie mogę stwierdzić, że OnLive się nie przyjmie, zwłaszcza wśród konsolowców. Co z tego, że na moim złomie (P4 2,4 GHz, 1gb ram, karta 128 mb) uruchomię Mafię 2, AC2 czy AvP skoro lagi prawie uniemożliwiają bezstresowe granie. Przy moim internecie z kablówki 8 mb/s zawsze było choć drobne opóźnienie, a większe lagi pojawiały się co chwilę. Dopiero o 3 w nocy było w miarę znośnie, choć i tak ciężko się grało w bardziej precyzyjne gry jak Conviction. Chociaż w Just Cause 2 aż tak to nie przeszkadzała, jednak tam nie trzeba oddawać celnych strzałów w głowę. Druga sprawa ma się z grafiką. Większość gier wygląda o wiele gorzej niż na konsolach, powiedzmy, że takie średnie ustawienie na PC. Choć i tu każda gra ma się inaczej. LEGO HP, JC2 czy K&L2 wyglądały naprawdę nieźle, a AC2 bądź Mafia 2 strasznie szpetnie. Wracając do tych lagów, czytałem komentarze ludzi, którzy mają internet po ponad 20 mb/s i wcale nie mają mniejszych lagów ode mnie. OnLive nie ma przyszłości jako pełnoprawna platforma do grania, przynajmniej w Europie. Może za 10 lat? Usługę widziałbym raczej jako źródło gier demonstracyjnych. Włączamy, sprawdzamy i oceniamy. Zapomniałem wspomnieć, że większość gier ma 30 minutowy trial i właśnie tak testowałem każdy tytuł. Polecam sprawdzić na własnej skórze, konto zakłada się tam w 2 min i bez zbędnych ceregieli można grac. No i jestem ciekaw co Wy sądzicie o OnLive?

Tutaj można się zarejestrować, pobrać specjalny plik, sprawdzić dostępne gry etc. http://www.onlive.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2010 o 19:08, Perry_Cox napisał:

Tutaj można się zarejestrować, pobrać specjalny plik, sprawdzić dostępne gry etc. http://www.onlive.com/

Z tego co się orientuje to lag (latency) jest spowodowany Twoim złym sprzętem. Niestety właśnie testuję na uczelni. Mam 25 ms ping, ale duże opóźnienie spowodowane wydajnością komputera. Centrino 1.7 i Karta intel 64MB. Nie mam możliwości niestety spprawdzić tego w domu, bo nie chce mi się połączyć (Neo (5mb)).

Tak czy siak jest to przyszłość. Tylko trzeba poczekać na lepsze łącza i streamowanie w 60 fps i lepszej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2010 o 10:32, Mafioso_PL napisał:

No masz, a szukałem chyba z pięć razy, żeby dubla nie zrobić. Cholerna szukajka.

L33T=> Jeśli tam ta usługa się nie przyjmie (mam taką nadzieję, bo to może na dobre wycofać analogowe nośniki oraz ich pudełka, a z punktu widzenia kolekcjonera, to czysta apokalipsa), to nie ma co liczyć, że w Europie, przy takim stanie technicznym, będzie lepiej. Do tego śmieszne ceny oraz fakt jak niektóre gry wyglądają (wczoraj odpaliłem Darksiders i była to chyba najgorzej wyglądająca gra, aż oczy bolały) są tylko pogarszają sytuację. In plus można zliczyć wypożyczanie gier na parę/kilka dni, zwłaszcza jeśli są to krótkie strzelanki. Tak więc dla mnie jako sprawdzenie wersji demonstracyjnych i ew. wypożyczanie gier, ok. Jako pełnoprawna platforma do grania? Broń Boże!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem, sprawdziłem, i lagi wynoszą u mnie ponad 500ms, co na porządną grę nie pozwala. Ale sam pomysł jest genialny, i mam nadzieję, że się przyjmie, bo to naprawdę jest przyszłość gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 10:32, L33T napisał:

Albo lag jest bo usługa na razie jest dostępna tylko w stanach ?
http://support.onlive.com/app/answers/detail/a_id/173/kw/europe

Gdzieś czytałem, że w Pułtusku miały być serwery. Okazuje się, że jeszcze ich nie ma. To by tłumaczyło czemu na uczelni był tagi lag mimo, że na speed testach miałem 25 ms. W takim razie trzymam kciuki za poprawę jakości wideo i pełną implementacje w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na kilka pytań od supportu OnLive:
Czy są/będą serwery w Polsce?
Czy będzie można grać z 60 fps?
Czy poprawią jakość obrazu (wyblakłe kolory itp.)?

"Hello Piotr,

We do not have any plans to expand to Poland specifically, at least none that I''m aware of. We stream in a 720p HD resolution, your framerate would be dependant upon your connection, not the source. This goes too for the image quality and grayness that you might be seeing.

As stated in a recent blog post ( http://blog.onlive.com/2010/10/13/packing-onlive-with-your-passport/), because only our U.S. data centers are enabled for the full OnLive Game Service, if you are located too far from them you will likely experience some technical issues. These include intermittent connection loss, as well as the inability to use the service entirely.

While we have only made official announcements regarding data centers in both Belgium ( http://www.onlive.be) and Luxembourg ( http://www.onlive.lu) for now, please be sure to check in regularly with our website ( http://www.onlive.com) and official blog (<a href=" http://blog.onlive.com" target="_new">www.blog.onlive.com</a>) for future updates regarding further expansion. We appreciate your enthusiasm for the OnLive Game Service and hope to bring the experience to you in full very soon.

Best regards,
John
Customer Service Representative"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem dzisiaj OnLive i powiem tak: GENIALNY POMYSŁ!
Oczywiście gra trochę cięła (SC Conviction), ale i tak – grałem w SC na moim 1.8 GHz i 512 MB RAM-u! Szok!
Po świętach jeszcze sprawdzę PoP Zapomniane Piaski, Borderlands, F.E.A.R 2, Mafię II, Assassin’s Creed II, Batman: Arkham Asylum, …
Jeśli poprawią płynność gier, to może wrócę do grania w niektóre gry na PC.
Ale jestem zachwycony samym pomysłem i wykonaniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet dobry ten onlive teraz do 31 stycznia można grac w "prawie" co dusza zapragnie za darmo :)
no ale nigdy bym tam żadnej gry nie kupił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest promocja na Red Faction: Guerrilla. 5 dolców kosztuje. Na ile (czas) to będę maił? Taki układ jest mi na rękę, bo nie mam karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, wystarczyło wejść na stronę i poszukać, sorry za moje lenistwo. Wiecie przynajmniej że jest fajna promocja dla tych, którzy mają słabsze kompy, bo na Steamie też dyszka za Red Faction. :P
Edit: Chyba OnLive'a u nas nie ma teraz: ...is not currently supported in your region. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do dostępności OnLive w Polsce.
Wiadomo coś, kiedy będzie można z tej usługi u nas korzystać? Czy może jest jakiś legalny sposób, żeby obejść ich zabezpieczenia antypolskie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 01:56, Harrolfo napisał:

Mam pytanie co do dostępności OnLive w Polsce.
Wiadomo coś, kiedy będzie można z tej usługi u nas korzystać? Czy może jest jakiś legalny
sposób, żeby obejść ich zabezpieczenia antypolskie? ;)

Od dwóch miesięcy znowu można łączyć się z onlive'm z Polski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Miał ktoś podobny problem? Myszka nie działa mi w grach. W menu tak, ale jak przychodzi do grania, to jakby w ogóle nie była podłączona. Szkoda, bo do poniedziałku za darmo można pograć w FEARa 3 i Metro 2033.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się kupić Batmana: Arkham City na OnLive''ie za 1 dolara. Hell yeah! Pierwsza pozycja, w którą zagram na PC od bardzo, bardzo dawna. Na szczęście można podpiąć sixaxisa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzis wyprobowalem Onlive na demie War in the North. Naprawde spoko to dziala, a moj net nie nalezy do najszybszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować